15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • millerius
    #10502
    Bocs, biztos igazad van, csak én erről a fotóról nem igazán tudtam bemérni a különbséget a "hagyományos" és az arany-fokozat között..
  • SZUsszan
    #10501
    Tévedsz. Ebből kizárólag Rudel kapott, neki lett alapítva, hogy elismerjék az érdemeit.

    Összesen 7313 darab lovagkeresztet adtak át. Ezek közül mindössze 883 volt tölgylombokkal ékesített, 160 tölgylombokkal és kardokkal, és 27 tölgyfalombokkal, kardokkal és gyémántokkal. A legmagasabb rangú Lovagkeresztből egyetlen darabot adományoztak.
  • millerius
    #10500
    Ebből azért kaptak néhányan még a Luftwaffénél is, ezért a hátuljába bevésett sorszám nélkül csak totózni lehet a kitüntetett személyre.
  • SZUsszan
    #10499
    Az ÉS gyémántokkal még nem tartalmazza azt, hogy a legmagasabb fokozat lenne.

    A gyémántos verziót 27 arra érdemesnek osztották ki. Az arany fokozat a csúcs és azt csak Rudel kapta meg.

    A képet azért raktam ide, mert most láttam csak először ilyen közelről és jó minőségben képet róla.
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2015.07.17. 14:38:44
  • SZUsszan
    #10498
    Hát persze, ez a lovagkereszt fokozat direkt neki lett alkotva.

    A vaskereszt lovagkeresztje, színarany tölgyfalombokkal, kardokkal és gyémántokkal díszítve.

    Ha "csak" gyémánt díszítéses lenne, akkor 27 ember jöhetne szóba.
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2015.07.17. 14:36:53
  • millerius
    #10497
    Kardokkal, tölgyfalombokkal ÉS gyémántokkal! Szóval ez volt a csúcs.
  • kissssss
    #10496
    uhh most így fejből nem vágom... hans rudel??
  • SZUsszan
    #10495
    Az még hagyján, nem vágod, hogy kié? =)
  • kissssss
    #10494
    gyémánt díszítéses?
  • SZUsszan
    #10493
  • RatBaG #10492
    http://imgur.com/sMnaUPK
  • Freeda Krueger
    #10491



    "Halál ötven órája"
  • SZUsszan
    #10490
    Úgy érted a különálló játékot, hogy ugyanaz az engine, csak políroztak rajta és stand alone megy a kettő külön-külön?
  • Lacusch69
    #10489
    A Fallout 3 és a Fallout New Vegas két különálló játék, a Fallout 4 talán majd októberben jelenik meg.
  • kissssss
    #10488
    :DDD
  • SZUsszan
    #10487
    Területet védtek.

    Illetve látták, hogy felszedtél két teherautónyi aknát, utána eltüntél vele. Tudod ki menne utána ki a mezőre követni... =)
  • kissssss
    #10486
    szép volt meg jó volt a fallout tactics... csak sajnos ezer sebből vérzett szegény játék, nekem hegyekben álltak a felszedett aknák és csapdák mert néhány kivételtől eltekintve az ellenfelek 80% csak állt/guggolt/hasalt egy helyben, mozogni teljesen képtelenek voltak.

    kár hogy csak nevében volt "tactics" a játék.
  • SZUsszan
    #10485
    Semmit se tudtak tenni akkor sem az emberek és ma sem.

    Demokratikusan nem lehet megállítani a terroristákat véglegesen.
  • molnibalage83
    #10484
    Mert ez ma történik és lehetne vagy kellene tenni valamit ellene... Egy 70 éve történt dolgonál mit tudsz tenni...?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.16. 14:01:21
  • SZUsszan
    #10483
    OFF

    Elírtam a 3 helyett Fallout tactics és a 4 helyett 3-4.
    Egyébként igazad van, ha valaki túl tudja tenni magát a kor grafikai szintjén.

    Viszont ha valaki teljesen zöld a témában és ki akarja próbálni és teszem azt a skyrim bejött neki, akkor bátran fusson neki a Fallout 3 Vegasnak, vagy majd a 4-nek.

    Nekem pl. pont a taktikázás miatt a Fallout tactics köröket ver a többire. Kiagyalni a csapat fegyverzetét, skilljeit, a taktikát. Aztán megbírkozni a csatákban felmerülő helyzetekkel. Jobban tetszett, mint akár a történetet olvasgatni, a világban elmélyedni.

    Hiába, UFOn nevelkedtem.

    ON

    Miért van az, hogy az ISIS nyomatja a terrort, kivégeznek látványosan pár száz/ezer embert és ez jobban botránkoztatja az embereket, mint amit a németek, japánok, szovjetek stb. tettek a második VHban?

    Rengeteg képet lehet találni gúlába rakott emberfejekről a japánoknál, halomra ölt csecsemőkről több nációnál is. Egyszerre ezerszámra legyilkolt civilekről.

    Vagy az már rég volt és ez meg új, meg van róla felvétel?
  • molnibalage83
    #10482
    OFF

    Amenyire tudomm az első két rész "A" Fallout.

    ON
  • robgros
    #10481
    Azért kérdezem, mert csak névről ismerem a szériát. Ha letudtam a Cossacks-ot és az Ace Combat-et, akkor lehet, a 3-ast próbálom, az 1-2-t nem biztos, mert rpg-k világában nem vagyok annyira járatos, de ha szerinted mindenképp megéri...
  • SZUsszan
    #10480
    Off

    Ne hülyéskedj, nagyon jó játékok, a Fallout 1-2 nagyon jó kis RPG (egy hős, rengeteg fejlesztési lehetőség és cucc, csillió npc és küldetés egy hatalmas területen), a 3 egy taktikai stratégiai játék, sok-sok rpg elemmel (gyakorlatilag az 1-2 új szálon és egyszerre akár 6 karaktert is vihetsz, mindegyik fejlődik és harcban te koordinálod ki-mit.

    A 4 megint egyszemélyes és fps/tps-be rakták. Nagyon addiktív. Egyszer alkottam egy sugárfertőzött alkoholista és drogfüggő karaktert, akire vadásztak a rend őrei, mert minden magányos boltost megöltem és kifosztottam. =)

    Szerintem mindegyiket többször is végig lehet játszani, alternativ endingek is vannak, ráadásul teljesen kimaxolni a karaktert nem lehet, ezért újrajátszásnál választhatsz békésebb, kereskedő, szövetkező karaktert is, vagy amit akarsz.
  • robgros
    #10479
    Érdemes 1x végigvinni kipróbálás szintjén?
  • SZUsszan
    #10478
    Posztapokaliptikus játék a nukleáris világháború után.

    A címalak egy power armoros figura. Akik a játékban gyakran minigunokkal jelennek meg.

  • Freeda Krueger
    #10477
    Nem ismerem,de lehet...
    Lancaster toronylövész
  • molnibalage83
    #10476
    Bár soha nem játszottam vele, de némi Fallout érzése van benne.
  • Freeda Krueger
    #10475


    kiváló kép
  • wednes
    #10474
    A kérdés arra irányult szerintem, ha eleve nem így fejletszik a hadseregüket. Bár ez már nagyon mi lett volna ha kategória...

    Szerintem még így is megállíthatták volna a németeket, ha tisztába vannak a körülményekkel. Útólag úgy néz ki a németek könnyedén nyerek, de igazság szerint ez korán sem volt egyértelmű, főleg akkor. Elég vakmerő húzás volt (sok német katonai vezetőnek volt előtte álmatlan éjszakája), ami sok buktatót is rejtett magába. Ha a páncélos ékeket feltartóztatják vagy "lefejezik", akkor ott helyben game over.
  • Pluskast
    #10473
    Nem tudtak volna nyerni, mivel a hadseregük egész egyszerűen alkalmatlan volt a mozgó hadviselésre. A tiszti kar és a katonák sem arra voltak kiképezve, a harckocsik alapvetően a gyalogság támogatására lettek kialakítva és nem arra, hogy ellenséges páncélosokkal vegyék fel a harcot. Csak a legkonkrétabb példa. A francia páncélosokban nem volt rádió ami mint tudjuk a mobil hadviselés alap feltétele.
  • SZUsszan
    #10472
    Mozgó hadviselés a korai francia páncélosokkal?
  • robgros
    #10471
    Amennyiben a franciák nem a megerősített erődítményekbe, hanem a mozgó hadviselésbe fektetik bizalmuk, a 40-es nyugati hadjáratban mérhetnek vereséget a Wehrmachtra, vagy elhúzódó harcokra lehetne inkább számítani?
  • Freeda Krueger
    #10470


    utánpotlás
  • Freeda Krueger
    #10469
    Effekt :)
    a következő lépés az éles lőszer a hadijátékokon :)
  • RatBaG #10468
    ouch!

  • Freeda Krueger
    #10467


    tengeri szállitás
  • molnibalage83
    #10466
    http://www.argunners.com/gallery-wwii-airplane-graveyard-in-pacific-ocean/
  • Lacusch69
    #10465
    "A kettőt nem lehet összehasonlítani, az amerikai pilóták több száz kilométerre a bázistól, mélyen az ellenséges hátország felett néztek szembe azzal, hogy aki éppen kiugrik előlük, az másnap könnyen lehet, megint lőni fog rájuk, míg az ő személyi veszteségeik véglegesek."
    A tengelyhatalmi vadászok sok gépet lőttek le frontvonal mögötti területen, mégsem vadásztak a kiugrott pilótákra.
    Megtehették volna...

    "A becsületet háborús viszonyok én személy szerint értelmezhetetlennek tartom. Nincs olyan hogy fair play, a hatékonyabb gyilkos nyer. "
    Ezek szerint a német / magyar vadászok a pilótafülkében is tudtak a fair playre gondolni.

    Azért ez a könyvcím is mond valamit... E. Rommel: Háború gyűlölet nélkül
    Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2015.07.12. 14:26:22
  • Oddball29
    #10464
    A Galand-sztorira nem emlékszem már pontosan, de józan paraszti ésszel belegondolva szerintem az történhetett, hogy Dowding tisztában volt azzal, hogy egy ilyen politikával csak ők járnának rosszabbul, mert krónikus volt a pilótahiány. A németek meg nem akarták, hogy megtorlásképpen az ő hidroplánjaikra vadásszanak a csatorna felett.

    A becsületet háborús viszonyok én személy szerint értelmezhetetlennek tartom. Nincs olyan hogy fair play, a hatékonyabb gyilkos nyer.
  • Oddball29
    #10463
    A kettőt nem lehet összehasonlítani, az amerikai pilóták több száz kilométerre a bázistól, mélyen az ellenséges hátország felett néztek szembe azzal, hogy aki éppen kiugrik előlük, az másnap könnyen lehet, megint lőni fog rájuk, míg az ő személyi veszteségeik véglegesek. Ilyenkor elsősorban a túlélés jár a fejedben, nem holmi becsületkódex. Minél nagyobb a fenyegetettségérzeted, vagy emlékezel arra, hány társad veszett oda, annál könnyebben próbálod azt "redukálni". A parancsnokság pedig nyilván a saját veszteségeket akarta minimalizálni/az ellenségét maximalizálni egy ilyen politikával.

    Hartmannt egy ilyen szituban egyszer futni hagyták, de azért se törnék pálcát senki felett, ha megölték volna. Veszélyforrás, végleg ki kell iktatni a saját alakulat érdekében.