15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • robgros
    #12824
    Egyébként a banzáj, mint szó egy japán kiáltásból ered, ez a Tennōheika Banzai, ami annyit tesz, sokáig éljen a császár (Long live the Emperor). A gyokusai ("shattered jewel"; honorable suicide) egyik módszere.
  • fonak
    #12823
    Úgy tudtam a banzáj roham az volt, amikor a fogságba esés szégyenét elkerülendő gyakorlatilag tömeges öngyilkosságot követtek el az ellenséges tűzbe rohanva.
  • Kurfürst
    #12822
    Zseniális! :D
  • Prof William
    #12821
    A japán ellentámadás kemény volt.

    Végre egy effektív Banzai roham és effektíven harcoló japánok. A Legtöbb amcsi filmben ilyenkor csak az lényeg hogy "a hülye japánok berohannak halomra géppuskázni magukat LÓÓÓL" pedig azért jó pár esetben nagyon is komoly volt egy Banzai roham, még ha idejétmúlt alapkoncepcióra is épült.

    Ja jól rémlik még Nogi tábornok alkalmazta először Port Arthurnál az "Emberi Hullám" taktikát, ami a kínaiak és kisebb támadó erők ellen is sikeres volt, de jól kiépített védelem ellen már semmit sem ért.

    Tadamichi Kuribayashi ezt fel is ismerte és Iwo Jimánál már egyenesen tiltotta az ilyen tömeges rohamokat.
  • SZUsszan
    #12820
    A drága Elzától is többre számítottam.

    Viszont a Generation War bejött!
  • robgros
    #12819
    Utóbbi időben nagyon hanyagolom az amerikai war movie-kat ezen a téren. Hollywood a meglátásom szerint nagyon elment a szovjetes eltúlzott önfényezés felé. Persze ez sajátos látásmód :P
  • molnibalage83
    #12818
    Sajnos a fegyvertelen katona nem lett túl jó. Túl sok benne a csillagos sávos hülyülés, de az alkesz fater jó benne, akiben nyomot hagyott a háború, de keményen.

    A végső roham viszont nevetséges. Az első jenki támadás és a japán ellentámadás jó. A végén, mikor húzza a fickót és leszedi a japókat kb. annyira volt röhejes, mint a Gyűrűk Urában a pajzson szörföző Legolas.

    Egyszer nézhető, de alapjában véve nem remekmű a film.
  • Garou
    #12817
    A Red Tails simán jó film egy ivászatra, mondjuk ha a "haza-bátorság-szabadság-tisztelet" szavak közül valamelyik elhangzik, akkor mehet a feles.
    Így mondjuk már nem fog zavarni, mikor a végén az Me262-k fordulóharcot vívnak, a 30mm-s ágyúik pedig olyan sérüléseket okoznak a Hős testén, mint egy 22-es kaliberű pisztoly.
    A trükkök minősége viszont nagyon jó, azon nem spóroltak, látványos.

    A másik, amit pár hete néztem az a Fegyvertelen Katona.
    Az a fazon tényleg nem volt akármi, le a kalappal.
    Az elejét átpörgettem, mert unalmas, az utolsó 5 perc pedig a legszebb amcsi giccs, a hősi zenére rohamozó hazafiakkal és lassítva elzuhanó japánokkal, de...
    Van benne egy fél órás rész, amikor az amik megrohannak egy fennsíkot, aztán a japók másnap visszatámadnak. Azt látni kell. Gibson mester itt olyat alkotott, amit még nem láttam ezelőtt. A harc tetőfokán olyan szinten k*va jó jelenetek pörögnek, hogy kapkodtam a fejem. A lövészárokban tomboló kézitusa, lángszórózás stb úgy meg lett csinálva, hogy többször visszatekertem. Jobb, mint a Pacific vagy az Elitalakulat hasonló jelenetei.
  • SZUsszan
    #12816
    Nekem sör-vonatonülés kombóval nézhető volt.
  • Renegade
    #12815
    azt még nem mertem megnézni, milyen tudatmódosítóval érdemes?
  • Prof William
    #12814
    Ha már Zsukov.

    Kies kis alföldi városunkat érte anno az a megtiszteltetés, hogy Zsukov marsall majdnem 2 teljesen napig itt volt.

    Mivel itt volt a "főnök" ezért a helyi Orosz katonák egy kissé vissza voltak fogva így nálunk relatíve kevesebb incidens történt.

    Utólag a népi legendárium megmagyarázta, hogy ez mind azért történt mert Zsukov az valójában egy ZSUGA Imre nevezetű helyi kommunista volt, aki még 1919-bem menekült ki a Szovjetunióba és ott felvitte az Isten a dolgát.
    És persze nem hagyta hogy szülővárosának baja essen.
    Ez mondjuk később nem akadályozta meg az Oroszokat, hogy 300 helyit elvigyenek kényszermunkára de ez már egy másik történet.
  • SZUsszan
    #12813
    A kommenteket néha el szoktam olvasni, de már nem válaszolok ilyesmikre.

    Például íjászattal kapcsolatos videóknál tuti felmerül legalább egyszer Kassai Lajos vs Lars Andersen, és ha már egyszer feljön Kassai neve, akkor legalább egy tucat magyar is úgy érzi kötelező beírniuk magyarul-angolul hogy mi vagyunk a legjobbak és bojler eladó, nameg a hunok. De akkor megjelennek a törökök és románok is és átmegy az egész egy finnugor-hun-magyar-török kinek az őse volt Attila és társai flamebe.

    =)

    Ettől függetlenül a Fury-s videóm fasza, így tényleg realisztikusabb lett volna.
  • molnibalage83
    #12812
    Nem néztem meg, mert mondták páran, hogy borzalmas az egész.
  • robgros
    #12811
    Láttam, khm, tudtommal a Me 262 jelenet rohadtul nem tükrözi a realitást.
  • robgros
    #12810
    'A T34 a legjobb tank a világon'

    Kb. a Kalasnyikov a világ legjobb kézifegyvere szint, mert soha nem sül be.

    'Szakértőnek számít, mert "nagyapám mondta, hogy a Sherman..."'

    Arra azért rákérdeznék, nagyfater volt-e valaha harckocsizó, vagy ezt puszta szemrevételezéssel állapította meg :D
  • Garou
    #12809
    Red Tails megvan George Lucas-tól? Az még ezt is alulmúlja! :)
  • molnibalage83
    #12808
    Epic... :)

    A film viszont ettől függetlenül az egyik laszarabb háborús film ever. Minden szempontból. Egyet mutatott meg kb. 1 percig, a harckocsi belsejét harc közben, de kb. ennyi.

    Dramaturgiailag, harcászatilag minden szempontól egy rakás szar a Fury. Vetekszik a Bombák Földjével a legszarabb, de agyonhypolt filmeknél nálam. Annál már az órámat néztem a moziban, hogy mikor lesz már vége, annyira pocsék volt...

    (K. B. nem tud filmet rendezni. Van egy csak itthon kultfilmje, ami gyenge közepes, a B.F. egy fos, és a ZDT utolsó félóráját leszámítva fájdalmas volt végignézni...)
  • Garou
    #12807
    Imádom a komment szekciót olvasni. :D A YouTube meg a Facebook-os világháborúval foglalkozó csoportok olyan szintű trolletetők, hogy több saját alfajt is kineveltek:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    -A legenda-hívő: Több alcsoportja van, attól függ, melyik oldalnak szurkol. A Sherman a legjobb. Nem, az a Ronson öngyújtó, a Tigris a legjobb, elpusztíthatatlan. Nem, a legjobb a T34, és az sosem robbant le, és mindenki könyörgött Hitlernek, hogy gyártsa a másolatát. Normális irodalmat sosem olvas, inkább a Discovery Channel-ről szerzi ismeretei nagy részét.

    -A tények-hívő: A legenda-hívő esküdt ellensége, de gyakran túltolja a biciklit. A Sherman nem is gyulladt ki, a Tigris egy rakás szar, a T34 is egy fos, Rommel nem értett hozzá, de Monty is egy balf*sz, Patton dilettáns, Zsukovnak meg a Sztavka rakta össze a támadási terveket. Előszeretettel oszt ki házi feladatot kötelező olvasmányok formájában, illetve kéri számon a forrásanyagokat.

    -World of Tanks/War Thunder fan: Közli, hogy a Sherman adamantiumköpenyes, kriptonitmagvas APBCHE lövedéke simán viszi a Tigrist hatezer méterről, nem számít, hogy 5 darab lett a csapatokhoz kiszállítva '45 május 4-én, amúgy a Black Prince -variáns Churchill nehéztank, meg a 75-ös német ágyúval felszerelt KV1-es volt a legjobb. A ferde páncélról mindig pattan a lövedék.

    -Szovjet fan. Kényszert érez soha meg nem történt fantasztikus mesék megosztására, forrás nélkül. Egy IS2 egyszer 17 Királytigrist lőtt ki, illetve a Tigrisnek 500 méternél közelebbről kellett lőnie a T34-re, hogy esélye legyen kilőni (valós példák). A magas veszteségi adatok mesék és az amcsik is csak pár teherautót küldtek, meg 30 Shermant de azok is szarok voltak. A T34 a legjobb tank a világon, sose rohadt le, a Párduc gyenge másolat. Zsukov a legnagyobb tábornok valaha. Magabiztosan közli, hogy "az orosz medve bajszát nem szabad rángatni."

    -Német fan. Részletes adatokkal szolgál minden csatáról, fejből mondja, hogy Harkovnál kik voltak a Waffen SS tisztjei és amúgy Sztálin nagyobb háborús bűnös, mint Hitler. A kilőtt Királytigrises fotón lévő lyukak Photoshop, vagy nem ütötte át, amúgy meg 5 Sherman kellett egy sima Tigris leküzdéséhez. Az Stg44-ről másolták az AK47-et, a Horten Go-ról meg a B2 bombázót. Sokszor rokon a legenda-hívővel. Előszeretettel olvassa a brit/US rajongók fejére Drezda, Hamburg, Tokió bombázását, persze Hirosima-Nagaszaki után. A Waffen SS-t érintő kritikákra különösen érzékenyen reagál.

    -Brit/Usa fan. A Sherman Firefly a legjobb, amúgy Drezda okés, hiszen Coventry/London előbb volt, és Drezdában volt egy kommunikációs elosztó állomás is (konkrét példa). Ha az amcsik nincsenek a szovjeteket lenyomják. Az egyetlen német akit talán elismer az Rommel. Néha komolyan összeveszik a másik Brit/USA-fannal a legjobb nehézbombázó kérdésen. Minden halott szövi katona képénél "Rest in Peace hero, thanks for your service", ha gombafelhőt látnak, akkor meg "They started the war, we ended it". Német és orosz katonák képeinél erőltett viccek, amúgy minden német tank lerobbant. A keleti front eseményeivel kapcsolatos ismeretei öt mondatban leírhatók.
    + A "családilag érintett": Az esetek nagy részében angol vagy amerikai és az előző csoport tagja. Nagyfatert lelőtték Hamburg felett vagy harcolt Okinaván. Mindenre rágörcsöl, az összes német "nazi scum", a japcsi vonatkozású képek is vörös posztó. Szakértőnek számít, mert "nagyapám mondta, hogy a Sherman..."
  • SZUsszan
    #12806
  • Kissssss0 #12805
    :DDDD... valószínűleg a sofőr már nem volt ennyire boldog.
  • RatBaG #12804
  • Kurfürst
    #12803
    FDR sosem volt naiv, éppen hogy nagy játékos volt. Szépen kivárt és a háborúba belépés felé lavírozás szépen kifosztotta a briteket.
  • ReszegKoldus
    #12802
  • molnibalage83
    #12801
    A hidegháborús magyar védelmi koncepció az volt, hgy a Pó-völgyében védjük meg a hazát...
  • [NST]Cifu
    #12800
    Ugyanez pepitában Japán. Ott még később, ha jól rémlik Afganisztánba mentek ki először Japán békefenntartók.

    Alapvető különbség viszont, hogy ott is fel volt futtatva a hadsereg (hivatalosan Japán Önvédelmi Erők), de a hidegháború után nem lett leépítve, hiszem alapvetően nem a Szovjetunió / Oroszország ellen, hanem inkább Kína ellen készültek / készülnek.

    Japán haditengerészete per pillanat a 4.-5. legerősebb a világon, még partraszálló képessége is adott (ismétlem, hivatalosan "önvédelmi" erő).
  • Renegade
    #12799
    "54 évvel a második világháború vége után az 1999-es koszovói háborúban fordult elő először, hogy német katonák közvetlen harci cselekményekben vettek részt."

    Nagyon durva, hogy rányomta a bélyegét a II. Vh Németországra.
  • fonak
    #12798
    Annyira volt "naiv", mint a teljes nyugati "progresszív értelmiség", kriptokomcsi vagy legalábbis komcsi szimpatizáns.
    Egy részük naiv volt más része meg tisztában volt a sztálini rendszer tömeggyilkos természetével, csak nem bánta. Az, hogy "elmaradott parasztok" millióit pusztítják el egy nemes társadalmi kísérlet kedvéért, az nekik belefért, ahogy a francia forradalomtól kezdve a hasonlóknak mindig is.
  • robgros
    #12797
    Mennyire tartjátok naivnak Roosevelt-et?
  • Oddball29
    #12796
    Hogy mennyit engednek meg maguknak, az annak is a függvénye, hogy mi történt az ellenőrző szervekkel. Ez pedig megint csak a mindenkori kormány döntése, nem másé.
  • millerius
    #12795
    Visszaolvasva amit írtam nem találom, hogy hol és kit hibáztattam, csak a tapasztalataimat közöltem. Egyébként ha megtettem volna, akkor csak a kevéssé tisztelt magyar kormányokat köpködhettem volna, tekintve hogy a cégek nagy többsége annyit enged meg magának ("némi" plusszal), amennyit a törvények neki megengednek.
  • Oddball29
    #12794
    Ami a jogi védelmet, munkajogokat, munkavédelmet és hasonló civilizációs vívmányokat illeti, az idetelepült nyugati multiknál a magyar cégek csak rosszabbak.

    A mostani "nemzeti" kormány pedig egy szalmaszálat nem tesz ezért keresztbe (lásd, hogy alakult az MK 2010 óta), éppen ellenkezőleg, kiszolgálja a tőkések érdekeit. Ezért elég debil a németeket hibáztatni.
    Utoljára szerkesztette: Oddball29, 2017.05.27. 23:35:18
  • millerius
    #12793
    Akkor neked és a hozzád hasonlóknak szerencséje van. Az itthon dolgozó magyar munkavállalók nagy része viszont a nyugat-európai munkavállalók jogi védelméhez és munkajogaihoz képest rabszolgasorban van még az idetelepült nyugati multicégeknél is. Még azok is, akik a többi magyar munkavállalóhoz képest esetleg sokkal jobban meg vannak fizetve.
  • DantesHUN
    #12792
    Nem. Én nem igazán vagyok rabszolga.
  • Lacusch69
    #12791
    A rabszolgatartás, ha nem esett volna le...
  • DantesHUN
    #12790
    Milyen egyik fele van meg? Német dominancia? Szerinted ma a németek irányítják mondjuk Párizst?
  • Garou
    #12789
    Politikailag a németeket. Ugyan Hitler támogatottsága sem volt abszolút, de a szovjet területeken a lakosság egy része felszabadítóként üdvözölte a németeket (amíg elő nem került a lángszóró). A falvak felégetése Belorussziában nem pusztán háborús bűn, de óriási kihagyott lehetőség volt. Meg ott van az is, hogy Sztálin a Nagy Tisztogatás (Jezsovscsina) során értékes embereket öltetett meg és behozta a terrort a párt felső vezetésébe is. Még elfutni sem lehetett, ugye Trockij Mexikóban kapott egy jégcsákányt a fejébe.

    És emiatt katonailag is a németek voltak erősebbek. Egyfrontos háború esetén, tisztán 1v1 esetén ahogy lentebb is írták a tehetséges tisztjei nagy részét elvesztő szovjeteket szerintem lenyomták volna a németek. A ruszkiknak mázlijuk volt, hogy Konyev, vagy Csujkov (ez utóbbi mondjuk nem volt szem előtt, mert Kínában volt a tisztogatások idején) megúszta. Bár Zsukov pont azért maradt életben, mert aztán hiány mutatkozott a főtisztekből...
  • robgros
    #12788
    Én a nagyjából egyenlő szint felé hajlok.
  • Lacusch69
    #12787
    1 vs 1 esetben, (vagyis szövetségesi háttér nélkül) Németországot.
    Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2017.05.22. 17:11:59
  • Lacusch69
    #12786
    Ennek az egyik fele most is megvan...
    A másik fele, a kiirtás sem annak indult, hanem kitelepítésnek.
    Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2017.05.22. 17:12:20
  • robgros
    #12785
    Katonai és politikai szempontból melyiket mondanátok erősebbnek: Németországot vagy a Szovjetuniót?