4322
mit ajánlotok?
  • Akuma
    #1441
  • Frigetrus
    #1440
    Nem véletlenül szokták így említeni, mert ez a neve. "double-data-rate synchronous dynamic random access memory" wikipedia
    Azaz olyan "szinkron" "dinamikus" "véletlen" elérésű memória ami egy órajel alatt képes a ciklus elején és a végén is adatot szolgáltatni, ezáltal kétszeres sebesség érhető el. bla-bla...
  • kissjanko
    #1439
    Rendben. Köszönöm a segítséget!
  • Akuma
    #1438
    A DDR ramokat szokták valamiért DDR SDRAM-nak nevezni, bár ezt én sem értem, hogy miért kell vegyíteni az elnevezést.
  • kissjanko
    #1437
    Én is így gondoltam csak az zavart meg, hogy az AIDA32 ezt írja rá: Memória modul tulajdonságai Memória típusa DDR SDRAM Memória sebessége PC3200 (200 MHz).
  • Akuma
    #1436
    Link

    Tehát sima DDR.
  • kissjanko
    #1435
    Asus A7V600-as alaplapba milyen tipusú memória kell DDR vagy SDRAM?

    Előre is köszönöm a választ!
  • Akuma
    #1434
    Igen azt sejtettem, hogy elírtad, én sem 900ezerre gondoltam :))
  • Akuma
    #1433
    Gef 9 csúcskategóriájáért talán adnék annyit, kétszer gyorsabb lesz várhatólag a jelenlegi csúcsnál. Az biztos kitartana nálam 3-5 évig.
    De elég lenne nekem a 8800GTS 320MB is, ha mondjuk 55 alá becsúszna.
  • grebber
    #1432
    Elirtam 89880FT (2900XT).
    Procik azok most nagyon olcsoan mondhatni!
  • grebber
    #1431
    Én a VGA-knál is árcsökkenésre várok mert 898800FT egy vga-ért rettentő sok legyen az bármennyire jó!
  • Akuma
    #1430
    Én is arra a fránya árcsökkenésre várok, cserébe meg másnak megy fel az ára :P Szerencsére ramból már bespejzoltam... örökélet garis ráadásul :)

    Nameg hiába lenne olcsó proci, vga-ból még mindíg nem tudnám megvenni a geforce 9-et :P
  • grebber
    #1429
    De nem akarok most venni megvárom a júliusi proci árcsökkenést ésmajd utánna max a ramon bebukok hogy rohadna meg :(
  • Akuma
    #1428
    DDR2 1024MB 1066MHz KINGMAX Mars (3 év garancia)
    11190 Ft
    másfél hete amikor vettem a ramjaimat, akkor még azt mondta az eladó srác, hogy 30 darab van készleten... szerintem ha eléggé gyors vagy még találsz náluk...
  • grebber
    #1427
    Gáz van felfelé mennek a mem árak :(

    Kingmax 1024MB DDR2 PC6400 (800MHz) eddig 9990FT volt mostmeg 11,040 Ft
    Geil 2GB Dual Kit(2x1GB) PC6400 Ultra 800MHz (4-4-4-12)26.280 eddig mostmeg 30.600
  • Akuma
    #1426
    Ja de most látom, hogy neki épp DS4-e van, akkor ok.
  • Akuma
    #1425
    A legtöbb DDR2-es alaplap nem tud 4 gigánál többet kezelni. Nézz csak fel az Asus honlapjára... Az már más dolog, hogy mostmár kezd elterjedni néhány kivétel. Ezek is csak ott terjed el, akinek van pénze megfizetni, ők vannak kevesebben. Példát írok én is, Asus P5GD2 Premium; P5AD2 Premium.
  • dara
    #1424
    DDR2-es lapok mindegyike képes 8GiB-et kezelni, amelyiken van 4 DIMM. A DS4 pl kezel ennyit.
  • Akuma
    #1423
    Hát legyen igazad, de attól tartok, hogy nincs! Nem véletlen írják oda alaplap gyártók, hogy mennyi memóriát kezel le az alaplap...
  • dara
    #1422
    Faszság, nem lap kérdése, hanem OS. A 32 bites asztali Win-ek csak 4GB memóriacímtartományt támogatnak. A Vista is, szóval az sem megoldás.

    Az viszont totális tévedés, hogy 32 bites OS csak 4GiB-et képes megcímezni. Mivel a címtartomány PAE-n és AWE-n keresztül 36 bites, ezért 64GiB a max 32 bites OS-szel. Erre a Server 2003 Datacenter Edition 32 bites verziója meg is címez, az Enterprise Edition pedig 32GiB-et.
  • Akuma
    #1421
    Az alaplap valószínüleg csak 4 gigabájtot kezel le, azonban a vga kártyádnak is van memóriája, így csak 4giga minúsz vga mérete az amit lekezel a 4 gigádból. Ha az alaplap mégis támogatna több memóriát akkor az lesz a baj, hogy nem vistád van... ami nem is annyira baj ;)
  • ramses
    #1420
    közben megtudtam. 64 bites retek kellene...
  • ramses
    #1419
    Következő a problémám:
    Vettem 2 doboz Geil Ultra Dual Channel Kit-et 2*1GB (összesen 4*1GB) memóriát. Ha 2db-ot teszek a gépbe bármilyen párosításban, minden jó 2gb a méret.
    Ha 3 db-ot akkor is jó 3gb. Ha viszont mind a négyet beteszem, akkor csak 3,5gb-ot mutat ez a retek gép. Bármilyen párosítást használok, akkor is. Külön külön mind megvan az 1gb. A bios bekapcsolásnál látja mind a 4gb-ot, a windows viszont nem. Mi a gond?
    Win Vista, Gigabyte DS-4, Core2Duo 6400
  • zltn2
    #1418
    háát akkor még várok egy kicsit, aztán jöhet az uj alaplap stb... nem a ram miatt hanem mert a jelenlegi AGP-s és ugyis PCI Express re akarok váltani :) köszi a segitséget
  • bloodnero
    #1417
    Jah bár volt egy ismerősőm ő megfaragta kireszelte a ramokat hogy frankon passzoljon a lapba:)Hozzátette: "ha eccemá' megvettem akko' má' használni akarom"!
  • bloodnero
    #1416
    Na de Zoltán. a lapodra csak szimpla ddr-t tudsz rakni! azé olcsobb mert ez az üzletpolitika .szal olcsobb de vegyél hozzá uj lapot uj procit uj vga-t uj tápot....:) Gondold át 133-mal több mhz plusz 50ezer huf?:)sztem várj még egy ideig azzal a ddr2-essel kb addig amig nem akarsz uj gépet venni:)
  • zltn2
    #1415
    Hi, ASUS P4P800S-X alaplapom van és memoriát szeretnék venni és lenne egy kérdésem. ha az alaplapra csak DDR 400Mhz as ramokat lehet tenni akkor ha én mondjuk DDR2 533Mhz es ramot teszek bele az nem is jo bele? , vagy elromlik töle, vagy jo de csak 400Mhz-en fog futni? ezt csak azért kérdezem mert a boltba ahol megvenném az 533Mhz ram lényegesen olcsóbb a 400Mhz nél. elöre is kösz a segitséget .
  • scorpeeon
    #1414
    Sztem CL3 lesz az is.
  • Akuma
    #1413
    Corsair márkásabb, de az időzítésüknek azért utána kéne nézni, mert lehethogy abban az A-DATA a jobb.
  • scorpeeon
    #1412
    Hali! 2x1giga kitet vennék, ezeket néztem ki amik elérhető áron is vannak még:
    DDR 400Mhz 2x1024MB A-DATA Retail Pack double - 26k
    CORSAIR ValueSelect 2048Mb DDR 400Mhz KIT - 25k

    Láttam Kingston-t is, de az 32k volt és semmiben sem jobb. Ezek CL3-asak sztem, CL2-ket 45k felett láttam csak, az már nagyon sok. Melyiket érdemes sztetek?
  • Nuki
    #1411
    A következő kérdésem lenne: (Ezt az esetet telefonon mesélték nekem, és kérdezték mit tegyenek...)
    Van egy gép, ami nem indul be egyáltalán, bekapcsolás után kiadja azt a képet amit ilyenkor szokott, és ott megáll a gép, nem megy tovább.
    Emellett még az a tapasztalat van, hogy ha kihúzza az illető az egeret, vagy billentyüzetet, akkor véletlenszerüen továbbindul abból az állapotból. Van amikor nem nyúl hozzá (egér+bill is be van dugva) és úgy is bekapcsol a gép, és van amikor minden nem szükséges ki van húzva, és úgy sem indul be... (igen érdekes tapasztalat nem tudom hogy jutott erre az illető aki engem keresett)

    Igazából ebben a topciban csak annyi lenne a kérdésem, hogyha memóira-probléma van, az egyáltalán engedi bekapcsolni a gépet? És ilyen őskori módszerek mint kábelek ki-be dugdosása segíthet egyáltalán?
    Kicsit buta kérdés de végső kétségbeesésemben írok ide :) (is)
    (ugyanezt megpróbálom beírni egy másik topicba hátha tudnak valami általános sablont mondani amivel megoldható a probléma)
  • amnex
    #1410
    fsb 1066 hogy pontos legyek.!
  • amnex
    #1409
    hello!

    erről valami véleményt tudnátok mondani?
    Kingston HyperX 1GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5 (5-5-5-15) (26.749 Ft)
    megéri-ez?jobb mint a 800mhz-esek?
    alap lapom + procim 1000fps-és.
    köszönöm



  • DaemoonHunter
    #1408
    Na akkor rohanok is a boltba Inkább nem kockáztatok!
  • grebber
    #1407
    Én sajnos pont ellenkezőjét halotam hogy nyár vége felé felfelé fognak menni bár ne legyen igaz!
  • Hedgehunter #1406
    Ha tamogatja az alaplapod a dualt akkor gyorsabb lesz de ne varj tole tul sokat.. mellesleg nekem pont olyan ramjaim vannak 2*512..
  • DaemoonHunter
    #1405
    Mellesleg: most van 512mb Veritech pc3200 ddr ramom. Nem lesznek gondok ha a Kingmaxokat is berakom? Erről a Veritech márkáról mostanság nemnagyon hallani...
  • DaemoonHunter
    #1404
    Gondolom tovább fog csökkenni az ára, én most készülök venni +1gb kingmax ddr pc3200(400mhz) ramot, de lehet 2db 512-est veszek tehát gyorsabban mennek majd(talán hülyeséget írtam).
  • grebber
    #1403
    Á nevetségesen olcsó már a ram :D

    Kingmax 2x 1024MB DDR2 PC6400 (800MHz) 19,980FT
  • Gabesz amd64
    #1402
    memória többlet végett gyorsabb

    de ha van egy kis esze akkor 2x512 667Mhz-eset vesz bele