4322
mit ajánlotok?
  • janihunk
    #4042
    Sziasztok jelenleg van 2GB ramom. Az egyik Kingmax a másikat az everest Nanya ként azonosítja de azon is kingmax papír van. 800MHz-s ek CL5 időzítéssel. Szeretnék venni még 1GB ot de csak Samung van vagy Nanya és mind2 CL6 800MHz os. Melyiket ajánlanátok? Fontos lenne a válasz.
  • Puhos
    #4041
    http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_ga-ma770-ud3_v.2.0.pdf
  • Puhos
    #4040
    Megnézed az alaplap gyártójának a honlapján!
  • KAKOLUKIA
    #4039
    vagyis
    Gigabyte GA-MA770-UD3 v2.0
  • KAKOLUKIA
    #4038
    DualCore AMD Athlon 7750, 2700 MHz (13.5 x 200)
  • Noodlee
    #4037
    Hali!
    Milyen alaplapod van, a legfőbb kérdés ez.
    Mennyi ramra lenne szükséged,mire kell a gép, és mennyit szánsz rá.
  • KAKOLUKIA
    #4036
    Sziasztok!
    Milyen RAM-ot vagyek?
    Ezen a linken nézelődtem:
    http://www.olcsobbat.hu/szamitastechnika/memoria_ram/
    (csak 4GB-os Kingstone a jó)
    Itt a 400MHz sokkal drágább, mint a 800MHz. Miért? Minél kevesebb a száma, annál jobb?
    +Típusát tekintve melyik a legjobb (DDR,DDR2,DDR3 vagy SDRAM)?


    Egyébként azért kell RAM, mert VirtualBox-ban szeretnék egy új, Windows 7-s virtuális gépet (most XP-m van). Van esetleg valakinek tapasztalata ebben, az XP-t lecserélni nem szeretném, de jó lenne egy Win7 is.
  • MR ME
    #4035
    nincs mit
  • mezarius
    #4034
    Hát akkor majd fölteszem a win 7 64 bitet.
    Amúgy nagyon szépen köszi az infókat, sokat segítettél.
  • MR ME
    #4033
    konkrétan h a cod 2 működik e azt nemtudom, am erre igazán nem lehet válaszolni, van ami simán működik és ezer éves (pl re-volt-al toltuk múltkor haverral) van ami meg nem működik :) de sztem nagyon kevés játék az ami nem indúl el rajta rendesen
  • mezarius
    #4032
    És a 64 bites win 7 alatt működnek a régebbi játékok?
    Persze leginkább az új játékokkal szeretnék játszani pl COD 4 5 6 7, metro 2033 stb de néha szertnék egy picit COD 2 multizni meg ilyenek.
  • MR ME
    #4031
    létezik :) az fel tudja de kevés hozzá a driver, és rengeteg kompatibilitási probléma van vele, legalábbis azt mondják :) én mindenképpen inkább win7et pakolnék a gépre, újabb/gyorsabb/jobb...
  • mezarius
    #4030
    Egyáltalán létezik XP-ből 64 bites?
    Jó tudni. És az miért nem éri meg? Pedig nekem az XP sokkal szimpatikusabb mint a win7. Vista-ról ne is beszéljünk. Az nem minősül oprendszernek :)
    És akkor a 64 bites XP fel tudja használni mind a 4-et?
  • MR ME
    #4029
    kezelni kezel, de nem fog látni belőle csak 3-3.5Gb-ot :) 64bites oprendszer célszerű mindenképpen, de abból xp nem ajánlatos, inkább win7
  • mezarius
    #4028
    Sziasztok.
    A windows XP SP3 32 bit kezel 2x2 Gb kingston HyperX blue kit2 memóriát?
  • balint1111
    #4027
    Sziasztok.
    Egy Compaq Presario 1700-as típusú laptop kezeli a 133mhz-s SDRAM-ot?
  • Inquisitor
    #4026
    G.Skill sem rossz szerintem. Én abból vettem ECO-t (1.35V), mert ki tudja hátha átnyergelek egyszer i7-re AMD-ről :)
    A Kingston HyperX szerintem is jóféle, eredetileg azt néztem én is.
    Viszont fenntartom, hogy ex-melóhelyemen elég sokat szívtunk Geil memóriákkal ... elég sok lapban voltak vele X-aktás esetek.
  • DIESEL DOG #4025


    Jómagam is Hyper-X modulokat használok, csak jót tudok mondani róla... :)
  • santibi
    #4024
    Kingston hyper-xre esett a választás. Pénteken megyek érte.
  • gviski
    #4023
    Geil ramokat ajánlom nekem az vált be, ez mellet még a Kingston az ami jó, a többit nem ismerem
  • blc
    #4022
    Üdv Mindemkinek!
    Keresgéltem a témák között de nem igazán tudom hova tegyem fel a kérdésemet, így itt próbálom meg. Már nagyon régen (kb fél éve)minden gép indításnál felugrik az Avast reklámja, hogy vegyem meg, meg stb...Nem kell a netre mennem tehát a gépen van valahol.Most már nagyon bosszant szeretném eltávolítani de ehhez én kevés vagyok.Kérem akinek van használható ötlete az eltávolításra de nem rondít a gépembe az segítsen.
    (Megpróbálom a képet bemutatni) Köszi előre is. Üdv
  • DIESEL DOG #4021
    Ha valami jobbféle RAM-ot szeretnél akkor vegyél Kingston Hyper-X modulokat. Vagy OCZ, Geil, Corsair... én ezek közül válogatnék.
  • santibi
    #4020
    üdv. Kingmax DDR2 ramom van 800 Mhz-es. Hallottam pár infót, h a Kingmax nem igazán jó választás. DDR3 akarok venni. Csak ne Kingmaxot..?
  • MR ME
    #4019
    nincs vele gond tudtommal, azt vedd amelyikre több a gari
  • vicktory
    #4018
    Értem,játékra kellene amúgy akkor lehet 1333-as lessz.És az A-data memóriákról mi a véleményed mert nézegettem azokat is,eddigi setgítséged köszönöm szépen!!
  • MR ME
    #4017
    gyakorlatilag nincs közöttük különbség sebességben, csak néhány alkalmazás tud erőt meríteni belőle tudtommal, és általában a lapok többsége az 1600mhz-t már OC-nek kezeli és külön kell beállítgatni, szal sztem nyugodtan vedd meg az 1333-as olcsóbb ramokat, gondolom játékhoz kellene főleg, ott meg kb semmi különbség nincs köztük
  • vicktory
    #4016
    Sziasztok,az lenne a kérdésem hogy a 1333Mhz-es és az 1600Mhz-es memóriák közöt gyorsaságban van e számottevő külömbség?Asrock 870 Extrem alaplapba szeretnék Kingston DDR3 4096 1333Mhz és Kingmax 4Gb 1600Mhz Hercules seriest néztem ki.Mi a véleményetek ezekről a memóriákról?Segítségeteket meg köszönöm nagyon!!
  • Carmang
    #4015
    Az alaplap max FSB-je 800 MHz. Tehát ennél többet az össz rendszerből sem tudsz kisajtolni, hiába van gyorsabb memód.
  • MR ME
    #4014
    van mellette másik ram modul?
  • Vieras
    #4013
    Sziasztok. Vettem 1 Kingstone ddr3 khx1333c7d3k2\4gx memória modult a rendszer feláll de csak 800mhz a memóriát látja a gép ez mind bios default beállításon.

    Core 2 duo e4400-am van ami csak 800fsb támogat nem pedig 1333 elképzelhető hogy ez a hiba? Alaplap:Asus p5kc
  • ateszka00
    #4012
    Sziasztok!!
    Nem érdekel valakit(RAM) ? : - 1 pár samsung 128 mb
    - 1 pár samsung 256 mb
    Van még nekem egy: infineon 64 mb, egy viking, 1 pár panasonic,meg egy hyundai .
  • Zsolt01
    #4011
    Csak egy tipp:
    Játékokra hagyd meg mostani XP-det.
    Tegyél még egy XP-t, 64 bitest másik partícióra Munkádnak, mivel azt írod ahhoz kéne a több RAM. (De ha teszel még egy XP, utánanézz, hogy hogy kell, nehogy meglepetés érjen.)
    (Habár egyszerű: Mostani XP-d alól indítani XP 64 bites telepítőt (cd-t), Tiszta telepítést választani és egy másik (lehetőleg üres) partíciót megadni ... Ha végeztél indításnál választási menü, hogy melyik rendszer induljon.)

    Értem Én, hogy mind a 4 giga Ram-ot szeretnéd használni, de a 3,3 Giga Ram amit lehet, nem elég!?
  • Zsolt01
    #4010
    Elvileg a megfelelő foglalatokba helyezve (Alaplap könyv) RAM-ok és Dual megy automatikusan!
    Külön beállításról Én nem tudok, régebben Én is keresgéltem ilyesmit, de ...
  • Sanyi123
    #4009
    helló! van ötlete valakinek hogy lehet egy asrock p4i65g single channel memory módot átállítani dual channel-re?
  • deestroy
    #4008
    sztem is hibás. köszi az infot, mindjárt tesztelem, aztán küldöm vissza
  • MR ME
    #4007
    nem az xp-vel van a gond, hanem h a 32bites oprendszer csak összesen 4gigát tud megcímezni amibe beletartozik minden fizikai memória (vga stbstb) ezért lát kevesebbet a ramból, tehát mindenképp 64bites oprendszerre kell váltanod, van xpből is de az nem nagyon ajánlott, kevés rá a driver, sok a kompatibilitási probléma, sztem win7 a te oprendszered, úgyis haladni kell a korral :)
  • herlius
    #4006
    Sziasztok. Akadt egy kis gond a gépemmel, remélem tud valaki segíteni. A tegnap vettem 2 giga RAM-ot a gépembe, így most 4 giga van benne. Bekapcsoláskor a BIOS tökéletesen érzékeli mind a 4 gigát, a Windows XP viszont csak kb 3,3 gigát lát belőle. Kicsit utánaolvastam a dolognak és kiderült, hogy ez az XP korlátja és csak úgy orvosolható, ha újabb (lehetőleg 64 bites) oprendszerre váltok. A munkámból kifolyólag szükségem lenne a több RAM-ra, viszont nem szívesen váltanék más oprendszerre, egyrészt megszokásból, másrészt pedig akad néhány régebbi játékom, amikkel szívesen játszok, viszont az újabb oprendszerekkel nem kompatibilisek. Mit tanácsoltok, mi lenne a legjobb megoldás ebben a helyzetben? Előre is köszi a segítséget.
  • MR ME
    #4005
    valszeg hibásak, ha eddig ugyanilyen volt benne, esetleg egy biosfrissítés, de azzal kezd sztem h leteszteled az új memókat vmi progival
  • deestroy
    #4004
    Hali! Most cseréltem a gépembe a 2X1 GB memóriákat 2X2 GB-re (Kingmax DDR III 1333, az előző ugyan ilyen volt). Mikor beraktam a RAM- okat, Elindult a win, aztán Kék képernyő Physical memory dump felírattal. Windows7 64 bit editiont használok. Újra akartam rakni a windowst, telepítésnél is egyszer rakott ilyen képet, meg hibákat írt folyamatosan, és nem talál fájlokat. Visszaraktam az 1 gigás modulokat, telepítés sikerült. Aztán beraktam a 2 gigásakat, hiba. Megcseréltema RAMo- okat, aztán jó lett. Eltelt egy nap, megint dobott "kék halált" aztán játék közbe mégegyszer. Mi lehet a gond? Nem jó a 2 2Gigás RAM?
  • Sanyi123
    #4003
    köszönöm, a portalanítás bejött