15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Freeda Krueger
    #10302
    Ez bár eredetileg is színes volt,de újraszínezték.
  • Master91
    #10301
    Imádom!
  • Nohab
    #10300
    Még több kép.

  • molnibalage83
    #10299
    Anno a LIFE csinált olyan színes képeket, hogy még ma is beszarsz a minőségtől. Sanszosan ez is az, csak nincs rajta vízjel.
  • Nohab
    #10298
    Eredeti, nem utólagosan színezett kép:

  • Lacusch69
    #10297
    Én meg a cockpit miatt ( és ugye a doveri sziklák is ott vannak)
  • Pluskast
    #10296
    Én is a sapka alapján gondoltam, hogy német :)
  • molnibalage83
    #10295
    Bevallom ez eszembe sem jutott, de a pilóta fején levő sapka meg német gépre utalt nekem elsőre. És tényleg az.
  • Pluskast
    #10294
    Ez nem inkább egy Me-110?
  • molnibalage83
    #10293
    Jenki torpedó bombázó?
  • Pluskast
    #10292
    Jó kép!
  • Nohab
    #10291
  • fonak
    #10290
    A gép állítólag jól működött, akármilyen furcsa. Azért lett ilyen, mert egyhajtóműves gépre írták ki a pályázatot, a lehető legjobb kilátású kabinnal. Aztán végül az FW 189 nyert, bár annak két kisebb motorja volt (és nem volt ennyire bizarr kinézete). A BV 141 veszte épp a motor lett, az FW 190 vadászok is a BMW 801 csillagmotorokat használták, és persze azok élveztek prioritást.
  • molnibalage83
    #10289
    A légvédelem és a vadászok elleni védelem lehetett a célja, szakadhattak a röhögéstőll mikor meglátták és nem tudtak pontosan célzoni. :)
  • kissssss
    #10288
    képtelen vagyok hozzászokni ennek a gépnek a kinézetéhez.
  • millerius
    #10287
    Tüzérségi megfigyelő/helyesbítő/tűzvezető gép volt, és az egyik irányba, jobbra és előre rendkívül jó és akadálytalan volt belőle a kilátás. Az oroszok a furcsa, aszimmetrikus kialakítás miatt egyébként mankó-nak becézték/átkozták (ha megjelent a front fölött tudták, hogy rövidesen várható a németek felől a precíz tüzérségi tűzcsapás).
  • Freeda Krueger
    #10286
    Csak érdekesség volt,egy próbálkozás.
    Utoljára szerkesztette: Freeda Krueger, 2015.05.26. 19:28:44
  • Madi92
    #10285
    Ez miért volt jó?
  • Freeda Krueger
    #10284
  • molnibalage83
    #10283
    Gyakorlatilag rájöttak arra, hogy 3D modellek eltakarásával és textúrázással nagy magasságóbl az eredmény hasonló. Leszámítva azt, hogy az árnyékokat nem tudják reprodukálni...
  • Freeda Krueger
    #10282
    link
    leálcázott üzem :)
  • Willenbrock
    #10281
    Az olaszokat mindenhol elverték,gyenge rosszul felszerelt motíválatlan hadseregük volt,csak Etiópiában voltak sikeresek,máshol a németeknek kellett mindig segíteni rajtuk. A haditengerészetük volt csak korszerű,meg valamennyire a légierejük. A franciák a defenzívára rendezkedtek be,amiben a Maginot vonalra nagyban számítottak,önálló páncélos hadosztályok helyett szétaprózták gyalogsági támogatásra a harckocsikat,a kommunikáció és a fegyvernemek közti együttműködés gyenge volt. De Gaulle megmozdulása volt egyedül olyan,ami rövid ideig fenyegette a német szárnyat,de az is hamar kifulladt. A légierejük meg éppen átszervezés és modernizálás alatt állt,mert eléggé elavult volt.
  • Prof William
    #10280
    A franciák inkább az elavult hadvezetés, az életképtelen parancsnokok miatt vesztettek.

    Inkább azért gúnyolták őket utólag, mert előtte annyira hangoztatták, hogy mennyire OP-ok + hogy 1 hét alatt elérnek Berlinbe na meg persze a Maginot vonal, amit 20 éven át építettek a semmiért.
    20 éven át készültek a háborúra amit aztán egy szűk hónap alatt elvesztettek. A sok gúnyolódásnak ez volt az alapja...
  • Lacusch69
    #10279
    Ennyi erővel az olaszokat sem kellene gúnyolni, lásd Ariete hadosztályt É-Afrikában vagy a MAS naszádokat.
  • fonak
    #10278
    A franciák harcoltak, csak a németek jobbak voltak. Amikor Mussolini is úgy döntött, hogy megtámadja az összeomló Franciaországot, durván elpicsázták őket a franciák.
    Nem vagyok én se nagyon oda tőlük, de ez a nagy franciagúnyolás (surrender monkeys, fehér zászló stb.) akkor indult be, amikor anno a franciák beintettek Bushnak, és közölték, hogy nem akarnak részt venni az iraki kalandban (ahogy a németek sem). Na akkor kezdődött a puhapöcsözés amerikai részről tömegesen.
  • Lacusch69
    #10277
    Helyesen:
    "If they throw down their arms and surrender, they're Italian OR FRENCH."
  • molnibalage83
    #10276
  • RatBaG #10275
  • Willenbrock
    #10274
    A II. SS hadtestnek Július 5-én a "startvonalnál" volt 42 tigrise, 11-ére már csak 15 maradt bevethető,de 3 kivételével mind javítható volt ezután is. Ami engem meglepett: Franz Staudegger prohorovka közelében magányos tigrisével felvette a harcot egy 50-60 t-34-esből álló csoporttal és 17-et kilőtt,majd utána még 5-öt.
  • molnibalage83
    #10273
    Nem, ennyit szállítottak oda. A fele kb. a startvonalig sem jutott el. A kettő együtt százai igaz, de a Tigirs egyedül soha. A legnagyobb papíron aktív Tiger I állomány sem volt 400-450 tanknál asszem nagyobb és ez 3 fronton volt szétdobva...
  • Willenbrock
    #10272
    Már az is elég durva,hogy ilyen terv létezett egyáltalán...
  • Willenbrock
    #10271
    Ez inkább csak legenda lehet,már Kurszknál is volt pár századra való t-34-esük, amiket be is vetettek.
  • Willenbrock
    #10270
    Ezek szerint a prohorovkai csatában a támadó német hadtestnek csak 15 harcképes Tigrise volt. Régebben mindenhol arról lehetett olvasni,hogy tigrisek és párducok százait vetették be,amik borzasztó veszteségeket szenvedtek stb.
  • Lacusch69
    #10269
    Zsákmányolt Friedrichet skubiznak a pudingfejűek?
  • RatBaG #10268
  • Lacusch69
    #10267
    Folyadékhűtéses.
  • Freeda Krueger
    #10266


    csak a géppuska csöve miatt,semmi extra
  • Freeda Krueger
    #10265
    Igen,mindenki ismeri a deszkás Shermanokat például,de az is tábori módosítás.
  • SZUsszan
    #10264
    Ha a zimmerit réteg alkalmas volt a mágneses aknák tapadásának kiiktatására, akkor talán a deszkázás se lett volna hülyeség.
  • Freeda Krueger
    #10263
    oda lehet deszkák kerültek volna :)