4322
mit ajánlotok?
  • Zsolt01
    #4002
    RAM foglalat tisztítás (pl. portalanítás)
    RAM tisztítás (érintkezési rész alkoholos rongy FINOM tisztítás)

    Memteszt Boot cd ellenőrzés egyenként Ram
    Ha egy foglalatba hibásnak írja, akkor másik foglalatba is teszt.
  • DIESEL DOG #4001
    Illetve még egy lehetőség, ellenőrizni külön-külön a memória foglalatokat.
  • Sanyi123
    #4000
    próbáltam már mindenhogy, akkor biztos rossz az egyik
  • DIESEL DOG #3999
    Próbáltad már úgy hogy csak 1 modult raksz bele a foglalatba?
    Először az egyiket, majd a másikat, lehet hogy az egyik megadta magát...
  • Sanyi123
    #3998
    mind2 kingmax 512mb ddr400
  • DIESEL DOG #3997
    szerk:

    Ja meg hanyas DDR...
  • DIESEL DOG #3996
    A két memória modul egyforma? Hány Mhz-esek?
  • Sanyi123
    #3995
    csáó! van 2db 512mb-os ramom meg egy dual channeles alaplapom, miért van az hogy csak az egyiket ismeri fel a gép, ha beleteszem a másikat akkor meg a monitor nem reagál
    segít nekem vki?
  • Carmang
    #3994
    Néninek nem szólt senki, hogy ne a csatlakozó lábaknál fogja meg a memót?
    (lehet ez az egy darab csak makett :D )
  • Carmang
    #3993
    Én kb másfél hónapja jártam ezt keresztül :) Ha visszaolvasol még meg is találhatod. Arra jutottam végül, hogy ha a memória DDR3-as, és az alaplap kezeli a DDR3-as memóriát, akkor passzolni fognak. A többi dolog csak túl van misztifikálva. Nálad most ugyan ez a szitu.
  • hinote
    #3992
    Hali!
    Gépfejlesztés előtt állok. A kiszemelt áruk:
    - Gigabyte GA-MA78LMT-US2H AlaplapLink
    - KingMax 8GB (2x4GB) 1333Mhz DDR3 MemoLink
    Mivel hallottam, hogy nem biztos, hogy kezeli az alaplap a bele szánt memóriát, ezért a véleményeteket szeretném kérni. Esetleg tapasztalatot.
    Lesz-e gond ezzel a párosítással, vagy nem és gondolkodás nélkül vegyem meg őket?
  • grebber
    #3991
    Vicces nagyon akár 4xxxmhz. Amikor a procik még mindig csak 1333 vagy 1600-at tudnak.
  • Solten
    #3990
    A Samsungé az első DDR4-es memóriamodul

  • mans
    #3989
    Est

    Van 2x2 gb kingmax 1333 a gépembe,az egyik ramot nemrég vettem de azon csak egy oldalon vannak chipek,megy dualba így is,de érdekel hogy van e valami más hátránya ennek?vagy nem muszáj cserélni.
  • Carmang
    #3988
    CCleaner nevű progit telepítsed, és futtasd. Az remélhetőleg talál egy rakat fölösleges fájlt, amit töröl majd, és lesz helyed.
    Amúgy hogy jön ez a memória topikba?
  • mm666
    #3987
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni. A probléma a következő. Meg van osztva a laptopom c: és d:. A c: egyfolytában telítődik,hiába töltök mindent a d:-re,a telepítésnél akkor is használja a c:-t ha a d:-re telepítek.
    Szóval szeretnék legalább 15%-ot felszabadítani a c:-n hogy elindíthassam a töredezettségmentesítést,mert iszonyatos állapotok uralkodnak ott. Viszont a programok telepítése és törlése résznél olyan programok vannak,amik kellenek-megjegyzem ez nem sok- és olyan programok,amikhez nem merek hozzányúlni,mert microsoftos.
    Hogyan tudok helyet teremteni? Kérlek segítsetek. Elvinném szakihoz,de most nincs rá zsém.
  • allock #3986
    32bites operációs rendszered van ami csak ennyit lát
  • cscsiga
    #3985
    Sziasztok.
    beraktam a gépbe 2x2 giga ramot. De a tulajdonságoknál csak 3.25 gigát ír. És nemtudom miért. segítsetek légyszi.
  • jocipapi
    #3984
    hi mindenki...
    beraktam még 2x1 Gb RAM-ot és a monitor nem kap jelet. 2 Gigával rendesen működik, az újakkal is...
    mi lehet a gond???


    Asus P5QL-EM Core2Duo E7400 2016 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)Intel(R) G45/G43 Express Chipset
    Fujitsu Siemens ScaleoView L19-1
  • Vladyslaus
    #3983
    Oda is beírtam, csak gondoltam hátha..:) De azért köszönöm a választ, további szép napot, és kellemes ünnepeket x)
  • Carmang
    #3982
    Szerintem a Windows topikba írd a kérdésed.
    Én mindenesetre nem tudok válaszolni...
  • Vladyslaus
    #3981
    Hello
    Kéne egy kis segítség, lehet h nem jó helyre írom, de remélem tudtok segíteni...A minap újra akartam húzni a windows-t, mert lassú volt stb. Be is bootolok a CD-ről, de amikor be kéne jönni a telepítő felhasználói felületére (Szóval amikor már nemscak azt irogatja lenn h ez meg az betöltése) akkor kapok egy kékhalált és kész (Stop:0x00000050,PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA) Kigoogliztam, és valami féregvírusról irogat, meg h a RAM baja lehet..De hát vírus nemigen lhet hiszen leformáztam, a RAM-nak meg sztem nincs baja, mert most Ubunturól írok amit gond nélkül feltett...
    Előre is köszi hogyha vki tud erre megoldást.
  • Carmang
    #3980
    1066-on fog futni. Az ilyen rendszerek maximális sebességét a "leggyengébb láncszem" adja meg.
  • Csaba1990
    #3979
    Igen kezeli, ha nem kezelné nem kérdezném XD

    Itt a lényeges kérdés az az volt hogy a Proci FSB-je 1066 Mhz, akkor a Ram hiába 1333 MHz akkor is 1066 MHz-en fog-e futni?

    Én is azt feltételezem, hogy valószínűleg csak 1066 MHz-en de mivel nem tudom ezért kérdeztem meg itt.
  • Zsolt01
    #3978
    Hát elmondom tapasztalatomat:

    2 DB egyforma DDR (1) 1 Gigás 400 hz volt a gépembe. Egy darabig semmi bajom se volt. Majd Kék-halálozott, Memteszt (Boot CD-s) iírta, hogy gond. Egyesével leteszteltem, úgy jónak írta Memteszt. Ekkor csak 1 db. 1 Gigás Ramot használtam. Majd hónapok múltával ismét Kék-halálozás, Memteszt hibásnak írta. (Élettartamos garanciás ezért visszavittem, vizsgálat után jónak mondták és tényleg jó volt.) Betettem másik DDR 1 Gigás Ram, Memteszt Jónak írta. Majd amikor visszakaptam előző Memóriát amit bevizsgáltak és jó, beraktam egyedüliként gépbe, Memteszt Rossznak írta, ekkor visszatettem előzőt ami eddig jó volt és most már ezt is rossznak írta a Memteszt! (Memteszt jó, nem az szívatott!)
    Áramtalanítás Memória ki és Alaplap Bios kiütés / Reset (elem kivétel 1-2 percre) Majd vissza ... Így 1 darabig nem volt gond, de utána megint Kék-halál, Memteszt - hiba.
    Ekkor arra gondoltam, hogy csak nem az alaplap haldoklik!
    Másik Tápot kötöttem és azóta jó. (lekopogom)

    Tehát Én azt javaslom neked, hogy:
    - Memteszt Boot cd ellenőrzés egyenként Ram
    - Áramtalanítás Memória ki és Alaplap Bios kiütés / Reset (elem kivétel 1-2 percre) Majd vissza ...
    - Ha nem olyan fontos akkor 1 Memóriakártya használata
    - Másik táppal próba

    Ha sok eszköz van rákötve Tápra, több HDD pl. akkor lehet neked is elfáradt már a Tápod.
    Utólag visszagondolva saját esetemre, mindig azután hülyült meg a gépem, hogy előtte le volt terhelve.
  • allock #3977
    alaplapod típusa?
    kezelnie kell az 1333-at de valószínűleg csak 1066-on fog menni
  • Csaba1990
    #3976
    Sziasztok.

    Úgy döntöttem bővítem a memóriát a gépemben.

    Az alaplap adatai: FSB 1333 Mhz DDR3 foglalat.

    Azt akarom kérdezni, hogy nekem most egy olyan procim van aminek az FSB-je 1066 Mhz de ha most veszek bele 1333 Mhz-es memóriát akkor azt ki tudja használni vagy akkor mind1 mert miatta a memória is 1066Mhz-en fog menni?

    Amúgy jelenleg 2 darab ilyenen gondolkoztam:
    Kingston DDR3 2GB 1066MHz CL7 DIMM
    gyári kódja: KVR1066D3N7/2G
  • DIESEL DOG #3975
    Az általad emlitett RAM modult tudom ajánlani. Nekem is 2x2Gb Kingston Hyper-X 1600 CL9 XMP van és maximálisan elégedett vagyok velük... és nem csak gyorsak és megbizhatóak, hanem szépek is, jól mutatnak a gépház belsejében. :)
  • gator
    #3974
    Helló!
    Nagyon régi Asus A3 gépem van és bedobja a kék halált Memory Management-re hivatkozva.Amikor kiszedem a modulokat ( 2 ) megvariálom, fordítva rakom vissza, vagy csak egy rakok bele, akkor minden gond nélkül elindul.
    A hiba akkor jön ki ha már elkezdem használni a gépet 10-15 perc múlva.
    Mit lehetne ezzel kezdeni? Tudna valaki segíteni? Köszi...
  • Carmang
    #3973
    Benchmark programokkal kimutatható, hogy gyorsab a dual-channel 2x2, mint az 1x4. De a valóságban nem igazán számít. Csak az, hogy minél több legyen :)
    Nekem a Kingston HyperX van. Teccik.
  • allock #3972
    általában azzal szokták lefegyverezni am ásikat, hogy dual chanelben (2x2) gyorsabb egy hangyafasznyival a memória, amúgy semmi extra, meg ha netán kipurcan az egyik modul ott marad a másik

    én itt a 2x2-re szavazok, mert nem hiszem hogy bele fogsz tenni 8 gigánál több ramot :)

    nekem kingmaxom van, semmi problem vele, geil is van a családba azzal sincs gond, corsair meg fasza márka, csak később ha bővítel ramot vedd figyelembe, hogy olyat vegyél ami később is lesz a piacon és könnyű beszerezni
  • grebber
    #3971
    Core i5 760-as procira szeretnék váltani majd egyszer valamikor (ha nem jön közbe más)

    A kérdésem az lenne számít-e valamit teljesítménybe hogy a proci mellé 1db 4GB-os DDR3-as modul kerül vagy 2x2GB-os?

    Corsair XMS3 DDR3-RAM 4GB PC3-1333
    Kingston DDR3-RAM 4GB PC3-1600 HyperX
    KINGMAX DDR-3 4096Mb /1333 TinyBGA
    GeIL DDR3-RAM 4GB PC3-1333 Kit

    E négy közül melyiket ajánlanátok? Nekem volt kingmax és most Geil van semmi gondom nem volt velük!
  • Devv
    #3970
    Igen, 4 foglalatom van. Köszi!
  • allock #3969
    ha van még memória foglalat az alaplapodon, hogyne lenne értelme
  • Devv
    #3968
    Sziasztok!
    Nekem 2x1 gb ddr2 ram-om van, van értelme vennem bele még 2x1 gb ramot, ha épp nincs pénzem cserélni 2x2 gb ramra?

    Köszi a válaszokat!
  • kisbesi
    #3967
    picit fura szerintem is
    De maradok a DDR2 2GB 800 MHZ nél
    Az jó bele meg elég is.
    köszönöm a segítségeket!
  • Carmang
    #3966
    Bocs, az valóban a proci. De miért támogatna az alaplap 1333MHz FSB-s procit, ha csak 667/533 MHz-s memó rakható bele????
    Szerintem a memónál csak a fele Hertzeket írták ki, nem "DDR-esítették" (--> 1333/1066). Így logikus lenne a felállás.

    Konkrétam milyen procid van? Mekkora frekin fut?
  • allock #3965
    én is úgy veszem ki
  • kisbesi
    #3964
    Na most akkor?
    "Compatible with all FSB1333/1066/800/533MHz CPUs except Quad Core"
    Ez a procira vonatkozik(szerintem).
    De létszi akkor döntsétek el ,hogy mi legyen. :)
  • allock #3963
    Dual Channel DDR2 memory technology
    - 2 x DDR2 DIMM slots
    - Supports DDRII 667/533 non-ECC, un-buffered memory
    - Max. capacity of system memory: 4GB*