4322
mit ajánlotok?
  • allock #3842
    próbálj meg többfajta winfost
    én xp-vel szoptam újabb fajta gépek telepítésénél, mindíg hiányolt 1-2fájlt, ettől független feltelepítődött de össze is omlott, a régieknél persze sosem volt ilyen fajta gond

    aztán raktam 64bites win7et ami szó nélkül felment, 32bites is lehet felment volna de hibás volt a cd..

    bár drive.cab-os részből arra következtetek az valami tákolt windows lehet, egyszóval hiányos a telepítő
  • Dobronski
    #3841
    Eredeti win?
  • karyka40
    #3840
    sziasztok !a segítségeteket kérném ...egy kisgyerek gépéről volna szó,történetesen az unokaöcséméről,már több ezret költöttek a gép softveres javítására mégsem jó. A win telepítése közben kb. 9%-nál hiányolvalami sys fájlt,majd átugrás után (tudom hogy nem egészséges)11%-nál újból fájl hiány driver cab. és így tovább . A "hozzáértők" azt mondják hogy memória hiba !!!! át tettem a másik slotba de ugyanaz a gond. A memóriát nemrég cseréltették ki,egy 1gigás kingmaxra.Lehetséges,hogy tönkre ment ??Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek... köszönöm !!!
  • MaSzKa
    #3839


    Kingmax 4GB/2200MHz DDR-3 PC3-17600 (Kit! 2db 2GB) memória

    40eft
  • zozoka00
    #3838
    Hello!
    Tud vki segítenni abban , hogy 133Mhz-es sd ramot hogy lehet használni IBM T21-es Notebook-ban?(Ha egyáltalán lehet??)
  • MaSzKa
    #3837
    de nincs értelme rá irreálisan ennyit költeni
    mert a sima DDR az nagyon drága
    inkább adja el+rakjon hozzá, és vegyen új cuccot olcsón kapni már
    AMD X2 5000+ Biostar alaplap 26eft
    DDr2 ram használtan 2x1gb 5eft

    a régi cucc is el,egy valamennyiért
  • tmisi
    #3836
    Ja de egy régi P4-es gépbe azért még jó.
  • MaSzKa
    #3835
    elavult már régen
  • Daniel19
    #3834
    Valaki mondana véleményt, hogy ez a 400Mhz-es ramok között milyennek számít? Lassú? Gyors? Valahol lehet nézni összehasonlító teszteket neten?

    Kingmax 1GB DDR 400Mhz - MPXD42F-D8KT4B

  • allock #3833
    aha
  • xAttilax
    #3832
    köszi a választ.
    a játék a crek-jére gonolsz?
  • allock #3831
    ha más játéknál vagy programnál nem vagy ki akkor lehet a krekk a gyanús :P

    szoftverbázison talán vannak memória tesztelő progik
  • xAttilax
    #3830
    Sziasztok!
    Tudtok modani egy memória tesztelő programot?
    mert van 2db 2gb 1333 kingmax memoriám, nem kit. viszont elindul dualban és a prime 95 blind tesztje szépen viszi 2óra nem fagy meg semmi viszont a CoD 6 alatt megfagy és kíváncsi vagyok, hogy valami memo tesztelő proginál is kifagy e vagy csak a játéknál.
  • Daniel19
    #3829
    Sziasztok!

    Valakinek lenne elfekvőben 2 darab 1 GB DDR 400 Mhz Ram kedvező áron?

    Sürgősen kellene!

    Várom válaszaitokat!
  • MaSzKa
    #3828
  • Solten
    #3827
    30 nm-en a Samsung DDR3: link
  • Solten
    #3826
    Gyors memóriák a G.Skilltől és a Silicon Powertől: link



    DDR3-2000, CL 6-9-6-24
  • lally
    #3825
    Cookelair!
    Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de a sima_DDR; Méregdrága!
    Ráadásul, neked csak 2db RAM-helyed van.
    WIN_7-ről, javaslom tehát, mondj le ! (-legalább 1GB RAM szükséges hozzá.-bár láttam olyan buherált, csak angolul tudó verziót, amihez elég az 500MB is.)
    Esetleg, még egy 256-os DDR_rudat szerezz bele, akkor már néhány úribb_Linuxot is futtathatsz még az XP_mellett.
    (256MB-on az XP simán megy, Linuxból pedig zömében csak a: SLAX; DSL; PUPPY csomagokkal számolhatsz.)
  • T0NI
    #3824
    üdv sziasztok!

    El tudná valaki nagy vonalakban magyarázni, mi a késleltetés lényege, és mennyire fontos paraméter? Egy Geil egy Corsair és egy OCZ 2x2 Gigás Kit közt vacillálok, pontos adataim épp nincsenek.
    Köszi
  •  Evil
    #3823
    Nekem is C4 es A-Data ramjaim vannak :)
    De tesztek:

    Itt még találsz többet is, de a külömbség szinte jelentéktelen.
  • cookelair
    #3822
    Üdv mindenkinek!
    Lehet, hogy kezdőnek fogok tűnni (mivel az is vagyok), ezért szeretnék előbb itt feltenni egy kérdést memória témában.
    Adott egy Intel Celeron 1713 MHz (17 x 101) típusú processzorral felvértezett Asrock p4i45e (jó öreg) alaplap, amin most egy 256 Megás memória tombol. Nah, az én paraszti észjárásommal arra gondoltam
    (talán rosszul), hogy egy minimális ráfordítással valamilyen javulást érjek el a teljesítményben, ezért most a memóriát cserélném le elsőnek. Tudom, a cerkát is kellene cserélni komplett alaplappal együtt, csak hát a pénzügyi dolgok...
    A probléma ott van, hogy milyen memóriát rakjak bele. Az alaplap kézikönyvében ilyen utalást találtam erről:
    2 DDR DIMM slots: DDR1 and DDR2
    PC2100 (DDR266), Max. 2GB
    PC2700 (DDR333)/ PC3200 (DDR400) at overclocking mode, Max. 1GB (see CAUTION 1)

    Tudásomat tekintve nyilván 5€gghüJe lehetek, hogy ilyeneket kérdezek, de max. mekkora és milyen memóriát vegyek
    -ha csak az egyik slotot akarom kihasználni,
    -és mekkorát, ha mindkettőt?
    Illetve melyik a legoptimálisabb/legjobb a kettő közül?

    Előre is kössz!
  • MR ME
    #3821
    én nem látom sok értelmét az 1066-nak, az enyémeket is visszaosztottam 800ra a jobb időzítésért...
  • Solten
    #3820
    800 CL4 kb = 1066 CL5
  • tmisi
    #3819
    1066-os mennyivel jobb mint a 800? Mert most gondban vagyok: ha veszek még egy CSX-800 párt 16k-ért, ugyannyiba kerül mintha veszek új 4 gigás kitet 26 ezerért és eladom a mostani CSX-et pl. 10k-ért /ha ér ennyit, végül is most drágább a DDR-2/. Viszont 26-ért már van 1066-os is.
  • MR ME
    #3818
    4giga 800vagy 1066ost
  • bertino
    #3817
    nah én már végképp nem tudok dönteni.

    valaki mondja meg legyen szíves milyen mennyiségű/időzítésű ramot érdemes venni egy asus p5ql-pro lapba egy c2d E8400 mellé.
    htx.
  • allock #3816
    vírusírtás :d
  • chopin42
    #3815
    Köszi a tippeket, kékhalál nincs, szimplán fagy. Memtest lement igaz nem külön külön, de majd úgy is lefuttatom. Egyébiránt 5/5 hibátlan pass ddr800 és ddr 1066 alatt is (ez a gyári). Biosból legfrissebb van. Bios resetet nyomtam, azóta érdekes módon 15 mp alatt feláll a rendszer (eddig kellett neki vagy másfél perc, furcsa is volt)...Valszeg valami beállítást elkúrtam.
  • Punker
    #3814
    mi anno együtt is mindig leteszteltük.
  • tmisi
    #3813
    Mivel jó a táp, az nem lehet az oka. Kékhalál is van?
    Teendők:
    1. BIOS frissítés után nézni, ha van újabb, leszedni és beégetni.
    /Nekem anno finnyás volt a CSX-re, de a frissítés megoldotta./
    2. Memtest86 lefuttatása, KÜLÖN-KÜLÖN tesztelve a modulokat.
    Ha hibát ír ki megvan a bűnös.
    Ha lefut rendesen, akkor az alaplap utálhatja a RAM-ot /ritka/. Próbáld meg másik foglalatokba dugni, Dual és Single Channelben is, hátha.
    3. Előfordulhat hogy nem memóriahiba /azért is írtam a kékhalált, mert RAM-hibáknák többnyire az jelenik meg/, hanem elégtelen hűtés az oka, ez két alkatrészt érinthet: proci és videókártya. Ellenőrizd a hőfokokat.
  • tmisi
    #3812
    Ha kell a Dual Channel, akkor vagy veszel ugyanolyat mint ami benne van /de így sem garantált a kétcsatornás működés/, vagy veszel 2x1GB KIT kiszerelésben, azok tuti mennek dualban. De ha nem kell a DC /egyes tesztek szerint alig van előnye/ nyugodtan vehetsz még egy másik 1 gigásat, de a kompatibilitás kedvéért legyen az is Kingmax.
    1024Hhz gondolom MB akart lenni. :)
  • tmisi
    #3811
    Remélem hogy egyenként teszteled a modulokat és nem együtt a négyet. Mert azt úgy szokás.
    /Magyarul kiveszed őket, beteszel egyet, memtest, aztán csere, memtest, és így tovább./
  • chopin42
    #3810
    Helló!
    A gondom a kövi: 2 hete vettem egy full új gépet ilyen rammal:CORSAIR TWIN2X4096-8500C5, Asus P5Q deluxe alaplappal. 1 a gond:A gép hajlamos arra hogy totálisan lefagyjon(a lényeges alkatrészek:SAPPHIRE HD4870 1gb ,C2D E8400, CHIEFTEC GPS 550AB-A). Win7 Ultimate. A kérdésem annyi lenne, hogy okozhatnak e ilyen fagyási gondot ezek a memóriák. Tök véletlenszerű, van hogy 2 napot megy hibátlanul, van hogy 3 percenként fagy. KInek mi a tapasztalata ezekkel a ramokkal?
  • Willenbrock
    #3809
    1 éve van a gépemben 1db 2 Gigabytos 1024 Hhz-es azt hiszem,Kingmax.Azt akarom kérdezni hogy így egy év után ha meg akarom duplázni akkor érdemes csak 1-et venni a régi mellé vagy mindkettő legyen újra cserélve?
  • Punker
    #3808
    az kiütheti a memtestet ha a 2 régi 5-5-5-18, a 2 új meg 5-5-5-15?
  • Punker
    #3807
    srácok adott egy ASUS P5k alaplap
    2*1 giga 800-as GEIL Ultra RAM
    2*1 giga 800-as GEIL Black Dragon RAM



    BIOS-ban auto-ra van állítva mem kezelés, de a memtest nem fut le feszt resetel a gép, mitől lehet?
  • ricsisz
    #3806
    Értem köszi szépen a felvilágosítást.
    Akkor veszek én boltban egy újat mert elég gyanús nekem hogy a tulaj semmit sem tud a ramokról....Mégegyszer köszi!
  • MaSzKa
    #3805
    noname ramok és lehet az elpida hibás chipjei vannak rajt

    amiken a rossz cellák le vannak tiltva

    így működik hibátlanul, de messze van a jótól
  • ricsisz
    #3804
    Hogyhogy csak Elpida chippes? Nemtudod tesem akkor hogy CL mennyi meg mhz? 15ért szerintem is megérné csak a gazdája sem tud róla semmit...és így "sántít egy kicsit az ügy". Garit kérdeztem tőle még arra sem kaptam választ.
  • MaSzKa
    #3803
    15eft-ért adja és tényleg eredeti akkor megéri máskülönben nem

    ha csak elpida chippes el kell felejteni

    gari is fontos sztem