4322
mit ajánlotok?
  • mycso
    #3882
    Emlékeim szerint egybe teszteli az összeset...

    De ha több darab van, akkor egyesével rakd csak be és úgy teszteld le.
  • FGB
    #3881
    Memtest86-ban kilehet választani melyik memóriát akarom tesztelni vagy egybe lefut. Az egyik memóriám szerintem hibás, és jó lenne tudni melyik a hunyó a négyből
  • djsenki
    #3880
    Sziasztok!
    Dell gx100 milyen rammal és meddig bővíthető?
  • Solten
    #3879
  • NiGhTM4R3
    #3878
    Hali
    Van egy gépbe 2x512MB, és 1x1024GB RAM.
    Az Everest (és a sajátgép->tulajdonságok is) 1GB RAM-ot ír rendszermemóriának. Tehát itt 2GB-ot kellene, mert a rendszermemória az összes elérhető memória, nem?
    Tehát felismeri, hogy 3 foglalat használt, de csak 1GB memória van.
    És akkor hiába van benne az 1 GB-os (valószínű azzal van a baj) nem használja ki, csak a 2x512-et?
  • Solten
    #3877
    Megbűnhődtek a kartellező memóriagyártók
  • SzKrisztian
    #3876
    Azt tudtam hogy az xp nem ismeri fel a 4GB ramot de a 7-es windows se ha 32bites ezt nem tudtam.
  • Tetsuo
    #3875
    A 32 bites oprendszerek mar elavultak.. egy komolyabb (ill mai) hardverkornyezet igenyli a 64 bitet.
  • Punker
    #3874
    32 biten nem látja az egészet.
    nekem az XP 4*1-ből 3,25-öt lát.
  • SzKrisztian
    #3873
    Hello, eddig volt 2 giga rammom, most vettem a gépbe még 2 gigát és a windows-ban a system-nél azt irja: Installed memory (RAM) 4,00 GB (2,75 GB usable) jól értettem hogy csak 2,75-öt tud használni a 4 gigából? Ha ténleg csak 2,75-öt az mitől lehet? 32bites win7-et használok. Ha valaki tudja mi a gond kérem segitsen, köszi.
  • Solten
    #3872
    CPU-Z-vel latod pl..
  • steweee
    #3871
    2*2 giga geil ramok vannak a gépemben, de nem tudom dual módban üzemeltetni. kipróbáltam már az 1-2, illetve 1-3 foglalatban is, de az istennek se látja rendszerindításkor a fekete képernyőn dual channelben.

    vmi javaslat ? vagy hol kellene látnom hogy már dualként kezeli ? csak a windóz indítása után ? de akkor miért van a bejelentkező képernyőn is ilyen "rovat" ?
  • priluki
    #3870
    csö ha valakit érdekel lenne egy DDR3 2gb 2rx8 -8500E 1066 Nanya memoria. Sajnos véletlenül lett megvéve ddr2 helyett... zsir uj 15 ropi az uj ára 10 körül odadom..
  • Tetsuo
    #3869
    thx.
  • Solten
    #3868
    link
  • Tetsuo
    #3867
    koszi, szoval melyiket eri meg szerinted a linkbol kivalasztani egy i5 750-es procihoz?
  • Solten
    #3866
    Az a legfontosabb, hogy a CAS minel alacsonyabb legyen minel magasabb orajel mellett. Ha minel kevesebb voltage kell ehhez, annal jobb.

    XMP, DHX, DF marketingf@szsagokkal pedig ne torodj.
  • Tetsuo
    #3865
    Namost, egy frekvencian melyik a fontosabb, a CAS latency, vagy az, hogy a modul tud-e XMP, DHX, DF algoritmusokat?


    Pl itt nemtom melyik eri meg. de lehet, h mid szar.
  • mester1987
    #3864
    Szal senkinek semmi tippje
  • mester1987
    #3863
    Mert percekig tölt a gép, ha benne van az a RAM, szóval meg akarok róla győződni, hogy jó-e
  • mester1987
    #3862
    Sziasztok, tud nekem mondani valaki olyan programot, amivel le lehet tesztelni a memóriát (RAM-ot), hogy normálisan ki-e használja a gép

    Kössz
  • Rigormortis
    #3861
    sziasztok lenne egy kérdésem hátha tud valki valamit mondani a dologról.
    Na az lenen hogy adva van egy Gigabyte alaplap EP45-DS3 van rajta 2 sárga meg 2 piros slot amibe mennek a ramok benne is volt szépen 4 giga Transcend DDR2 1066 Mhz/db szép lassan kihalta gépböl 2 db vagyis hittem én mert ha négy van a gépben nem indul a gép hanem fütyül csak ha 3 van a gépben akkor a windos Inditó képernyön resizik a gép és ujjraindul gondoltam én hogy akkor cserélgetem a ramokat az egyikkel folyamat fütyül ha egyedül van bent vagy ha több mellé van rakva annak teljesen mindegy a másikat beraktam ugy hogy a piros slotbol átraktam a jokat a sárgákba és ami nem jó azt a pirosba na akkor enm fütyül nem indul ujjra a gép hanem egyszerüen nincsen kép de viszont ami érdekes hogy a 2 "rossz" ramot kiprobáltam Öcsém gépében és az pöcre indult velük akkor milehet itt a kánya ha valki tud segiteni vagy mondani valamit azon kivül hogy vegyek meg dobjam el stb azt nem kell mert már ugy vagyok vele hogy megtaposom az egészet :)közi elöre is a segitséget!
  • zozox333
    #3860
    OK!

    Köszönöm!
  • Solten
    #3859
    Hi.

    "Attól, hogy a "papír" nem írja lehet, hogy viszi őket?"

    Uhum. A QVL lista csak a tesztelt modulokat tartalmazza. Vegyel valamilyen 800 CL4-est.
  • Solten
    #3858
    Egyszeru kerdesre - egyszeru a valasz...
  • pxxl
    #3857
    főleg ha nem jó az alaplapjába :D (nem mondta mibe kell)
  • zozox333
    #3856
    Sziasztok!

    ASUS P5B alaplapba milyen memóriát javasoltok? Kingston HyperX 800MHz re gondoltam, de a QVL nem írja, hogy támogatná! (Igaz arra sem amit amit eredetileg tettem bele, illetve használok jelenleg is!) Felmerült még a GEIL Black Dragon is (QVL azt sem írja). Mindenképp 800 MHz re gondoltam és 4GB ra (2x2 vagy 4x1)
    Attól, hogy a "papír" nem írja lehet, hogy viszi őket?
  • Solten
    #3855
    Hi. DDR3-at.
  • obozso
    #3854
    sziasztok!
    Szeretném megkérdezni, hogy DDR2 800-as vagy 1066-os memóriát érdemes venni?
  • Solten
    #3853
    Kingston: 2400MHz,9-11-9-27-2, 1.65 v.



    Hm, nem rossz... :)

  • Solten
    #3852
    Hi. Fel. BIOS.
  • H4ver
    #3851
    hi nekem KINGSTON HyperX 2x1024Mb DDR2 1066MHz CL5 KIT ramom van és azt írja a rendszer hogy 800Mhz s. ezt fellehetne valahogy állítani 1066 ra? mert hamár ilyet vettem akkor hagy használjam már ki. vagy lehet hogy rosszat adtak?
  • allock #3850
    hi
    Geil
  • johnny101
    #3849
    Sziasztok!
    MSI P35 neo alplapba szeretnék venni legalább 4GB memóriát. Mit ajánlotok? Milyet érdemes venni?
    A segítséget előre is köszönöm!
  • tmisi
    #3848
    Szerintem olyan, hogy külső memória nincs. Legfeljebb egy SD kártya lehet az. Úgyhogy belül van az ne félj (az alaplapon).
    Amúgy EVEREST nevű progi vagy a HWINFO32, ezek mindent megmondanak a gépről.
  • Ledezma
    #3847
    Hy

    Valaki megtudná mondani hogy hol lehet megnézni hogy belső vagy külső memóriám van? vagy mi a kettő közt a különbség?
  • MasterJay
    #3846
    Van valakinek egy fölösleges már nem használt PC133 256Mb laptop memória modulja?
  • matyi0323
    #3845
    Nekem már 5. hónapja megy az xp hiba nélkül... és ez is drive.cab hibás.. ( csak már 92%nál nem volt kedvem újrakezdeni), tehát nekem az égvilágon semmi baja attól, hogy hiányzik egy fájl.. legalábbis én nem tapasztalom.

    Azt pedig kétlem, hogy számtechboltban eredeti xp-t ( bármit ) telepítenének rá.. : )
  • karyka40
    #3844
    a számtek boltba eredetit raknak fel ?? tőbb ezret elkérnek és xart sem ér ...lehetséges ,hogy megtaláltam a hibát ,usb-s egér +bill. és valószinű bekever ,mint a bentfelejtett rack..
  • karyka40
    #3843
    a szmájlit elfelejtetted ide rakni...azért kösz a segítséget