4322
mit ajánlotok?
  • wesker24
    #1401
    Lenne egy kérdésem az egyik haverom kérdezi :

    Ugye van neki 2x512 MB memóriája ami dualban megy és 667 Mhz-es !!
    Na szóval ha rakna bele külön még egy 1 GB memóriát egy 533 Mhz-eset akkor lassabb lenne a gép vagy valamivel gyorsabb ??



  • dara
    #1400
    Nem először fordul elő, hogy hülyeségeket írnak.
  • grebber
    #1399
    Innen idéztem!
  • dara
    #1398
    Ezt honnan idézted? Csak mert baromság, a CAS a Column Access Strobe, azaz az oszlopkijelölő impulzus végrehajtásához szükséges órajelciklusok számát adja meg. Ez sokkal rövidebb idő, mint az amit az idézetben említenek. Először is ki kell jelölni a memóriachipet, majd a bankot, utána a sort, majd az oszlopot. És csak itt jön elő a CL. De ez is csak leegyszerűsítve...
  • Gabesz amd64
    #1397
    hát amit belinkeltél abból Te is ki tudod szűrni h a kisebb számok jobbak
  • Gabesz amd64
    #1396
    akkor a corsair jobb
  • grebber
    #1395
    "Egy memória időzítésénél általában ilyen formátumban találjuk meg az adott értékeket: 5-5-5-18 vagy 4-4-4-12, de természetesen többféle kombináció létezik. Az ilyen számsorozatoknál az első érték a CAS Latency. Ez többnyire CL-ként van rövidítve, rendkívül nagy jelentősége van. Leegyszerűsítve a Cas Latency az az idő, amely alatt az adatot kikeresi és kiolvassa a chip, majd ezt az információt az adatcsatornára juttatja. A RAS-to-CAS Delay (tRCD) az az idő, amely ahhoz szükséges, hogy egy adott sort elérjük, ezután kerülhet sor írásra vagy olvasásra. A RAS Precharge (tRP) szintén egy időt jelöl, amely egy sor lezárása és egy újabb sor megnyitása között telik el. Az utolsó szám az Activate to Precharge (tRas), ez az érték egy adott sor megynyitása és lezárása között eltelt minimális időt hivatott jelölni."

    Amúgy valaki esetleg az Valaki #1379-re??
  • Gabesz amd64
    #1394
    hy

    két memória között vacilálok
    melyik a jobb:

    Corsair 2Gb 2x1Gb twinx XMS2 DDR2 Pc6400 CL 4-4-4-12

    vagy

    OCZ 2GB KIT (2x1024MB) DDR2 800 (PC6400) Platinum XTC CL 4-4-4-15

    mit tesz mindkét memória végén az utcsó szám(12,15)

    szóval melyik jobb?
    az OCZ olcsobb
  • bloodnero
    #1393
    Ha nem dobja be a kékhalált akkor jol fog menni!Probáld ki!
  • Imter
    #1392
    Hali

    Van kettő 512-es Kingmax ddr400 RAMom és most venni szeretnék még 1 gigát és nem tudom az gond-e, vagy lassabb lesz-e a RAM ha nem Kingmaxot veszek, hanem Samsungot???

    Sürgős lenne THX
  • grebber
    #1391
    Ja most vennék is csakhát mostmeg az új ati vga a drága most arra várok menjen le ára 70-75 k közé :D

    Most ezek a memók között vacilálok:

    Geil:2GB Dual Kit(2x1GB) PC5300 667MHz 23,988 Ft (Ez gondolom CL5)
    Geil:2GB Dual Kit(2x1GB) PC6400 Ultra 800MHz (4-4-4-12) 33,990 Ft
    Kingston: 2 GB 800MHz DDR2 CL4 HyperX Kit(2x1024) 35,988 Ft
    Kingmax: 2GB DDR2 PC6400 (800MHz) 26980ft (Ez is CL5)

  • Gabesz amd64
    #1390
    ".->Upgrade->Majdha occsóé aggyák a RAMot "

    most olcso,nem?
  • Gabesz amd64
    #1389
    nem fog menni 400-on a memcsi
  • zoolee
    #1388
    Ja igen, föl fog, adj neki + feszt...
    Asszem 0,02 v az ~7 mhz.
  • zoolee
    #1387
    Lejjebb volt egy teszt ahhol (itt)
    Taglalták, hogy meik a jobb, és szó esett erról, hogy az lc4 és lc5 közt elhanyagolható a külömbség.
  • kissadamvikt
    #1386
    szasztok

    van egy olyan alaplapom ami csak DDR266 os ramot támogat és azt szeretném megkérdezni h h DDR400 as ramot fölismerne a gép???
  • grebber
    #1385
    Valaki #1379??
  • Gabesz amd64
    #1384
    alap az A-data
  • Noninnyó
    #1383
    Sebesség és tuningolhatóság miatt is A-Data.
  • wesker24
    #1382
    Hello melyiket érdemes megvenni melyik jobb ??

    2x1GB DDR2 Kingston 667 Mhz vagy 2x1GB A-Data 800 Mhz !!
  • mycso
    #1381
    Ha a lapod tudja, és a 2 memória modul is megfelelő, akkor csak a DC-hez szükséges helyükre kell rakni a ramokat (általában az azonos színű slotok pl.: kélk-kék vagy fekete-fekete) és megy a dc...
  • Dévids
    #1380
    Helló
    Van nekem 2* 1GB ramom.ezt DC-ben szeretném futattni.A DC-t hol lehet beállítani?Vagy alapból működik?
  • grebber
    #1379
    CL5 5-5-5-18 és CL4 4-4-4-12 ramnál mekkora a teljesitménybeli eltérés nagyon észrevetpő lenne pl játékoknál vagy mi mert nemvágom ezeket az időzítéseket?
  • tmisi
    #1378
    Nagyon alaplapfüggő a dolog. Én nem vettem észre semmi sebességkülönbséget 4 modullal, ráadásul csak a párok egyformák, 2x512 és 2x256.
    De ez köszönhető annak is, hogy megy Dual Channelben 400Mhz-en. Akkor csökken a sebesség ha az alaplap vmi oknál fogva nem tudja a négy modullal a DC-t vagy alacsonyabb Mhz-en hajtja, esetleg mind2.
  • Ioles
    #1377
    Ok srácok, köszi az infot!
  • bloodnero
    #1376
    Teljes mértékben igazat adok abban, hogy ésszerűbb lenne 2 *1 gb-ot venni. Egyrészt könnyebben kezeli az alaplap másrészt gyorsabban is. de egy biztos ha 4*512 et raksz be attol nem lesz gyengébb, de viszont ha 2*1 gb-ot pl. kitben azok már ha nem is észre vehetően de stabilabban fognak pörögni.dualban is vannak ütközések ha pl tökre nem passzol a két ram. 4 nél meg mégnagyobb a tévedés.. és az alaplapok sem mindig tudják kezelni... de azt mondom probáld ki és ha bevállt szolj mindenképp mert nekem anno nem jött össze még a boltban bedobta a kék halált!(ismerősé a bolt)
  • dara
    #1375
    Először is nem biztos, hogy tudsz ugyanolyat venni (a Kingston KVR-eken levő szitázott chipek változó forrásból származhatnak, akárcsak a szitázott chipek a KingMAX modulok esetén).

    Hogy miért lehet lassabb? Te mivel futsz gyorsabban: két vagy négy téglával a hátizsákodban?
  • Ioles
    #1374
    Ja és azt még nem mondtam hogy az alaplapom S939-es tehát amit max befogad az a DDR400
  • bloodnero
    #1373
    No para! igazábol jol kellene pörögnie, de!!!!! ird le a memorol az infokat(időzités meg sorszám) és mond meg az eladonak hogy valami ilyesféléket szerezzen no és ha lehet tesztelni akkor egy félorát pörgessétek a masinát ha hibás dobja is a kékes fehéres halálost!:)
  • grebber
    #1372
    Nemtudom milyen mert a boltba ahol kinéztem nincs semmi irva :(
  • Ioles
    #1371
    Tuningolni nem szoktam, nem is fogok, úgyhogy az nem lényeg, de ezt nem értem: ha most 2x512MB-os modul van benne ami mind2 DDR400-as Kingston és 2 db ugyanilyent veszek akkor miért lenne baj, miért csökkenne a teljesítmény?-de lehet neked van igazad, inkább nem vitatkozok :)
  • Inquisitor
    #1370
    Elég rossz kérdés, gondolm gyárják legalább 3 félében, mint összes többi ramot. Ha Kingmax Value, akkor a lehető legrosszabb (CL5?) :)
    Ha meg tuning ram, akkor ugye többe kerül jóvval (Cl2.5-CL3?)
  • grebber
    #1369
    KingMax Memória(DDR2) 1024MB DDR2 PC6400 (800MHz) ennek milyenek az időzitései?
  • dara
    #1368
    Mint már írtam: nem biztos, hogy megy DDR400-on, csökken valamelyest a teljesítmény. Emellett csökken a tuningpotenciál. Persze az is lehet, hogy semmiféle probléma nem lesz.
  • Ioles
    #1367
    Hogy érted azt hogy problémákat okozhat? Jobb lenne ha DC-n menne
  • dara
    #1366
    Az igazi megoldás a 2x1GB lenne. Ha fontosnak tartod a DC-t, akkor 4x512, ez azonban problémákat okozhat, az sem biztos, hogy menni fog DDR400-on. 2x512MB+1GB esetén bukod a DC-t, de ez sem tuti megoldás.
  • Ioles
    #1365
    Akkor lehet beruházok rá, csak azt nemtom hogy milyen variációban. Most 2x512MB-os modul van a gépben, amik 400MHz-esek és Kingston márkájúak. Van még 2 szlot a gépben szabadon. Vegyek egy 1GB-os modult vagy 2x512MB-osat?
  • dara
    #1364
    Már a mai játékok egynémelyke is igényli a 2GB-ot.
  • Ioles
    #1363
    Sziasztok!
    Most van a gépemben(AMD64 3200+, GF 7600GT) 1GB ram. Sztetek vegyek még +1GB-t? Márcsak azért kérdezem mert nemtom hogy az UT2007, Crysis, Two Worlds, stb megkövetelik-e majd a 2GB memót.
  • Gabesz amd64
    #1362
    akkor végülis most érdemes venni memóriát,nemde?

    VGA-t meg akkor majd amikor kijön az ATI