4322
mit ajánlotok?
  • suba53
    #4242
    Szia!

    Szerintem működni fognak együtt, de csak 800MHz-en a Kingston miatt.
  • csrolli
    #4241
    Szia!

    Köszi a választ. Lenne még egy kérdésem. 2X1Gb DDR2 Geil Black Dragon 1066Mhz és egy 2X1Gb DDR2 Kingston Hyperx 800Mhz-es memória összepasszolna, működne??
  • suba53
    #4240
    Szia!

    Ha hosszú távon elég a 4GB, akkor 2x1GB-ot vegyél, mert így a dual channel üzemmód megmarad. ( memória sávszélesség !! )

    Ha később még növelni szeretnéd, akkor 2db 2GB-osat vegyél, és a 2x1-et add el.
  • csrolli
    #4239
    hali
    a 2X1 Gb ram mellé 2X1-et vagy egy 2Gb-os ramot vegyek? vagy tökmindegy?
  • Csigabyte
    #4238
    Nagyon köszi a segítséget :)

    Köszi a linkeket is, bár ezek nekem kicsit drágák. Most a Vaterán keresgélek, remélem összejön, amit kinéztem :) Egy illető árul 1-1 db 1 GB-os Kingmax-ot. Jelenleg 2 db 512-es van a gépben, ezt szeretném inkább 2 db 1 GB-ra cserélni, a Win7-hez nem ártana.
  • Puhos
    #4237
    Vagy ez.
  • Puhos
    #4236
    Bocsi, elnéztem te nem 4gb-ot akarsz! De itt van ez esetleg?!
  • Puhos
    #4235
    Nincs mit. Annyi még, hogy ha veszel memóriát akkor kit-ben vegyed mindenképpen. Ugyanis így biztos hogy "együtt fognak dolgozni"! Mondjuk itt van 667Mhz-es memória. Nem tudom te honnan akarod venni és mennyiért!
  • Csigabyte
    #4234
    Szia Puhos!

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget, most már eloszlottak a kételyeim :) Az a gond, hogy 800MHz-s memóriából sokkal nagyobb a kínálat, ezért is foglalkoztatott a kérdés.
  • Puhos
    #4233
    Szia!

    Rakhatsz bele 800Mhz-es memóriát de az csak 667Mhz-en fog menni. Az alaplapon, ha jól láttam a neten a képet róla 4 db memória slot van, ezt azt jelenti ugye, hogy slotonként 1gb-os modult lehet belerakni, mivel összesen 4gb memóriát kezel az alaplap.
  • Csigabyte
    #4232
    Sziasztok!

    Az alábbi problémát már a segítséget kérek fórumban feltettem, de gondolom itt talán több eséllyel kapok segítséget.

    Talán nevetséges, amit kérdezek, de nem viccnek szánom.

    Mivel nem vagyok PC guru, ezért kérem a segítségeteket.

    A gépemben egy Intel D945GCZ alaplap van, melynek a leírásában memóriaként DDR2 667MHz-s ram-ot ad meg. Szeretném bővíteni a gép memóriáját, mert most csak 2 db 512-es memória van benne. Szeretnék 2 db 1 GB-ost venni bele. Egyik ismerősöm azt tanácsolta, hogy vegyek bele DDR2 800 MHz-t, mivel azt majd a gép leveszi olyan sebességűre, ami neki megfelel. Ebben én erősen kételkedem, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tegyek. Jöhet a 800 MHz-s (ami olcsóbb és könnyebb is beszerezni) vagy keressek 667-t, ami az alaplaphoz megfelel.

    Még azt is szeretném megkérdezni, hogy kezeli-e ez az alaplap a 2 GB-os modult.



    Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

  • orangutan
    #4231
    Sziasztok,
    Van 2x2 gb ddr2 1066MHz RAMom dual channelben. Ezt szeretném bővíteni 2 vagy 4 gb tal még. A kérdésem, h ez a dual channel mód ugye bekavar, ha beteszek még ramot?
    Mit érdemes vennem, és hogyan kéne beraknom hogy a legjobban működjön? Köszönöm a segítséget! :)
  • Naka
    #4230
    Az a baj,hogy szüz Windows-al is ugyan ez a helyzet:S Bekapcsolom a gépet hol 1,73 van csak hol pedig 3,75 teljesen random. Van amikor 1. bekapcsolásra,de van hogy 5x újra kell indítani a gépet mire 3,7 lát és nem tesz 2,3 gb férre hardver számára.Windows probléma sztem, mert látja a 4GB ugye írja is,hogy telepítve 4096. Szóval azt kéne kitalálni hol lehet beállítani,szabályozni a hardver számára fenntartott memóriát.
    Ha jó:http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_12_10_qs6zt1337a.bmp
    Ha rossz:http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_12_7_evy3hd412r.jpg
  • Lucifer001
    #4229
    Sziasztok .
    Képes leszek kicsit erős kérdést feltenni , de bátor vagyok :) Gépem folyamatosan rakom össze , tehát még nincs teljesen kész . Most kap egy videó karit , ( eddig integráltal ment, ill. még jelenleg is ) és + 1 RAM ot . ( meg + ház hűtést , de nem ide tartozik )
    Alaplap
    Még meg nem érkezett videó kártya
    Jelenlegi memória , és + most vettem egy ugyan ilyent .
    Szóval a kérdésem .... ügye az alaplapon 2 db memória foglalat van . Belerakom az új teljesen azonost a meglévő mellé , és ennyi ? Vagy tudnom kell tennem , beállítás vagy valami , hogy 8Gb Ram álljon a rendelkezésemre ?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mellékesen megjegyzem úgy tervezem , hogy szépen a meghajtóba belerakom a WIN7 64bit telepítőt , kikapcsolom a gépet , bele a VGA , a plusz ram , és el sem indítom a jelenlegi windowst , hanem F8 , és telepítés .

    Köszönöm !
    És mi az , hogy dual ? vagy mi van ha nem dual ? Gondolom nem ismeri fel .....
  • Naka
    #4228
    Valaki help pls.:) Idegesito,hogy bekapcsoláskor kb. 10x újra kell indítani a gépet mire normális memóriával megy a windows! Újra raktam mar ,de ugyan az több féle windowsal is:S Ha megtudnám adni valahol neki mennyi lehet a max "Hardver számára fenntartott " az nagyon jó lenne...
  • Naka
    #4227
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_12_7_evy3hd412r.jpg

    Itt a probléma forrása:D Minek a hardvernek 2,3 GB memória???
    Az az érdekes,hogy egyszer 3,7gb(250 videokari) máskor meg képen látható 1,75 az elérhető memória!Mi lehet a gond?msconfig-ot írtak más oldalakon de azzal is hol jó hol nem...
  • Hellboy13
    #4226
    Szia! Köszi szépen a segítséget.
  • Naka
    #4225
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_12_7_evy3hd412r.jpg

    Itt a probléma forrása:D Minek a hardvernek 2,3 GB memória???
    Az az érdekes,hogy egyszer 3,7gb(250 videokari) maskor meg képen lathato 1,75 az elérhető memória!Mi lehet a gond?msconfig-ot írtak más oldalakon de azzal is hol jó hol nem...
  • Naka
    #4224
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_12_7_evy3hd412r.jpg
  • Puhos
    #4223
    Szia!

    Ha megnézed az alaplapod márkájának a honlapján a support listában akkor abban azokat fogod látni amivel az adott alaplapot tesztelték. Ez nem jelenti azt, hogy más márkájú és nagyobb vagy adott esetben kisebb memóriával nem fog működni. Én szerintem egy 1333mhz-es neked bőven elégnek kell hogy legyen.
  • Hellboy13
    #4222
    Hali! nekem meg felel igazából bár milyen ram :) de azt szeretném tudni hogy ajánlott ram az én konfigomhouz. Mert nekem azt mondták hogy figyeljek erre oda mert nagyon nem mind1 hogy a milyen ramot veszek hogy gép ki is tudja használni rendesen... am egy másik oldalon azt írták hogy ehhez az alaplaphoz alap 1666+ os ramot vegyek de kérdezzem meg itt sg n hogy mi az ajánlott ram az én alaplapomhoz :gigabyte ga-m52lt-d3 AM3
  • Puhos
    #4221
    Szia!

    Ez esetleg?
  • Hellboy13
    #4220
    Hali! Egy kérdésem lenne!
    AMD Athlon II. X2 255 3200 MHz. procim van... Most cserélem AMD Phenom II X4 965 Black Edition -re. Alaplapom :gigabyte ga-m52lt-d3 AM3 és egy ATI HD 5770 1Gb vga. Szal. Az új proci és az alaplap meg a vga tekintetében milyen ramot vegyek a gépembe? 8 Gb. ra gondoltam.
  • Naka
    #4219
    Üdv!Olyan problémám van,hogy van 2x2 GB 1600 Mhz ram a gépbe Asrock A75 Pro4-m. Biosba látja mind a kettőt, dualchanel-nak is írja. A gondom a windows 7 (64bit) be kezdődik,mert Rendszerbe a telepitet memóriánál kiírja hogy 4 GB (1,73 használható).Vagyis csak 2GB lát a windowsba mert 250 elvesz a processzor videokártyája!Valami ötlet?Bios-t frissítettem,de ugyan az!
  • Leimszi
    #4218
    Sziasztok! Van 4 ramnak hely a gépemben. Eddig 1x1x1 gb ramom volt. Most vettem 2x4 Gb-ot. Ugye dual channelbe kellene beraknom, a boltban mutatták hogy van a ramnak sárga pöckös berakó, meg fekete és a 2 db 4 gbos ramot rakjam pl a két sárgás pöckösbe, és két 1 gbos ramot a két fekete pöckösbe, így dualban lesznek. Na most a probléma az h amióta beraktam a ramot Planetside mindig kirak negyed óra játék után kb és a Planetside2 működése leállt. Ami a gond lehet egyszer(én gondolom): A boltban a négy ramnak a hely úgy volt hogy kettő együtt és kicsivel arrébb megint a kettő együtt. Amelyik két-két együtt volt azok sárga-sárga és fekete-fekete volt. Nálam ami így van az sárga-fekete és sárga-fekete egymás mellett. Mi van ha a boltban nem arra értették hogy két ugyanolyan színűbe rakjam, hanem arra értették, hogy két jobban egymás mellett lévőbe rakjam? Remélem értitek mit akarok elmagyarázni. Ha nem ez a baj, akkor mi lehet? Annyi még h a ramok 1333-asok, samsung, az op rendszerem 64 bites. AZért vettem Samsungot mert az előző ramok is azok voltak.
  • beller
    #4217
    BOCSÁNAT az 1 db 2 GB-os az 6-6-6-18 @ 400 MHz.
  • beller
    #4216
    Vettem a PC-mbe 2*1GB Ram-ot bővítésként. Sajnos 1 db 2 GB-os-t küldött az eladó. Nem küldtem vissza, hanem vettem mellé még 1 db 2 GB-ost. (Mind a 2 Kingmax). Most úgy néz ki a gépem, hogy a dual chanel-ban van 2*2+1 azaz összesen 6 GB memória és az összes memória 800 MHz-es. A gépem szépen működik, mikor beraktam a bővítést simán felismerte a windows. Kíváncsiságból megnéztem Everest-tel és a következőt írja. 1 db 2GB-os 6-5-5-18 @ 400 MHz, az összes többi az 5-5-5-18 @ 400 MHz. A CPU-Z azt írja hogy 333,3 MHz a frekvencia 5-5-5-15-nél. Amúgy kiírja, hogy 6 GB DDR2 RAM Dual, és a DC Mode Symmetric.
    Szeretném megkérdezni, hogy ez így rendben van e és lehetne e a RAM-okat magasabb frekvencián járatni. Sajnos egyáltalán nem értek a RAM beállításokhoz így kérem, hogy "szájbarágósan" magyarázzátok el az esetleges teendőimet. Előre is köszi minden segítséget.
  • 84972288
    #4215
    1. szám: "tCAS" A CAS Latency, azaz Column Address Strobe Latency, az elsődleges az időzítések között. Megmutatja, hány ciklus szükséges egy adott oszlop eléréséhez. Általában csak tCL-ként rövidítik. Ezt a késleltetést szokták első helyen feltüntetni egy adott modul időzítései közül.
    2. szám: "tRCD" Miután megvan a keresett sor- és oszlopkoordináta is, megtörténik a címzés. Ez a késleltetés határozza meg, hogy hány buszciklusnak kell eltelnie a keresett adat címzése és a tényleges adatmozgatás között. Általában ezt szokták második helyen feltüntetni egy adott modul időzítései közül.
    3. szám: "tRP" Row Precharge azaz sorelőtöltés. Megmutatja, hány ciklusnak kell eltelnie, míg az aktuális sor bezárásra kerül és a következő megnyitható lesz. Ezt az időzítést RAS Precharge-nak is nevezik. Általában ezt szokták harmadik helyen feltüntetni egy adott modul időzítései közül.
    4. szám: "tRAS" Az a minimális számú buszciklus, ami szükséges egy adott sor lezárásához, majd egy másik megnyitásához. Általában ezt szokták utolsó helyen feltüntetni egy adott modul időzítései közül.
    Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Mem%C3%B3riak%C3%A9sleltet%C3%A9s
  • 84972288
    #4214
    Igen.
  • 84972288
    #4213
    Igen.
  • Zsolt01
    #4212
    Az, hogy belassult a géped, nem azt jelenti, hogy memóriát kéne még bele tenni. (Mivel régebben ugyan ezzel konfigurációval, alkatrészekkel nem volt gond, igaz.)
    Gép belassulását okozhatja 1-2 dolog pl.:
    - fertőzés (pl.: vírus, ...)
    - automatikusan sok, vagy 1-2 olyan dolog indul gép indításánál ami nagyon megfogja, belassítja
  • piamania
    #4211
    Sziasztok!

    Új RAM-ot kéne venni a gépembe, jelenleg 2 giga van benne, de mostanában eléggé lelassult.Elmondanátok, hogy mire kell figyelnem vásárláskor?Vagy tudnátok ajánlani?Köszi
  • dodopek
    #4210
    Sziasztok!
    Biztos van,aki érti miért kérdem. Kérek mindenkit, hogy ne fikázzanak, elvesztem a témában, nem értek hozzá.
    Ezek közül melyik jelenti a gyorsabb időzítést?
    10-12-12-31

    11-13-13-35

    11-11-11-31
    A középsőt én kizárnám, viszont mivel az elsőnek az első száma, az utolsónak pedig a két középső száma kisebb, nem tudok válaszolni.Hálás lennék a válaszért.Én a 10-12-12-31 számsorra tippelnék.
    Köszönöm!
  • huncsik
    #4209

    Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy ha van 2 Kingmax MPXD42F-D8KT4B PNAS. típusú memória akkor azok elvileg működnek dualban? ha egyforma ez a számok?
  • zoltan54
    #4208
    Sziasztok. Jelenleg 2 db 2 gb-os Kingston memória van a gépemben, és most tervezek egy bővítést. Kingmax -ot vehetek melléjük? Ugyanúgy 2 gb, ddr2, és 800 mhz lenne.

    Köszönöm a válaszokat.
  • VinylToy #4207
    Asus M2N-E alaplapba szeretnék memóriát bővíteni 800 Mhz-et kezel, abból 2 gigásat bármilyet vehetek, vagy figyelnem kell a típusra is? Várom a gyors válaszokat!
  • lord nihilus
    #4206
    Köszi! Most úgy tűnik feltámadt a gép, ezek után.
  • Zsolt01
    #4205
    Én azt próbálnám ki, hogy:
    Áramtalanítás
    Ram kivétel (tisztítás talán, amit már írtam)
    Bios (alaplap) kiütés (nullázás) pl alaplapi elem kivétele pár percre
    A nem szükséges + eszközök Táp lehúz pl. +hdd +lemezmeghajtó +flopi
    Alaplapi elem vissza
    Ram vissza
    Áram vissza
    Próba!
  • Zsolt01
    #4204
    Tippek:
    Alaplap, hát talán!
    Táp is okozhatja!

    Ami a lényeg, nem volt Biosba "felhúzva" RAM? Mert ha igen, hát nem bírta!

    + 1 dolog RAM érintkező felületét pl. alkoholos papírtörlővel finoman megtörölgetni! Ugyan ezt Alaplap Ram foglalatnál, pici alkohollal, persze áramtalanítva!

    Pl. Én jártam úgy gépemnél, hogy Tát átalakító alaplapi csatlakozó miatt hibásnak jelezte gép / memtest Ram, tehát Táp okozhat fura dolgokat.
  • lord nihilus
    #4203
    sziasztok! az létezik hogy az alaplap elkezdi (2 - 2,5 év után) kivégezni a ram-ot? egy hónapja memtest-el sikerült a két darab kingmax 2giga ddr2 közül az egyiket kiszűrni (hibás volt), a másikkal a mai napig ment a gép, mostmár a BIOS se jön be, csak folyamatosan égnek a led-ek...(az alaplap gigabyte ma78lm-s2)

    :(