4322
mit ajánlotok?
  • Videe
    #1081
    Köszi! "ugyan olyat": elég ha mondjuk ugyan úgy 512 533mhz-es kingston vagy van valami specko dolog aminek egyeznie kell?
  • dara
    #1080
    A RAM-ok tényleges teljesítményét közvetlenül nem lehet mérni. Ha a valós teljesítményre vagy kíváncsi, akkor valós alkalmazásokkal (pl játékok, A/v és filetömörítők...) kell mérned. Persze mérhetsz akár Everest-tel is, de az csak teoretikus értékeket fog neked visszaadni, amiből egyáltalán nem lehet a valós teljesítményre következtetni.
  • dara
    #1079
    Chipkészlet és BIOS kérdése. Hivatalosan az van, amit mondtál. Az intel chipsetek esetén a proci FSB-jétől függ, hogy mennyi lehet a RAM órajele. Viszont ezt BIOS-ban meg lehet kerülni, ha úgy van megírva. De ez nem lesz hivatalos támogatás.

    Ha tudsz ugyanolyan modult venni később, mint amilyet most akarsz, akkor akár külön is megveheted.
  • Videe
    #1078
    Ha dual chanelt "szeretnék" akkor érdemes kit-et venni? Ha külön veszem meg(később) akkor nagy az esély rá hogy nem fog működni a dc?
  • Videe
    #1077
    Hali! Akkor nem tudom... Nekem ezt mondták anno a boltban, ami nem jelent persze semmit. Azért köszi.
  • Eagle16
    #1076
    hali Videe!
    "Mert nekem a 400mhz-est lelassítja 333mhzre mert allítólag 800mhz fsb kell ahoz hogy 400mhz-en menjen." sztem ez nem igaz azon egyszerű oknál fogva, mert az én 533FSB-s procim is tudja 400Mhz-en járatni a memóriákat ráadásul dualba.
  • Der Wahnsinn
    #1075
    Szerintetek mék' a legjobb progi a memória tényleges teljesítményének megtekintéséhez?
  • Videe
    #1074
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem: Ha az fsb 533mhz akkor az én 533mhz-es memóriám nem fog 533mhz-en futni, mert ahhoz mondjuk 800mhz-es fsb kell?
    Mert nekem a 400mhz-est lelassítja 333mhzre mert allítólag 800mhz fsb kell ahoz hogy 400mhz-en menjen.
    Előre is köszi!
  • czky
    #1073
    Igaz! :P
    Még korán volt... :D
  • dara
    #1072
    Jó lesz az CAS Latency-nek is.
  • czky
    #1071
    Corair, A-Data, Geil, OCZ, Kingston, Kingmax, PQI, Hynix, Samsung, Infineon...
  • LaciMaci
    #1070
    Köszi!

    És melyik márka a jó?
  • czky
    #1069
    Minél kisebb a Cache Latency, annál jobb. Tehát az általad kérdezettek közül a 2.5CL.
  • LaciMaci
    #1068
  • LaciMaci
    #1067
    Sziasztok!

    Melyik a memóriák közül a jó memória!

    A 2.5 CL es vagy a 3CL es a jobb???
  • dara
    #1066
    A PQI nem a Kingston-on belül, hanem az után van.
  • alakulat
    #1065
    hi

    melyik a legjobb memoria a ddr-ek között?
    1 gigásat akarok venni
  • driver32
    #1064
    törölt hozzászólás
  • Game Hunter
    #1063
    Hello!
    Valaki elmondana, hogy mit jelentenek a roviditesek? Thx
    Memória idõzítések 2-2-2-5 (CL-RCD-RP-RAS)
  • zserrbo
    #1062
    Nézd már meg kérlek ezt az oldalt. Ezen olyan van, hogy Kingston és azon belül OQI és anélküli. AKingstonnak gyártana a PQI?
  • dara
    #1061
    Azt vedd, amit a kiválasztott lap/proci támogat. Keverni nem lehet a kettőt (bár léteznek olyan lapok, amelyek mindkettőt tudják fogadni, de azok mára elavultnak tekinthető i915-ös chipset-re épülnek).

    A különbségek elég nagyok, mind mechanikai (teljesen más foglalat), mind elektromos szempontból (más jelszintek, tápfesz, impulzusrendszer).

    A RAM mérete alapvetően az alkalmazott programok és a pénztárcád függvénye. Az újabb játékok már egyre inkább szeretik a 2GB-ot, egynémelyk már kifejezetten igényli is. A DC csak intel rendszereknél lényeges, AMD procik esetén nem sokat dob a rendszer teljesítményén (10-15% max).

    A PQI egy RAM-modul gyártó cég. (Mint a Corsair, Kingston, OCZ...)
  • dara
    #1060
    A K7 maga a processzor architektúra. És igen, a DC növekménye kb ugyanannyi lesz 256 és 512MB-os RAM-okkal is. Ha Everesttel mérsz, akkor ~10% többletre számíthatsz, de azt azért ne feledd, hogy az Everest szintetikus tesztprogram, azaz az általa mért értékek irrelevánsak a gép valós teljesítményére vonatkozóan.

    Szerintem legjobban 1x1GB RAM-mal jársz, az a 256MB már nem oszt, nem szoroz. Legfeljebb inkompatibilitást okozhat.
  • zserrbo
    #1059
    ÉS mit jelent egy memóriánál a PQI kifejezés?
  • zserrbo
    #1058
    DDR vagy DDR2?
    Szóval tudtommal DDR 2-es érdemes már venni, de úgy hallottam lassabb. Igaz ez?
    Mi a különbség a DDR és DDR 2 között?
    Egy új gépnél,hogy érdemes akár 1 vagy 2GB-ot venni. Egybe vagy 2 részben és dual mód?

    Előre is köszönöm.
  • RussT
    #1057
    ja értem, kösz hogy kifejtetted részletesebben,
    bár elöször a mondatot nemértettem, hogy azok mind K7esek (k7-esre mint alaplapra gondoltam :D )

    azthiszem az lesz hogy letesztelem bátyám ugyanilyen ramjával duál illetve dual mod nélkul es amit kihoz a 2×256ra dual ill. nem dual eredmenykent, gondolom az ervenyes lesz ugyanugy 2×512 dualra is? (hatekonysag szempontjabol)

    ha pedig a duáltol eltekintek, igaz hogy beleferne 3 modul is (512+512+256) de úgy mar csak 333Mhz-n , az meg nem lenne szinkronban akkor a a barton 3200+-os 200Mhz-es FSBjevel proc huzas utan..:(

    ezert mostmar csak az a kerdes hogy 2×512 vagy 1024+256 lenne e erdemesebb :)

    (1024es után már meg nem valószinü hogy lesz mellé még egy 1GBos a közeljövöben...akkor már az egész rendszer lesz cserélve:/ )
  • dara
    #1056
    A K7 buszrendszere egyszerűen nem teszi lehetővé a kihasználását.

    Gondolj bele: a 400MHz-es FSB-jű K7 procik elméleti maximális FSB sávszélessége 3200MB/s. A DDR400 RAM-ok elméleti maximális sávszélessége 3200MB/s Single channel esetén. Dual chanellel már 6400MB/s. Hogy fogod Te átpaszírozni az FSB-n a kétszer annyi memóriaadatot? És emellett még el kell férnie a processzor összes egyéb kommunikációjának is (ebből legjelentősebb az AGP felé menő forgalom).

    És ez az oka annak is, hogy nincs értelme az FSB órajele felett járatni a RAM-okat (ebből legfeljebb a DMA átvitelt alkalmazó eszközök tudnak egy keveset profitálni, de ezek az eszközök egyébként is a rendszer szűk keresztmetszetei, szóval olyan ez, mint halott embernek a csók).
  • RussT
    #1055
    Az összes Athlon, Athlon XP, Athlon MP, Duron és s462-es Sempron K7-es proci
    ezt hogy érted, ezekkel nem valami hatékony? (nekem épp egy barton van)
  • dara
    #1054
    Az összes Athlon, Athlon XP, Athlon MP, Duron és s462-es Sempron K7-es proci. A többit rádbízom.
  • RussT
    #1053
    Abit NF7 V2.0 van, annál mennyit számít? mert lehet akkor 2×512-t veszek és akkor a 256-os el lesz adva. De hogyha nemsokat számít akkor marad az 1024+256-os megoldás
  • dara
    #1052
    1GB alatt nem érdemes venni.

    A K7 esetén a DC nem ér semmit (még szintetikus tesztek is csak 5-10% többletet tudnak kimutatni, valós alkalmazásokban meg gyakorlatilag semmit), nem érdemes vele foglalkozni.

    A legjobb megoldás, ha eladod a 256-ost (még ha nem is sok pénzt kapsz érte, de nincs az a kis pénz, ami ne jönne jól) és veszel egy 1GB-ost.
  • RussT
    #1051
    Manapság kb. mennyi RAM-ot érdemes venni? (nekem elég lenne kb. 768 is, csak a tapasztalatok miatt kérdem). Mennyit számít a dual mód?

    Most egy 256/400-as Samsung modul van a gépemben, ezt tervezem lecserélni nagyobbra, mondjuk 2×512-re (NF7-es ugyis hajtaná öket duálba)

    De hogyha annyit nem számít a Dual akkor lehet hoyg elég lesz 256+512 is.. (vagy esetleg lesz 1024+256)

    UI: mennyiért lehetne eladni a 256/400-os Samsungot?

  • lang14
    #1050
    ugye érdemesebb 1 giga ramot egybe berakni? (később könnyebb bővíteni)
  • PeeTeeR
    #1049
    Hello

    tundátok vlmi jó memória kártyát ajánlani??
  • duracellmumus
    #1048
    Megérkeztek a GEIL ultra-x 400-as ramjaim 2x512MB(CL2;5;2;2) tök csili-vili csak az egyik rammodul teljesen szar volt! "Kicsit" kiakadtam mert ugye nem egy noname gyártó és nem is kartondobozból árúlják... úgylátszik már minden szart eladnak..
  • thomasthomas
    #1047
    hi!

    egy gépet szeretnék venni de egy ilyen fajta memo van rajta:
    MDT DDR2 1Gb/533 MHz PC4200 /M924-533-16A (honlapja mdt.de)
    tudnátok nekem vmi infót mondani erről a márkáról,mert nekem teljesen ismeretlen.

    előre is kösz a segítséget.
  • bartalz
    #1046
    Hello, olvasgattam a forumot, gondoltam megkerdezem, lehet hogy tudjatok, uj gepet szeretnek venni, es van ket DDR2 ECC reg. ramom 512 esek, es az AMD Athlon 64 X2 3800+ melle szeretnem oket berakni. Eddig MSI alaplapokat vasaroltam, de az oldalukon nem lattam feltuntetve, hogy birjak e az ECC ramokat, az ASUS oldalan minden siman oda van irva, vagy igen vagy nem. Ket kerdesem van, ez tuti, marhogy az Asussal fut, es hogy az MSIken megy e vagy nem. Pls help
  • tmisi
    #1045
    ahha, értem
    legalább olcsón kijöttök belőle
  • daxan
    #1044
    Linux servernek akarjuk üzemeltetni
  • tmisi
    #1043
    Már csak azt nem értem mit kezddel te 30 Mega memóriával egy 386-osban? Az én régi 386SX-embe 4 mega volt. És még a Windows 3.11-nek is elég volt. Esetleg a Doom-hoz, bár az meg 486-on fut jól, asszem (és abba is elég 16 mega).
  • grebber
    #1042
    Édes Istenem hova fajul ez a világ ember szeretne venni frankó gépet azt a memóriá árak olyanok hogy bekaphatják a kis pöcsömet :(
    Szerintem még emelniük kéne rajta hátha előbb utóbb megunja a nép azt küldik rájuk atomot :D

    Komolyan nevetséges ami a memória ár terén zajlik!