15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • LacAI
    #13105
    Azokat az Izraeliek vették meg annó. Vicces volt ,hogy messerekkel harcászkodtak,plusz a legtöbb akkori pilótájuk zsoldos volt.Volt ott minden féle náció,az angoltól a németig.
  • LacAI
    #13104
    Ez mért lenne az? Max visszaépítették abból ,de ebben DB motor van.Eleve három tollú a légcsavar és a kipufogók is lent vannak.
  • Freeda Krueger
    #13103
    Ezekbe Merlin motor volt,és igen a Csehek raktak Jumo-t mikor elfogyott a DB.
    A BOB filmben Hurricane festéssel is repültek ilyenek.
  • molnibalage83
    #13102
    Én valamiért arra emlékeztem, hogy He-111 motorokat raktak bele, de akkor az lehet, hogy a cseheknél volt?
  • Freeda Krueger
    #13101
    Mindkét említett filmben Buchonok játszottak,meg pár másikban is.
    Még ez is Buchon
  • ambasa
    #13100
    Az lehet, de ezeket az Angliai légicsata forgatásakor használták, nemrég volt hír az árúba bocsátásukról.
    a hír

    TG


    Utoljára szerkesztette: ambasa, 2017.08.26. 23:14:17
  • molnibalage83
    #13099
    Asszem a Mephis Belle filmhez használtak ilyen öszvér Messzereket.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.08.26. 22:08:34
  • fonak
    #13098
    Ez egy Merlin-motoros HA-1112 Hispano Buchón, gondolom a felségjelet filmszerep kedvéért kapta.
  • Kissssss0 #13097
    hogy miket lehet találni a hátsó kert raktárában...

    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2017.08.26. 00:26:54
  • Kissssss0 #13096
    de végül a balhét mégis csak nekünk kellett volna elvinnünk nemzetközi szinten, közben a bajszos meg röhög a foteljében miközben eljátssza a béketeremtő nagy testvért kelet európában.

    és ráadásként ha az általunk kirobbantott világháború végül úgy fejeződik be ahogyan most ismerjük(német vereség) akkor valószínűleg még ennyi se maradt volna az országunkból.

    "szóval azon a határon is kellett volna pár katonát állomásoztatniuk a Csehszlovákoknak."

    csehek kb majdnem ugyanazon a szinten voltak mint Magyarország, minden oldalt csak ellenséges országok területi követelésekkel.
  • Lacusch69
    #13095
    ERRŐL tudsz, ugye?
  • Renegade
    #13094
    nem támadnunk kellett volna, csak lekötni pár hadosztályt, meg azt se feledd, hogy néhány területre a Lengyelek is bejelentkeztek, szóval azon a határon is kellett volna pár katonát állomásoztatniuk a Csehszlovákoknak.
  • Kissssss0 #13093
    még hogy kirobbantani... az ország semmilyen szinten nem volt felkészülve egy háborúra, legyen az rövid vagy elhúzódó, és ez késöbb meg is látszott a keleti fronton.
  • RatBaG #13092
  • Renegade
    #13091
    erről én először Földi Pál (tudom, tudom) könyvben olvastam, szerette a témát.
  • SZUsszan
    #13090
    Nem tudtam erről a szálról.
  • SZUsszan
    #13089
    +1
  • molnibalage83
    #13088
    Ettől függetlenül szokott érdekeseket mondani. T idegbeteg faszozása meg röhejes annak fényében, hogy mekkora marhságokkal hányja tele a fórumot...
  • Renegade
    #13087
    kedvenc youtuberem:)
    de ja, nagyon ripacs :)
  • Tetsuo
    #13086
    Ezt az idegbeteg f@szt te végig tudtad nézni?! :-O
  • Renegade
    #13085
    érdekes

  • SZUsszan
    #13084
    http://www.slate.com/blogs/browbeat/2017/07/20/what_s_fact_and_what_s_fiction_in_dunkirk.html
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2017.08.21. 14:57:38
  • Tetsuo
    #13083
    Nicolas Cage egy hitvány ripacs. Miatta nézhetetlenek a filmjei alapból... még ha jó is lenne esetleg a történet miatt; de ez a kvalitás hozza magával a hasonlót a többi poszton is.
    A City of Angels-ben alakított legjobban, de azt is Wim Wenders eredetijével összehasonlítva a filmművészet megcsúfolásának vélhetjük.
    Brad Pitt mondhatni egy tehetséges színész (volt), legalábbis a jelenlegi felhozatalt illetően kiemelkedő, mégis a rosszabbnál rosszabb filmjei miatt devalválódik: (nem is oly apró)pénzre váltja a tálentumot.
    Szánalmas, hogy lefekszik az elvárásoknak és nem zavarja a giccs, többek között a 2. vh-ús filmjei abszolút ökörségek a témát és a megvalósítást illetően.

    A Das Boot minisorozata egy remek alkotás, de azért túlzás a köré kialakult kultusz - szerintem -, amúgy semmi extra nincs benne, csak klappol.
    Általában a régebbi filmek magasabb minőséget képviselnek, persze nem az effektek vonatkozásában. Például a Hell in the Pacific sem rossz.
  • molnibalage83
    #13082
    A Fury az egy katvány.
  • RatBaG #13081
    én fordítva gondolom.
  • Renegade
    #13080
    na, így már akkor van angol, meg magyar nyelvű cikk is linkelve ;)
  • _rudi
    #13079
    Ha már Indianapolis...

    Most találták meg a roncsait cca. 6 000 m mélyen.

    A NAVY továbbra is saját tulajdonának tekinti a roncsot ezért a koordináták titkosak maradnak.
  • Renegade
    #13078
    hááát, a csudifuri tankra így is köröket vert, jó mondjuk ez nem nagy szó :)
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2017.08.20. 11:33:30
  • RatBaG #13077
    én is ezt hittem az előzetes alapján... de ilyen fost ritkán látok.
    egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor tekertem bele filmbe az elmúlt tíz évben (amit leszedek, végig is szenvedem), de ez kiérdemelte. gagyi cgi, botrányos színészi alakítások, vontatott, dögunalmas cselekmény.
  • Renegade
    #13076
    USS Indianapolis

    ja, a tavalyi Nicolas "mindent elvállalok" Cage által fémjelzett film nem olyan rossz (nem is jó, de az öreg által fémjelzett filmek közül a jobbik)
  • BladeW
    #13075
    Igen, a 4 órás verzió egy minisorozat, de egyben nézhető filmet vágtak belőle. Én csak ez utóbbi verziót ismerem.
  • molnibalage83
    #13074
    A rövid könyvet olvastam.
  • Oddball29
    #13073
    Na, ez engem is érdekel.
  • Garga Pitic #13072
    Das Boot:
    A regény 1982-es magyar kiadása rövidített, a jegyzet szerint "főleg a 2.VH német tengeralattjáróinak szakszerű leírásai" maradtak ki, de a filmmel eléggé egyezik.
    Érdemes a '99-es kiadást (más a fordító) megvenni belőle?
  • molnibalage83
    #13071
    A 4,5 óra az a sorozat ugye? Én végig abban a hitben voltam, hogy a Das Boot egy mini sorozat és vágtak belőle egy hosszú és élvezhetetlen filmet is. Ehhez képest az derült ki pár hónapja, hogy a film volt az első és a fel nem használt kivágott jelenetekből lett végül a TV sorozat. A TV sorozat fényévekkel jobb lett szerintem, mint a film.

    Kb. olyan, mint a BoB-ból próbálnál egy 3 órás jó filmet csinálni. Mission impossible.
  • BladeW
    #13070
    Nemzetidegen agymosott cionbérencek vagytok, ez nem vitás.

    A korszak nagy kedvence nálam a Das Boot még mindig. 4,5 óra játékidő, realista ábrázolásmód, korában (1981) egyedülálló módon mutatja be a német oldalt. Nagyon jól öregedett, ma is fenntartások nélkül élvezhető. Klausztrofóbiásoknak azonban nem ajánlott :)
    Utoljára szerkesztette: BladeW, 2017.08.19. 16:33:13
  • molnibalage83
    #13069
    Én már ráhagyom az ilyen baromságait... Teljesen el van szakadva a valóságtól...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.08.19. 15:55:23
  • Tetsuo
    #13067
    Harminc éve angol katonák gyilkoltak meg egy akkor 93 éves német hazafit Berlin egyik börtönében, Rudolf Hess-t.
    Emlékezzünk.
  • fonak
    #13066
    Mondjuk a The Pacific sorozatban hol van a zsidó aspektus?
    A németekkel/nácikkal/európai háborúval kapcsolatban persze nagyjából igaz, amit írsz.
  • molnibalage83
    #13065
    Nem a partaszállásról flashbackel, de ez a film végén derül ki. Ő azt idézi vissza, ami a film végén van. A film műszeti húzása, hogy utána a másik szereplő POV-ja következik.