4322
mit ajánlotok?
  • bermuda3
    #1041
    még az elején a beklapcsolás után felismeri h benn van, kiírja h 512mb...
  • bermuda3
    #1040
    hell. volt a gépembe 256 ddr ram és vettem mégannyit de ha belerakom akkor nem akar elindulni a vindóz mert olyanokat hadovál h ez a fájl rossz ez a fájl hibás ez nincs meg az nincs meg. ezek pedig rendszerfájlok ám. kikapom a nyú ramot erre rögtön megy minden. h tuom megcsinálni h működjön???
  • daxan
    #1039
    Sziasztok! Én egy 386-osba keresek memóriát most asszem 32-38 Mb van benne de nagyobb kellene. Ha valaki tud segíteni szóljon PM-ben vagy írjon email-t!!!

    email címem: [email protected]
  • [Jakuza]
    #1038
    De minek neked registered ECC ?
    Tok felesleges.
    Amugy meg nem jo bele csak a non-ECC a kezikonyve szerint.
    De a legegyszerubb modja, ha kiprobalod.
  • sb1
    #1037
    Egyik haverom adná oda nekem ezeket 30 ezert forintért, azért kérdeztem, hogy jó-e az alaplapomba,mert láttam hogy most 1 Gb memó olyan br22-25 körűl van, és ez így szerintem megérné.
  • [Jakuza]
    #1036
    REG ECC minek az neked ?
  • izb
    #1035
    mennyi pénzt akarsz rászánni?
  • sb1
    #1034
    Köszönöm a segítséget.
    Ezek a memók mennének az alaplapommal? (asus p5gd1pro)
    2*DDR400 1GB REG ECC CL3 PC3200
    Mert ha igen, akkor ezeket veszem meg, szerintetek ezek jók,
  • izb
    #1033
    Ha ugyanolyat veszel bele akkor igen....
  • evid
    #1032
    Add el, vagy cseréld el a 2x512-őt és használj 2x1GB-ot, amit párba veszel. Sokszor nem szeretik egymást a különböző ramok.
  • sb1
    #1031
    Sziasztok..
    Azt szeretném kérdezni, hogy ha most meglévő 2*512md ddr400-as memóriák mellé veszek egybe még 1 gb ddr400-as memót, akkor fog működni a dolog, ill ha a amárkája nem ugyanaz mint a másik kettőé?
  • AnonyX
    #1030
    De az Kanada!!! Nekem nincs lehetőségem Kanadából hozatni semmit sem. Szóval marad Magyarország, ami nekem megfelel simán.
  • [Jakuza]
    #1029
    23k-ert hozattam OZC Ramokat (2x512MB)Kanadabol, ami szinten tudja 500MHzen a 2.5CL-t.
    Szal akkor nem draga ?
  • AnonyX
    #1028
    Szerintem nem drága. Mert itt nálunk nem is lehetne ilyet venni, ha lenne is akkor tuti több lenne mint 54euro. Legalább 70lenne szerintem az ilyen tuning ram. Nekem ez az ár tökéletes, nem sok.
  • [Jakuza]
    #1027
    De draga. :(
    Meglatszik Magyarorszagon vagyunk.
  • AnonyX
    #1026
    Találtam GEIL DDR 512MB 500MHz-es ramot 15000Ft-ért. Szerintem totál megéri.Ja és ha minden igaz 500MHz-en viszi a CL2.5-et. Ami azért nagyon zsír...
  • Mihail
    #1025
    MSI K9N Ultra-2F alaplap és AMD 3800 AM2-es procihoz
    milyen memóriát vegyek? Kingston vagy Kingmaxra gondoltam,
    valószínüleg 1db 1 gigás modult veszek, a kérdés csak az
    hogy 533-ast vagy 667-es érdemesebb vennem? egyáltalán mekkora
    frekin hajtják őket ezek a procik, mert ugye nemárt ha szinkronban
    van az FSB-vel, ugye?
  • duracellmumus
    #1024
    most rendeltem geil 3200 (400as)ramokat valami ultra-x időzítése:2,5,2,2 dc kit 2x512MB valaki megírja hogy jól döntötem-e vagy nem ?
  • izb
    #1023
    Geil
  • AnonyX
    #1022
    Sziasztok!
    Szerintetek Kingmax vagy Geil 500MHz-es ramot érdemes venni. Mert gondolkodok 2*512MB ilyen 500MHz es ram vételén. A Geilről tudom, hogy CL3 on megy 500MHz en. Szóval akkor azért az nem rossz. Az ára pedig a Geilnek is meg a Kingmax nak is 15000Ft egy 512MB os modulé. Szerintetek melyik a jobb?
  • Tomi2345
    #1021
    köszi
  • izb
    #1020
    igen
  • Tomi2345
    #1019
    Sziasztok!
    Ha veszek egy memoriát, ami 500 mhz-es de az alaplapom csak 400 mhz-en tudja használni, akkor is fog müködni nekem az 500 mhz-es memoria?
  • grebber
    #1018
    Memória árcsökkenés várható valamikor??
  • ajem kisa
    #1017
    Ok,kösz
  • Gabesz amd64
    #1016
    Corsair
  • ajem kisa
    #1015
    Sziasztok!
    Mit ajánltok inkább?
    KINGSTON-t,vagy CORSAIR-t ddr ben?
    Köszi
  • Gabesz amd64
    #1014
    a BGA tokozasu memcsivel nem hiszem h menni fog dualban.
    passzold el a regit es vegyel ahelyett is egy ujjat
  • Kovsebi
    #1013
    Sziasztok!

    van egy Infineon 512Mb 400mhz-es DDR ramom. Vennék hozzá egy pár. Na most a gond az, hogy nem tudom fognak e menni dualban, hogy ha az egyik "kocka" chipes
  • Gabesz amd64
    #1012
    Teged atvagtak...a dual kit-es csomagbol bobozbol kivettek 1 512-es memcsit
  • Der Wahnsinn
    #1011
    Nem igazán értelek öreg, de az biztos, h eléggé el vagy tévedve.
  • NeoMaN
    #1010
    Hehe, örült az idiótja, hogy milyen olcsón vett 2giga ramot. :)))))
  • Der Wahnsinn
    #1009
    Inquisitor kösszépen, pontosan. A gyerek közölte, h nem tudja mi van, hiszen a szeme láttára vették ki egy ilyen kettes csomagból... Mondom nem lehet, h a kettő együtt volt 1 giga? "Neeem, öö., asszem mindkettő 1 gigás volt..!" Vérbosszú! :)
  • BituMan21
    #1008
    Sziasztok.Nekem kék hűttőbordás geil ramjaim vannak dobozos kiszerelésbe vettem még régebben 2*512mb-ost. Az időzítése 2,5-4-4-8 pc3200-as 400mhz dualban vannak kötve.gyártási ideje 2002.6hét. Alaplapom asus p5gdc delux ddr1 és ddr2 ram is belemegy.Próbáltam a tuningot biosba százalékba is megadható mennyit szeretnék húzni lehetőségek 5% 10% 15% 20% 30%. Jelenleg 10%-ra van állítva igy a procit 3000-ről 3300mhz-re a ramok sebessége összesen 440mhz emelkedett. A 15%os tuningon még elindul a windows de eléggé fagynak a programok 20%nál pedig kékhalál van Haver áthozta a corsair ramjait azok problémamentesen indultak 20%os tuningon is és stabil volt a rendszer( igaz azok ddr2es ramok voltak 667mhz-esek ha jól emlékszem) Szal ez rális eredmény ezektől a geil ramoktól vagy sokkal többet is kellene birnia? Lehet áramot kellene neki többet adni? A másik amin dillemázok az az hogy mikor járok szerintetek jobban? Ha vennék 1gb ddr2 geil ramot és aladnám ezt az 1gb ddr-et vagy vennék mellé még 1gb ddr1et.Főként játékra használom a gépet.Bocs hogy ilyen hosszú voltam
  • Inquisitor
    #1007
    EZ vicces, mert a suálban árult ramok jó részére (értsd 2x512MB) is 1GB van írva, mindkét darabra. Nem lehet, hogy ilyet fogtál ki? (Viszont akkor valaki kibontott egy dual kittet?)
  • Der Wahnsinn
    #1006
    Újabb bonyodolam, ezúttal roppantmód fontos lenne a dolog! :-)

    A helyzet az, h bevásároltam egy 1 gigás 400 mhz-es fasza új kingstont, viszont mikor beraktam a gépbe, gyanúsan csak 512-t mutatott (az előző memót kiszedtem). Na mondom itt vmi turpisság lesz, gyorsan le az alaplap füzetkéjét - ASUS P4P800 -, bírnia kell az 1 gigát simán. Át haverhoz, bebasszuk, szintén csak 512-vel nő a szám (Vezérlőpult), Everest szintén ezt mondja, játékok nem futnak gyorsabban, mint (haver) alap 512-es memójával, szal egyértelmű a dolog. Everest memóriaolvasása régivel (512-es) és új memóriával egyaránt 1950 körül mozog...

    Igen ám, csakhogy a kártya oldalán a gyári fecnin 1G szerepel. Ez a prücök. Bevallom, nagykerből van a cucc másik ismerős révén, szóltam neki, nem gond, visszaveszik, csak bizonyítani is kéne vmivel a dolgot - mert a contact person nyilván majd arra a kis kibaszott szabad szemmel alig látható 1G-re hivatkozik majd.

    Mit tippeltek, mivel tudnám teljesen egyértelműen megnézni, h milyen a kártya, ill. volt már vkinek hasonló incidense (official cetli <-> tényleges teljesítmény)?

    Előre is köszi! ;-)
  • dara
    #1005
    intel-nél meg chipset függő.
  • izb
    #1004
    az AM2-es foglalatú AMD procik mellé kell DDR2-es ram.
    A 939-es az sima DDR-el megy.
  • Dévids
    #1003
    helo
    hallottam olyan dolgokat hogy néhány proci (a nagyobbak 3000-es felett) már ddr2 es ramokat igényelnek.Ez igaz?
  • Dévids
    #1002
    helo
    hallottam olyan dolgokat hogy néhány proci (a nagyobbak 3000-es felett) már ddr2 es ramokat igényelnek.Ez igaz?