4322
mit ajánlotok?
  • Panzeradler #4202
    Tárgytalan, BIOS frissítés megoldotta.
  • Panzeradler #4201
    Haliho!

    Az lenne a gondom, hogy van 4x1GB Ramom, és a windows nem indul el ha bent van mind a 4 csak ha 3, próbáltam minden féle kombinációban bepakolni, futtattam memtestet semmi hibát nem talált, az az érdekesség, hogy a régi videokártyámmal működött mind a 4, most csak akkor ha nincs bent videokártya hanem az integráltat használom.
  • Gman2142
    #4200
    Sziasztok!
    Egy új alaplapot fogok hamarosan venni http://eu.msi.com/product/mb/G41M-P28.html#/?div=Basic (hogy miért ezt, abba ne menjünk most bele)
    Kérdésem az lenne hogy ha veszek bele például egy Kingston 8GB/1333MHz DDR-3-as memóriát akkor, ha csak simán, minden féle bios állítgatás nélkül beleteszem akkor milyen sebességen fog működni? Vagy egyáltalán működni fog-e? Mert az alaplapnál a 1333Mhz-hez oda van írva hogy OC. Az procim egyébként Intel Core 2 Duo E8400.
    A választ előre is köszönöm
  • rybizli
    #4199
    Köszi az infót .. Sztem akkor marad minden a régibe :) Még egy dolog SSD-böl vajon melyik passzolna bele csatlakozásügyileg? Én ugy néztem hogy Sata2 es csatlakozós a notebook Acer Aspire 6530...
  • Zsolt01
    #4198
    3 giga memoriád van és 4-et akarsz!
    Hát Én hagynám a 3 gigát, jelentős többletet nem ad szerintem a +1 Giga ram, azaz 3 gigáról 4-re váltás nem hoz sok +-t.

    Alaplap hány memória foglalatú, van még üres hely a +1-nek!
    Mert ha nincs akkor az egyik 1 gigás helyére tudsz csak tenni 2 gigást, így marad 1 db memória kártyád!

    Lehet menne a géped a 800mhz, cer Aspire 6530G-s legalábbis igen, de tied cer Aspire 6530.
    Ha menne a dolog, 800mhz, akkor az összes memoriádat le kéne cserélned 800mhz, hogy annyin is menjenek!
    Ugyanis ha 3 Giga 667mhz és betennél 1 db 800mhz, az is csak 667mhz menne!
    Ha van üres helyed és be tudsz tenni +1 Gigást, akkor 667mhz elég.
  • rybizli
    #4197
    Hali! Tudna valaki segíteni nekem abba a kérdésben , hogy van egy Acer Aspire 6530 típusú Notebookom és van benne 3GB DDR2 Memória (1X1GB,1X2GB)667mhz és az lenne a kérdésem hogy mondjuk egy 800mhz-es ugyanolyan memóriát támogatna az alaplap?? Sajna keresgéltem de nem találtam sehol..+ akarom bővíteni 4gb-ig.. Válaszotokat előre is köszi!! :)
  • Naka
    #4196
    Hali!Miben különbözik a CL11,CL10,CL9 ramok?A CL10-lehet CL9-en használni?
    http://www.alternate.nl/html/shop/productDetails.html?artno=idifghj5
    Ez jóféle, megbízható memória?Ha nem megbízható,tudtok ajánlani ebben az árban 8GB 2133=+ memóriát?

  • Puhos
    #4195
    Nincs mit .
  • laaslow
    #4194
    Igen, köszönöm, minden tekintetben megfelel.
  • Puhos
    #4193
    Ez?
  • Puhos
    #4192
    Mehet a 8 GB de 1600Mhz-es inkább.
  • laaslow
    #4191
    Sziasztok! Az alábbi összeállításhoz mennyi, és milyen RAM-ot érdemes venni ?
    Én 8 GB 1333MHz-re gondoltam, de nem tudom, hogy ez elég, vagy fölöslegesen sok,
    esetleg kevés ?

    ASRock 970 EXTREME3
    AMD FX-8120 BOX
    KINGMAX 2.5 SSD SATA III 120GB Solid State Disk Desktop KIT
    Sapphire PCIe HD6850 1G GDDR5 PCI-E
    Sapphire PCI-E HD6870 1GB GDDR5
    LG GH22NS70RBBB SATA DVD Író
    Sharkoon 600W WPM Series - Tápegység
  • csakesz55
    #4190
    Hali!

    Van nekem egy Gigabyte A75M-S2V alaplapom, benne egy AMD A6-3650 -es CPU-val. Van mellé egy Kingmax 1600Mhz-es DDR3 RAM. A RAM 1333 MHz-en megy, és próbáltam átállítani a BIOS-ban 8x szorzóra, így kijön az 1600 Mhz, és emeltem is neki 1,65 -re a feszültséget, de nem marad úgy. Megpróbálkozok egy BIOS frissítéssel, hátha segít.. Van egyéb ötletetek? Ráállítom, és visszarakja AUTO beállításokra... Ami 1333 MHz és 1,5-ös feszültség....
  • Doc Hooliday
    #4189
    Csináltam egy olyat hogy kivettem a memóriákat a gépből és csak az új elméletileg 2gigás ramot raktam vissza a gépbe, majd bekapcs. A bios is és a windows is 1gigának ismerte föl! Gondoltam átvertek, de megnéztem mi van a memóriára irva a kis papíron, és ott bizony 2giga van írva!

    Húúú.most már nagyon nem vágom mivan!
  • DIESEL DOG #4188
    Hát reméljük a legjobbakat... :)
  • Doc Hooliday
    #4187
    nézem!...hátha! Köszönöm a választ!!!
  • DIESEL DOG #4186
    Hmm... én elsőre a BIOS-ban megnézném a memory remap-et (Memory Remap Feature a BIOS-ban) ha van ilyen opció, majd azt engedélyezném (Enable).
  • Doc Hooliday
    #4185
    Üdvözlet!

    Remélem nézi még valaki ezt a fórumot mert kéne egy s.o.s. válasz egy problémámra! A sztorim röviden az lenne hogy van a gépemben 2x2 darab 2GB-os 800Mhz-es ram, tehát összesen 4GB! Vettem hozzá még egy 2Gb-os magasabb órajelű, de ugyancsak DDR-2 es ramot, hogy összesen legyen 6GB-om. A boltban azt mondták hogy nem probléma ha az új ram nem 800Mhz hanem magasabb mert úgymond úgyis lebutul majd a 800-asok szintjére és fog működni! Működik is, csak van valami gigszer mert nem 6Gb-ot lát és ír ki a windows, hanem 5GB-ot! Tehát az új 2Gb-os ramomat 1Gb-nak látja!
    Windows 7-et használok és 64bites! Nem integrált a videó kártya sem, egy elég jó radeon van benne.

    ha valaki tudja a megoldást nagyon megköszönném ha elárulná!!!
  • maxval bircaman
    #4184
    Akkor oké. Be akarom tömni a lyukait.
  • Puhos
    #4183
    Igen összesen 8gb.
  • maxval bircaman
    #4182
    Asus P5B-Plus. 2007-ben vettem.

    Egyébként kösz az előző infót - én is erre gondoltam, de nem voltam benne biztos.
  • Puhos
    #4181
    Milyen lapod van?
  • maxval bircaman
    #4180
    Onnan másoltam be, de nem értettem mit jelent ez.
  • Puhos
    #4179
    Szerintem azt jelenit, hogy 4 darab slot van az alaplapon, és összesen 8gb memóriát tud kezelni. Azaz slotonként 2gb memória mehet bele. De ha tudod az alaplapod típusát akkor a gyártó honlapján is meg tudod nézni. A google a barátod!
  • maxval bircaman
    #4178
    Ha azt látom az alaplap papírjaiban, hogy "4 x DIMM, Max. 8 GB, DDR2 800/667/533 Non-ECC, Un-buffered Memory", az pontosan mit jelent - beletehető összesen 8 GB RAM, vagy pedig egyenként 8 GB, azaz 4-szer 8 GB, összesen 32 GB?
  • fearfan
    #4177
    Mit tudtok mondani a veritech meg a buffalo memóriákról?Rosszak,jók és miért?Mert már nekem ment tönkre kingmax is meg kingston -ról sem mondtak jókat egy bizonyos szériánál évekkel ezelőtt.
  • franc0
    #4176
    Megnéztem, tényleg ezt írja a gyártó honlaja. Innentől kezdve mi a kérdés?
    Emeled meg de gyorsan. Ha nem bírja, úgyis kapsz másikat a boltban. De 99%, hogy bírja.
  • foxbacsi
    #4175
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, hogy alapból úgy állítja be a BIOS a gépet, hogy a ramok sebessége 1066 MHz és 1,5 V-on van. Mivel a ramok elvileg 1600 MHz-esek, átállítanám, hogy gyorsabban mennyen, de ahhoz a feszültséget is emelnem kellene.
    Elég sokat olvastam utána ma délután, de hol azt irták, hogy kinyirja a ramot vagy hogy nyugodtan emeljem meg. A ram gyártó honlapján, azt irja, hogy 1,60 - 1,65 V-ra állítsam át, de félek, hogy tönkremegy.
    Kérdés: Emeljem meg BIOS-ban mindkét értéket vagy hagyjam inkább békén?

    Alaplap: Asus Sabertooth x58
    Ram: GEIL 6144MB Black Dragon DDR3 1600MHz CL9 TRIKIT GB36GB1600C9TC
  • BEE LEE
    #4174
    ja...ezt a gépet úgy kaptam és tegnap, ahogy szétkaptam, akkor láttam, hogy mind a 4 másféle. Hát...szájba rúgt...volna, aki összepakolta :)
  • Carmang
    #4173
    Megy 4 különbözővel?
    Akkor jó :)
  • Carmang
    #4172
    Dual Channel-es alaplapod van már, egyesével ne rakd bele a memóriákat, mert lehet el sem fog indulni a gép.
    És ugyan ezt fogod tapasztalni, ha a két memóriatípus nem szereti egymást.
  • BEE LEE
    #4171
    Sehonnan. Nekem 4különböző van.
    De ha dual chanel képes az alaplap és egyformát teszel bele, elméletileg gyorsabb.
  • Zomil
    #4170
    Sztem akkor most elöször megveszek 1db-ot, és az fog menni a 2x1gb régi memoriámmal...ha nem megy veszek még1et belöle.

    Amugy honnan veszem észre, ha nem szeretik egymást? :)
  • Carmang
    #4169
    Csak 800-on menne, de ez nem probléma. Viszont a különböző memóriatípusok nem szokták szeretni egymást. Érdemesebb ha csak egyféle típus van a rendszerben.
  • Carmang
    #4168
    Nem vagyok otthon a mostani AMD procik terén, de szerintem az igényli a 2000MHz-s memóriát. Az alaplap is bírja, szóval érdemes azt megvenni.
    De ha pénzügyileg az egyszerűbb, akkor az 1600-as sem olyan drasztikusan gyenge :)
  • BEE LEE
    #4167
    Vannak nálam okosabbak a témában, de nem lesz belőle baj. Ha az alaplap képes dual chanel-t kezelni, akkor 2x2 ramot tegyél. Tehát 2egymás mellettibe legyen egyforma.

    Az, hogy 1066osat teszel bele, nem gond.
  • Zomil
    #4166
    Sziasztok!
    Sajnos hardverhez nem igazán értek, föleg ilyen memoria kérdésben, ezért lenne pár kérdésem(lehet, h hülyeség, nem tudom :D )
    A helyzet az, h most jelenleg a gépemben van 2x1gb Kingmax KLDD48F-A8KB5(ez 1gb-os 800mhz-s ddr2-es ram)
    Az alaplapom egy asus p5w dh deluxe. Ez csak ddr2-es ram-ot fogad és 800mhz-t támogat.
    Ez a 2gb kezd kevéske lenni, ezért gondoltam, h jo lenne beruházni 2gb ram-ra még és akkor 4gb elég lenne egy darabig.
    Kinéztem egy ilyet: Kingston DDR2 PC8500 1066MHz 2GB
    Egész jo árban van(mert ahogy elnéztem a ddr2 a 3-hoz képes sajnos joval drágább), de nemtudom, h müködni fog-e a másik 2-vel. Vagy lesz-e valami gubanc? Azt gondolom, h csak 800-on fog pörögni, ez jelent problémát?

    Szoval igazábol a kérdésem az lenne, h érdemes-e berakni ezt az ujat a régiek mellé vagy netán jobban járnék, ha vennék 2db-ot ebböl a 2gb-osbol(bár annyira nem akarnék rá költeni)

    Elöre is köszi a válasz! :)
  • BEE LEE
    #4165
    Köszi. Még csak most akarok venni. Alaplap, proci, memó. Kingmax memót gondoltam DDR3 1333. 2X2GB
  • zamballa82
    #4164
    THX a válaszért.

    Ezekkel sosem voltam tisztában.

    Amúgy meg éri 1600MHz helyet 2000Mhz memóriát venni?
    Ft azért van jócskán különbség.

  • Carmang
    #4163
    Jó bele a sima 1333-as is. arra figyelj, hogy az alaplap milyen típusút fogad be: DDR2, DDR3.
    Milyen procid van amúgy?