4322
mit ajánlotok?
  • dara
    #1321
    Látom itt se bírod leírni hogy mégis milyen konfigban jelentkezik mindez.


    intel External Clock vs DRAM Clock
  • bobcsapat
    #1320
    Sziasztok!

    Olyan problám van, hogy van 2 db 512-es 400 mhz-es ramom, aminek ugyebár futnia kellene 400 mhz-en, DE sajnos nem megy csak 333 mhz-en.
    3 Ghz-es Pentium CPU van a gépben, szóval elvileg mennie kéne.
    Valami ötlet???
    HELP!
  • obe
    #1319
    de ugyanolyat vegyél pontosan mint az előző, akkor tudod duálban futtatni!
  • obe
    #1318
    hát hogy a francba ne..sokat, és kell is ha játszol
  • Dévids
    #1317
    Helló!
    Van 1 Gb DDR2-es ramom és azt tervezem, hogy veszek még hozzá 1 GB-t.Azt szeretném kérdezni, hogy ez sokat számít majd a játékok sebességében?
  • zoolee
    #1316
    Nekem olyanom volt (400 as 1 GB s samsung)...
    Nem volt vele baj...
  • vistas
    #1315
    Samsung 1GB,400as DDR ramról tudtok valami biztatót??
    Kössssz!:)
  • mycso
    #1314
    Ott vannak a linken a pontos értékek.
    Egyébként 2 "egyforma" modul kell hozzá, illetve két db olyan modul, amelyek hajlandóak DC-ben működni (CD kit) és egy DC-t támogató alaplap!!

    Így a memória elmélet sávszélessége megduplázódik 64bit --> 128bit, a gyakorlatban elérhető gyorsulás a linken.

    Hát röviden ennyi a lényege.
  • zoolee
    #1313
    Nem akarok hülyeséget mondani, de hasonlit arra mint ha 2 VGA t SLI be kötnél, szóval nagyobb lesz néhány érték, kb 10-15 % gyorsulás....
    De alig észrevehető...
  • mycso
    #1312
    Most lusta vagyok írkálni, úgyhogy adok egy maximálisan kielégítő magyar leírást.

    LINK
    BY daa-raa, PH
  • mrbaba
    #1311
    Hellosztok!! Mit jelent az, hogy a ram dual channelben van?:() pls Help!!
    Thx...

    Üdv.: Baba
  • DaemoonHunter
    #1310
    Sziasztok! Bővíteni szeretném a memóriát. Gigabyte GA-K8NSC-939 alaplapom van és nem tudom milyen típusú memória menne bele. A ddr-ben biztos vagyok, van 3 üres foglalat még, de a ddr2-ről fogalmam sincs. Most egy 512mb ddr ram van benne és 1gb-al szeretném bővíteni. Az evesestem azt írja hogy a RAM foglalat DDR DIMM típusú. Nem akarok feleslegesen megvenni egy ddr2-est, ha nem is működik benne.
    Támogatott memóriatípusok: DDR-200 SDRAM, DDR-266 SDRAM, DDR-333 SDRAM, DDR-400 SDRAM.
  • zoolee
    #1309
    ööö....
    Most néztem, az 1000 res DC kitek ára mejdnem 15000 ret esett 1 hét alatt...
  • grebber
    #1308
    Tuning engem nemérdekel tehát jó ram köszönöm!
  • mycso
    #1307
    Látom azért kértem, hogy kicsit szűkítsük a kört. ;)

    DDR1/2 value/ultra... series, stb...

    Egyébként általánosan elmondható, hogy a Geil jó ramokat gyárt, viszont hogy melyik mennyire húzható az kicsit lutri.
    Nekem volt 400-as Value DDR1, 560 körül mentek duálban és 625MHz volt az egyik modul vége.
    Éa volt value ddr2 533-as, alig bírtam 700MHz-et kicsiholni belőle.

    Egyébként mivel bordásak, abszolult nem melegednek még tuning alatt sem.
  • grebber
    #1306
    Ott irtam "Geil" márkájú ramról van szó!
  • mycso
    #1305
    Ez így elég tág kérdés.
    Kicsit szűkíthetnéd --> milyen ram pontosan???
  • dara
    #1304
    Esélytelen. Más a chipek sűrűsége és szervezése is.
  • Frigetrus
    #1303
    akkor azok nem is fognak dualban menni azthiszem, mert ha jól tudom nem mindegy hogy mekkorák a chipek méretei, és hogy hány oldalas a ram.
  • galmat
    #1302
    Tavaly vettem egy ilyen karit: Kingmax DDR 400MHz, 512 Mb. Majd most ismét vettem egy ilyen nevűt,figyelve ,hogy a széria is egyezzen. Erre otthon észrevettem, hogy az egyiknek, csak egy oldalán vannak chipek, míg a másiknak mindkettőn.Pedig a széria is ugyanaz. DE AMI A GOND, hogy nem mennek Dual Channelben!Tudna vki esetleg vmi tippet adni, hogy lehet megoldani??Help.
  • grebber
    #1301
    Geil az jó márka?
    Van valakinek ilyen rammal tapasztalata?
  • zoolee
    #1300
    Olyan nem nagyon van, akkor inkább egy Asrock 775 Dual VSTA
  • zoolee
    #1299
    Olyan nem nagyon van, akkor inkább egy Asrock 775 Dual VSTA
  • mrbaba
    #1298
    Hellosztok!!! Az lenne a kérésem, hogy Valaki mondjon egy olyan alaplapot(lehetöleg Asus) mely támogatja a Core 2 Duo-t, AGP-s és a DDR2-t. Nagyon fontos lenne!!!!

    Üdv.: Baba
  • TCelica
    #1297
    erre akartam kijukadni én is. :)
  • Frigetrus
    #1296
    adja ha akarja... akkor a haverjának ennyi esze van...
  • TCelica
    #1295
    Nem játék miatt, más miatt volt fontos.
    Látod azárt nem mindegy hogy egy használt ramot ami neked is kb.5-6000 ér, 20000-ért akarja eladni szerencsétlennek mert nem ért hozzá. :))
  • Frigetrus
    #1294
    azzal az árral nincs is gond, csak a ddr-ddr2 árakról tartottam kisebb bemutatót hogy képben legyünk a dologgal!! öhhm szerintem semmit sem szabad ilyen dolgokkal elsietni, tudniillik a számítógép pedig nem létfontosságú, hogy nem várhatna egy-két hetet. nem nagyon tudok olyan példát mondani, hogy vmilyen alkatrészt egyik napról a másikra hírtelen sűrgős legyen beszerezni. max pl: ha nagyon fontos és egy szervergépbe tönkremegy vmi, és gyorsan kell bele új. De semmiképp sem azért mert nem megy mondjuk egy játék az otthoni kis gépemen, és holnap már megyek is venni még egy ramot... egyébként jó dolog ha két utcával arréb lehet kapni olcsóbban ugyanolyan ramot, mert akkor azt veszem meg... bár a magyar vásárlóknak már nem nagyon van vásárlói öntuda, de ezzel le is zárom a dolgot, mert ez már kezd off lenni.
    az értve vagyok szöveget akkor felejtsük el, nem szóltam...
    bocs mindenkinek az esetleges off-ért
  • TCelica
    #1293
    Na ugye hogy te se veszel haználtat.
    Én meg nem b.pesti árakról beszélek.
    Az 5-6000 rendben van ezt irtam én is, akkor ezzel is mi a problem?
    A gázról meg a körültekintésről annyit hogy sztem ha neked pont akkor kellne az a sz*ros ram vagy videókártya te se várnál napokat és nem szaladgálnál pár ezer forint miatt.
    Az értve vagyok szöveg meg nagyon nem tetszik mert ugyanis én nem rád céloztam hanem átlagba irtam mindenkinek (azoknak akik nincsenek tisztába az árakkal, mert sajna megesik hogy egyes embereket át lehet vágni, nem is kicsit nagyon és ez részemról trógerság).
    Pl.: 1280-as hozzászólás.
  • mycso
    #1292
    No tehát a DC.

    Kell hozzá egy DC-t támogató lap.
    Amiknek 100%, hogy kell menniük egymással duálban azok a DC kitek, mivel ezek válogatott tesztelt ramok!!

    Ha van 2 különböző chippel szerelt ramod, akkor nagyon kicsi az esély rá, hogy menjenek duálban sőt ha veszel 2 egyforma ramot, pl samsung vagy akármit és van egy DC-s lapod, még akkor sem biztos, hogy fog menni duálban.
    Amit te írtál az alaplap könyvében feltüntetett listáról -->QVL lista: ez az azonos sorozatszámú, tehát ugyanazon márka és chippel szerelt ramok dualchannelben való használatának inkompatibilitását írja le.

    "Egy az minden ram megy duálban, mert az az alaplaptól függ. :))"
    Ezt te írtad, ez meg főleg nem igaz...
    Tehát innen szűrtem le, hogy abszolult nem értesz hozzá.

    A PH-t azért linkelem, mert azt ismerem/használom már régóta és rengeteg teszt/cikk van rajta (tudod amikkel alátámasztom a válaszaimat ;))

    Én elhiszem, hogy értesz dolgokhoz, nem is cáfolom, de ehez nem ezt beláthatod.
    Amihez nem értek, abba én sem szoktam beleütni az orrom és nem szoktam felslegesen okoskodni.

  • Frigetrus
    #1291
    ne feltételezd azt, hogy veszek használtan ramot. értve vagyok? szerintem két hónapja se volt olyan drága, ráadásúl én Pécsi árakat mondtam, úgyhogy még csak azt se mondthatjuk hogy budapesti az ár (tudtommal ott minden olcsóbb)jah, és ddr2-es 667-es 512mb-s Samsung 7620ft, ugyanez sima ddr ből 400-as 8800ft. (3-3 év gari) Nos én használtan a sima ddr-ért így max 5-6000ft-t adnék kb, és attól függne, hogy mennyi rajta a gari. ne feltételezz rólam ilyet. de ha belegondolsz, ha valaki 7-et ad a 8800ft-os ramért, akkor egyszerű matematikával kiokoskodva megállapítható, hogy nincs átverve, max alkudhatott volna érte még... jahh elég gáz, hogy nem nézel körül több helyen, úgylátszik akkor te egy nagyon körültekintő vásárló vagy, de hát ennnyit rólad...napokat várni általában megéri...
    na cső
  • jackson77
    #1290
    Igaza van.
    Én se venném meg annyiért és sztem más normális ember se aki tisztába van az árakkal.
  • TCelica
    #1289
    Mi a furcsa abban hogy itt a környéken ennyi volt?
    És miért sajnálsz?

    "Én" nem fogok várni napokat egy ramra pl. és nem is fogok 10 boltba bemenni hogy hol mennyibe kerül, megvettem és kész.

    De az hogy én 2 hónapja ennyit adtam ki érte az miért bánt titeket?

    Mycsonak meg legyen igaza.
    Vegyétek a használt ramor annyiért amennyiért kis pótlással újjat vesztek. Hadjátok magatokat átverni nyugodtan, ha 7-ért kínálják akkor is 10-et adjatok érte.
  • Frigetrus
    #1288
    mikor vetted te azt a ramot? másik topicban azt írtad, hogy nem rég raktad össze a géped. ha most nemrég vetted akkor sajnállak, mert tudok neked linkelni olyat, ahol most 18300ft egy 800mhz-s 1024mb-s Samsung DDR2-es ram 3 év garival. sőt, van ahol 667es 1024megás Samsung 3 éves garival 13930ft...
    "Ha olcsóbbak miért van az hogy én az 1Gb-os samsung 667-es DDR2-es ramomat 23000 párszáz ft-ért vettem." hát rossz neked... mycsonak pedig igaza van...
    jah, és igen sok esetben a ddr2 az olcsóbb(ugyan olyan márka, méret alapján)...
  • TCelica
    #1287
    Nem fogok 100 boltot belinkelni.
    Erre meg én is írhatnám hogy ne a prohardvert linkeld be állandóan.

    Az pedig hogy nem mennek dualba tényleg megesik, viszont az alaplap könyvében álltalában fel van tüntetve milyen rammal kompatibilis.

    Az arcomból pedig nem veszek vissza, és mit nem tudok alátámasztani.
    Azt hogy csak egy boltot linkeltem be, nem elég talán?
    Az emberek többsége vásárlás előtt alaposan körülnéz a neten, vagy épp a boltokban.

    A nem értésről meg annyit hogy nem egy embernek segítettem már és nem panaszkodtak, sőt még többször meg is köszönték. Ez akármilyen géppel kapcsolatos problámára igaz.



  • audi001
    #1286
    oké, kössz
  • mycso
    #1285
    Ne1db boltot linkelj.
    Nézeklődj ITT ;)

    Tisztában vagyok az árakkal, a használt árakkal is, azért írtam amit írtam.

    Attól, hogy te nem vennéd meg 7k-ért használtam még sokan mások igen ;)(nem magadból kell kiindulni, ennyi az ára és kész, persze adhatja olcsóbban/drágábban) nézelődj itt

    Mert még egyforma moduloknál is megesik, hogy nem mennek duálban, most nem érek rá, de majd kifejtem neked du. bővebben.

    Ja és vegyél vissza az arcodból, met folyamatosan baromságokat irogatsz, amiket alá sem tudsz támasztani.
    Nem tünik fel????
  • mycso
    #1284
    Szia, 7k körül.
  • TCelica
    #1283
    1, "Általában a DDR2 modulok "mezei" olcsóbbak mint a DDR400-asok."
    Ha olcsóbbak miért van az hogy én az 1Gb-os samsung 667-es DDR2-es ramomat 23000 párszáz ft-ért vettem.
    Tessék itt informálódni új ramokkal kapcsolatban.:
    http://www.aqua.hu/index.php?id=termekek&lk=1&kat1_id=207&kat2_id=210&kat3_id=14&

    http://www.aqua.hu/index.php?id=termekek&lk=2&kat1_id=207&kat2_id=210&kat3_id=14&

    2, Ki fog egy használt ramot 7-ért megvenni?
    Én biztos nem adnék ki annyit, az okos ember hozzápótol és újjat vesz pl. :))

    3, Meg senkire nem fogok hallgatni mert tudom mi a szitu. :))
    És már én fáradok a te baromságaidtól.

    4, És miért nem mennek duálba?

    5, Ott a link és már DDR2 ből is van 800Mhz-es 8000 ért.
  • audi001
    #1282
    Hy all
    Hynix 512/400 DDR Ram
    Ezt mennyiért tudnám eladni?