15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Prof William
    #10542
    Végülis egész remek haditerv nem?

    Megindulunk 50 000-en az ellenség felé aztán reménykedjünk , hogy többen vannak, mint ahány töltényük nekik...

    + nem tudom, hogy kik kezelik tényként hogy az "ISIS 3-4 éven belül elfoglalja európát" de túl sok hitelt nem adnék nekik...
  • Freeda Krueger
    #10541
  • robgros
    #10540
    Szóval mi a helyzet azzal a fölényes szovjet hadművészettel, ami jobbára embertömegek géppuskák elé hajtásában merült ki?
  • Freeda Krueger
    #10539
    eh....

  • molnibalage83
    #10538
    Nem tudom, hogy röhögjek vagy sírjak...
  • robgros
    #10537
    Ez pedig a kérdés:
    A burzsoá hadtörténetírás állításának cáfolataként (miszerint a szovjet hadsereg mindenekelőtt nagy túlerejének köszönhette győzelmét Budapest felszabadítása során) minek tulajdonítható be a Vörös Hadsereg győzelme?
  • robgros
    #10536
    Erre mit mondanátok?
    Gyakoriról szúrom be:
    Az esetleges túlerő önmagában semmit nem jelent.

    A szovjet csapatok győzelmét döntően nem a túlerő befolyásolta, hanem a szovjet hadművészet fölénye, a vezetés jobb színvonala, a csapatok erkölcsi-politikai állapotában meglevő minőségi különbsége.

    A szovjet katonák önfeláldozó hősiességről, bátor helytállásról, fegyvereik és harceszközeik mesteri kezeléséről tettek tanúbizonyságot. A csapatok erkölcsi-politikai állapotát mindvégig szilárdította, harckészségét a legnehezebb, olykor válságos helyzetekben is magas fokon tartotta a felszabadító küldetés tudata.

    A burzsoá hadtörténetírással vigyázni kell mert olyan állításuk is elhangzott már miszerint nem is volt berlini csata...
  • Freeda Krueger
    #10535
    Mondjuk elég sokan puffognak rá a neten,de még senki nem mondta hogy én odamennék és tennék valamit ellene.Mármint átlagember.De azt tényként kezelik hogy 4-5 éven belül az ISIS elfoglalja europát.
  • molnibalage83
    #10534
    Meg kéne ígérni egy önálló államot a kurdoknak és ők elrendeznék az egész kérdést, mi meg nem néznénk oda.

    A kurdok a saját kvázi teljesen autonóm területüket megvédeik és ellenőrzés alatt tartják tudtommal, eszük ágába nem lenne ezen túl menni és megsemmisíteni azt a mocskot, aminek van képe államnak nevezni magát.
  • Gundark 1 1
    #10533
    Abban igazad van hogy ezek az emberek nem embernek tekintették az ellenfeleiket. Ők voltak a felsőbbrendűek, azok meg jobb esetben állatok, tisztátalanok, vademberek vagy éppen melyik agyament mit gondolt ki rájuk. Mindenki meg tudja magyarázni hogy miért csinálta amit csinált. Ott is meg itt is voltak emberek, akik próbáltak ember módon viselkedni, és persze címeres gazemberek is.

    Ha jól emlékszem egyszer régen Nagy Endrével volt egyszer egy interjú abban mesélte hogy próbáltak átlógni a határon a feleségével meg pár emberrel. Belefutottak egy szovjet őrjáratba. Levette az óráját hogy odaadja a tisztnek és megpróbáljon alkudozni a továbbiakról (nem kéne gulág és hasonló :) a tiszti visszaadta az órát és megmutatta merre menjenek, és továbbmentek. Míg ugye a vörös lobogó kitűzésénél a reischtagra képen ott volt az ember karján pár óra :) De lehet hogy csak egy napon pontos ember volt. :)

    IS... Még a saját embereiket is kivégzik ha pl dohányzáson kapják őket. Mondjuk amit rosszul tesznek a médiumok hogy ISnek nevezik őket, mintha ők egy valódi állam lennének. Kalifátus mi? Meg kéne ígérni egy önálló államot a kurdoknak és ők elrendeznék az egész kérdést, mi meg nem néznénk oda. Törököket meg valamivel lefizetni hogy legyenek egy kicsit elnézőbbek a kurd állammal szemben :)
  • SZUsszan
    #10532
    A hóhéros linket köszi, nem ismertem a történetet!

    Úgy tudom a Nagaszakira dobott bomba kevesebb áldozatot követelt, mint a hirosimai.

    IS tagoknak lelkiismeret furdalás? Ugyan kérlek. Röhögve vernek agyon 14 éves gyereket 30 percig egyik videón. Kb. a középkori standard szinten vannak. A nankingi mészárlásról is vannak komoly képek, meg történetek. Feldobálták a gyerekeket és szuronyokkal "kapták" el őket, stb.
    Nem olvastam még PTSDs japán katonáról ezen időszak után.
  • fonak
    #10531
    Az ilyesmi is csak azoknak az embereknek okoz bűntudatot, akik olyan morális nevelésben részesültek. A történelem nagy részében a civilek elleni mészárlások a háborúk során természetesnek számítottak. Egy római legionárius valószínűleg nem szenvedett PTSD-től, vagy egy kresztes lovag vagy mongol harcos sem. De időben közelebbi példák is vannak, valószínűleg a nankingi mészárlásban részt vett japán katonáknak zöme sem szenvedett állandó bűntudattól, sem egy szovjet katona, aki végigerőszakolta az utat Berlinig. De az indiánok vagy a filipinók elleni mészárlásokban részt vett amerikai sem (mellesleg a japánok elleniben sem, bár civil japánok elleni testközelből végrehajtott tömeggyilkosság nem volt sok a részükről, de jellemző, hogy japán katonák koponyáit, csontjait gyűjtötték amcsi katonák és szuvenírként küldték őket haza, amíg a felső vezetés észbe nem kapott, hogy ezt mégsem kéne engedni nekik). Akkoriban másképp néztek erre, jól működött az ellenség dehumanizálása, főleg ha még más rasszhoz is tartozott. De nem kell ilyen különbség sem, az IS tagjainak a nagy része sem szenved szerintem a lelkifurdalástól.
  • Gundark 1 1
    #10530
    Ezek az emberek alapból ketyósok. Vannak ilyenek. De mondok egy példát, harcolunk vietnamban. Bemegyünk egy faluba úgy hogy tudjuk jól hogy a vietkong simán használ gyerekeket meg nőket hogy ránk támadjanak. Valahogy eldördül egy lövés. Jön a tűzpánik. Akkor és ott ez "helyes" mert nem akarunk megdögleni ott. A gond akkor kezdődik amikor hazamegyünk és este az ágyban fekve nézve a plafont az jár a fejedben hogy most megmentettük egy bajtársunkat, vagy magunkat, vagy csak "simán" lemészároltunk embereket. A vietnámi veteránok többsége az ilyenektől golyózik be. Ide normális embernek segítség kell. A bombázó tisztek és pilóták alapból nem hiszem hogy gyilkosok. Ők szétrombolnak mondjuk egy hidat, de onnan nem látszik hogy mondjuk egy század ment át éppen rajta. No meg ott van ez hogy ez háború. Elveszited a bajtársaidat, a barátaidat, alapból nem fogod nagyon kedvelni az ellenséget. Pedig az is csak egy balek aki rosszkor van rossz helyen. C'est la Guerre.
  • Lacusch69
    #10529
    Bogár ehhez képest ipari tanuló sem volt...
  • Freeda Krueger
    #10528


    Florida
  • Freeda Krueger
    #10527
    Sanson hóhér,a francia forradalom főhóhéra,többek közt XVI. Lajos kivégzője
  • Prof William
    #10526
    Azért Sztálin főhóhéra Vaszilij Blohin - se volt kutya. Még a legóvatosabb becslések szerint is minimum 10 000 embert végzett ki személyesen a pályafutása során.
    De nem kizárt hogy sokkal többet...

    http://vigyazo.blog.hu/2015/03/11/a_halal_50_arnyalata_harom_percenkent_kivegzes

    http://www.origo.hu/tudomany/tortenelem/20120719-vaszilij-blohin-a-vilagrekorder-hoher.html
  • molnibalage83
    #10525
    Kinek?
  • Freeda Krueger
    #10524
    Sanson nak ha lennének visszaemlékezései,biztosan érdekesek lennének a témában(lehet vannak).Közel 3000 ember,és mindet személyesen,gyakorlatilag szemtől szembe.
    Utoljára szerkesztette: Freeda Krueger, 2015.07.19. 17:05:06
  • molnibalage83
    #10523
    Ameddig az ember nem szembesül azzal face to face vagy követlenül, hogy mit tett, addig sokimnden kibír. Ezen felül az ember nem rágódhat a világ összes baján 0/24-ben, mert beleőrülne. Vagy neked mindennap bűntudatod van, mert nyomorgók által gyártott cuccokat vásárolsz (mert sokszor mást nem tudsz) vagy azon, hogy mások mennyire szarul élnek hozzád képest?

    Háborúban az ember túl akar élni. Vannak olyan veteránok, akik nem képesek együttélni ezzel, olyanok is, akik mai napig gyűlökik a japcsikat kollektíve, de a '90-es évek német-magyar-angol pilóta találokzók során nem igazán ez volt az attitűd. Egyszerűen van aki túlélte és van aki nem. A világ csak ilyen. Nem személyes ellentétekről szólt a dolog.

    Ilyenkor látszik az, hogy mennyire féleletesen furcsa dolog a háború, hiszen olyan emberek ölik egymást, akiknek legtöbbször alapvetően semmi bajuk nem lenne egymással, de valahogy sikerül mégis a bölcseknek összehozni olyan dolgokat, hogy az valaki elképesztő. Erre játszik rá az, hogy a világ egye részei a kulturális és civilizációs fejlődésben picit el vannak maradva és ki lehet hozni belőlük az igazi állatot...
  • Renegade
    #10522
    kíváncsi lennék, hogy a frontot megjárt katonák, hogyan dolgozták fel ezt az egész tömégmészárlósdit. Itt elsősorban a bombázó személyzet az érdekes, mert ugye még Vietnamnál is teljesen bevett gyakorlat volt a civilek gyilkolászása. Volt vajon erre speciális pszichológiai alkalmassági? Gondolom arra azért fel kel készíteni az embert, hogy sok esetben nem csak katonák lesznek a célpontok.

    Gondolom megfelelő trenírozással bárkinél el lehet nyomni a lelkiismeret furdalást, na de mi van később, amikor leszerel és esetleg végiggondolja, hogy mire is kapta a fizetését?
  • Lacusch69
    #10521
    Azt hittem egyértelmű, hogy Rudelt vettem összehasonlítási alapul.
    Nyilvánvaló, hogy Hiroshimát és Nagasakit nem lehet überelni. (Apropó, ki volt Sweeney bombázótisztje Nagasakinál?)
    Legfeljebb nagyságrendileg lehet megállapítani, hogy Rudel hány embert ölt meg.
    A T34-eseket felülről-hátulról támadta, a motorteret vette célba. Szerintem egy 37millis találat esetén jó eséllyel elhagyta a legénység a hk-t, ha gyorsan reagált.
    Persze ez csak a Stuka G-re vonatkozik.
    Ugyanez a teherkocsiknál is: ha a 37-es ért el találatot, lehettek túlélők, akár mindenki. Ha egy 500 kilós talált el egy teherautót (vagy a közelben robbant), ott nem kellett túlélőket keresgélni.
  • Freeda Krueger
    #10520
    Tán mert a vadászbombázó Fókáról az ugrik be elsőként a legtöbbeknek.
  • SZUsszan
    #10519
    Bismarck névtelen tüzére: Hood, 1415 ember veszett oda.
    Névtelen japó: Arizóna 1177 tengerész veszett oda.

    Thomas Ferebee: Hirosima, Az atomtámadás az utólagos becslések szerint 90-140 ezer ember életét követelte, 70 ezer ember azonnal meghalt, a többiek pedig később, a sugárzás okozta betegségek következtében vesztették életüket.

    Hans-Ulrich Rudel, 1000 katonai járművet, 150 tüzérségi egységet, 519 ellenséges harckocsit, 70 partraszálló járművet és 9 vadászgépet pusztított el, de az ő nevéhez fűződik a Marat csatahajó, illetve két másik haditengerészeti hajó (egy cirkáló és egy romboló) elsüllyesztése is.

    Nos ebből csak a Maratot tudtam kikeresni, 326 ember halt meg a robbanásban.
    Feltételezhetően minden járműben legalább 1 sofőr volt, akkor is 1748+326= 2074 embert ölt meg alsó hangon + a katonák közé géppuskázásai. Valamint nem számítottam be neki a további cirkáló és romboló süllyesztést sem, mert necces lett volna 1-1 embert mondani. =)

    "On the morning of November 19, 1942, answering a massive Soviet barrage north of the city, Rudel and his pilots overflew their Romanian allies fleeing a wave of Russian infantry. “Relentlessly I drop my bombs on the enemy and spray bursts of M.G. [machine gun] fire [but] with these hordes our attacks are merely a drop in the bucket,” he despaired. And as for the Romanians (who would switch sides in August 1944), “It is a good thing for them I have run out of ammunition to stop this cowardly rout.” "


    A tengeralattjárók által okozott emberveszteségeket kifelejtettem. Azok tényleg nagyobb mészárosok voltak Rudelnél.

    194 hajót süllyesztett el.

    De talán a Hirosimai bomba vezet akkor is.
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2015.07.18. 20:28:43
  • Lacusch69
    #10518
    Igen, igazad van. Nem tudom, hogy miért ugrott be a F változat.
  • Freeda Krueger
    #10517
    a képeken Dóra szokott lenni mint Rudel gépe
  • Freeda Krueger
    #10516
  • Lacusch69
    #10515
    "De mondj valakit, aki legyen bár sorozatgyilkos, vagy akárki, aki több személyt tett a föld alá a saját keze által vezérelt fegyverrel, vagy járművel, mint ők."

    A Bismarck névtelen tüzére, aki megnyomta a gombot a Hood ellen?
    Az a japán pilóta, aki a kikötő fenekére küldte az Arizonát?
    Ne adj Isten: Marinyeszko, aki elsüllyesztette a Gustloffot ÉS a Steubent?
    Vagy Konovalov, a Goya elsüllesztője?
    Lehetne még sorolni...
    Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2015.07.18. 11:10:35
  • Lacusch69
    #10514
    Ha jól rémlik, 400 bevetése volt Fw-190F-fel (vadászbombázó változat)
  • Freeda Krueger
    #10513


  • Freeda Krueger
    #10512



    Lady Be Good
  • SZUsszan
    #10511
    Kösz a könyvajánlást, utána nézek! ;)
  • Renegade
    #10510
    amikor először olvastam róla (Mike Spick: A Luftwaffe bombázó ászai), nos, nem hittem a szememnek. o0
  • SZUsszan
    #10509
    A vér az vér. Nem emeltem ki, hogy kiket és miért ölt meg. Más gyilkosságnak is mondhatta volna, direkt nem tettem. =)

    Amúgy tudtommal nem Stukával nyomta végig a háborút, csak jórészt azon ült.

    Le is szedték jópár alkalommal, sokszor ellenséges terület felett. Nem hiába volt neki asszem ezüst sebesülési plecsnije is.
    Ja, makker volt, az biztos. Vagy a csaláson azt érted, hogy aimozott, meg szkriptelt? =D

    De mondj valakit, aki legyen bár sorozatgyilkos, vagy akárki, aki több személyt tett a föld alá a saját keze által vezérelt fegyverrel, vagy járművel, mint ők.
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2015.07.17. 16:11:19
  • Renegade
    #10508
    troll mod on:

    ááááh, szóval katonák és járművek elpusztítása a fronton egyenértékű civilek, dobpergés: terhes nők és gyerekek lemészárlásával :)

    na, de komolyan: ne vicceljünk már, az a csóka csalt (még úgy is, hogy a halála pillanatáig nácinak vallotta magát), stukával végignyomni a háborút? túl meg minden Isten kísértésen/tedd próbára szerencsédet hozzáálláson :)
  • SZUsszan
    #10507
    Nem, ő oldotta ki a bombákat, ő nyomta meg a gombot és okádta a lövedékeket a járművekbe. Géppuskázott bele az embertömegekbe.

    Thomas Ferebee sem felelős egyedül a hirosimai áldozatokért, de végeredményben ő oldotta ki a Little Boyt személyesen.
  • Renegade
    #10506
    a személyes alatt azt érted mint az orosznál? tehát leszállt a stukával, megfojtotta aztán repült tovább, a naplementébe?
  • SZUsszan
    #10505
    Egyébként Thomas Ferebee után Rudel kezéhez tapad a legtöbb ember vére, akit személyesen ölt meg.

    Thomas Ferebee soha sem bánta meg, amit tett, csak egy küldetés volt. Rudelről nem olvastam se ezt, se az ellenkezőjét, viszont ez érdekes:

    "Rudel's input was used during the development of the A-10 ground attack aircraft"
  • SZUsszan
    #10504
    Semmi gond. Én is azért kerestem képet róla, mert csak Rudel nyakában láttam fekete-fehérben, vagy nagyon kis felbontásban.

    Ilyen a "sima":

  • kissssss
    #10503
    jól van nah.. nem kell leharapni a fejemet :DD