4322
mit ajánlotok?
  • MaSzKa
    #921
    na a Geil Dual Channel (kék) memcsijeimet most stabilan 520 MHZ-n járatom
    3-4-4-6 1T időzítésekkel fesz emelés nélkül+hűtés nélkül
    530Mhz-en is stabil csak 1 picit lejjebb vettem
    a ram eredetileg 400MHZ-s
    2005-ös verzó
  • Sgtfathi
    #920
    Ez a legtutibb progi !
    memtest86.com.htm
  • Zsolt01
    #919
    Sziasztok !
    Mit használtok memoria tesztelésre ?
    Memoria teszt programot, hol lehet találni éa estetleg magyart ?

    Köszi !
    ***************************************
    És erre a kérdésemre, VALAKI:_#901_!!!
    ***************************************
  • czky
    #918
    Szerintem sehogy...
  • HITMorpheus
    #917
    A szerviz hogy tudja megallapitani, hogy egy ramot esetleg tulhuztak, vagy "magatol" hibasodott meg?

    A memtest rengeteg hibat ir ki, sosem huztam, nem ertek a tuninghoz...
  • Sgtfathi
    #916
    Asszikronba hogy kell beállitani a Ramot(biost) .ill. mi a leg optimálisabb beállitás?
  • Sgtfathi
    #915
    Hát lecseréltem 1Gb-os Kingmaxra,ez ár jobban muzsikál viszi a 220x11-et.
  • dara
    #914
    Pontosan milyen KingMax-ról van szó?

    Egyébként inkább a procitól függ, mivel abban van a vezérlő.

    A feszt 2,8V-ig nyugodtan emelheted, annyit minden DDR(1) kibír.
  • Sgtfathi
    #913
    Elképzelhetö hogy ha átrakom az uj gépembe AbitKN8 Ultra, ott jobban muzsikál majd? 3000+-os procit szeretnék húzni!
  • NeoMaN
    #912
    Nekem Hynix és Samsung volt az NF-7-ben, és azok is már 205-nél hibáztak. Ez van.
    Feszt sztem ne emelj, annyit nem ér az egész pár % gyorsulás...
  • Sgtfathi
    #911
    vagy fesz emeléssel???
  • Sgtfathi
    #910
    igy most jo 3200+on köszi! De csalodott vaok azt hittem többet is birnak ezek a Kingmax ramok. ha 1 kicsit fentebb rakom Pl: 2300mhz 210x11 akkor már hibáznak nem kicsit. Talán ha cserélgetném öket????????
  • bigapó
    #909
    megtaláltam hogy hol olvastam.

    "Mennyivel növeli a teljesítményt a dual channel?"

    Socket A rendszerben 3-5% teljesítménynövekedés
    Socket 478 rendszeren 20-80% teljesítménynövekedés
    Socket 939 rendszeren majdnem annyi mint az inteles rendszereken
    LGA-775ös rendszeren 20-80% teljesítménynövekedés

    Konklúzió: A Dual Chaneles működésre igazán nagy hangsúlyt a Pentium rendszereken érdemes fektetni, mert a teljesítménynövekedés ezeken a rendszereken látványos.

    forrás:
    www.trendit.hu
  • Zsolt01
    #908
    Beszéltem 1 Illetővel, akinek szintén ABIT NF7-S2G -je van és Ö úgy járt 2 db.1 Gigás Rammal, hogy 1.5 -nek írta a Gépe.
    Tehát Én is meg hökkentem, ha 2*1 Gigát vennék - megjárhatom !
    Pedig a könyv szerint 2 Giga a Max !
    3 Ram helyes az Alaplap és 400 -asokból Max 2 Giga lehet.
    Akkor ha 2 foglalattal kihasználom a Max 2 Gigát, akkor megy !
    Nem úgy kell érteni a Max 2 Gigát, hogy mind a 3 foglalatba lennie kell Ramnak ?
  • vaaa
    #907
    gyakorlatban 5-10% a dual és a nem dual közötti sebesség különbség.
  • NeoMaN
    #906
    A memória írási és olvasási sebességed gyakorlatilag a duplájára nő, ha dualban használod. Hogy ez pl. játékokban milyen gyorsulást eredményez, azt nehéz megmondani, de sztem a 20% reális.
    80%-ot nem hinném, hogy bármin is dobna...
  • NeoMaN
    #905
    tedd SPD-re.
  • Sgtfathi
    #904
    bocs 3-4-4-8
  • Sgtfathi
    #903
    Ma vettem 2x512 Kingmax ramot, 3200+-os bartonomba 200fsb Optimal:3-4-4-9 a windows alatt nem vettem észre hibát 1-2 óra alatt,de a memtest test része 2-hibát is talált miután lefutattam.A kérdésem:Vissza lehet vinni a kereskedöhöz,vagy visszadobja?
  • Zsolt01
    #902
    Úgy írja Könyve:
    64 Mb - 1 Giga egy foglalatnál !
  • Zsolt01
    #901
    3 Ram heles az Alaplap és 400 -asokból Max 2 Giga lehet.
    Akkor ha 2 foglalattal kihasználom a Max 2 Gigát, akkor megy !
    Nem úgy kell érteni a Max 2 Gigát, hogy mind a 3 foglalatba lennie kell Ramnak ?
  • bigapó
    #900
    AN8-as Abit-om van és AMD 3000+. ha jól tudom ezek ki tudják használni a dual-t. először azt olvastam, hogy 10-15 %-al jobb a "teljesítmény", aztán nemrégen valahol (lehet itt) olvastam, hogy akár 20-80(!) %-ot is. ez lehetséges?
  • NeoMaN
    #899
    K7 AMD-nél nem számít a dual.
    P4-nél és K8-nál számít csak.
  • NeoMaN
    #898
    Működne.

    A túllihegést meg arra írtam, hogy mindenkinek beleteszik a fülébe a "nem fognak együtt működni szöveget"...
  • Zsolt01
    #897
    De mondjuk 2*512 + 1 Giga müködne rendesen (400 -asok Kingstonok)!
  • Zsolt01
    #896
    Mondjuk a pénz nem számít !!!
  • Zsolt01
    #895
    " Kicsit túl van lihegve ez a memó téme sztem." ezt mért írtad ???
  • bigapó
    #894
    hát, nekem látványosat dobott rajta a második 512-es memó, persze azt nem tudom (mert nem néztem meg), ilyen lenne-e akkor is, ha nem dual-ba menne.
    Zsolt01, ha csak annyira van léd, hogy 1 giga legyen és később mégegy, akkor tedd azt. szerintem az 1 giga is bőven elég manapság.
  • NeoMaN
    #893
    Miért akarsz bele 2x 512-őt? Itt nem számít a dual semmit....
    Nekem is volt NF7-S lapom, 3 fajta tök különböző memó ment benne, dual is működött (monnyuk szart se ért), szal tégy úgy ahogy jónak látod. Kicsit túl van lihegve ez a memó téme sztem.
  • Zsolt01
    #892
    + 2800 Barton van benne.
  • Zsolt01
    #891
    Sziasztok !

    Betennék 2*512 Mb (400) DDR Kingstont a ABIT NF7-S2G -mbe.
    Az lenne a kérdésem, hogy talán 1 Év mulva tennék mellé 1db. Gigás (400) Kingstont.
    Akkor rendben lessz vele minden, nem lehet majd gondom ?
    Vagy jobb lenne, ha most tennék bele 2*1 Gigát !
    Hát, anyagilag jóbb lenne 1 Év mulva betenni a Gigást ! Kébé annyi lessz a Gigás mint most az 512 -es, nem !
    Amúgy ez az alaplap Max 400 -asokból 2 Giga (, a 333 -masokból 3 Giga) lehet.

    [ezekhez lennének: Gainward 6600GT 256Mb(AGP)+Samsung 120 SATA+Nec Dvd RW+Lg Dvd Rom+Raid vezérlő (2 winyós)+néha Samsung 80 ATA, 400w egyszerü Táp]

    Tanácsaitokat várom !!! Előre is köszönöm szépen !
  • bigapó
    #890
    pedig átnéztem, hogy mit írtam rosszul, mert valami nem teccett azon amit beírtam:)) ezek szerint nem vettem észre:(
  • dara
    #889
    Egy kis ismertető a RAM időzítésekről, a teljesség igénye nélkül.
  • dara
    #888
    Csak simán CAS Latency (nem cash, az mást jelent). Az az idő (órajelciklusban kifejezve és nem millisec-ben), ami alatt a memória egyik oszlopról a másikra vált. (Coulomn Access Strobe)
  • bigapó
    #887
    minden memóriánál ugyanazt jelenti: Cash Latency
    lényegében a memóriához való hozzáférésnek az időintervalluma, valami ilyesmi szakszerűen. ez minél alacsonyabb annál jobb a "teljesítménye" a memónak. itt azt jelenti, hogy 2,5 és 3 milisecundum-ot lehet neki állítani. hangyabokányi a különbség, de mégis van:)
  • Serpa
    #886
    Corsair nál a "CL 2,5/3" mit jelöl?
  • atlaimond
    #885
    1TB-nyi memoría elég egy Windows 2050FJ-hez, hogy elinduljon!
  • MooD
    #884
    sziasztok érdeklődni szeretnék ha veszek 2*1Gb samsung 400Mhz-s az jo vétel lenn vagy a samsung egyáltalán jó?
  • giovanni85
    #883
    köszönöm szépen!! :)
  • Noninnyó
    #882
    Szerintem a memória az egyik olyan fontos rendszer elem, amin nem szabadna spórolni, mert ha beszarik, akkor viheti magával a rendszert is. Szóval Samsungot és Hynixet hanyagold szerintem (sok a rossz tapasztalatom velük), Veritech-et nem ismerem, Kingston és Kingmax jöhet simán (megbízható, jó teljesítmény + élettartam gari). De a Corsair-t és Geil-t is nyugodtan vegyél, ha találsz.