4322
mit ajánlotok?
  • Carmang
    #4162
    Az alaplapi leírás azt írja, hogy DDR3 max.2100MHz-es memó megy bele. A CPU alap órajele 200MHz, ehhez gondolom jön egy 10-es szorzó, így lesz 2000MHz.
    Tulképp bármilyen memória jó, ami tud 2100-ig működni. De inkább márkás cuccot ajánlok.
  • BEE LEE
    #4161
    zamballa82: Válaszolni nem tudok, de bocs, hogy "rád" kérdezek.

    Sziasztok. Veszek egy alaplapot és a memóriát úgy határozza meg, hogy 1333 (O.C) ez mit jelent? A sima 1333 gondolom nem jó bele. Így kell néznem, hogy melyik az O.C-s? köszi.
  • zamballa82
    #4160
    Szeretnék egy ilyen lapot vásárolni.

    http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=970%20Extreme4

    Raknék bele egy 1090t cpu-t.

    Azt szeretném kérdezni hogy milyen memóriát vegyek hozzá hogy kihozzam gyakorlatilag is belőle a 2000MHz vagy a 2200MHz-t?

    Fontos lenne a segítség nyújtás.
  • Solten
    #4159
  • MR ME
    #4158
    ilyen lapot ne vegyék, csak olyat
  • Puhos
    #4157
    Szia!

    Milyen az az "ilyen"?
  • zamballa82
    #4156

    Szeretnék egy ilyen lapot vásárolni.
    Raknék bele egy 1090t cpu-t.

    Azt szeretném kérdezni hogy milyen memóriát vegyek hozzá hogy kihozzam gyakorlatilag is belőle a 2000MHz vagy a 2200MHz-t?

    Fontos lenne a segítség nyújtás.
  • NiGhTM4R3
    #4155
    Sziasztok
    Vacilálok, hogy az új gépembe milyen memóriát vegyek:
    ADATA 4GB/2000MHz DDR-3 Gaming Series (Kit! 2db 2GB) (AX3U2000GC2G9B-2G)

    Kingston 8GB/1600MHz DDR-3 HyperX (Kit! 2db 4GB) (KHX1600C9D3K2/8G) memória

    Kingston 8GB/1600MHz DDR-3 HyperX T1 (Kit! 2db 4GB) (KHX1600C9D3T1K2/8GX) memória

    Ezek mind 9000-11000 FT között vannak (nagyker áron), többet nem szeretnék rá költeni, melyiket ajánljátok?
  • Ronin07
    #4154
    Akkor ezt nemnek veszem, maradnak kevesebben. Köszi!
  • Solten
    #4153
    Udv.

    "Működésbeli gondok nincsenek 1.84V-on sem"

    Az jo, akkor miert adnal neki tobb fesz.-t (jobban melegszik, tobbet fogyaszt)?
  • Ronin07
    #4152
    Üdv! DDR2 memóriák vannak a gépemben, jelenleg az everest, aida és a bios szerint 1.84 volton mennek.Olvastam, hogy a DDR2-esek többet zabálnak(1.95V körül). Ha a Bios-ban manuálra rakom a voltokat(CPU,RAM stb.), akkor 1.84V-ot kapnak a RAM-ok, viszont, ha Auto beállítás van, akkor 1.95V-on mennek. Működésbeli gondok nincsenek 1.84V-on sem, de nem tudom hosszabb távon kipurcanhatnak-e ettől. Jobb lenne a magasabb feszen tolni őket? Előre is köszi a választ!
  • atesz9
    #4151
    Hali!
    Valaki légyszí, mondja már el nekem hogy mi a különbség a KIT és az közt h én 2 db 2 gigás memóriát veszek, mert árbeli különbség az van azt látom....és mi az a CL9 meg CL8?
  • SgtChris
    #4150
    Üdv! Szerintetek okozna gondot, hogyha a meglevő 2x2GB Corsair XMS DDR3-as memóriáim mellé vennék még 2x4GB-ot? Persze 1600Mhz-est, mint a meglevők, csak mondjuk Kingmaxot (most eléggé lent van az áruk a RAM-oknak, gondolnék a nehezebb időkre...)
    Tudom nem szerencsés, a különböző típusok, méretek keverése, főként ha minden slotba van pakolva, de ha nem okoz problémát, miért is ne?
  • Zsolt01
    #4149
    Nem biztos, hogy libásak voltak azok, pl. Memtest boot cd-vel, vagy valamivel ellenőrizted?
    Lehet csak memóriák, memóriák alaplapod nem szerették egymást, van ilyen!
  • Zsolt01
    #4148
    Igen, de 800-on megy.
    (ha pl. több fajta memória van akkor a leggyengébbnek megfelelően megy mind)
  • tKool
    #4147
    Üdv!

    Lehet, hogy hülye a kérdés. De ha van egy alaplapom, amin van 4 DDR3-as foglalat ami 1333/1066 MHz-es, és nekem meg van DDR3-as 800MHz-s memóriám, tudom csatlakoztatni és működik ez így?
  • 6ATA9
    #4146
    Memóriaprobléma megoldva, 2db 1gb-os ki. Helyette 1db 2gb-os be és csodák csodája működik. Valószínűleg hibás memóriákat kaptam. Pedig boltban vett áll. vadiújak voltak. Most már szépen 4gb működik.
  • csanuka
    #4145
    Egy szervermemóriát bele lehet rakni egy szokványos Pc-be úgy hogy az megfelelően működjön vagy ez egy halott ötlet??
  • 6ATA9
    #4144
    Nincs kipipálva a memórialimit. De mára hagyom, mert már el sem indul a rendszer, csak a két régebbi rammal. marad a 2gb.
    Köszönöm azért a segítségeket.
  • 6ATA9
    #4143
    Rendszertulajdonságoknál írja, de láttam indításnál is.
  • Banyapapa
    #4142
    hol irja a 3.1-et?
    Még egyet megnézhetnél, msconfig a futatásba a winben,aztán rendszerinditás fül,és ott speciális beállitások.
    És ott a maximális memoriánál pipa ki (ha bevan állitva ott valami).
  • 6ATA9
    #4141
    Nem sikerült, minden gyári beállításon, memory remap- enabled. De még a rendszert sem tölti be. (Win7 64bit) Lehetséges más megoldása? Vagy innentől felejtős a 4gb?
  • 6ATA9
    #4140
    köszönöm, megpróbálom.
  • szekrény
    #4139
    valamelyik fülnél át kell nyomni valamit manualba, csak akkor jeleneik meg , azt hiszem valami northbridge - szerűség van odaírva ,jobbról talán a második fül ...
  • 6ATA9
    #4138
    Keresgéltem ilyet, de én vagyok hülye, de nem találtam.
    Lehet esetleg más néven? vagy melyik fülnél keressem?
    Előre is köszönöm.
  • szekrény
    #4137
    memory remap enable A BIOS-BA
  • 6ATA9
    #4136
    Hali!

    nekem is ez a problémám, 4gb-ból 3,1-et tud használni. P5K asus alaplap 4*1gb lenne. Valamilyen egyszerű megoldás létezik?
  • gurubefree
    #4135
    Valszeg azert mert csak 1GB-os modulok vannak ... tehat hiaba lehet 4GB ha csak 2 slot van es 1GB-os modulok.

    Szoval : ezt bombazhatod bele ( x2 )
  • gurubefree
    #4134
    max. 4GB 667MHz DDR2




    memoria info bar itt csak 2GB-ot irnak
  • BEE LEE
    #4133
    hát az a helyzet, hogy 3 progit tettem fel (Everest, Speccy, CPU-Z), mire kiderült, hogy milyen is az alaplap. Az everestet eddig bírtam, de hogy ismeretlennek írja az alalplapot...?

    szóval az alaplap AcerPower F6. de erről sehol nem találok semmit.
    az acer honlapján ugyan frissítések vannak, de leírás, hogy mekkora RAM-ot tehetek bele...

    ha vkinek lenne 5lete, szívesen venném. köszi
  • szekrény
    #4132
    minden gyártónak van saját support oldala , beütöd a google-be a márkát asus, gigabyte,aschrock, stb aztán olvasgatsz ...
  • BEE LEE
    #4131
    Köszi. most egy intel celeron 3000 proci van benne.

    Tehát, ha csak 667 órajelen fog futni, akkor felesleges nagyobbat beletennem?
    Ha csak 667-en fut, nagyobb procival tudnám gyorsítani a gépet, vagy ha
    mondjuk nem 2GB, hanem, 4gb memóriát teszek bele?

    Ja...azt hol tudom megnézni, hogy meddig lehet bővíteni?

    köszi
  • szekrény
    #4130
    A DDR2 2-ES FOGLALATÚAKBÓL BELETEHETSZ nagyobb órajelűt is de csak 667-en fog futni, ami úgy sem számít mert nem írtad milyen procit raksz mellé ....
  • BEE LEE
    #4129
    hello!

    van egy régi alaplapom, amire azt vésték, hogy DDR2 667.
    Ezt azt akarja jelenteni, hogy a max Mhz 667, amit beletehetek?

    Ha igen, van olyan ram, ami ebben a tartományban mégis gyorsabb, okosabb, vagy bármi? köszi
  • szekrény
    #4128
    elfelejtettem kilépéskor elmenteni a bios beállításokat, a mai rohanó világban a grafikus kezelőfelülethez van szokva az ember nem ilyen kvarcóra megjelenítéshez
    mellesleg sikerült megtalálnom a szálensz beállítást a cpu-hoz mert már olyan hangosan ment defaultba hogy krónikus halláskárosodást szenvedett a jobb oldali fülem
  • MR ME
    #4127
    add el a géped!
  • szekrény
    #4126
    ÉN MOST kipróbáltam a csak memory remap enable-t és az nem segített , ugyanúgy 2,94GB-ot lát a 2x2GB-ból a win7 x64 ...
  • Arnoux
    #4125
    sikerült megoldanom, bekapcsoltam a memory remap-ot a BIOS-ban.
  • szekrény
    #4124
    nekem is ugyan ez volt , de nem tudom mit csinált vele a srác hogy látja a gép ...
    látod
  • Arnoux
    #4123
    Üdv!

    4*1 GB Kingmax DDR2 800 MHZ memória van a gépemben. A sajátgép/tulajdonságok ezt írja: Telepített memória (RAM): 4,00 GB (2,94 GB használható). A feladatkezelő is csak 3 GB-ot ír használatban.
    Windows 7-em van, 64 bites (!!), P5B alaplap. Tegnap vettem pluszba a 2*1 gigát, eddig 2 GB volt.
    Mi lehet a probléma?