6962

\"bkv\"

Vélemények, tapasztalatok, történetek.

| busz | metro | villamos | trolibusz | hév | éjszakai | egyéb |
  • Freeda Krueger
    #6721
    Hajnali kettő körül nem nagyon van ott forgalom,nemrég megtapasztaltam :)
    Mintha kihalt volna az utca...
  • Molnibalage
    #6720
    A kép döbbenetes. Hosszú út és egy szem autó sincs. Ma talán még éjszaka/hajnalban sem sikerülne autó nélküli képet lőni.
  • Dzsini
    #6719
    Amit még sikerült ez alapján kideríteni, hogy 1949 és 1964 közötti a kép, mert akkor volt Március 15. tér az egyik végállomás ha jól értelmeztem a szöveget.
    A szerelvény alapján valószínűleg még jobban be lehetne határolni.
  • Molnibalage
    #6718
    Köszi.
  • Dzsini
    #6717
    A Thököly úton levő templom van a képen
  • Molnibalage
    #6716
    Hol készült a kép?
  • Yoda001
    #6715
    :)
  • Molnibalage
    #6714
    A Vágóhíd és Boráros tér közötti volt pályaudvarról találtam néhány fotót itt.

    Meg itt.

    Ez még régebbről, de picit fentebb.

  • Molnibalage
    #6713
    Közvágóhíd környéke.

    Ez még talán a '80-as évekből.


    '90-es évek, még azért megvan a régi HÉV végállomás, a karbantartó telep és a 23-as villamos.


    A villamos.


    A bontás már elkezdődött, de a szemközti pöcegödör (a két épület) még áll.
  • Dzsini
    #6712
    "Nyugati, a West End még sehol. Mi volt mellette?"
    - A Nyugati raktárai, és egy bódé/üzletsor, ahol nagyon finom lángost lehetett kapni, és volt egy arcade-játékterem is :) (meg valószínűleg sok minden más is, de ezekre emlékszem)
  • Molnibalage
    #6711
    Még néhány fasza kép.

    Épül a Lágymányosi híd és a déli egyetemi városrész.



    Szemben a pályaudvar már elbontva. Mi volt a neve? Nem tudok rákeresni, így korábbi állapotról nem találtam képet.



    Nyugati, a West End még sehol. Mi volt mellette?

  • Molnibalage
    #6710
    Még néhány Zsigás kép.

    Parkocska és LOTTO neon (?) reklám.


    A 6-os visszfordító. A fa állványzet elmékeim szerint évekig ott volt a lehulló épületdarabok miatt.




    Bringásként azért ezen esőben vagy simán nem nagyon mennék át.
  • Yoda001
    #6709
    szuperek ezek a képek, köszi! :)) érdekes így, amikor nem én keresek direkt "régi" képeket, hanem csak elég görgetni, és lesni, csodálni ezeket... :)
  • Freeda Krueger
    #6708
    Ez bizony nagyon így van,én is jártamban keltemben,látom mindenhol.

    néhol ijesztő,erre nagyon jók az ilyen képek,legjobb mikor egymás mellett vannak,"akkor és most" stílusban... :)
  • Molnibalage
    #6707
    Egyik sem az "enyém", csak úgy találtam őket. :)

    Én csak 13-14 éve járom a fővárost egyedül keresztbe kasul és furcsa, hogy egyes részei alig változtak, egyesek megy még 10 év alatt is mennyit. A Nagykörúton pl. csak azt látom, hogy Ganz helyett Combino és a mozi mögött van egy új kirittyentett rész. Sokáig azt sem tudtam, hogy van, mert soha nem jártam arra, csak a körúton. Ellenben a Blahán mintha megállt volna az idő...

    A Vágóhíd és Boráros tér között beépült a Duna part, ahol azelőtt még pályaudvar volt. Na, arról kéne még kép.

    A Bartók Béla út totál más lett.

    A Kiskörút is fel lett újítva.

    A GE-n látta, hogy a Szerémi út 2000 táján a Galvani utca magasságában
    csak egy 2x1 sávos volt, az Egérút is felbővült.

    Az Osztyapenko környékére rá sem ismerni.

    A Savoya park helyén nagy büdös semmi volt. Még faterral jártunk fel gyakran a Fehérváru úti művházba, akkor még a Duna-parton levő elkerülő űt sem volt meg...!

    Nincs már 23-as villamos sem, a Vágóhíd azon része teljesen át lett építve. 15-20 éve főváros egyik szégyene volt. Most sem az a csodapalota környék, de már legalább nem egy pöcegödör. A 2-es vilinél a bódésor és a lapukkant elhagyott épület között esőben sétálva olyan érzésem volt, mintha a ilyen helyen sétálgattam volna.
  • Freeda Krueger
    #6706
    Facebook on találom őket,"vissza a múltba" csoport...

    A te képeid is fantasztikusak :)
  • Molnibalage
    #6705
    És akkor a végére kéz kedvenc kép. Ebben a formában nem láttam soha, de a '90-es évek végén és 2001-ben tűntek el az utolsó neon reklámok.





    Én is kb. ilyennek emlékszem a térre, mikor egy novemberi esős nap jártam arra fiatalon.

    A 6-os, amikor még körbement és nem fejvégállomása volt.

  • Molnibalage
    #6704
    Haladjunk tovább, a Bartók Béla út. Nem tudom, hogy miért van, de a '60-as és '70-es évek óta minden átépítés után a fővárosban valahogy egyre kevesebb zöld van. Az elmékeim és a fotók alapján is az átépítés előtt kellemesen ligetes hangulata volt az BB útnak.

    A Gellért tér felől.



    Hát nem szép? Kár, hogy késő délutáni naplementés kép nincs. Eszméletlen szép volt.




    Tovább.



    A Bertalan utcai villamosmegálló, még középperonosan és a mai kis parkkal szemben volt. A szembe lévő helyen mennyiszer ücsörögtem az akkor csajommal. (A hely azóta már nincs is meg...) Ez is szép zöldes.



    Ez már e Körtér. Ennek is az északi végében volt egy kis kavicsos park.



    Fentről.



    És a kihagyhatatlan fordító, amikor lefelé menve a villamosok még lekerülték a gombát.

  • Molnibalage
    #6703
    Ha már átalakult Bp. nosztalgiabloggá, akkor itt egy sorozat tőlem. Bár én kb. 1 évig láttam a Bartók Béla út környékét a legutolsó felújítás előtti formában, de valamiért mégis megmagyarázhatatlan vonzódást érzek a 2001 körüli állapotok irányában. (Akkor voltam elsőéves a BME-n).

    Gellért tér, '90-es évek vége. Ez a kis park sokkal jobban bejött, mint az új. A süppedős kavics és a kis sziget jellege. Elsőévesként mennyi szép percet töltöttem el dumálva a haverokkal...





    Egy másik szögből.


    Ez még az átkosból, én így nem láttam soha. Mi a fene az a Duna part melletti úton? Taxiállomás? Benzinkút? A parkban még ott egy emlékmű.



    A GE legelső felvételein még látszik a tér átépítés előtti állapota.
  • Molnibalage
    #6702
    Azta! Ezt hol találtad?

    Egyébként tegnap elfogott valamiért a nosztalgia és a Gellért-tér M.Zs. körtérről kerestem fotókat még a felújtás előtt 2001 ősze táján.

    Megmagyarázhatatlan okból valaimért vonzódom ahhoz az állapothoz, amit akkor ismertem meg, pedig alig egy évig tarott, amíg a BME környékén láthattam. A kis park a Gellért téren, a macskaköves BB. új (valahogy, mintha sokkal több fa lett volna régen), a régi villamosmegálló és a fordítós 6-os vili meg a gombát megkerülő vili és szintén kis park a tér sarkán, valahogy még visszaidézte a rendszerváltás előtti fővárost.
  • Freeda Krueger
    #6701


    Ugyan nem BKV,de érdekes,lévén hogy Budapest
  • Freeda Krueger
    #6700


    Közvágóhid
  • Freeda Krueger
    #6699


    Erzsébet híd :)
  • Pluskast
    #6698
    Bár rendszeresen olvasok (neten) újságot ez az eset valahogy mégis elkerülte a figyelmemet :)
  • Dzsini
    #6697
    Három helyen legalább öt dolgot olvashatsz róla, kedved és vérmérsékleted szerint választhatod ki, hogy neked melyik tetszik :)
  • Pluskast
    #6696
    Jó lenne tudni az előzményeket. Mármint mi az ami ilyen mértékű intézkedést indokolt.
  • Narxis
    #6695
  • Yoda001
    #6694
    a Blahánál is van még egy régi villamos peron egyébként az út közepén :)
  • Dzsini
    #6693
    igen, az lesz az
    "Pesten eredetileg egy ötnyílású, 87,6 m hosszú acél keretszerkezet volt, amit 1979-80-ban részben erős korrodáltsága, részben a Boráros tér teljes átépítése érdekében lebontottak és helyére az új forgalmi igényeknek megfelelően 3x29,0 m nyílású előregyártott feszített gerendás vasbeton felüljáró épült."
  • Freeda Krueger
    #6692
    Ha jól tudom,akkor az 1980 as átépítésnél változott meg.
  • Molnibalage
    #6691
    Meddig volt a Boráros téren ez az osztott peron?
  • Freeda Krueger
    #6690
    Debrecen


    ez pedig Budapest
  • Yoda001
    #6689
    nem semmi képek :) ha vannak még jöhetnek (talán a többieknek sincs ellenvetése :))
  • Dzsini
    #6688
    Nyeremény

    A regisztrált résztvevők között 1 db iPad minit 1 éves mobilinternet-előfizetéssel, 10 db éves Budapest-bérletet, illetve 100 db havi Budapest-bérletet sorsolunk ki. A nyeremények nem átruházhatók. A bérletek a következő felosztásban nyerhetők meg.
    Éves bérletek esetén:
    a felsőoktatásban tanulók között 2 db, a közoktatásban tanulók között 2 db, teljes árú 5 db, nyugdíjasbérlet 1 db.
    Havi bérletek esetén:
    a felsőoktatásban tanulók között 25 db, a közoktatásban tanulók között 10 db, teljes árú 55 db, kisgyerekes szülők között 5 db, nyugdíjasbérlet 5 db.

    Az adatkezelés célja

    Az adatkezelés célja a Nyereményjáték lebonyolítása, valamint marketingkommunikációs tevékenység a Nyereményjátékban részt vevő személyekkel határozatlan időtartamban, és felhasználva az általuk megadott adatokat:
    a) Honlapon történő regisztráció során: név, e-mail cím, irányítószám, valamint opcionálisan (mobil)telefonszám.
    b) Facebookon történő regisztrációkor: név, e-mail cím.

    Szeretem a marketinkommunikációs tevékenységet :P
  • dave9004
    #6687
    érdekes h a blahán a jobb oldali villamosperon ott maradt :)
  • CattiBrie
    #6686
    http://www.bkk.hu/metrokapu/

    A nyeremény tök jó (a bérletek)!
    Az, hogy ami csilaggal van, azt NEM kötelező kitölteni, ez egyedi. :D
  • Freeda Krueger
    #6685


    Blaha
  • Freeda Krueger
    #6684


    Astoria
  • Freeda Krueger
    #6683


    Dózsa Győrgy út
  • Freeda Krueger
    #6682


    Őrs vezér tér