4322
mit ajánlotok?
  • zoolee
    #1281
    ööö....
    Ezt itt kell???
    (Én válaszaiml, nem kell nagyon figyelembe venni..de azért leírom.)
    7600 GT 8000 p??? lehetséges....PL egy OCZ enyhén húzva talán megy annyit....

    1. 667 es 11040 ft ért????Én amit láttam az a leg olcsóbb 15000 volt..
    2. minden ram duálba???höm, ehhez nem nagyon értek.
    3. eztet nem értemXD
    4. Ez meg no comment, leírtam, nem volt húzva, ennyi....
    Amúgy, 400 on mentek....NEM 333 -ON!!!
  • zoolee
    #1280
    haver tök hülye, csak a konzolra van rákattanva, oszt talán 10 helyett 20 at is ad..XDPRÓBA SZERENCSE:::
  • mycso
    #1279
    Bazmeg ezt már nemhiszem el, hogy ennyire értetlen vagy.
    A másik topicban is saját magadat égeted a baromságaiddal.
    Majd 100 embernek 6k pont körül csinál a 7600gt-je, neked 8k felett --> screent még azóta sem küldtél, nem gyanús kicsit.

    És mily meglepő igen ehez is értek.

    De látom te nem, idézlek:
    1,
    "Darabonként kb. 5000-ret.
    Csak azért mert samsungba már a 667-es 512-es is 11040 Ft újjonnan."

    Általában a DDR2 modulok "mezei" olcsóbbak mint a DDR400-asok.

    2,
    "Egy az minden ram megy duálban, mert az az alaplaptól függ. :))"

    Na erre NO COMMET (neked is azt tudom mondani, hogy ha valamihez nem értesz és nem tudod hogyan működik akkor ne írkálj hülyeségeket)

    3,
    "Meg amúgy is egy samsung 512Mb-os DDR 400-as ram kb. 9000 Ft-újjonan."

    És akkor mi a baj a 14k-val azaz 7k/db-al???????

    4,
    "Ha pedig még olvasni is tudnál oda van írva világosan hogy nem volt húzva."

    Képzeld el tudok olvasni, és elis olvastam --> de az emberek kb40% -ának ez lesz az első kérdése, hogy mennyit megy a ram. --> azért kérdeztem tőle, hogy nézze meg.

    dara, ha erre jársz tartsél már egy kiselőadást a DC rejtelmeiről, én már kezdek belefáradni, hogy elmagyarázom a sok értetlennek, hogy mi és hogyan működik, aztán csak fújják a baromságukat --> hátha rád hallgatnak ;)


  • TCelica
    #1278
    2x annyiért? Ezt nem értem.
  • zoolee
    #1277
    Oks, én 15 re tippeltem a 2 t...
    No, haver biztos megveszi 2 szer annyiért.XD
  • TCelica
    #1276
    Látom értesz mindenhez.
    Egy az minden ram megy duálban, mert az az alaplaptól függ. :))
    Na látod most is hülyeséget mondtál.
    Meg amúgy is egy samsung 512Mb-os DDR 400-as ram kb. 9000 Ft-újjonan.
    Ha pedig még olvasni is tudnál oda van írva világosan hogy nem volt húzva.
  • mycso
    #1275
    Olyan 14k körül lehet elmenne a 2, de sokmindentől függ:

    gari, mennek-e duálban, stb.../esetleg tuning, időzítés/
  • TCelica
    #1274
    Darabonként kb. 5000-ret.
    Csak azért mert samsungba már a 667-es 512-es is 11040 Ft újjonnan.
  • Humesz
    #1273
    Nem alapozza semmire!!! Az a veszteség akkor van ha az alaplapod csak 2GB-ig bírná, nem 4GB-ig! És ha win98-at használnál mondjuk XP helyett. Egyébként nincsen semmilyen teljesítményveszteség!!!
  • zoolee
    #1272
    Hali, mennyit kérhetek szerintetek 2x512 DDR400 SAMSUNG ramért????
    Nem volt húzva..
  • Storung
    #1271
    Üdv!

    10-15% veszteség? Ezt mire alapozod?
  • zoolee
    #1270
    OKs.
  • xido
    #1269
    hááááát..látod azt én se mondom meg neked,de szerintem 2 gigánál már nem nagyon vennéd észre...csak slot-takarékosság lehet mérvadó:)
  • zoolee
    #1268
    Jaja, ezen gondolkodtam én is de azt nem tudtam, hogy mennyivel lassabb a 2x1 mint a 4x512.
  • xido
    #1267
    inkább a 2x1g..ramból sose elég..aztán meg ha még akarsz 1 vagy 2g-t beletenni,lesz rá slotod:)
  • zoolee
    #1266
    Oks, a 2x1 GB -ből 6 rongyal kevesebből kijövök....
  • dara
    #1265
    Azzal a 10-15%-nyi teljesítményveszteséggel meg ne is törődj.
  • zoolee
    #1264
    De visszaolvasva, azt láttam, hogy sokan azt mondják, hogy rossz ha sok a modul, de szerintem is meg az egyik ismarősöm szerint is jomm...
    Na akkor megy a 4x512.
  • Storung
    #1263
    Üdv!

    A DDR2 attól hogy más a foglalata még mehet 400-on...
  • Storung
    #1262
    1 csomag ilyet,ki tudja mi jön késöbb, a különbséget pedig nem veszed észre...
  • zoolee
    #1261
    Hali,


    Szerintetek, hogy jobb???

    Ha a p5b deluxomba veszek, 2 csomag ilyetés az kitölti mind a 4 slot -ot, vagy veszek 1 csomag ilyet, és ezmegy dual chanellben???

    Köszi.
  • Nufy
    #1260
    Hát én úgy emlékeszem, hogy nekem 400-as DDR2-esem van. És akkor ezek szerint biztos, hogy nem fogom bele tudni rakni? Illetve a Intel PentiumD 915 Dual Core 2800MHz/800MHz 2x2MB Dobozos 64bit!!! 20.150 24.180 proci az fog üzemelni benne?

    Válaszotok előre is köszi!
  • dara
    #1259
    Induljunk el a kályhától: MSI oldala Láthatóan csak a bolt webmestere másolt pontatlanul. A lapba viszont nem lehet DDR(1)-et rakni! És Core 2 Duo-t/Quad-ot sem.

    DDR2-ből is volt 400-as, bár értelme semmi se volt.
  • xido
    #1258
    csak egy tipp,de nem szakértői...majd megmondja az utánam következő:))

    400-as úgy tudom csak DDR-ben létezik a DDR2 már 533-tól indul..de a lap ezek szerint elfogadhatja a DDR 400-at valamint a DDR2 533/667-et is..egy lapnál úgy láttam,hogy ezért kétfajta slot van a gépben...DDR és DDR2..
  • Nufy
    #1257
    Sziasztok, kérdésem a következő, szeretnék venni egy alaplapot, de annak az adatai azt írják, hogy: - Supports dual channel, DDR2 400/533/667 de pár sorral lejjebb az van írva, hogy: Supports DDRII 533/667 memory interface. Szerintetek ezezk közül most melyik az igaz? mivel nekem van 1,5 Gb memóriám, de mind 400mhz-es, és nem tudom, hogy vajon ezeket bele tudom-e rakni. Légyszives segítsetek! az alaplapot, és adatait itt tudjátok megnézni.: http://www.visioncomputer.hu/vezerles/CikkAdatlapOldal?cikkID=15277
  • Bibo
    #1256
    Érdeklődnék, hogy érdemes-e venni PQI RAM-ot. Szeretnék venni most 1GB 800MHz-est.
  • Humesz
    #1255
    Ne sértődjél már be fölöslegesen, ki beszélt erről? A hasonlatot nem értetted, kár is lenne belemenni, de a lényege az lenne, hogy egyértelmű, hogyha minden adott lenne hozzá, akkor így venném ahogy mondtad, de annyira nem érdekel, hogy a meglévőt is cseréljem és bukjak rajta egy 512MB árát, mert így lenne, ezért van itt szó a bővítésről, amin nem vesztek, és mint azóta megtudtam csak nyerek, mert azok a játékok amik igénylik, azok igenis jobbak lesznek tőle és nekem ez kell. "Szopni" semmiképpen nem fogok ezt te is tudod! Legalábbis ha annyira "jártas" vagy ugyebár, vagy talán ha adnak egy 1GB-s ramot neked akkor nem fogadod el mondván már akkor sok lesz a modul?? :) Hát nem hiszem.
  • dara
    #1254
    Az hogy nem DC-ben mennek a RAM-ok (gyaníthatóan most sem) nagyon nagy hátrány NetBurst esetén. Emellett a több modul mindig sebességveszteséggel jár.

    Az autós hasonlatod egyáltalán nem állja meg a helyét, de arra következtetek belőle, hogy nem érted az egésznek a lényegét.

    Viszont ha ennyire nem érdekel mások véleménye (akik esetleg jártasabbak is a témában nálad), akkor vegyél amit akarsz. De ha szopni fogsz miatta, akkor csak magad okold majd.
  • Humesz
    #1253
    Nem olyan könnyű attól megszabadulni, ez olyan dolog, hogy a helyedben eladnám a kocsimat és vennék egy Ferrarit, mert mindenki tudja hogy sokkal jobb és mindenki azt szeretné de nem éri meg.
    Használtan a kettő még az 512-es eredeti 10000-es árát sem éri meg. Az 1GB meg 18!
    Config: Prescott P4 3.0 Ghz, 768MB Ram, GF6600GT ami a lényeg, és ehhez kéne még plusz az az 1GB Ram főleg háló partikra.
    Most azért annyira nem gáz a 3 modul ilyen számoknál, nem? Szóval azért nem ártana, ugye?
  • dara
    #1252
    Én a helyedben eladnám azt a 256MB+512MB-ot és vennék 2x1GB-ot. A sok modul sosem előnyös.

    Egyáltalán milyen gépbe kell?
  • Humesz
    #1251
    Ok, köszi, bár a szó szerintit én is értem, de az még bármi másra is utalhatott volna.
    Az előzőekből kérdezve: 768MB mellé veszek egy 1 GB-t és így 3 "modul" lesz mostmár a gépben! Az így nem baj, ha pont játékra kell? RACE, GR Advanced Warfighter, JTF, mind mind memóriazabálók!
  • dara
    #1250
    A Brand az a magyar számtechboltosok nagy tévedése! Ugyanis annyit jelent, hogy márka. SZTAKI szótár

    Ezzel ellentétben e gyökér kereskedők a noname RAM-okat nevezik így. Pedig pont a Corsair, Kingston, G.Skill, Mushkin és társaik a brand RAM-ok.

    Azt mondom neked vedd meg inkább a Kingstont.
  • Humesz
    #1249
    A Brand az milyen márka? Jó vagy rossz vagy noname? Csak egy ezressel olcsóbb, mint a Kingston 1 GB esetében?
  • mrbaba
    #1248
    Hellosztok!!
    Szerintetek melyika jobb választás??
    Kingston 1Gb 667MHz vagy Kingmax 1GB 800MHz

    A választ előre is kössz!
    Üdv.: Baba
  • dara
    #1247
    Pl a magasfokú inkompatibilitás miatt. Attól, hogy vannak úgymond tuningRAM-jaik (amik sokszor még a névleges órajel és időzítésértékeiket sem hozzák) még nem lesz komoly brand valami. A legtöbb noname RAM hozza ugyanazt, mint a KingMax-ok.
  • Frigetrus
    #1246
    öhhmm... ezt megindoklnád, hogy a Kingmax miért éppen csak nem nonaname???
  • dara
    #1245
    Ezt lehet kérdés? Egyértelműen a Kingston. A Kingmax éppen csak nem noname.
  • grebber
    #1244
    Szerintetek meliyk a jobb márka Kingston vagy Kingmax?
  • PLackó
    #1243
    Köszi!
    szerencsére neked hála nem megyek bele hülyeségbe.
    Majd ha egyszer összejön rá, lesz 2*1 Gb.
  • dara
    #1242
    Akadhatnak belőle problémák. Egyes nF4 lapok nem igazán hajlandóak elindulni sem három modullal. Amennyiben a K8N Neo4 lenne a lapod, akkor a manual sem ajánlja a három modulos kiépítést (pontosabban nincs az ajánlott kiépítések között). Mint ahogy a teljesítménycsökkenés lehetőségére is felhívja a figyelmedet.