15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Prof William
    #12904
    Ha lett volna a neki akkor 100% hogy vagy Moszkva, vagy London azonnal elfüstölt volna. Egy kis kis ügyes zsarolással akár még fegyverszünet is lehetett volna a dologból.
  • fonak
    #12903
    Ha lett volna neki ne mondd már, hogy nem dobatta volna le Moszkvára mondjuk.
  • Tetsuo
    #12902
    Egészen addig fog "fel-felbukkani", amíg be nem kerül a krédóba. A baj ott van, hogy félre kell magyarázni, hogy Hitler nem akart bevetni egy ilyen romboló fegyvert civilek ellen.
  • fonak
    #12901
    Ismét felbukkant az U-234 sztori
  • fonak
    #12900
    Azt hittem először, hogy a léghajó a USS Macon, de az lezuhant '35-ben.
  • RatBaG #12899
    USS Augusta, USS Midway, USS Enterprise, USS Missouri, USS New York, USS Helena, and USS Macon in the Hudson River in New York, New York, United States for Navy Day celebrations, 27 Oct 1945

  • Kurfürst
    #12898
    Az angol királynak kb. 0 közjogi hatalma volt, olyan mint egy köztársasági elnök. Nagyon szép és tiszteletreméltó, de csak dísznek van. Fun fact, az angol királyi család igazából német, egy (nem véletlenül) elég retardált hannoveri herceget kapartak össze pont az 1700-as évek elején.

    Az már jobb kérdés, hogy mi van ha Churchillel szemben esélyes és sokkal inkább realista/békepárti Halifax lesz a miniszterelnök 1940-ben... jobb eséllyel fontolják meg a békekötést. Hess magánakciója valami ilyesmire irányult, Churchill pozíciója ugyanis távolról sem volt megingathatatlan,
  • molnibalage83
    #12897
    Alkotmányos monarchiában nincs politikai szava. Pattoghat a király, ahogy akar, akkor sem számít, hogy mit mond. Utoljára angol uralkodó emlékeim szerint az 1700-as évek elején volt, hogy papíron meglevő (?) jogával élni akart és szóltak neki, hogy nagyon nem kéne...
  • Prof William
    #12896
    Ha már VIII. Edward... Kíváncsi lettem volna mi történik ha nem mond le a trónról. Pár könyv azt írja, hogy nemhogy náciszipmatizáns volt de talán még azt is el lehetett róla mondai, hogy azon nagyon kevés ember közé tartozott aki talán Hitler barátjának számított.

    Vajon egy ő által vezetett Nagy Britannia, hogyan viszonyult volna Hitler békeajánlatához? Vagy egyáltalán beavatkozott volna?
  • molnibalage83
    #12895
    A kommentek között igen, és csak megkeresést írtak, választ nem látok. Továbbra is kérdezem, hogy mit mondott voln 1987-ben, ami számított volna? Kit érdekelt? Esetleg csámcsog rajta a bulvársajtó, de közvetlen politikai következménye 0. Már a Szu is kimúlni készült...
  • fonak
    #12894
    Ott is írják, hogy állítólag Gorbi már belement volna.
  • molnibalage83
    #12893
    Ez a mégiscsak kiengedhetik rész min alapszik?
    Gondolom ezt olvastad...


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.07.06. 14:36:28
  • fonak
    #12892
    A börtönből nem volt lehetősége beszélni, viszont amikor úgy tűnt, hogy élete végén végül mégiscsak kiengedhetik, valamiért ez annyira felzaklatta, hogy felkötötte magát. :)
    Szerintem simán lehet, hogy egy-két hasonlóan naiv angol lord lebeszélte vele a filmbe illő titkos repülőutat és a titkos tárgyalást, aztán ezt el kellett tussolni (persze lehet kezdettől fogva az MI5 mozgatta az illetőket, de az is, hogy csak lebuktak, aztán annak fejében hagyták futni őket, hogy folytatják a színjátékot, amíg Hess meg nem érkezik). A királyi család is érintett lehetett, volt köztük, aki még a háború alatt életét vesztette furcsa repülőbalesetben. Könnyen lehet, hogy nem csak VIII. Edward volt náciszimpatizáns köztük (vagy legalábbis sokkal antikommunistább, mint antináci, meg nem is filoszemita persze). Szóval amíg az öreg náci őrizet alatt volt, nem kellett tartani tőle, hogy beszélni fog (vagy már eleve le lett cserélve addig egy "dublőrre", akkor pedig azt kellett elleplezni)
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2017.07.06. 14:35:19
  • Prof William
    #12891
    Pont erre gondoltam én is. Eszem ágában sincs sajnálni Hesst de komoly aránytéveszést érzek vele kapcsolatban. Rengeteg könyvben írták hogy tényleg egy idióta, idealista, könnyen befolyásolható és teljesen mellőzött pártember volt, aki még az igazán durva dolgok előtt lelépett így esélye sem volt részt venni bennük.

    Ezzel ellentétben Speer -ahogy írták és később kiderült- sokkal de SOKKAL vastagabban benne volt a a birodalom ügyeiben. A kényszermunka programról , amiben ki tudja hányan haltak meg meg már nem is beszélve.
    Még Ribbentropp is aki "csak" diplomata volt kötelet kapott, de Speer a "bűnbánó náci" 20 évvel megúszta.

    Speer és Hess nem volt egy súlycsoportban mégis Hess sokkal komolyabb büntetést kapott azért amit el sem követett, míg Speer sokkal enyhébbet kapott azért amit ténylegesen elkövetett.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2017.07.06. 11:13:30
  • Kurfürst
    #12890
    A kötelet. 20 évet kapott miközben az egész birodalmi kényszermunka programban és következményeiben vastagon benne volt. Hess ehhez képest egy buta pártcsicska volt aki legfeljebb közvetetten lehetett felelős a náci rendszer bűneiért, végtelenül naiv módon még valami esélytelen békét is próbált összekalapálni, a tényleges népirtásban esélye sem volt közreműködni angol fogságból részt venne és erre a végén kapott egy életfogytiglant...
  • molnibalage83
    #12889
    Mit úszott meg Speer...? Azon kevés bűnös közé tartozott akik leülték a teljes büntetést, a hadseregben szolgálókat meg nagyrészt 5-10 év után kiengedték, ő leülte a 20 évet. Csak Speer maradt Spandau lakója, mikor őt kiengedték.
  • Kurfürst
    #12888
    Nem válaszoltad meg, hogy ezek milyen bűncselekmények. Faji vagy faji jellegű törvények ekkortájt a világ minden táján voltak, háborúkat is vívtak és előkészítettek, az USA-ban és máshol is erre rengeteg példa van (lásd négerek helyzete, szegregáció). A gond az, hogy mindebben Hess max. az államszervezet részeként vett részt (már amennyire részt vett, szerintem nem osztottak neki annyira lapot, rettentő buta volt). Hogy miért tekintik kevésbe súlytalannak, mint Speert, aki mellesleg az egészet egész jól megúszta, pedig vastagon benne volt a neccesebb dolgokban pl. kényszermunkások stb.

    Mindenesetre ezt akkor egy szuverén állam államszervezetének részeként tette, amit mellesleg megválasztottak, így amit tett az akkori német jognak megfelelt. Jogilag tehát nehéz belekötni, hogy mi volt ezzel a probléma, az erkölcsi része a mi modern felfogásunk szerint persze más lapra tartozik, de azért azt sem ártana a kor szokásai szerint megítélni. Persze ez az egész nürnbergi eljárásra igaz, utólag koncepciózusan kreált tényállás alapján nemigen lehet embereket büntetőjogi felelősségre vonni, ez a legalapvetőbb büntetőjogi alapelv, magának az angolszász jogrendszer egyik alapköve, lsd. Magna Charta.

    Hogy gazember volt-e vagy sem, morális kérdés nem büntetőjogi.
    Utoljára szerkesztette: Kurfürst, 2017.07.06. 10:30:30
  • molnibalage83
    #12887
    A náci állam vezetőjének a helyetteseként a zsidótörvények, első koncentrációs táborok, lengyelek elleni támadás előkészítése, stb.
    Nem tudom miért an az, hogy egyesek valahogy sajnálják (?) Hess-t csak azért, mert elvesztette hatalmát és befolyását az idők során. Ettől még kevésbé volt gazember? Mitől tekintik sokan súlytalanabbnak őt, mint pl. Albert Speer-t...?
  • molnibalage83
    #12886
    A Jennifernél egy műszaki dolgot álcáztak egy másiknak, semmi konteó nincs benne... Számomra az a meglepő, hogy a Jennifre nem bukott le, annyira átlátszó volt az egész. Ha egy szovjet tengó arra járt volna vagy "halászhajó" sanoszan lebuktak volna, hogy semmiféle fúrásról nincs ottan szó...

    Hess-t mikor megölték 40+ éve volt fogságban, mert 1941 óta az angoloknál volt, Nürnberg után meg Spandauban. Nürnbergn előtt és után is régesrég meghalhatott volna banális véletlen balesetben, vannak ötleteim erre. Véletlen ételmérgezés, legurul a lépcsőn, banális seb elfertőzödik orvosi félrekezelést, stb.

    Várom azt a jól és izgalmasan felépített konteót, hogy miért kellett 40 évet várni a megölésére, amikor már régen nem él más főkolompos és kb. a világ nagy része azt sem tudta, hogy ki az a vén csóka... Ha kiderült volna, hogy ő nem is Hess őszintén, ki a francot érdekelt volna...? A neonáci mozgalmak akkor sem rúgtak labdába, stb...
  • Renegade
    #12885
    én alapjában véve szeretem a konteókat, már ha jól vannak megírva, mert akkor felérnek egy jól megírt novellával, szóval nekem ezek amolyan szórakoztató ponyva kategória. Viszont egy dolgot megtanultam, mégpedig katonasággal/titkosszolgálatokkal kapcsolatos konteókat zsigerből ostobaságnak titulálni csak a beszűkültek szokása. Elég sok ilyenről kiderült, hogy nem konteó, hanem csak jól titkosított hadművelet. Sajnos ennek van hátulütője, hiszen így lehet mondani, hogy ha Jenniferről kiderült, hogy nem konteó, akkor biztos minden más is igaz. :)
  • Kurfürst
    #12884
    "BTK-s fogalommal élve bűnsegédi bűnrészes volt ő is vastagon..."

    Miben?
  • Prof William
    #12883
    Szerintem is ha meg akarták volna ölni akkor már háború alatt vagy max a vége után a Nürnbergi per előtt. "Öngyilkos" lett volna a cellájában stb...
    De hogy várjanak vele 40! évet miközben ő bármikor beszélhet? (Mert ugyebár olyan titkokat tudott hogy csak na. ) Ebben semmi logika sincsen.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2017.07.06. 08:30:01
  • molnibalage83
    #12882
    Tőled nem is vártam mást, mint ilyen veretes marhaságot...

    Persze, ha feleteszem a legegyszerűbb kérdést, arra sem tudnál logikus magyarázatot adni. Pl. mi a frászért vártak vele 40 évet...? Megölték, mikor más kb. senki le sem szarta, hogy él..? Ebben aztán van logika...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.07.06. 01:11:04
  • Tetsuo
    #12881
    Az nem összeesküvés-elmélet, hogy a brit titkosszolgálat öngyilkosságnak álcázva megölte, hanem felderült tény.
  • molnibalage83
    #12880
    A szövik kiengedték volna, a szovjetek ragaszkodtak minden faszsághoz. Az ügyvédje Hessnek előrántotta a MR paktum másolatát, ami felvetette a kérdést, hogy agresszorként mi a faszt keres a Szu a bírák között. Állítólag ez volt a fő ok, amiért Hess szabadon engedésébe soha nem mentek bele, a börtönévei alatt is ott szivatták és kicsinyeskedtek vele, ahol tudták.

    (Nem sajnálom ettől még Hess-t.)
  • fonak
    #12879
    Retorikai kérdés ez részedről? Gondolom ismered a vonatkozó "összeesküvés-elméleteket". Valamiért fontos volt, hogy börtönben maradjon, aztán mikor szabadult volna "öngyilkos" lett.
    Véleményem szerint nem hagyhatták, hogy kiderüljön ha esetleg valóban voltak, akik angol részről tárgyaltak volna vele (vagy odacsalták). Vagy ki tudja mit tudott még, mint Hitler legközelebbi bizalmasa... (persze a durvább konteók szerint nem az igazi Hess raboskodott Spandauban, akkor pedig az nem derülhetett ki)
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2017.07.05. 19:53:12
  • Prof William
    #12878
    Igen arról ugrott be, de eddig nem gondolkodtam el rajta. :)
  • Tetsuo
    #12877
    A szövetségesek mikor voltak konzekvensen etikusak, mikor alakult az érdek az ő oldalukon a morál szerint? Soha.
    Na nem, mintha a másik oldal angyal lett volna... még az a jó, hogy erről szabadon lehet beszélni... ja, nem.
  • molnibalage83
    #12876
    Csak nem láttad a blog.hu-s ajánlást...?
    Azért, mert a náci párt hatalomátvételében és a diktatúria kiépítésében szervesen részt vett, csak egyre jelentéktelenebb lett. Ettől még elég magasan volt a táplálékláncban, egy ideig Hitler helyettese volt. Nem kell őt sajnálni azért, mert kiesebb a belső körből és aztán lelépett és próbálkozott valami hülyeséggel...

    BTK-s fogalommal élve bűnsegédi bűnrészes volt ő is vastagon...
  • Prof William
    #12875
    Most így hirtelen szöget ütött a fejembe...

    Rudolf Hess miért volt élete végéig börtönben?

    A háborús bűnökben nem vett részt hiszen amikor átlógott Angliába még el sem követték őket. Persze benne volt Hitler kormányában de sokan msáok si akik sokkal enyhébb büntetést kaptak. Őt ráadásul el sem kellett fogni hanem valami homályos küldetéstudatból saját maga "adta fel" magát. A túlélő nácik meg 10-20 év után szabadultak. Ő mégis miért volt élete végéig börtönben?
  • SZUsszan
    #12874
    Chemtrail! =)
  • RatBaG #12873
  • Renegade
    #12872
    off:

    csak mert pár hete feldobtam itt, és váltottunk róla pár gondolatot:
    srebrenica
  • Kurfürst
    #12871
    Fantasztikusan jó képek, nagyon szupernak tűnik a múzeum. Jó 20 éve én is voltam az Ardennekbe, de La Gleize és a Királytigris pont kimaradt - internet előtti korszakról beszélünk ugye, az egyedüli infó kb. a városok nevei voltak, meg egy fekete fehér kép valami régi Top Gunban :D

    Az FG 42-t meg ugye a Krieghoff gyártotta licencben, ők a vadászpuskák terén kb. a Rolls-Royce.. gondolom ha megvesszőzik őket, akkor se tudták volna ócskavasat gyártani :)
  • Kissssss0 #12870
    jó képek látom sikerült nekik még egy black cat emblémás táskát is beszerezniük :D
  • Garou
    #12869
    Az igen, thnx!
  • Madi92
    #12868
    Feliratokból ítélve, ilyen rádió/jeladó, meg valami biztonsági záras rekesz is. :D

    Közben megtaláltam:

    Gibson Girl Survival Radio.

    Link
    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2017.06.22. 22:16:52
  • Garou
    #12867
    Összerendeztem a fotókat, igyekeztem a jobb dolgokat lefotózni a múzeumban, de van, ami kimaradt. Itt a link, remélem működik:

    La Glezie - Múzeum és Tiger Ausf. B

    A galériában a helységharcoló németek melletti képen a kályhacső egy szovjet nehéz aknavető, német oldalon használták.
    Az egyik diorámában egy zsákból kilógó sárga szerkezet látható, kétszer is lefotóztam. Ha valaki meg tudja mondani, hogy mi az, megköszönném.
    Az FG42-es önműködő puska egy műremek volt. Legalábbis kidolgozottság, anyagok, megmunkálás terén.
  • Kissssss0 #12866
    jöhetnek a fotók ha elkészültek.
  • Prof William
    #12865
    Én egyszer egy turkálóban -Németországból hozták a cuccot- találtam horogkeresztes tányérokat. Gyorsan kerestem még 3-4 normált tányért és összerakva megvettem az egészet. Így nem derült ki a turpisság.