4322
mit ajánlotok?
  • PLackó
    #1241
    köszi a gyors választ és tesztet!
    Lehet,hogy inkább a középutat választom,és lesz 3*512 MB ramom.
    Vagy az nagyon gáz? :)
  • dara
    #1240
    X-Bit cikk.
  • PLackó
    #1239
    Teljesítményveszteség van amiatt,mert 4 modul üzemel?ezt nem is tudtam.
  • dara
    #1238
    Kingmax nem gyárt chipeket, veszi pl a Samsungtól. Hogy konkrétan milyen chip van a RAM-jaikon, az többnyire kideríthetetlen.

    A legjobb megoldás az lenne ha eladnád a 2x512MB-ot és vennél 2x1GB-ot. Ezzel még a négy modul miatti teljesítményveszteség sem érintene.
  • PLackó
    #1237
    Üdv!
    Lenne egy kérdésem.
    Jelenleg 2*512 Mb Samsung DDR400-as memó dolgozik a gépemben (dual-ban).
    Szeretnék bővíteni,de samsung memót már nem igen találni.
    Mi lenne a hátránya,hogy a másik két slotban mondjuk Kingmax memók üzemelnének?
    Valamint így még menne duálban a 4?(2*2)
    Az alaplapom MSI K8N Neo Nforce4.
    Köszönöm!
  • dara
    #1236
    Azok a játékok amelyek igénylik a 2GB RAM-ot, azok gyorsabbak lesznek az alacsonyabb órajel ellenére is. Amelyek nem, azok viszont valamivel lassabbak.
  • do2
    #1235
    dara okés. meglesem majd.. de ha veszek bele még 1 giga ddr 1-s ramot ami 400-s akkor a kettő 333fog futni.. vagyis ezt vettem ki a szavaidból.. Hogy gyorsabb a gépem 2 giga 333 ramokkal, vagy 1 giga 400-s ?
    játékok miatt kérdezem
  • dara
    #1234
    A chipset korlátozásaival nem tudsz mit kezdeni (csak tudomásulveheted). Az intel így gondolta jónak és egyensúlyban levőnek a rendszereit. DDR400-at csak 800MHz-es FSB felett engedélyez. Egyes lapok BIOS-ai lehetőséget adnak a felűlbírálására, talán a Tiéd is. Az Advanced menüben nézelődj a BIOS-ban.
  • do2
    #1233
    dara: és hol kell feloldani a chipset korlátozást ? pomntosabban mit kell átálitanom ?
  • dara
    #1232
    Le tudja, de csak DDR333-on fog menni. Viszont lehet a mostani RAM-od is DDR400-as, csak a chipset korlátozásai miatt megy DDR333-on. intel chipset-ek esetén ugyanis az FSB-től is függ a maximális RAM órajel.
  • do2
    #1231
    csináltam 1 képet az alaplapról everestel.. szóval ezalapján segitsetek pls
    itt a kép
    http://img265.imageshack.us/my.php?image=89856648df8.jpg
    Szóval a lényeg hogy most van benne 1 giga egybe ami 333-n megy és szeretnék bele még 1 giga ramot ami 400-s ram lenne, mert ügye azt lehet már csak venni vagy nagyobbat.... A kérdés az lenne hogy letudja-e kezelni igy a 2 ramot ? és ha igen milyen ramot kéne belevennem ?
  • dara
    #1230
    Attól függ milyen procid van és milyen alkalmazásokat futtatsz. NetBurst esetén fontos a magas memóriasávszélesség és ezzel összefüggésben a magas órajel. K7, K8, és Core esetén nem igazán lényeges, főleg K8 esetén nem. K8-nál ráadásul csak szinkronban mehet a RAM a procival (ettől függetlenül vissza lehet osztani a RAM-okat. A két állítás között nem feszül ellentét!)

    Alkalmazások esetén: ha nagy adatbázisokat akarsz kezelni, CAD-ezni vagy újabb játékokkal játszani, akkor bizony kifejezetten ajánlott a sok RAM, manapság a 2x1GB a minimum ilyen célra.
  • dara
    #1229
    32 bites rendszeren is meg lehet címezni több mint 4GB RAM-ot, csak kell hozzá a Physical Adress Extension (2k és XP támogatja, 64 bizes OS esetén erre már nincs szükség). A memóriabusz címzése (SDRAM esetén) 36 biten történik (64GB megcímzésére elég) és független a processzorarchitektúrától. Ha nem lehetne megcímezni 1 illetve 2GB-nál többet, akkor miért és főleg hogyan képesek a memóriavezérlők 4 (SDR és DDR) illetve 8GB (DDR2) kezelésére négy modul esetén?
  • aqua
    #1228
    Hi!
    ennyire nem egyszerű!tehát rendszerint aszinkron módban (cpu-ram fsb)feleleges üzemeltetni.pl ha amd bartonod van akkor alapból 166 fsb így a szinkron mód a ramok esetében 333mhz. De ha meghúzod a procit és 200-on sikerül meghajtani akkor van értelme a 400-as ramoknak. Ráadásul ha nem 64 bites a rendszer akkor a legnagyobb megcímezhető memória méret 1 giga, így valszeg kár beletenni 2 gigát. De elég is az 1 giga. Ezzel szemben a 64 bites rendszereknél a megcímezhető legnagyobb memória méret 2 giga, és akkor van értelme 2giga 400mhz-es ramoknak.
  • do2
    #1227
    kéne 1 kis okositás szóval van 1 giga a gépembe ami 333-s vennék bele egy másik gigát ami 400-s szóval mennifog együtt a kettő ? gondolom akkor 333-n fog menni a másik ram is...... a kérdésem még az lenne hogy azért 2 giga 333-ban gyorsabb mint 1 giga 400.s ?:)
  • grebber
    #1226
    Most nézem Users.hu-n :

    2GB 533MHz DDR2 CL4(2x1024MB)35,990Ft
    2GB 667MHz DDR2 CL5(2x1024MB)38,390 Ft
    2GB 800MHz DDR2 CL5(2x1024MB)62,390 Ft

    Valamit elirtak de melyiket?
  • grebber
    #1225
    Azthétszázát ezt megkell ünnepelni hisz csoda történt lement a DDR2 ára 5400Ft-al. Kiváncsi vagyok meddig marad így!
  • Scrat
    #1224
    Sziasztok
    Help kellene: van egy GEIL Value Dual Kit-em ,400-as DDR1!!!
    Szeretnék bővíteni ramot, és nem tudom mit tegyek!?
    1. Vegyek mellé mégegy ilyet ha kapok? (elvileg kapok)
    2. Vegyek 2x1Gb KIT-et, ami 500-as gyárilag??? (tuti menni fog?) Asus A8N
    Mert most húzva van a procim, és elvileg ezért 490-en megy a ram. Tovább nem tudom húzni, mert nem tudok annyi plusz feszt adni a CPU-nak hogy stabil legyen. De mennyira valószínű hogy a gyárilag 500-as ram menni fog a lapomban??? (Asus A8N, de NEM a DELUXE!!!)

    Az igaz-e hogy a DDR1 nem igazán szereti ha 1gb modul van és az 512-est gyorsabban kezeli?

    Kérdés: Mivel járok jobban? Ha 4x512/400 ramom van, vagy ha 2x1024/500???
    MUSKIN! Ez jó márka? 2x1024/500-at tudok most hirtelen 23e Ft-ért, szerintem nagyon megérné, de nem tudom megy-e a lapban! :-(

    Köszi előre is a segítségét annak, aki tényleg segíteni akar!
  • kissadamvikt
    #1223
    ha veszek a mostani ramom mellé még egy másik nem ugyanolan típusú ramot(pl.: most 256os ram mellé egy 1g-s kingstone vagy nemtom milyen ramot) akkor rendesen működni fog vagy ugyanolan márkájú ramot vegyek?
  • Humesz
    #1222
    Van értelme egy 3.0 Ghz-es P4-hez, 6600GT és 768MB Ram mellé venni még 1GB Ram-ot ha játékra kéne??? Észreveszem azért, nem?
  • redraven8
    #1221
    Hello

    Valaki mondja el nekem,hogy mi értelme van a ram órajel emelésének ha van egy 800Mhz-s 1 giga dual ramom és ha azt leteszem 667Mhz-re akkor gyorsabb mint 800-on ?? Ha csak az FSB-t emelem akkor gyorsul a ram mint az állat,de az órajelet hiába álítgatom..nem ér semmit,nem gyorsul..Most akkor ,hogy is van ? 800FSB vel volt 6000 pontja..most 1000FSB vel 7800 pontos az everest 2.80 progi mérése szerint.Valaki írja nekem az okosságot
  • tmisi
    #1220
    A másik dual párnak nem feltétlenül kell ugyanolyannak lennie, mint a másiknak, de ajánlott azt is a Geiltől beszerezni. Csak az a kettő is legyen tökegyforma (vehetsz kitet is).

    Itt találsz adatokat az alaplapodról!
    Látod, csak DDR400-ig fogad RAM-okat, tehát sztem nem fog menni az 500-as.
    Az alaplap bírni fogja a négy modult, bár lehet, hogy a tuningpotenciál valamelyest csökken. Tehát nem mernék fogadni rá, hogy bírni fogja az 500Mhz-re való húzást.
  • Scrat
    #1219
    Guruk help me pls!
    Jelenleg egy Geil 2x512/400 Dual Kit van a gépemben. Kellene még + 1gb, de nagyon nehéz beszerezni ugyanazt a típust. Kérdésem: van egy lehetőségem 2x1gb Mushkin Dual Kit-re, ami gyárilag 500mhz-es. Vajon jobban járok ha arra cserélem? Egyáltalán az 500-as RAM megy simán pl egy Asus A8N deszkában? Mert a mostani ramom elvileg mivel húzva van a procim, 400@490-en megy. Ha jól értelmezek mindent!

    Előre is köszi a segítséget!!!

    üdv
  • fle go
    #1218
    koszi a valaszt!
  • tmisi
    #1217
    A CL3 biztos jó, de a másik kettőt nemtom.
    A 2x512 gyorsabb, viszont az 1 gigás jobb, mert később úgyis bővíteni kell. Persze, a legjobb az, ha már most veszel 2x1GB-ot, mivel ha később veszed meg a másik 1 gigást, csak akkor lesz DC, ha tök ugyanolyan modult szerzel, mint ami benne van. Ezért - de amúgy is - érdemes márkás ramokat venni (vagyis aminek NEVE és TÍPUSSZÁMA van). pl. Kingston, Kingmax, Corsair, stb...
  • fle go
    #1216
    Udv!

    Ramok utan keresgelek es feltunt, hogy tobbfele jelzes talalhato a tipusok utan, pl: CL2, vagy CL3, CL4
    es hogy ez a keleltetest jelzi, en errol vajmi keveset tudok 800MHz RAM-okat vennek, de most akkor milyen kesleltetessel? Es az is erdekelne, hogy jarnek jobban ha vennek 2x512MB dual channelest vagy simpla 1GB-os RAM-ot?

    Egy M2N-SLI alaplapba AMD X2 4600 proci melle vennem a RAM-okat.
  • Frigetrus
    #1215
    igen működni fog, csak valószínűleg úgy mindkét ram 533 mhz-el fog menni...
  • Dévids
    #1214
    hello
    Van nekem most egy kingmax 1gb 533mhz-es memória.Ehez szeretnék venni még egy ilyet csak az meg már 667mhz-es lenne.Az a kérdésem,hogy attól még működni fog,hogy az egyik 533mhz a másik pedig 667mhz?
  • tmisi
    #1213
    Üdv.
    Van most két 512MB-os Samsung memória a gépbe (dualban). Tennék bele még egy 512-est. Tudnék szerezni hasonló Samsungot (csak netről), de ha más fajtát teszek bele (pl. kingmax, kingston), az nem gond??? Az alaplap az írja, hogy ajánlatos azonos gyártótól beszerezni a modulokat (a késleltetési időre hivatkozik).
  • obe
    #1212
    1210:
    kérdezz rá máshol is, nem biztos hogy nem használja ki..passz
  • obe
    #1211
    1206:
    elég nagy a választék ddr1 400-asokból, value select bőven elég bele, vmi alacsonyabb késleltetésüt nézz..hűtőbordát vehetsz rá te is, 1-2 ezer huf..

    1207:
    1. az egy gyártó, nem rossz, de nem tuningra való
    2.az drága, főleg egy a-data-ért, ha ügyes vagy németből ezért a pénzért már válogathatsz ocz, g.skill, corsair-ok közül
    3. szerintem megéri, de evvel nem mindenki ért egyet

    1209:
    rambo-ha nincs vele gond akkor hagyd szépen...életemben nem halottam róla...nagy durranás nem lehet, de tudatosan ne vegyél ilyet:)

    1210:
    persze, vegyél csak 800-ast, ha a d-s pentium nem is, majd a következő core2-ed biztos kihasználja...
  • Frigetrus
    #1210
    Hy! Szerintetek egy 200mhz-s fsb-d pentium-d hez érdemes 800 mhz-es ramot párosítani? a lapom támogatja a 800 mhz-s ramot, de nemtudom hogy 200-as fsb-nél lehetne-e 800-on használni a ramot... jah, a lapom abit ab9
  • Yrda
    #1209
    sziasztok a minap szétszedtem a gépem és valami RAMBO memória van a gépembe!
    Szerintetek az milyen?
    És amúgy RAMBO a márkája?
  • ZÓÓÓcsi
    #1208
    Ja bocs három kérdés...
  • ZÓÓÓcsi
    #1207
    Szevasztok!
    Lenne két kérdésem:

    1.: mi ez az A-DATA?

    2.: ez megéri a pénzét, vagy le fog még menni az ára:
    DDR2 1024MB 800MHz A-Data - 27 600 Ft?

    3.: Annyira megéri márkás rammot venni, mint amennyivel drágábbak is?

    Elöre is kösz a válaszokat!
  • zolo15
    #1206
    csá!
    egy Gigabyte GA-K8NF-9 s939-es alaplapba szeretnék memóriát 400MHz-eset.Az lenne a kérdésem hogy a Corsair memóriákból melyik az a széria ami a legjobb ebbe az alaplapba lehetőleg hűtőbordás legyen.
    thx
  • dara
    #1205
    Dynamic Random Access Memory. Attól dinamikus, hogy folyamatosan frissíteni kell a tartalmát, különben elveszti (a statikus RAM-ok megőrzik, de csak a tápfesz meglétéig). Rendszermemóriaként szinte kizárólag ezeket alkalmazzák, az SDRAM-ok is mind ilyenek, ahogy a nevükből is látszik.
  • grebber
    #1204
    Mi az a DRAM?
  • jenki2
    #1203
    egy idevágó, szerintem jó hír
  • mycso
    #1202
    Hát ezt csak egy procicserével tudod megváltoztatni (pl.: 200FSB-s proci vásárlása /800/)