4322
mit ajánlotok?
  • gyorol
    #1481
    hali
    a gépemben egy 256mbos DDR SDram van szeretném bővíteni de nem igazán értek ezekhez és örülök ha valaki segítene benne.

  • norbi56
    #1480
    hy all ven két 256MB-OS DDR Memóriám összesen 1gigát akarok a kérdésem az lenne hogy beletehetek-e 1 512-es DDR-t vagy 2db 256-osat kell vennem?
  • manutdzoli
    #1479
    És nem fogja vissza a gépet a 4giga,amikor csak 3-at ismer fel,a 4. nem akadályozhatja?Lehet azért ír ki mindig memóriahibákat mert nem észleli a negyediket?
  • Eagle16
    #1478
    Ja. 64 bites XP, vagy Vista megoldja a problémát.
  • manutdzoli
    #1477
    igen,windows xp-t használok!És akkor 3gigát is használ a 4-ből?
  • w77d
    #1476
    hmm.. a biosban beírom azokat a memóriaidőzítéseket, amik a memóriára vannak írva, akkor nem stimmel, nem bootol be a gép, ha viszont auto-n hagyom akkor minden ok! de így állítólag nem optimális az ídőzítés, nem adja ki a maxot. a memórián egyébként 4-4-4-12 van
  • Eagle16
    #1475
    Windows XP? Ha igen akkor azért, a 32 bites XP csak 3 gigát lát a 4-ből.
  • manutdzoli
    #1474
    Sziasztok!!4db 1gb Kingmax ram van a gépemben,de a sajátgépben csak 3 gigát mutat!Nem tudjátok miért?Már ki lett frissítve a bios meg minden!
    Meg kidob hibaüzeneteket:hogy erre meg arra a memóriacímre hivatkozott!Írjatok ha tudtok valamit!Köszi!
  • Barny
    #1473
    1,2 evet birna 3.8ghz-n?
  • Barny
    #1472
    a ramok meg a proci mennyi ideig birna kb.??
  • Barny
    #1471
    helotok.van egy Asrock 775Dual-VSTA alaplapom.itel P4 524-em eredetileg
    3066mhz,melyet 3466-ra huztam.a hutom gyari es a nyari melegekben is jatekok utan csak 40 fokos.meddig huyhatnam szerintetek biztonsagosan??
    +meg ha a procit huzom huzza a ramokat is.2x AM1 1024MB PC3200,de 222 mhz-n mennek.memokon van hutom venilatorral.A proci mondjuk birja a 3.8ghz-t,csak a memok ilyenkor 268mhz-n futnak.meddig birna a gepem??
  • Adler
    #1470
    nem
    ha az az alaplapod ami lent van irva
  • Blekk Síp
    #1469
    Ha teszek KingMax 1GB 1066MHz DDR2-t a gépembe, akkor a mostani memóim is maradhatnak mellé? (2x512MB(PC3200 DDR SDRAM) Dual Channel)
  • Adler
    #1468
    valami mégis sántit, mert az én lapom csak 667 mhz ig kezeli, vagy az a memoria tulajdonságát mutatja?
    Asus p5 ld2/se alaplapom van
  • Solt
    #1467
    Köszönöm! Megnyugodtam! :)
  • dara
    #1466
    A CPU-Z a memóriabusz valós órajelét írja, ami az effektív fele. Azaz ha 400MHz-et ír, akkor az effektív órajel 800MHz. Szóval nincs itt probléma.
  • Solt
    #1465
    Szia! Nálam is az van mint Adler-nél és én a cpu-z vel néztem. P5B alaplapom van, létezik, hogy csak 400-nak kezeli a 800-as memóriát?
  • MaSzKa
    #1464
    fasza én is ilyet akarok
    nekem má 5 kingmax memom volt összes kifogástalan
    csak nem lehet öket tuningolni nagyon
  • Blekk Síp
    #1463
    Hali!

    KingMax 1GB 1066MHz DDR2 memória 11.500 Ft

    Sztetek ez jó memória? Ha jó, akkor veszek belöle 2-t, amig olcsók a ramok. =)

    Vagy inkább vegyek Kingstont?

    Kingston 1GB 667MHz DDR2 memória 11,500 Ft

    Persze ez "csak" 667MHz...
    Szval melyik lenne a jobb?
  • dara
    #1462
    És mindezt hol írja? Persze nem mintha az Everest egy olyan hűde megbízható program lenne. Nézd meg inkább CPU-Z-vel.
  • dara
    #1461
    Se a kisebb CL-t se a nagyobb órajelet nem fogod komolyan megérezni ha a proci órajele ugyanannyi. A DDR667 és DDR800 között átlagosan mindössze 3-5% az eltérés Core 2 Duo és K8 architektúra esetén. Egyedül a NetBurst az, ami érezhetően profitál a magasabb órajelből. A játékok tipikusan a legkevésbé érzékenyek erre, többnyire csak a szintetikus tesztprogramok képesek bármit is kimutatni az előnyből.

    Az 1066-os KingMax viszont garantált formában semmivel sem kompatibilis, beállítási támpontokat is csak a GA-P965-S3-hoz ad a gyártó!Kingmax DDR2 1066 Manual settings És ez is csak az 512MB-osra voatkozik.
  • TTomi
    #1460
    Aha Köszi!
    Azt írtad minél kisebb a CLszám, tehát akkor egy CL4 memó gyorsabb mint egy CL5ös? Bocsi, hogy ilyen szájbarágós, csak mintha láttam volna CL5ös memót drágábban CL4esnél, bár lehet, hogy elnéztem valamit.
    A kingmax memó hol kapható ennyiért?
    Köszi mégegyszer!
  • Akuma
    #1459
    Szerintem ramoknál a MHz jobban számít, mint a késleltetés, legalábbis tuning oldalról ez az előnyösebb, ha nincs tuning akkor meg az időzítés a fontosabb...
    DDR2 1024MB 1066MHz KINGMAX Mars (3 év garancia) 11190Ft/db
    ez éri meg most legjobban, ha tuningolni is akarsz... ez CL5-ös, de minnél kisebb a CL(szám) jelölés annál gyorsabb a processzor adott frekvencián... Két adatváltás közötti időintervallumot, várakozást határozza meg, tehát olyasmi mint a frekvecia.
  • TTomi
    #1458
    Hali!
    Segitsetek ki légyszi memória ügyben!
    Mit jelent ez a CL4 vagy CL5 memória időzítés, meg hogy 5-5-5-12 meg ilyenek?
    Vennék egy gépet, és szinte minden megvan hozzá, csak a memória okoz gondot, hogy milyet is vegyek! Miben jobbak ezek a ramok, mi a különbség? megéri egyáltalán nekem ilyet venni? 2Gb kellene a gép meg játékra leginkább. Esetleg később tuning...
  • Adler
    #1457
    everestben mennyire lehet megbizni memoria ügyben?
    ddr 400 irja a 800 ramot, ami elvileg most 667 mhz megy, de ott csak 400 irt.

    remélem érthető voltam:)
  • dara
    #1456
    A Kingmax élettartamgaranciát vállal a RAM-jaira.
  • boneyard
    #1455
    köszi az infót! azt írja a memóriaverzérlő típusánál, h Dual Channel (128 bit), úgyhogy elvileg az. Kingmax 6.990, TwinMOS 8.190, Kingston 8.490 (mindhárom 512MB 400Mhz, viszont a Kingmaxra csak 1év gari van, a másik kettőre 3év). ezek "jó" árnak számítanak?
  • Adler
    #1454
    biztos lesz aki majd kiegészit
    a ddr2 más időzitéssel - igy hivják azt hiszem - és magasabb orajelen képes üzemelni, ergo gyorsabb.
    milyen az alaplapod?
    ha tud olyat, hogy dual chanel akkor vegyél 2*512 ramot, párban ugyanolyat, állitólag az gyorsabb, de van aki szerint csak parasztvakitás.
    Nekem Kingmax van, eddig nem volt vele baj, Kingston az behalt félév után, s szereztem pár ősz hajszálat, meg egy uj alaplapot mire kideritettem, hogy a memoria romlott el.
    Érdekes módon az összes sd ramom jól müködik még mindig.

    Ha nincs pénzed, akkor jo az 1GB is, fogod érezni a külömbséget 512 után, sokkal jobban, mint 1GB ről 2GB re.
  • boneyard
    #1453
    Köszi! sajna annyi pénzem most erre nincs, úgyhogy szívás, és marad a 2x 512MB vagy 1x 1024MB. ezekhez a dolgokhoz nem értek, meg tudnátok mondani, h mi a külömbség a ddr és a ddr2 között? és hogy Kingmax, TwinMOS, Kingston közül melyiket válasszam? jah meg még annyit, h 2*512 vagy 1*1024-et vegyek?
  • demetan
    #1452
    hy!
    Az alaplapom új Asus P4P800SE(most jött meg a szervízből) a RAMok pedig szintén új Samsung DDR 400asok.
    Most jött a hír hogy a faterom fiókjában futott a gép, de amikor átlépek magamhoz rögtön újraindult...
  • Adler
    #1451
    ddr 2 nem, csak ddr1 ramot.
    vegyél bele 2x1gb 400 ramot.
  • boneyard
    #1450
    Hali! kb. 2 és fél éve vettem egy "komplett" gépet, azóta lecseréltem a videókártyát és most a RAM-ot szeretném, de azt hallottam, h everest-ben meg kell nézni a lapkészlet menüpontnál, h milyen memóriákat támogat. namost nekem ott csak sima ddr ramokat ír 266,333,400. akkor most tényleg megszívtam és nem vehetek bele mondjuk két ddr2 512MB 800Mhz-es ramot? jah most egyébként két 256MB PC3200 (200Mhz)-es van benne. Köszi!
  • zoolee
    #1449
    Szedd ki az 1 ik ramot..
    Ha úgy megy akkor vagy az a foglalat rossz vagy a ram..
    őő..milyen lapod van???hogy raktad bele a ramokat?
  • demetan
    #1448
    Hy!

    Az lenne a kérdésem hogy mit csináljak, mert beraktam az alaplapba a 2x1GB samsung ddr ramot, ezután a gép nagynehezen felismerte és behozta a winXPt, de a NOD kiírta hogy nem elérhető az AMON rendszermodul, és a gép ezt követően újra indul, azt sztném kérdezni, hogy mit tudnék csinálni annak érdekében hogy újra jó legyen a gép?
  • MaSzKa
    #1447
    DDR2
  • MaSzKa
    #1446
    az enyimet
    Kingmax Mars 2x512MB Dual Channel DDR800 8hó gari én 26500Ft-ért vettem
    azért adom el mert veszek ugyanilyet csak 2x1GB-ot mert a stalker akadozik nagyon
  • dara
    #1445
    Nincs ott semmi vegyítés. A DDR RAM-ok is SDRAM-ok. A "sima" SDRAM-ot SDR SDRAM-nak is szokás nevezni.
  • Prof William
    #1444
    Már tárgytalan! Bye!
  • Prof William
    #1443
    Helyesbítve... 8-9k
  • Prof William
    #1442
    8 k körül milyen 1 gb memót ajánlotok?