15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Renegade
    #14037
    itt vajon mit jelent a "succession at a cyclic" addig lőttek amíg szét nem esett?

    "The MG 45/42V is considered a different type of firearm than the MG 42, as the operating mechanisms of these two machine guns are different. Compared to the MG 42 the MG 45 used steel of lesser quality, the weight was reduced to 9 kg (19.8 lb), while retaining the horizontal cocking handle. The MG 45 bolt weighed 845 g (29.81 oz). First tests were undertaken in June 1944, but development dragged on and eventually only ten were built. During tests a MG 45/42V fired 120,000 rounds in succession at a cyclic rate of fire around 1,350 rounds per minute."
  • SZUsszan
    #14036
    Nem vagy semmi.

    Kiemelted a 9 órát én meg kiemeltem tőled. A videót megnéztem, és képzeld én linkeltem az eredeti anyagot is, amit szintén megnéztem mielőtt linkeltem. És ahogy nézem a kreténségedet megelőlegeztem, de egyre jogosabbnak látom.

    Ha annyira szar konstrukció lenne, miért használják a mai napig MG3-as néven visszavett tűzgyorsasággal, nato kaliberezéssel? Ja, mert szerkezetileg annyira szar lenne mi?

    És igen, kreténség linkelni egy 70 éves fegyver szétesését ismeretlen körülmények között úgy, hogy azzal reagálsz egy teljesen más szitura.



    G36, teljesen más konstrukció, nem is géppuska, nem is hagytak közben rövid szüneteket sem. 900-at ellőtt 3 percen belül.

    Gondolod akkor 9 óra alatt 14000, tehát óránként = 1556 lövést ne tudtak volna vele leadni? Azaz percenként 25-öt meghibásodás nélkül egy nehéz csövű géppuskával úgy, hogy van csere csöve is? Szerinted a fronton minden géppuskát kompletten kikukáztak pár ezer lövés után, mert tönkrement benne valami addigra?

    Lefordítottam neked a német wiki oldalát az MG42-nek...

    "The barrel was now a simple turned part without locking piece with a life of over 10,000 shots."

    Na erre varrjál gombot.

  • Kissssss0 #14035
    "Ha 9 órát írtál, az 540 perc"

    a videóban állították ezt az időt nem én húztam ki a seggemből, legalább arra vennéd a fáradságot hogy visszaolvass vagy újra megnézd talán azt a videót.

    ez nem sírás kérlek szépen hanem ténymegállapítás, sehol nem fogsz te ellőni 14.000 lőszert 9 órán keresztül úgy hogy közben ne robbanna bele a pofádba a fegyver vagy menne tönkre valami minimum két három alkalommal, akár gyári új vagy akárhány éves használt a fegyverről van szó bmeg... legfőképpen egy ilyen fegyvernél amit direkt arra terveztek hogy nagyobb tűzgyorsasága legyen a konkurens nemzetek géppuskáinál és hajlamos is a meghibásodásra... precíz német mérnöki munka az persze, ha nem tűnt volna fel nem mesterlövészetre tervezték a fegyvert.

    te beszélsz kreténségről bmeg mikor direkt leírtam milyen okkal linkeltem a videót de még arra se vetted a fáradságot hogy értelmezd mit írt a másik... kretén az, na szórakozzál mással.
    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2018.07.31. 17:21:17
  • SZUsszan
    #14034
    Teljesen igazatok van az eltúlzott halottak számával.

    Annyit szeretnék csak hozzá fűzni, hogy Az Easy Red szektorról
    ez a kép készült:

    ez meg a szóban forgó bunkerrendszer bejáratából manapság:


    A képeken nagyjából látszódik, hogy dagálykor is lehettek akár 4-500m-re a géppuska csövétől. Ezzel össze is vág a visszaemlékezése:

    ""For the next nine hours in machine gun nest 62, Corporal Severloh sprayed
    the beach with his MG-42. His position 75ft above the broad sands gave him
    a perfect field of vision and fire.

    "There were 30 of us," he said. "Every one had only one thought in our
    heads that day-would we be coming out of this alive?"

    "I didn't want to be in this war. I didn't want to be in France. I didn't
    want to shoot a machine gun at young fellows my age. But there we were,
    serving in a war that was already lost and obeying the orders of our
    Lieutenant-to open fire as soon as they were knee-deep in water"

    Having survived a spell of duty on the Eastern Front, France was a 'soft
    billet' for men like Hein Severloh. That ended in the pallid dawn light of
    June 6, 1944, as the Allied armies stormed ashore.

    Corporal Severloh had 12,000 rounds for his machine gun.
    "I started shooting at 5am," he said. "I was still shooting nearly nine
    hours later.
    There was no panic, no hate. One did what one had to do and knew that they
    as sure as hell would be doing it to you if they got the chance"

    "At first the corpses were 500 metres away, then 400, then 150. There was
    blood everywhere, screams, dead and dying. The swell of the sea bobbed
    more bodies onto the beach.""

    Máshol azt olvastam még tőle, hogy azért volt könnyű céloznia, mert a vízben kiválóan látta a lövéseit hova mennek és a katonák csak vánszorogtak a vízben, nem tudtak futni. Gondolom a homokos parton ugyanez volt, a lövések felverődéséből tökéletesen lehetett gyorsan és hatékonyan pontosítani a tűzvezetésén.

    Leszögezném, NEM hiszem, hogy megölt 2000 embert, max. megsebesített ennyit.

    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2018.07.31. 16:42:29
  • SZUsszan
    #14033
    Ne legyél már kretén légyszi.

    Azt írtam valahol, hogy szerintem lelőtt 2000 katonát? Azt írtam csak, hogy ellőtt 14000 lőszert és egy 1944-ben gyártott zsír új MG42-vel szerintem gond nélkül ellőhettek 14000 lőszert 9 óra alatt. Nem 9 órán át. Olvass és értelmezz is kérlek.
    Mennyi is az mg42 elméleti tűzgyorsasága? 1200 lövés percenként. Tehát elméletileg 12 perc alatt ki tudná lőni a 14000 lőszert, ha lenne akkora hevedere és nem olvadna le a fegyver.
    Ha 9 órát írtál, az 540 perc. Szerinted elképzelhetetlen egy precíz német új géppuskával, hogy ellőjjenek 540 perc alatt egy 12 percnyi sorozatot széttagolva úgy, hogy ne gyulladjon ki a csöve?

    Erre te linkeltél egy nettó baromságot, hogy szétesnek a 70 éves géppuskák ki tudja milyen utángyártott mauser lőszerektől. És még másodjára is komolyan azt hiszed ennek van bármi értelme összefüggésbe hozni a D napi esettel.

    Ha szerinted továbbra is így van, akkor kímélj meg kérlek a további írástól, mert felesleges.
  • Renegade
    #14032
    valószínűleg egy ügyes lövész ennél messzebbre is hatékony volt, meg ne feledd, az mg-ket nem a leghülyébbek kezelték a németeknél, na meg ők voltak az osztag lelke.

  • molnibalage83
    #14031
    Már eleve feltűnő lenne, hogy egyetlen pont 300 méteres körzetében sok halott van. 300 méteren túl ölőhatása nemigen van a géppuskáknak sem inkább csak elnyomásra, zavarása vagy lefogásra alkalmasak.

    A lőszer / kill arány totálisan hihetetlen a háború teljes átlagához képest.

    N+1 technikai probléma,

    stb.
  • Kissssss0 #14030
    ha van épkézláb bizonyítékod rá lehetőleg több forrásból is hogy akkor és ott igazoltan lehozta a 2000 valahány szövi katona lelövését 14.000 löszerével egymaga 9 órán át... akkor szívesen elolvasom, csak nyugodtan.

    a videót azért linkeltem hogy lehessen látni milyen veszélyes is lehet akár egy szimpla cső csere még egy lőtéren is ha mg42-vel dolgozol... linkelhetek több videót is de értelmetlen lenne mert még most se esett le neked a lényeg ahogy látom.
  • SZUsszan
    #14029
    Egyébként meg ha géppuskás kiképzést kaptál volna és megjártad volna már a keleti frontot is, akkor gyanítom nem kap el úgy a harci hév, hogy az egyetlen fő fegyveredre ne figyelnél annyira oda, hogy viszonylag rövid, célzott sorozatokkal lődd a mellig érő vízben vánszorgó gyalogosokat halomra úgy, hogy a következő hullámig van pár perced új hevedert befűzni és hűteni a fegyveredet.

    Neki nem egyetlen hosszú sorozattal kellett megölnie az adott partszakasz összes gyalogosát, akik aznap jöttek Omahára, hanem volt rá majdnem egy egész napja és hullámokban érkeztek.
  • SZUsszan
    #14028
    Lol, 70 éves géppuska felrobbanásról mutatsz videót? Értem az érvelésedet, de ezt a videót te sem gondolhattad komolyan. =D
  • Kissssss0 #14027
    mert a mg42 csöve nem tud "cseresznyepirosan" világítani a csata hevében mikor szorítod a ravaszt mint az örült és megfeledkezel a túlhevülésről? azt az aprócska tényt is talán tudomásul kéne venni hogy 14.000 darab lőszer elköpködése után a csere csöveid lesznek a legkisebb problémád mivelhogy a keletkezett hő nem fog korlátozódik csupán csak a géppuska elülső részére teljes 9 órán keresztül, továbbá a hő probléma mellet azt is észre kellene venni hogy ilyen extrém mértékű használatkor anyagfáradás is feltéphet illetve bizonyos alkatrészek bizony elhasználódnak aztán ezek cseréje ilyen körülmények között nem 2 vagy 3 másodperces művelet... főleg mikor a fél szövetséges inváziós hadsereg kopogtat a bunkered ajtaján.

    én elhiszem hogy ott és akkor szórták az áldást a partraszállók fejére és el is fogyasztottak nem egy géppuskát + a löszereket többedmagukkal... de mindezt lehozni 1 darab géppityúval még úgy is hogy kikapcsolódás képen nekiálltak vadászni a k98k-val azért ez kicsit túlzás.

    + tovább nézelődve youtubon találtam nem egy meg nem kettő videót besült mg42-ről, egy néhánynál még bele is robban a kezelő pofájába.
  • SZUsszan
    #14026
    A meltdowd videókban megfigyelted már azt az aprócska tényt, hogy addig folytatták a tüzelést megszakítás nélkül, amíg tönkre nem mentek a fegyverek, miközben cseresznyepirosan világítottak már?

    Ha volt cserecsöve és mondjuk 1000 lövésenként csövet cserélt, majd ha már az előzőleg pihentetett csővel újra lövéskor is észlelte a csőhevülést, váltott kar98k-ra egy 10 percre, akkor miért hihetetlen, hogy egész nap tudott lőni 1 MGvel? Az a 14000 lövés gyakorlatilag 14 csőcserét jelente, ami kb. 2-3 mp-es művelet egy gyakorlott kezelőnek. Azt is írta a muki, hogy a lőszert kiskocsival folyamatosan hozta neki egy másik katona a közeli lőszer bunkerból.


    Molnival nagyjából egyetértek, a 2000 az túl sok. Max. 2000 a sebesültekkel együtt.

    Viszont a kép amit linkeltél egy kisebb szakasza a partnak, mint amit valójában védett:



    Ezt védte az ő bunkere.
  • molnibalage83
    #14025
    Ezer sebtől vérzik az egész. Még a 200-as szám is egészen hihetetlen volna.
    Az egész egy városi legendának tűnik nekem. Az átlaghoz képest lehet, hogy sikere volt, de semmivel sem támasztható alá a kijelentés.
  • Kissssss0 #14024
    ennyi lőszer ellövéséhez utánfutón kellet volna hordani a csere alkatrészeket az mg42-höz.

    megnéztem youtubeon néhány meltdown videót különbözőféle géppuskákról egészen az m60-ig, hát egyik se bírta a strapát túl sokáig.
  • molnibalage83
    #14023
    Nem is állítottam, hogy maga a katona állítaná. Azt mondtam, hogy a videóban látható számok teljességgel valószínűtlenek. Az átlagos lőszerfelhasználással ennek töredék vesztesége sem okozható. Ez már eleve kétségessé teszi.

    Ezután jön rá maga az ölési zóna.
  • SZUsszan
    #14022
    Maga a harcos, soha nem állította azt, hogy megölt volna 2000 embert a parton, csak azt, hogy ellőtt 13500-at az mg42-vel és 400-at a kar98k-val.

    Severloh claimed he manned a MG42 machine gun.[11] He says he fired on approaching American troops with the machine gun and two Karabiner 98k rifles, while a sergeant whom he didn't know, kept him supplied with ammunition from a nearby ammo bunker until 15:30. He claimed to have fired over 13,500 rounds with the machine gun and 400 with the rifles, giving a total weight of ammunition of over 560 kilograms.[12]

    Amikor a géppuska túlmelegedett, lőtt a két kar98k-val, aztán folytatta a géppuskázást. Valamint kizárt dolognak tartom, hogy legalább 1 csere csöve ne lett volna, amikor az majdnem minden mg42-t kezelő személyzetnél látható a hátukon a kis dobozban.

    A kalkulációhoz annyit tennék hozzá, hogy sok katona vízbefulladt, akiket meglőtt.

    "I saw how the water sprayed up where my machine gun bursts landed, and when the small fountains came closer to the GIs, they threw themselves down. Very soon the first bodies were drifting in the waves of the rising tide. In a short time, all the Americans down there were shot."

    De ha szeretnétek, meg kérem egy német rokonomat, hogy nézze meg a doksi filmjét és mondja el mire jutottak benne:




    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2018.07.30. 15:09:03
  • Renegade
    #14021
    nem kizárt egy túlbuzgó rokon (vagy egy szimpla troll) által generált túlzás, mindenesetre aki járatos a témában, az utánanézhetne.
  • molnibalage83
    #14020
    Minden szempontból hihetetlen. A lőszerfelhasználás is a veszteségeket nézve. A világon nincs példa arra, amit a videó mutat.
  • Renegade
    #14019
    wikin már 2 ezret írnak, nekem úgy tűnik, hogy nem csak az ő érdeme volt.

    nem kizárt a túlzás, ja, amúgy ott a név a videóban.



  • Kissssss0 #14018
    nem is beszélve arról hogy annak a szerencsétlen mg42-nek folyamatosan mennie kellett megállás nélkül... 9 órán keresztül?
  • molnibalage83
    #14017
    Név szerint ki volt?
    A japán banzájrohamok eltértek a jenki mentalitástól.

    Azért tűnik fizikai képtelenségnek, mert a leírás alapján nem közvetlenül a parton lőtt. Az első két hullámban valami 5000 ember szállt partra a teljes Omahán és kb. 3 órányi harc után áttörtek ha jól emlékszem. (8 db ezredet számolok a térkép szerint) A teljes Omaha Beach 4-5 km széles volt.

    Egyszerűen a géppuska ölési zónájában nem lehetett fizikailag 2000 ember, még a parton sem...



  • fonak
    #14016
    Ha a parton fedezék nélkül rohamozókra tudott jó pozícióból lőni, akkor simán elképzelhető. Guadalcanalon is volt egy jenki géppuskás, aki több száz japánnal végzett egy alkalommal.
  • molnibalage83
    #14015
    Erős kétségeim vannak a számok hitelességét nézve. A tizede is népmese lenne.
  • SZUsszan
    #14014
  • SZUsszan
    #14013
    Heinrich Severloh

  • Lacusch69
    #14012
    0:14-nél a jelenet mindent visz...
    De lenne egy kérdésem:
    Mi a fenéért nem hajtják ki a németek a filmekben a Schmeisser válltámaszát?
  • SZUsszan
    #14011
    Ez náluk ilyen túltolt heroikus harceljárás lehet, mint a többi:



    3:40-től


    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2018.07.26. 18:05:46
  • SZUsszan
    #14010
    Jesszus
  • RatBaG #14009
  • Freeda Krueger
    #14008
    Nővérek egy Csendes Óceáni hajó fedélzetén.Visszafelé az államokba.
    40mm Bofors
  • molnibalage83
    #14007
    Mi a fotó apropója? Még a vh alatt készült? Az ágyú 40 mm-es Bofors?
  • fonak
    #14006
    Az akkori alsóneműk valamivel többet takartak... A három katona közül csak az egyik nézi a csajokat, a másik kettő egymással van elfoglalva, hm :)
  • RatBaG #14005
  • molnibalage83
    #14004


    Timestamp-ek alapján érdekes a téma.
  • fonak
    #14003
  • molnibalage83
    #14002
  • molnibalage83
    #14001
  • ximix #14000
    Szovjet katonák a "Dóra" hüvelyében
  • Tetsuo
    #13999
    Ezek már nem németek.
  • Pares
    #13998
    A németek ismét elvéreztek Oroszországban