4322
mit ajánlotok?
  • Arti
    #961
    DDR2 ramoknál milyen fsb:ram osztók vannak? 1:1-et tudom. Van más is?
  • dara
    #960
    Ne foglalkozz a DC-vel. K7 alatt semmi értelme, nem is tudja kihasználni, még elméletileg sem!
  • czky
    #959
    Memtest lefuttatása
    BIOS frissítés
    Lehet h szar a lap
    Lehet h a lap nem szereti ezeket a ramokat
  • czky
    #958
    Ha van rajta SD foglalat akkor igen. Ha csak ddr ram foglalat van, akkor nem.
  • Sanyuc
    #957
    sziasztok, lenne egy kérdésem, tudja kezelni a ddr-ramos alaplap az sd-ramot?
  • Zsolt01
    #956
    Sziasztok!

    Amikor összejött a Kindston(400) 2*512 Dual a Abit NF7-S2G alaplapomba, csk azt néztem, hogy írja is (Dual 128 bit)
    Ahogy megtudtam: Elsöbe, meg az utolsoba kell tenni, középső kimarad. Az eltérő színűekben megy dualban. jónak is tünt.
    De jöttek a problémák:
    -első indításnál lefagyott az Xp, ahogy bejött !
    -újraindításnál mielött bejött az Xp, magátol újraindult !
    -F1 Challenge 99-02 (2006 Zs .v.0.0) indításánál hibaüzeneteket küldött a rendszer és volt, hogy játék közbe újraindúlt az Xp !

    Ramokat visszatettem ahol ezelött voltak és most minden jónak tünik! Nem Dual.

    Mi lehetett, mi lehet a probléma 2*512 Dualba?
    (Ezek kétoldalas Ramok.Hallottam, hogy a kétoldalas ramokkal probléma lehet ha nem teljesen egyforma a kettő! De ezek gyárilag párosítottak és az időzitésük egyforma-néztem!)

    Ötletek, tippek !!!
    Köszi.
  • Arti
    #955
    Sztem cpuz-vel nézd meg. Az kiirja ha duálban vannak. Memory fül és ott irja is legfelül hogy dual vagy single channel.
  • NeoMaN
    #954
    bootnál kiírja, hogy dual chanell enabled vagy ilyesmi
  • Zsolt01
    #953
    Sziasztok !

    ABIT NF7 S2G elvileg kezeli Duálba a 2*512(400) Kingstont (gyárilag párosított)

    Hol todnám ellenörizni ? pl.: EVEREST Home Edition ! Mit keressek, hol ?

    Köszi előre is.
  • Arti
    #952
    Thx.
  • dara
    #951
    Eltér az időzítésük, tehát nem egyformák!

    Az időzítések kézzel történő beállítása esetleg segíthet. Ha ez sem, akkor lehet, hogy eltérő a két RAM szervezése. Ebben az esetben nem tehetsz gyakorlatilag semmit. Be kell szerezned két valóban egyforma RAM-ot.
  • dara
    #950
    Először is: A DDR RAM-ok esetén az effektív órajel (pl DDR400) a valós frekvencia (gondolom ezt nevezed Te DDR frekvenciának) kétszerese. Ha nem osztod vissza a RAM-ot, akkor a valós frekvencia egyenlő az External Clock-kal. Az intel féle QPB esetén az FSB az External Clock négyszerese.

    DDR2 esetén az összes különbség az, hogy az effektív órajel a valós órajel négyszerese.

    A DDR2-667 RAM-ok mennek DDR533-on is, szűkebb időzítésekkel.
  • joxxer
    #949
    lécci válaszoljatok a kérdésemre!nagyon fontos lenne! Köszi
  • joxxer
    #948
    Sziasztok! Az előbb kaptam 2ugyanolyan Hynix ramot 512 400Mhz... csakhogy más az időzítésük... az egyik 2.5 a másik 3.0 és nem akar passzolni csak az egyiket használja...
    Nem lehet valahogy egyeztetni őket?
    Köszi...
  • Arti
    #947
    Másik hogy alaplapom papíron 533mhz-s ddr2-t képes fogadni, bele tudnám rakni a 667-es ddr2 ramokat is?
  • Arti
    #946
    Hi azt akarom kérdezni hogy intel konfig esetén hogy számítandó ki a ddr2 frekvencia. Mert ugye ddr esetén az fsb negyede.
  • joxxer
    #945
    aham értem de akkor hogy kell single-be rakni?Mert megnéztem az everestet lényegében ugyanaz a kettő csak az időzítésük más...mert ha beletolom mind2őt akkor is látja az everest hogy 2van benne csak nem adja össze hanem csak az egyiket használja...nem dualos az alaplapom?Hopsz ezt nem tudtam... Bocsi
  • Impi
    #944
    Útolsó sort elnéztem, az már DDR2-es modul :(
  • Impi
    #943
    Sajnos nincs tuning eredmény :(
    Nem az én gépembe vettem. 2 éve vettünk először 2*512-est és most toldottuk meg egy 1024-essel. Ennek ellenére megy dual-chanel módban és semmi panasz.
    Húzni nem mertük.
    De van magasabb órajelű is párezer különbözettel :)
  • laco1221
    #942
    Köszi:)
    Neked ilyen memóriád van? Tuningeredmények vannak róla esetleg?
    ITT egész olcsó a Geil 1 GBos modul is, ha jól számolom akkor 18800Ft mindennel együtt.
  • Impi
    #941
    RAM DDR PC3200 400MHz 1024MB INFINEON 2ÉV garancia 2 ÉV ára 13 660 +áfa
    ITT
  • ZaJanga
    #940
    áhh most néztem a lapodat és látom csak két slot van.... szal akkor egyesével külön külön nézd meg látom itt dual chanel ről szó se lehet szal más lesz a ludas! tuningolod?
  • ZaJanga
    #939
    először is nézd meg külön külön. ha úgy sem megy valamelyik akkor hanyatt homlok futás vissza boltba garizni.
    Ha mennek akkor nézd meg single 64biten ne dualba 128 biten mert ha különbözőek akkor valszeg azért nem mennek dualban
    De szabad szemmel is vizsgáld meg hogy a chipeken milyen szitázás van ha különböző akkor az a gond és csak singleben fognak menni
  • joxxer
    #938
    Sziasztok!Az lenne a gondom hogy az előbb vettem 2*512mb(400mhz) Hynix Ramot beledugtam mind2őt a gépbe de csak az egyiket ismeri fel mert csak 512ir ki!Viszont a kettő nem ugyanolyan nemtudom miben külömböznek még de az árukban biztos!De a faszi azt mondta a boltban hogy ugyanolyan tudásúak.... Van valakinek valami 5lete?Abit NF8-V Alaplapom van AMD Sempron 3000+ Procival...
  • laco1221
    #937
    Hellósztok!!
    1*1GB 400Mhz-es memóriát kellene boltban vennem, és nem tudom milyen márkájút vegyek.
    A választási lehetőségek: A-DATA, Kingmax, Corsair, Samsung, Hynix, Kingston, v. ha tudtok még olyan márkájút ami belefér 20k-ba. A fő szempont h. minél jobban húzható legyen! Nem tudom, hogy milyen csippekkel szerelik az 1 gigás modulokat, de ha ugyanolyannal mint az 512-eseket akkor A-DATA v. Samsung v. Hynix ( ha D43as:) ) Remélem tudtok segíteni. Előre is kösz.
  • dara
    #936
    Ha pontosan érdekel a dolog, akkor ennek a pdf-nek a 24. oldalán az 1.5 Clock Ratios pont alatt megnézheted. De lehet benne van a deszka kézikönyvében is.
  • Szasz4
    #935
    Köszi szépen. Most nem vagyok a gépem közelébe, majd kedden leszek, remélem ezzel meg tudom oldani. THX!
  • dara
    #934
    Az intel chipsetekben korlátozások vannak az FSB:RAM arányra nézve. Nem szabadon választható a memóriaórajel, függ a proci névleges FSB-jétől. A BIOS-ban olyan opciót keress, hogy CPU:FSB ratio. Ott elméletileg változtathatsz ezen.
  • Szasz4
    #933
    Hello!

    MSI 865PE NEO2 alaplapom van, 512MB (400) kingston RAM, 1.8GHz Intel proci, MSI 6600GT videokártya. Olyan problémám lenne hogy az alaplap a RAM-ot csak 266os ként kezeli. Frissitettem az BIOSt, de semmi változás. A BIOSba lehet húzni a RAM és a proci sebességét. A baj csak az hogy nem lehet külön húzni a memóriát, csak a procival együtt. (Különböző fokozatok vannak a tuningra, kb. 5 féle, de ezek előre beállított értékek) Ha beállitom ugy hogy a memória 333on menjen akkor a proci 2250en megy. Én nem akarom a procit is húzni, nekem csak az lenne a fontos hogy a 400as memóriám 400on menjen, de a proci maradjon 1800on. Ha valakinek volt ilyen problémája, lécci segitsen. Elég fura az MSI BIOSa nemigen igazodok ki rajta. Miért van az hogy nem lehet külön kezelni a memóriát és a procit? Előre is köszi a segitséget!

    Üdv!
  • dara
    #932
    Azt sehogy. Legfeljebb ha vissza tudod venni a szorzót és emelni az FSB-t 200MHz-re. (10x200MHz)
  • Shadow041
    #931
    és akkor hogyan lehetne megcsinálni h a memoria 400-on ketyegjen és az fsb:ram ratio is jó legyen
    itt egy másik kép:
    http://www.kepfeltoltes.huu/060414/picture_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    huu->hu
  • dara
    #930
    Mindösszesen arról van szó, hogy a procid FSB-je 266MHz és a BIOS-ban az FSB:RAM Ratio 1:1-re van állítva. Ezért megy a RAM is csak 266-on. De ez nem is baj, mivel így a legnagyobb a rendszer teljesítménye.
  • Shadow041
    #929
    http://www.kepfeltoltes.huu/060413/1074238377n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    egy u-t törölj ki
  • Shadow041
    #928
    nem tudom mert másik gép közelben, de a memoria a két utolsó helyre lett betéve
    az EVEREST Ultimate szerint:
    valódi orajel: 133 mhz (DDR)
    effektíve: 267 mhz
  • CSOCSO
    #927
    es a ket kingston is minden gepben 266 oon megy? ha nem akkor az alaplapod gagyi
  • Shadow041
    #926
    hi
    én most cseréltem memóriát a gépben PQI 1*256 mb 333MHZ de 266mhz-et ír ki minden a gépben, most van 2*512 mb 400 mhz kingston dualon és csak 512-őt ír ki és az is csak 266 mhz-et
    na most én nem értem a duál lényegét vagy mi?
    pls válaszoljatok
  • dara
    #925
    A fizikai órajele 200MHz, az effektív pedig 400MHz. Nincs itt semmi probléma.
  • beatz
    #924
    van egy 512ddr ramom pc3200, de 200mhz-en üzemel..ez normális vagy valami bibi van. egyáltalán nem szoktam tuningolni a gépet meg ilyenek, de gyárilag nem 400on kéne mennie?
  • MaSzKa
    #923
    különben utánaolvastam ezeknek a ramoknak asszem 2005 27. hét
    a legjobban a 3-4-4-8 as időzítés fekszik
    ezzel lehet elérni a max órajelet
    540MHZ-n már fagyogatott nekem feszemeléssel is
    az én alalapomban nincs hatással a feszemelés a ramokra

    így már megvagyok velük elégedve
  • MaSzKa
    #922
    alap időzítésekkel 2,5-3-3-6 1t 480MHZ-ig volt hajlandó elmenni alapfeszzel