4322
mit ajánlotok?
  • dara
    #1001
    Szerintem pontosabb lenne úgy fogalmazni, hogy lehetőség van a letiltására.
  • dara
    #1000
    MErt lehet nem egymás mellé kell rakni őket.
  • czky
    #999
    Érdekes! :DD
    De azért nem ez az általános módszer...
  • Inquisitor
    #998
    "Dual channelt nem lehet ki-be kapcsolni. Megfelelő ramok, megfelelő elhelyezésével aktiválódik."
    Érdekes, mert nekem külön be kellett kapcsolnom egy X200-as alaplapban a Sempron s939 mellett. :)
  • korn
    #997
    sziasztok! nem működik nálam a dula channel a ramok közt van egy infineon pc 3200 512 400mhz és egy másik tök ugyan ilyen ram. az alaplapon is egymás mellé tettem őket, és vmiért még ígysem megy köszi előre is
  • czky
    #996
    Dual channelt nem lehet ki-be kapcsolni. Megfelelő ramok, megfelelő elhelyezésével aktiválódik.
    Nekem is volt IC7-esem. Nekem se ment a dual channel, mert a ramok időzítése eltérő volt. Sajnos 2 egyforma ramra lesz szükséged hozzá...
  • thegamer1hun1
    #995
    HY pls vki help eljen van 1 samsung 512/400 mhz ramom meg egy pqi 512/400 mhz ramom és vmijért nem műkszik dual chanelbe vagy nincs bekapcsolva mert ugy van betéve az alaplapba ahogy leirja de egyszerűen nem ismeri fel tudnatok segiteni esetleg ho tudnam bekapcsolni? BIOS vagy nem tom:S

  • littleNorbi
    #994
    Kösz, csak a kérdésemre nem válaszoltál. Mit jelent az -S ???
  • dara
    #993
    Pedig a típusokat egyenként megnézve és összehasonlítva elég egyértelműen látszik mi is a különbség. Ezekszerint nem az olvasással, hanem az értelmezéssel vannak problémáid.

    Egyébként a sebességük tér el (a 330 gyorsabb), és a 330-on kapsz egy rakat sw-t.

    De ettől sem lettél okosabb, csak kaptál választ a kérdésedre. A kettő nem ugyan az. Az okosodásért meg kell kűzdeni, és tenni kell érte. Leginkább gondolkodással.
  • MagyaR
    #992
    Hella. Most van 1 db 1 gigás ddr2-es 667 mhzed ramom, és hogyha vennék hozzá 1 gigás ugyanúgy ddr2-es ramot csak 533 mhz-eset, akkor mi fog belőle kisülni?

    Vagyis hallottam vmi olyat, hogy előbb a 533 mhzeset kéne belerakni a gépbe hogy azt érzékelje elsőnek, és utána a gyorsabbat.

    Vagyis ez azt jelenti, hogy szedjem ki a gyorsabbat, és elsőnek csak a lassabbat rakjam bele???

    Másrészt meg mennyire lesz érzékelhető az hogy az 1ik memóm lassabb valamivel mint a másik?

    Én arra gondoltam, hogy 1 gigányi felhasználást 667 mhzen végez a gép, utána meg már csak 533-on?????
  • littleNorbi
    #991
    Mivel hogy erről az -S szériáról nem találtam semmit.
  • littleNorbi
    #990
    Csakhogy attól nem lettem okosabb...
  • dara
    #989
    Mintha a PH!-n kaptál volna már linket a gyártó specifikus oldalára. Vagy az olvasással nehézségeid támadtak???
  • littleNorbi
    #988
    Mivel rosszabb ez a pendrive PQI Cool Drive U330-S 2GB ennél PQI Cool Drive U310 2GB ?
  • dara
    #987
    Jelenleg is létezik nem egy oprendszer ami rendesen kezeli a 4GB RAM-ot (pl Server2003). Nem mintha bármiféle othhoni felhasználás igényelne manapság 2GB-nál többet.
  • czky
    #986
    Max 4 giga!
  • Richard90
    #985
    A8N-SLI Premium ebbe az alaplapba lehet 8gb memóriát belerakni 64 bites windows alatt
    vagy csak alapból 4 gigát támogat?
  • Richard90
    #984
    ha megjelenik a vista, akkor már lehet a gépbe 4gb memóriát rakni úgy hogy az az utolsó giga ne veszzen el? mert olvastam hogy az xp ugyan kezeli a 4gb ramot, de a swap vagy mi miatt csak 3-at lehet belerakni....
  • Richard90
    #983
    köszi a magyarázatot...
    csak azért volt kicsit fura mert még nem láttama boltban ddr2-400-as ramot (olvastam hogy kihalóban van a boltok polcairól)
  • dara
    #982
    Nem ugyan az. A DDR400 DDR(1) szabványú, a DDR2-400 pedig DDR2 szabványú. A kettő egyáltalán nem kompatibilis.

    A DDR400 200MHz-es valós frekvencián üzemel, míg a DDR2-400 100MHz-en.

    A 400 az effektív órajel.
  • Richard90
    #981
    valalki elmagyarázná nekem hogy a ddr400-as ram az ugyanaz-e mint a ddr2-400-as ram???
    mert egy tesztben olvastam: Így születtek meg a 940 lábú Socket AM2-es processzorok, melyek elődjüktől eltérően DDR2-400/533/667/800 memóriákkal képesek csak együttműködni valamint tartalmazzák már a Pacifica kódnéven emlegetett virtualizációs technológiát is.
    vagy az a ddr2-es 400mhz-en működik, a ddr1-400-as meg 200mhz-en? és csak a neve a ddr1-nél a 400 és nem az órajelre utal... mert tisztára összezavarodtam
    hogy a mostani ddr1-es ramokat átbírom-e rakni az am2-es lapba (most p4p800-x alaplapom van az asustól)
    remélme érhető voltam :)
    a válaszokat előre is köszönöm
  • David01
    #980
    Probalkozz bios frissitessel
  • BlindMan
    #979
    Sziasztok...nem rég vettem egy 1GB-s Kingston DDR400-as ramot,és van egy Intel Celeron 2,4 GHz-es gépem...ATI Radeon 9600XT 128Mb-os viedókártyám...és vmiért látja a RAMot...de nem tudja rendesen kezelni...eleinte kékhalál...windows reinstall után...már csak kilép a játékokból folyamatosan...nem tudja vki mit a teendő ilyenkor...pls help!...előre is TY!...ByERZ
  • Gabesz amd64
    #978
    engem erdekel,mikor kapsz ezert buntit
  • bence33
    #977
    sziasztok, valakit nem érdekelne egy 128mb-os RAM??? Pc Tuningnak :)
  • balu666
    #976
    Na, ma vettem még +1GB memóriát a gépembe, és bizony azt kell hogy mondjam, megérte!!
    A FEAR,Oblivion, Condemned alól eltűntek a megakadozások, a tőltési idők is redukálódtak, és a winfos is mintha jobban érezné magát...
  • Holy75
    #975
    Bocs de azt tudom, márka nevekre lettem volna kiváncsi, hogy meiket ne vagy forditva. De a Link az kiru thx.
  • Inquisitor
    #974
    Te most hülyéskedsz? Simán DDR2 kell hozzá, az meg majd' minden árlistán található.
    De azért ... http://kiskerarak.hu/
    Ha itt nem találsz, akkor sehol. Mondjuk Sempronhoz elég a 667MHz-es, talán kisebb is, de A64-hez, pláne X2 procihoz minimum 800MHz-s ram illenék.
  • Holy75
    #973
    Valaki tudna nekem 1 cimet mondani ahol az ujj AM2 es lapokhoz memória árak lennének irva. Vagy ha cim nincs jo tanácsot is elfogadok.:)
  • dara
    #972
    Kikapcsolhatod, de akkor meg amennyiben szüksége lenne az oprendszernek még egy kevés memóriára nem lesz hova nyúlnia. Legfeljebb magához, annak meg nem biztos, hogy örülni fogsz.

    Egyébként a virtuális memória letiltása nem jár teljesítménynövekedéssel, főleg akkor nem ha van elég fizikai RAM-od.
  • Richard90
    #971
    ok köszi... mostmár értem
    még az lenne a kérdésem hogy ha kikapcsoljuk a lapozófájl-t akkor az kis teljesítménynövekedész okoz-e? érdemes-e kikapcsolni? mert akkor nem a winchestert használja memóriának hanem a memóriát
  • dara
    #970
    Maradjunk a hivatalos álláspontnál.

    A HWT-n néha érdekesen magyaráznak meg dolgokat, amiről nem rendelkeznek ismeretekkel.
  • Richard90
    #969
    "4GB-os kiépítést sajnos a Windows XP miatt nem tudtunk használni, mert a normális működéshez szükséges a swap (lapozó) file megléte, ebben az esetben viszont csak 3GB-ot volt hajlandó lekezelni." -www.hwt.hu (mai cikkbe)

    az lenne a kérdésem, hogy ha kikapcsoljuk a kapozófájlt (0-ra állítjuk) akkor a windows tudja kezelni a 4Gb-nyi memóriát? vagy ígyse-úgyse tudja?

    a válaszokat előre is köszönöm!
  • Tauron
    #968
    Hello!
    Az lenne a kérdésem, hogy egy 2,66ghz/533mhz-es p4-hez jó e a 667-es memória?
    Illetve 800 mhzest hol és mennyiért lehet kapni?
    Ja és van eladó 256 és 512-es ddr400-am.
  • n3whous3
    #967
    KINGMAX FTW!
  • FaithMeN
    #966
    DDRII-es memcsibol melyik a jo

    persze 800Mhz-esre gondolok,csakhogy melyik marka?
  • David01
    #965
    Hello. Az alapalaponm tipusa Abit KV8 Pro 3rd eye. Eddig volt benne 512 MB DDR Ram. Vásároltam bele még egy 512MB DDR ram mobult de a gép mindig csak 512Mb-ot ismer fel. A gép idulásakor a Bios észleli mindkét memóriát. A Windowsban az Everst az Alaplap/SPD menüpont alatt kiirja mindkét memóriát. De a fizikai memóriához csak 512-őt ír ki. Minkét RAM PC3200-as de más gyártó. Rossz nem lehet mert ha külön-külön rakom be akkor is működnek. A Biosban is próbáltam állítgatni de nem változott semmi. Egyedül ami nem eggyezik a két RAM-om Legmagasabb CAS késleltetés az eggyiknél 2.5 (5.0 ns @ 200 MHz) a másiknál 3.0 (5.0 ns @ 200 MHz) a biosban beállítottam hogy 2.5-osként kezelje mindkettőt de ez sem segített. Mit kellene tennem hogy mindkét Ram működjön.
  • Atkamon
    #964
    Milyen kategóriájú a Veritech RAM? Érdemes ilyet venni?
  • ThugEdge
    #963
    hali
    kingmax vagy samsung?
    1G 400 ddr kell nekem 20 pénzig
  • Sanyuc
    #962
    köszi az infót