4322
mit ajánlotok?
  • Inquisitor
    #4122
    Én 26K-ért vettem 2x2GB CL7-es 1600-os G.Skillt. Most meg 12K ugyan az.
    Japcsiknál meg már kevésbé márkás 1600-os ram (4x2GB) olyan 14K, ami árat írtál ott már AData 2x8GB(!) dual kit van.
  • grebber
    #4121
    Azta betyár most nézem csak 8GB ddr3 1866-os csak 21k. Régen ennyiért vettem 4GB ddr2-öt!
  • szekrény
    #4120
    ugye ez a hibaüzi a blúszlrínemen ...
  • szekrény
    #4119
  • Zsolt01
    #4118
    - HDD állapotát nézd meg:
    Hard Disk Sentinel (az ingyenes változat is elég)

    - Kék-halál hibaüzenetre, kódra Google rákereshetsz!

    - "1,8-as cpu 3-ra van tekerve" - tedd vissza és úgy használd egy darabig, teszt, hogy lesz e kék-halálod.

    - Memóriákat teszteld Memtest boot cd: akár, hogy mindegyik benne van (ez sok idő lehet), egyenként tesztelve egyből kiderülhet, hogy ha hibás az egyik. Ha errort ír akkor gond, ha ESC no error - ilyesmit akkor ok.
    De pl 2 Ram esetén jártam úgy, hogy hibásnak írta, de egyenként jók voltak (pedig egyformák voltak).
  • szekrény
    #4117
    azt hozzátenném , hogy az őrült proffesszor (aki rendberakta a gépet) azt állítja , hogy akár a 7 éves 80gb-os vinyó is csinálhatja ezt mert hogy már nagyon "kerreg"
    megjegyzés amikor 6gb volt a gépbe 10gb lapozófájlt csináltam neki a c-n ...
  • szekrény
    #4116
    csáóóó rágáccci
    megoldódott a 2x2gb +2x1gb problémám, az egyik őrült professzor jóvoltából, de linkelek egy gyakori kékhalált amit akkor is csinál ha csak a 2x2gb van benne igaz az 1,8-as cpu 3-ra van tekerve de segítsetek légyszi hogy mire utal ez az üzenet, köszike ...
  • Omega888
    #4115
    sziasztok :)

    Olyan kérdésem lenne hogy van egy asus p6t deluxe (corei7 920 D0) alaplapom amibe ramot szeretnék venni, viszont nem tudom milyen müködne benne és milyen nem, elsősorban kingston vagy geil 6gb 1600mhz-est ramot néztem ki, de szeretnék nagyobb mhz-est, de úgy hallottam hogy corei7 920-al nem fog menni egy 1800-as vagy 2000 mert a QPI nem engedi vagy ilyesmi.

    Ha tud valaki esetleg infot azt megköszönném. :) előre is thx
  • Kori
    #4114
    segítséget kérek

    adott egy laptop amiben van két memória egy 512 Mb 266 Mhz és egy 1 Gb 333 Mhz-es különböző gyártó

    eddig a gép felismerte az egészet de jelenleg csak 948 mb-ot ismer csak fel

    mind a két foglaltba kipróbáltuk a memóriákat de nem változott
    az 512-t mind a két foglaltba felismeri és 512-nek is látja, de az 1 Gb-ost csak 446-nak látja mindkét foglaltba

    viszont az 1 Gb-os memóriát egy másik gép 1 Gb-nak látja
  • Noodlee
    #4113
    Ilyenem van 1600-as. Semmi gond vele.
  • gurubefree
    #4112
    Sziasztok

    Ime amit kineztem ..... ha valakinek van megkosszonnem ha megosztana tapasztalatat. Corsair Memory Vengeance 8GB DDR3 1866 MHz CAS 9



    2x4GB lesz .... cserelem a Patriot 2.0V dinoszauruszt
  • Spészgószt
    #4111
    Valahogy sejtettem...én is a csillagállásra tippeltem.

    Egyébként elrettentésként a másik gépemben is van 4Gb DE...
    2db 512es kingstone egy 1 GB kingmax és egy 2Gbos Nyana (vagy mi a szösz :)
    mind 800Mhz annyi közös Asus P5BDelux-ban van az mindent megeszik...sosem volt gond megy minden flottul és látja az utolsó bite memót is :D

    Az említett másik gépbe már kicsit komolyabbak a cuccok így azt nem mertem így összetákolni...azért érdeklődtem :D
  • suba53
    #4110
    Szia!

    Elvileg elég, ha azonos sebességű, időzítésű modulokat teszel be.
    Az álmoskönyv szerint viszont jó, ha minden modul azonos típusú, vagy legalábbis páronként egyformák.
    A többi szerencse kérdése.
    Van példa arra is, hogy kifogástalanul működnek eltérő gyártmányok is együtt, meg sajnos van példa az ellenkezőjére is.
    Függ a memóriavezérlőktől, a BIOS-tól, meg talán az aktuális csillagállásoktól. :-)

    Mindenesetre nem árt, ha megnézed az alaplapi dokumentációban, vagy a gyártó honlapján a garantáltan illeszkedő memóriák jegyzékét.
  • Spészgószt
    #4109
    amikor a csupasz alap NEF kép 480Mb nál kezdődik és pár layer után gigákba mozog akkor sűrűn kiírja hogy "OUT OF MEMORY" !
  • MauroN
    #4108
    4 giga kevés fotosopnak?
  • Spészgószt
    #4107
    Hi al!

    A gépemben most Geil DDR3 1333MHz-es CL9-es ram van 4Gb (2x2) és kell mellé még 4Gb, mert a PS cs5 leeszi a gatyám is!
    Úgy hallottam a ddr3-as Geil nagyon bizonytalan, szar ...
    A kérdése az lenne, hogy muszáj ugyan ilyet tennem mellé vagy gyakorlatilag mindegy a márka csak 1333MHz cl9 legyen????
    Számomra a stabilitás és a maximális használhatóság a lényeg, NEM tuningolok, NEM játszok! Grafikai programokat etetek vele
  • MauroN
    #4106
    Hát az tényleg kurva olcsó. Nekem nem kéne....
  • suba53
    #4105
    Sziasztok !

    Van valakinek tapasztalata a Veritech márkájú DDR3 ramokról?

    Most nagyon kedvező áron lehet kapni pl: 2GB DDR3 1333 mindössze 3100.-Ft körül van.

    Gyanúsan olcsó, ezért jó volna némi infó a gyengéiről.
  • MauroN
    #4104
    Megnéztem. 667 Mhz-et ír. De az lehetetlen.
  • szekrény
    #4103
    természetesen tört win7 de 64 bites
  • Jakuza001
    #4102
    Sry de nincs folos energiam a bios beallitasokra, ha nem ertesz hozza, ne eroltesd, mert azt se fogod tudni, hogyan kell clr cmos-t csinalni ha valamit elallitasz es nem indul utana a gep.

    Amugy igpu akart lenni es igen az az integralt VGA.

    Meg amire gondolni tudok, a problemaddal kapcsolatban persze ha nem mas az op rendszer, mert azt sem irtad le, hogy milyen. :D

    http://support.microsoft.com/kb/929605

  • szekrény
    #4101
    mi az az integrált vgpu, integrált videókártya ? nem tudom van-e , én egy hd4770 512mb-ost nyúzok rajta ...
    azt az időzítéses sztorit hogy kell, lépésről-lépésre leírnád köszi ...
  • Jakuza001
    #4100
    Esetleg a BIOSban jatszhatsz a memoriak idozitesevel es akkor nem lesz kek halal, tedd magasabb ertekre az idoziteseket.

    Az erzekelt memoriaval kapcsolatban, nincs veletlenul integralt VGPU az alaplapon es annak van leosztva memoria a rendszer memoriabol es nem azert nem latja a rendszer az osszest ?
  • szekrény
    #4099
    nem figyeltem, de amikor mind a 4 ram benne van akkor a biosba is csak 5GB-ot lát csak b*szik vele elindulni ...
  • Jakuza001
    #4098
    Ha 64 bites rendszer, akkor latnia kellene mind a 4GB-t.
    Amikor bekapcsolas utan elindul a rendszer, ott kiirja az osszes memoriat ?
  • szekrény
    #4097
    a vezérlőpult szerint 64 bites rendszer van a gépen , vagy lehet olyan beállítás 64 bit mellett ami kizárja a teljes memória látását ?
  • Jakuza001
    #4096
    Nem szeretik a kulonbozo RAMOK egymast azert kek halaloznak, valoszinuleg mas az idozitesuk.

    A 3 GB meg nem a gep, hanem az operacios rendszered sara, mert a 32bites operacios rendszerek nem latjak mint a 4GB-t, a 4GB-hez 64bites rendszer kell.
  • Jakuza001
    #4095
    Azert lehetnetek konstruktivabbak is.

    Baloldali menuben: Alaplap > SPD

  • MauroN
    #4094
    És ezeket az AIDA 64-en belül hol tudom megnézni?
  • szekrény
    #4093
    SZEVASZTOK, VAN EGY P5B-S alaplapom volt benne 2x1GB 800-as RAM kingmax, ma vettem hozzá két teljesen egyforma 2GB-ost 800-asok azok is , hogy kell őket életre kelteni, mert amikor simán beraktam a +2x2GB-ot kékhalál lett, most csak a két új 2gigás van benne azt írja ki a vezérlőpult hogy telepített 4GB, felhasználható 3GB ?
  • Carmang
    #4092
    Nézz utána, hogy az alaplapod, és a procid mennyit bír (FSB). A 3 érték közül a leglassabbon megy az egész rendszer.
  • MauroN
    #4091
    Igen, ismerem.
    Nézegettem ott, de 667 Mhz-t ír:
    Memória sebessége DDR3-1333 (667 MHz)
  • Jakuza001
    #4090
    Letoltod mondjuk az AIDA nevu tesztprogramot es megnezed mennyin megy a ram.
  • MauroN
    #4089
    Helló mindenkinek.

    A gépemben van egy sima alap kingmax DD3-as 2 gigás 1333 Mhz-s ram.
    Hogy tudom letesztelni hogy kihasználja-e az 1333-at?

    Köszönöm.
  • Carmang
    #4088
    32 bites oprendszered van? Mekkora a VGA memóriája?
    (32 bites rendszer max 4GB-t tud megcímezni, ebbe beleszámít a VGA memója is)
  • Pochok
    #4087
    Sziasztok!

    Egy olyan gondom lenne, hogy vettem két új 2 gigás memoriát (DDR 2, 800 Mhz), bedugtuk a gépbe (ASUS P5GD2 alaplap), először csak 2 gigát ismert fel, majd az egyik slotban megfordítottuk a modult és így már 3,12 gigát lát a gép.

    Mi lehet a gond, hogy csak 3,12 gigát lát a 4 gigából? Mit lehet csinálni vele?

    Csaba
  • proway
    #4086
    hali. Corsair 2x2GB 1066-os RAM-ból van vlmi jó és mennyiért?
  • Carmang
    #4085
    Szerintem vegyél még 2GB-t az újból, a régit meg add el.
  • wolfblade
    #4084
    Üdv mindenkinek!

    elmondanám a helyzetemet hátha tud valaki segíteni. Nos a gépemben van 2GB Corsair dominator(TWIN2X2048-8500C5D) 1.2-es verziójú 5-5-5-18as 2.2volt-os ramocska ami 4éve lassan, szépen hibátlanul ketyeg. Úgy döntöttem kibővítem 4GB-ra és vettem még 2GB-ot ugyanebből a típusból, de egy újabb verziójút kaptam pontosabban egy 4.2eset aminek már 5-5-5-15ös értékei vannak 2.1voltos ajánlott fesz mellett. Az lenne a nagykérdés hogy mit tegyek szerintetek hogy jól járjak? vegyek újat vagy valahogy el lehet indítani a gépet ezekkel, mert ha csak úgy simán berakom együtt a 4gigát természetesen bootolásnál kifagy a gép... Plíz help! tanácstalan vagyok.
  • DIESEL DOG #4083
    Ez eléggé szubjektív dolog... gyakorlatilag minél gyorsabb annál jobb a teljesítménye, vagyis minél nagyobb az órajel annál jobb... :)
    Csatlakoznék az előttem szólóhoz, ha a lap és a cpu támogatja akkor inkább a gyorsabbat vedd.