69
Abit alaplapot vagy Asus alaplapot
  • davidka003
    #69
    Csak és kizárólag ASUS.
  • MaSzKa
    #68
    csak és kizárólag Abit!
  • Borg
    #66
    Magyarul a tualatinokat kivéve minden fcpga-s intel.
  • Atus01
    #65
    http://www.asus.com.tw/mb/socket370/cusl2/specification.htm

    Processor
    Socket 370 for Intel® FCPGA Pentium® III 450MHz~933+MHz processors and Intel® PPGA Celeron™ 333~566+MHz
  • Atus01
    #63
    Persze!
    http://www.tyan.com/products/html/thunderk7x.html
  • Atus01
    #62
    Ha a kettő közül lehet csak választani, akkor egyértelműen ASUS.
  • Gerry
    #59
    Az, hogy nem támogatja, az azt jelenti, hogy elvileg nem megy 333-on, de attól még bele lehet rakni, mert visszafelé kompatibilis a memo a pc2100-assal, és a 333-as modullal jobb overclock eredmény érhető el...
  • Borg
    #56
    ABIT TH7-II
    ASUS P4T533-C .. stb
  • Gerry
    #54
    Meg lehet, csak ügyesen, bár pontosan nem értem mit értesz az újabbak alatt (pl.: olyan, mint ami az A7V266-E-n van?).
  • Gerry
    #52
    Vagy flash-elhetsz te is BIOS-t magadnak, csak egy ugyanolyan alaplap, meg egy biztos kéz kell a "HotSwap"-hez, én ezt egy ABiT BH6-os alaplappal játszottam meg kb másfél éve, és sikerült, a lap azóta is müxik...

    Énnekem is volt A7V-m, és a megfelelő BIOS-szal megflah-elve, és egy jó VIA 4in1 driver kíséretében egy atomstabil alaplap volt, én nagyon szerettem, azóta is annak az egyik utódját az A7V266-E RAID-est nyúzom, és az is remek példány.
  • DDE
    #48
    Hali!
    Nálam minden gond nélkül mengy az ST6.
    Múlt héten szombaton rendeztünk egy kis lan-partyt (helyi hálón).
    Az XP-ben nem volt semmi a hálózat ikon alatt! Na mondom. A háló kártyára kiírja az XP "A kártya nem indítható el."). A kártya a az AGP-től számolva a 2. slotban volt. (A 4. egy SB Live.)
    Paff.
    Kártya ki, megsasol, vissza. Driver csere-bere (le, fel, ki, be, stb ..)
    Paff. u.a.
    Kártya át a 6. slotba. XP kártyát felismer, driver fel automatikusan, háló elindúl.
    Aztán 5 óra Operation Flashpoint. Csont és gond nélkül.
    Ki érti ezt?
    Én igen! ABIT! :)))
    Ezért mondjuk nem fogok alaplapot cserélni.
    Csak furcsállom.
  • Pheel
    #47
    Ahogy látom a helyesírás azért nem az erősséged :))))
  • _RudY_
    #46
    Asus S533 überfasza A nem válogatott Samsung PC2700 DDR ramom simán megy benne 400MHz-en. Hivatalosan ugyan nem támogatja, de a BIOS-ban be lehet ügyesen pöckölni.
    Sandra Memory Bandwidth:
    1.7 (256L2 proci): 2510/2511
    Ehhez képest ott a listán az RDRAM:
    PC800 CL2 RDRAM (P4 256L2): 2450/2450

    Az MSI 645E MAX-C lapokat kerüld el viszont! Nálam két hét alatt 2 feküdt meg, szerencsére szó nélkül cserélték, de a második után inkább ráfizettem 6 rugit az Asusra...barom voltam, hogy először nem ilyet vettem :|
    Íme néhány teszt:
    SLAPPS
    Neoseeker
    OCWorkbench
    AMD3D


  • Gerry
    #44
    Nos némiképpen kapcsolódik a témához, hogy az elmúlt néhaány napban, amíg szabin voltam addig ABiT alaplapokba forrasztgattam kondikat az elpukkantak helyére, és egyetlen ASUS-szal nem volt még effajta gondom (most is ASUS A7V266-E RAID-em van), akkor kicsit talán megkönnyítem a választást a még bizonytalanok számára...
  • Punker
    #42
    ha tudod vedd meg az s533-at én is most cseréltem le a TUSL2-C-t, Az új cuccos s533-P4 1.6a@2133 Mhz úgyhogy most már nem egy év DVD-t rippelni. :)
  • crx
    #40
    Üdv mindenkinek aki segitett nekem most már egy asus a7v333 r meg egy AMD 2000+ os proci nagyon franko a hütést is megoldotam már fantasztikus gyorsasággal dolgozik.Az asusnak is van valamelyest kőze szerintem mert igy frankon őszeillenek.
  • scynetyc
    #39
    hali!
    Abit st6-hoz szedtem le frissitést. Nem tudom merjem-e a biost vele frissiteni és nem tom hogy kell. Félek elrontom a biosom.
  • crx
    #38
    Hol vetél mer nekem 35 kőruli árat mondtak.
  • Punker
    #37
    Akkor szerinted érdemes megvenni?
  • Crazyn
    #36
    Majdnem ugyanaz mint a P4S333 csak támogatja az 533-mas FSB-t. Nekem s333 van és eddig tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
  • Punker
    #35
    Asus P4 s533 -ról tud valaki mondani valamit?
  • Stann
    #34
    Jo valasztas volt. Raideset vettél?
    Most mennyi az ára? Én egy hete vettem n31500-ért
  • crx
    #33
    Igen ezt rendeltem meg!!!!
  • atee
    #32
    Abitra 2 ev garancia van...
    ugyhogy addig nincs gond:)
    A kondik tenyleg szarkok voltak 1 idoben :(
    sok ment megy tonkre a regebbiekbol.
    Most nemtudom ,hogy valtzotattak e rajtuk valamit...
    Mindenesetre en bizom benneuk
  • Stann
    #31
    AsusA7V333
  • crx
    #30
    Kőszőnőm az utbaigazitást. Nekem is ezidáig abitom volt csak most szeretnék váltani de valoszinuleg váltani is fogok. ASUS ra mert ugy néz ki hogy jobb a minősége.
  • Borg
    #29
    Másrészt, abitoknak elég kaotikus az IRQ kezelése. Mindenfélét egy IRQra tesz megosztásba meg ilyenek...

    ASUS TUSL2C van most, beleszórtam 1 liveot, radeont, 2 lan kártyát, és semmit nem kellett bibelödnöm az IRQkkal.
    (Persze hozzá kell tennem hogy Intel chipset ugye... Ha AMDhez lenne Intel chipset valószinű már olyanom lenne... ilyen sux VIA,AMD,SIS,ALi 1méteres körzetemben sem akarok látni... (bár a legújabbakkal nincs tapasztalatom)

    Előtte volt BX6, BH6, BF6, egyikkel sem volt gond, kiéve az IRQkat néha, és azt, hogy az ABITokon ritka szar minöségű kondik vannak. Magyarul ha tuning, túláram stb van, gyorsan amortizálódik. Régi B_6-osokon standard kinézet már a kiköpött talpú, rozsdás, púpos kondi...
  • Laalee
    #28
    a kornyezetemben 3 abit ment tonkre, gari lejarta utan 2-3hónappal, 2 intel 1 amd az utobbi az enyim volt... asusra 3 ev garit adnak, ez eleg meggyözö érv abitra 1 et. minden integralt cuccot le lehet tiltani biosbol, tehat gondot nem okozhat.
  • Gerry
    #27
    Szerintem ASUS, nekem ASUS A7V266-E RAID van, integrált 5.1-es hanggal, ami marha jól szól, az ABiT-ról én is több helyen hallottam, hogy nagyobb a hibásak aránya, mint az ASUS-nál.
  • Balko
    #26
    ASUS
    Nekem egy Asus tusl2-c alaplapom van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Előtte egy Abitom volt az nem igazán be. Asus a7v333-at csak ajánlani tudom!
  • Pheel
    #25
    Eddig "csak" 2 Abitom ment tönkre. ASUS-om még nem volt, de a következő az lesz. Most a 3. Abitot nyúzom.
  • crx
    #24
    Meggondolom mert nekem is ezidáig abitom volt csak most az a hir járja hogy sok veluk a baj. 'de lehet hogy ez tévhit'??
  • atee
    #23
    Abit:
    nekem eddig 3 om volt es tokeletesen mukodott mind
    Szinte minden ismerosomnek is Abit van es hibamentesen uzemelnek!
    Asus: ugyan azt tudja csak dragabban!
    MSI: eddig a keves tapasztalatom is csak szivas volt vele! Bar istenitik nekem nem jon be!
  • crx
    #22
    Kőszi a linket mindjárt megnézem!!!
  • Anee
    #21
    asus.Sem az MSI-ben sem az ABITban nincs pl hővédelemkor lekapcsolás, ami már nemárt.Ráadásul annyi extra van az asus a7v333R-en hogy simán megéri azt venni.
    De a pontot a döntésedre tegye a tomshardware ezen cikke:
    http://www.tomshardware.com/mainboard/02q2/020509/index.html
    KX7-et csak akkor vegyél ha kell a 4DIMM vagy ha húzni akarod
  • crx
    #20
    ASUS K7V
    ............AsusA7V333 Socket A RAID

  • crx
    #19
    Bocsi mindjárt javitom
  • CybearBoy
    #18
    Nekem eddig 2 Abit mobóm volt (más mobóm még nem). Egy BH6, és most egy KG7. Mind a kettővel tökéletesen meg vagyok elégedve, semmi bajom velük.
    ABIT POWA
  • crx
    #16
    Tudnál segiteni van három amit megnéztem és mindhárom megfelel de csak egyiket veszem meg.
    KX7-333R / MSI KT3 Ultra-ARU (MS-6380E)Socket A (Socket 462)RAID / A7V333 Socket A RAID
    ja a két asus kozott mi lehet a kulombség ???
  • crx
    #14
    Megnéztem ez valoszinuleg elég elfogathato megérdeklődőm hogy van e belőle raides változat mert nekem elsősorban ez lene a legjobb. Ugyan elég jo az asus is. Azért kőszi a linket megérte elátogatnom az oldalra. Kb ijen kaliberu asust is tudnál valahol?