15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Freeda Krueger
    #9740
    A Kubinkai múzeum cáfolja ha jól tudom.
  • Nohab
    #9739
    Ez a legutolsó hír a témában. Azt nem tudom, hogy most pontosan kik támogatják, de a munka zajlik és jó irányban.
  • Renegade
    #9738
    megkapták az amcsik, vagy mi? mert az oroszok nem foglalkoznak vele, ha jól tudom, inkább a t-35öst restaurálják, ami mondjuk szintén egy érdekes/fura koncepció volt
  • Freeda Krueger
    #9737
    Német használatú Shermanok,




  • RatBaG #9736
    http://imgur.com/gallery/bLyB6
  • Freeda Krueger
    #9735
    Erre gondoltam én is.érdekes lehet,nagyon egyedi.
  • Nohab
    #9734
    Ha ez alatt a Mausra gondolsz, akkor azt már pofozgatják.
  • Freeda Krueger
    #9733
    Meg párduc is,de...

    Utoljára szerkesztette: Freeda Krueger, 2014.12.11. 18:10:40
  • millerius
    #9732
    Meg Hetzer páncélvadász is! Nem tudom hol vannak jelenleg, pár éve a Mosonmagyaróvári makettversenyen ki voltak állítva az épület előtt, hogy legyen 1:1 méretű is! :-)
  • Freeda Krueger
    #9731
  • Freeda Krueger
    #9730
    És egy brit példa

  • Freeda Krueger
    #9729
    Mert a dolog működhet


    Kubinkai Párduc újra működösképesen
  • Freeda Krueger
    #9728
    Lehet egyszerűbb és olcsóbb lenne a Kubinkai példányt felújítani,és újra működőképessé tenni.Csak pénz és akarat kérdés.
    Utoljára szerkesztette: Freeda Krueger, 2014.12.11. 15:18:20
  • Renegade
    #9727
    na basszus, akkor jól le vagyok maradva :(
  • Molnibalage
    #9726
    Még itthon is készült Tigris replika...
  • Renegade
    #9725
    ha repülőkből csinálnak replikákat tankokból vajon miért nem? mókás lenne egy Maus :)
  • [NST]Cifu
    #9724
    Teljesen lehetséges lenne, ha belegondolsz, akkoriban az 54 tonnás Tigris I. tudot ~45km/h végsebességet. A Leopard 2A6 már 62,3 tonna, de 72km/h-t tud, és nagyságrenddel mozgékonyabb (13 LE/t vs. 24 LE/t). Ami miatt mégsem mindenki rajong a szupernehéz harckocsik ötletéért az az ár/érték szint. Egyszerűen nem áll arányban a nagyobb költség a harcértékkel.
  • Freeda Krueger
    #9723


    Addig is :)
  • Freeda Krueger
    #9722
    Nemsoká...
    Persze lég fedezettel hogy molni se fanyaloghasson...
  • robgros
    #9721
    Már várom, mikor dobsz egy baxott nagy lépegetőt Tiger-t megszégyenítő vastag páncélzattal Panzer XL néven.
  • Freeda Krueger
    #9720


    itt kellően látszik a mozgékonysága is...
  • RatBaG #9719
    ez eléggé warhammer 40k-s
  • Freeda Krueger
    #9718
    simán...
    Bár itt nem látszik a motor,de nagyon gyors...
  • Freeda Krueger
    #9717
    "Kambodzsai páncéloserők"




    Nem túl gyakori téma errefele,abból az időböl
  • Pluskast
    #9716
    Bocsánat egy kicsit elírtam a példát nem az MLP (az csak amit szállított) hanem a Crawler az amire én gondoltam.
  • Pluskast
    #9715
    Mit értesz működőképes alatt? Mechanikailag biztos, hogy menne, hiszen a mausnál jóval nagyobb szárazföldi láctalpas szerkezeteket is képesek voltunk megalkotni lásd: MLP. Viszont harci hatékonyság tekintetében ezek semmit nem érnének (szerintem már akkor sem értek semmit).
  • Molnibalage
    #9714
    Igen, de attól még ugyanúgy haszontalan szarok lennének.
  • robgros
    #9713
    Gyakori. hu-n tesznek fel néha kérdéseket, amikben azt firtatják, vajon a német szupernehéz vasat, a Maust és a többi, papíron létező társát vajon mozgásra tudnák-e bírni a mai erőforrások? Nos, véleményem az-bár nem vagyok tank szakértő-, nincs az a mérnök, aki manapság képes lenne létrehozni egy motort-még a mostani műszaki megoldásokkal sem- és működőképes eszközöket varázsolni ezen elképzelésekből.
    Ti hogy vagytok ezzel?
  • Freeda Krueger
    #9712


    na még egy mert mindenki szereti Tigrist...







    Párducot
  • Freeda Krueger
    #9711


    és egy hasonló Magyarországon
  • Freeda Krueger
    #9710


    és egy másik múzeumi példány
  • Freeda Krueger
    #9709


    jól fel lett újitva
  • SZUsszan
    #9708
    Köszi! Ha lesz időm ránézek!
  • ambasa
    #9707
    Ez eléggé jól dokumentált, érdemes rákeresni a "Unternehmen Felix", vagy "Operation Felix" kulcsszavakra.

    TG
  • SZUsszan
    #9706
    A kettő között annyi a difi, hogy ha a Gibraltári szoros mind a két végét elfoglalják, a Földközi tenger felől nem nagyon jöhet több utánpótlás a szövetségeseknek.

    Svájc megtámadásával semmit nem nyertek volna.

    Egyébként meg Francot kellett volna úgy puhítani, hogy akkor segítenek, ha cserébe Gibraltárt átengedik a németeknek. Így semlegesek is maradhatnak, de mégis a németek ellenőrzik a be és kihajózást.
  • Molnibalage
    #9705
    Az utolsó mondat kb. leírja az elképzelés realitását.
  • DantesHUN
    #9704
    Ez nem lett volna kicsit drága mulatság?

    Gibraltárért:
    A baráti, de a háborúba nem belépő Spanyolországot megtámadni? Erre katonákat, pénzt, felszerelést áldozni?
    Ja, hogy kommandós akció?
    És a spanyolok ezt szó nélkül tűrik?

    Gondolod, akik eleve utálták Franco-t, majd szeretik a német urakat?
    Franco hívei pedig szintén értelemszerűen nem rajonganának a német urakért.

    Ja, hogy mondjuk erővel megszálljuk a spanyolokat? Ja, hát Napóleonnak is hogy bejött...

    Gyakorlatilag Gibraltárért nyisson egy új frontot Hitler, és ha még ha tegyük fel nem is kell nyílt katonai támadás, a spanyol ellenállás mindenképp igen aktív lett volna.

    És ezt persze közben az angolok nem tesznek semmit, ez ellen?

    Valahogy ez nem éppen életképes elképzelés. Ez körülbelül annyira értelmes, mint Svájcot lerohanni azért, hogy onnan lehessen Franciaországba menni.
  • [NST]Cifu
    #9703
    1940-ben mikor? Áprilisig tartott a Dán-Norvég hadjárat. Májusban elindult a Francia (Belga-Holland-Luxemburg) lerohanása, és augusztusig eltartott a megszállás végső fázisa. Júliusban elindult az angliai légi háború, ami teljesen lefoglalta a Luftwaffe-t. A németek alapvetően Nagy-Brittannia megszállására készültek, nem a Spanyolokéra.
  • SZUsszan
    #9702
    Ez igaz, de a spanyolok szimpatizáltak a németekkel 1940-ben. Egy váratlan és gyors akcióval megoldható lett volna.
  • Molnibalage
    #9701
    Egy darabokra szakadt országból és olyan helyen, amit gyengén őriztek, mert biztonságosnak hittek és viszonylag könnyű volt megapattani onnan a távolságok miatt. Franco irgalmatlan messze volt mindentől.