6962

\"bkv\"

Vélemények, tapasztalatok, történetek.

| busz | metro | villamos | trolibusz | hév | éjszakai | egyéb |
  • Freeda Krueger
    #6761
    Az adott kép a legszebb évben készült :)


    ez kicsit korábban,annak az útnak a folytatása
  • Molnibalage
    #6760
    Ilyen forgalom mellé minek kellett még plusz sáv? A bp-i közlekedésszervezés valaha volt egyik legnagyobb hibája a villamos felszámolása volt itten...
  • Freeda Krueger
    #6759

    Rákoczi út



    Még egy Astoria :)
  • Yoda001
    #6758
    Astoria
  • Freeda Krueger
    #6757
    Hát igen,ott és akkor :)

    Kárpátia teherautót ismeri valaki? A Marx téri képen van állítólag,de én nem tudom melyik az.
  • Dzsini
    #6756
    Ez igen komoly csúcsforgalom :)
  • Freeda Krueger
    #6755
  • Freeda Krueger
    #6754
  • Freeda Krueger
    #6753
  • Molnibalage
    #6752
    Erről mindig a Mavercik című filből ugrik be egy idézet:

    - Hé, ha szétdurrantd a fejem nem lesz több pénzed...
    - Dee jobb lesz a közérzetem....
  • Freeda Krueger
    #6751
    Hősök tere
  • Freeda Krueger
    #6750
    Villamosozzunk békésebb vizekre....

    Kossuth tér

    Közvágóhíd
  • Narxis
    #6749
    A morgástól jobban érezzük magunkat, feszültséglevezető.
  • Dzsini
    #6748
    És attól varázsütésre eltűnnek az alagutak, és visszakerül párszázmilliárd forint a mittudoménhova (vagy rögtön elköltésre is kerül a lent leírtak alapján?)

    BKV-tündér :)

    Ez az egész a 90-es évek eleje óta ugyanúgy történelem ma már, mint a mohácsi vész - azt is jóváhagyta valaki, megtörtént.
  • Molnibalage
    #6747
    Igazad van. Nem morogni kellene, hanem csak sziplán belerverni fejüket a falba azoknak, akik ezt jóváhagyták és részt vettek benne. Tökmindegy, hogy milyen fal csak fal legyen...
  • Narxis
    #6746
  • Dzsini
    #6745
    Szükség nem lett volna rá jelen formájában - Dél-Buda (Érd, Budaörs) - Rákospalota (Újpalota, neadjisten Fót) viszonylatban, részben felszínen, részben föld alatt jó lett volna, de ez van, használjuk ki azt, amit lehet belőle. Betemetni meg leállítani már úgyse fogják, és abból se jönne vissza a pénz :)
    Az ilyen jellegű metróépítés évtizedek óta nem divat sehol, az elővárosi vonalakat huzogatják át a városok alatt.

    Tehát a "lehetett volna" című játékok gyakoralatilag értelmetlenek, csak morgásra jók. Lehetett volna, nem lett. Lett egy villamosunk, ami a felszín alatt megy.
  • Pluskast
    #6744
    Teljesen igazad van. Ami a dolgot még "érdekesebbé" teszi, hogy miközben beindul a négyes metró, vele párhuzamosan a felette futó felszíni közlekedés (busz, villamos stb) tovább üzemel. Teljesen logikátlan. Az a baj, hogy ez az egész négyes metró Demszky vesszőparipája volt és egy tapotatt sem engedett abból, hogy ez ne épüljön meg. Aztán egy idő után már eljutott abba a fázisba amikor egyszerűen muszáj volt megépíteni. Aztán arról meg már ne is beszéljünk, hogy az eredeti nyomvonal ennél jóval hosszabb lett volna eredetileg (ki egészen Újpalotáig) csak ezt is jó magyar szokás szerint elcseszték.

    Amiről én tudok:

    3-as metró abszolút igaz. Pénz jó kérdés, hogy honnan lesz rá talán állja a kormány. Előzetes tanulmány szerint 150 milliárd az egész vonal felújítása, plusz kivinni (az eredeti tervek, illetve vállalt megállapodások szerint) kápmegyerig.

    A HÉV ismét egy jó kérdés. Jelenleg van olyan városvezetési koncepció, hogy átadják a MÁV-nak, így problem solved (gondolják).

    Kisföldalatti cseréje és felújítása attól válik függővé, hogy az EU következő 2020-as költségvetésében mennyi pénz fog jutni a nyugati pályaudvar felújítására és átalakítására. Ugyanis ha lesz annyi pénz mint amennyit a döntéshozók várnak akkor ennek keretén belül (elővárosi közlekedés alapján) felújítanák és meg is hosszabbítanák a kisföldalattit.
  • Molnibalage
    #6743
    Semmiféle terhet nem fog levenni. Az egész 4-es metró koncepciója és megvalósult formája egy nagy gőzölgő, drága és haszontalan szarkupac. Ebben a formában semmi szükség nem volt rá, de abból a majd 500 milliárdból "fél Bp." közlekedésre rendezhető lett volna úgy, hogy agglomerációs problémákat is megold. A 4-es metrót a főváros utazóközönségének kb. 90-95%-a soha a büdös életben nem fogja használni, semmit nem érez belőle azt leszámítva, hogy annyi forrást vitt el, hogy egy évtizeddel visszavetette a pl. buszpark megújítását. 500 milliárdból az alábbira telne még mutyis viszonyok között is.

    3-as metró befejezése. Merthogy basszák emg a kedves döntéshozók még mindig nincs bejejezve, mikor már fel kellene újítani, mert a legújabb része is 25 éves, a legrégebbi meg majdnem 40... Sokan csak a metró ígérete miatt költöztek fel északra oszt most zötyöghetnek villamoson...

    A teljes busz- és trolipark cseréje. Ez kb. 80 milliárdba, ha kerülne. A buszgarázsok fejlesztése is legfeljebb tízmilliárdos nagyságrend. Ezt mindenki megérezné a városba. Lassan mondom, hogy mindenki megértse, mindenki.

    A HÉV szerelvények cseréje is értett vannak 40 évnél idősebbek is...

    Kisföldalatti szerelvények cseréje, kb. 40 évesek.

    Két új Bp. híd, pl. Csepel és Dél-Buda között.

    M0 ény-i szektorának befejezése.

    Néhány tucak km. villamosvágány felújítás, hogy valóban versenyképes alternatívák legyenek.

    A HÉV-metró összekötést is el lehetne kezdeni, stb.

    És még mindig nem vagyuk 500 millárd közelében sem... A 4-es metró helyett gyorsvillamos vagy végig buszsávot is ki lehetett volna jelölni, semmivel sem lett volna lassabb, mint a metró és P+R-re is telt volna. Ja, merthogy azt is kispórolták a metróból.


    Aki szerint a 4-es metróra szükség volt annak fényében, hogy milyen komplex, átfogó és egész városra kiterjedő lehetőségek lettek volna megvalósíhatóak ebből a pénzből azt elsőre csak elküldöm a francba másodjára meg virtuálisa fejberúgnám. Aki azzal jön, hogy "utazz a 7-es-en" azt is fejberúgnám. Ugyanis az 500 millárdból simán telt volna olyan alternatívráa, ami a 7-es buszcsalád gondjait is megoldja...
  • Dzsini
    #6742
    Tervek voltak már régebben is, sokszor, sokféle - a metrókban anno volt is térkép hozzá. De tekintve, hogy a HÉVeket 5-től számozták be, erre szerintem nem holnap kerül majd sor.

    A leghasznosabb elsőre szerintem is a szentendre - csepel/ráckeve vonalak összekötése lenne egy Duna menti vonallal, a mostani négyest felszínre vezetve elvezetni Budaörs és Érd felé elágazva és ki Újpalotáig / Rákospalotáig (ha már Dél-Buda - Rákospalota metró volt eredetileg a neve)
    Ezek mellé még esetleg körjáratokat lehetne, akár a Nagykörút, akár a Hungária alá (vagy fölé - lásd Bécs), és ezek így együtt már egész hatékonyak lennének.
  • LoDMaSt
    #6741
    Na az egy jópofa metró, főleg, amelyiknek gumikereke van, meg az ajtaját egy kézi karral kellett kinyitni. :) Amúgy 5-ös, vagy további metrókra vannak terveink vajon?
  • Pluskast
    #6740
    Aggódik maga a BKV is (meg a BKK is), hogy gyér lesz az utasforgalom. Nem tudom, hogy anno Demszkyék mi a francért erőltették. Nem fog jelentős közlekedési terhet levenni Budapest válláról.
  • Dzsini
    #6739
    Nem, ilyen szempontból a mienk inkább a párizsi hálózat kezdeteihez hasonlít, ott a belváros bármelyik pontjától maximum 400 méterre van egy metrómegálló.


    Már csak 12 további vonal kellene :) (na jó, hozzánk olyan 5-6 már elég lenne, ha jól elrendeznék)
  • LoDMaSt
    #6738
    Jogos, ezt felejtem el mindig, hogy itthon nem 5 perces utazások vannak a metrómegállók között, mint pl Moszkvában, hanem csak háztömbnyik, nembaj, majd pénteken mehetünk próbautazni, aztán meglássuk. :)
  • Dzsini
    #6737
    Keleti - Kelenföld 14 perc, felszíni dugótól függetlenül, mozgólépcsőzéssel mondjuk 17 - a heteseknek nincs végig saját sávjuk, úgyhogy ezt a tempót még vasárnap délben se nagyon tudják biztosítani (menetrend szerint 22 perc ez a távolság).

    Rövidebb szerelvények, sűrű követés, nem áll sokat egyszerre a megállóban - ez egy felszín alatti villamos, amit valami érdekes felindulásból metrónak neveznek, ahogy a kisföldalattit is. Annak is 3-4 utcánként van megállója (4,4 kilométerre 10 megálló, ez 7,5-re 11)

    forrás
  • dave9004
    #6736
    ha nem is lesz gyorsabb, de a hetesek ritkításával onnan a tömeg helyett sokan választják majd a metrot szerintem. legalábbis én bizos metroznék nem nyomorognék 20 percet.
  • LoDMaSt
    #6735
    Mondjuk lehet megoldás lett volna, ha nincs megálló a Móricon, meg külön a Fehérvári úton, aztán a Gellért téren, meg majd a Fővám téren, hanem valakinek eszébe juthatott volna, hogy ha középen áll meg a metró, akkor eleje egyik irány, hátulja másik. (Tudom, kellett az x megálló a pénz miatt) Nem tudom elképzelni, hogy mozgólépcsőzéssel, meg mindennel együtt gyorsabb lenne, mint egy piros hetes. :(
  • Dzsini
    #6734
    Szeretem az ilyen negatív jövőbelátó tanulmányokat :) Ha bejön, akkor verik a mellüket hogy ők megmondták, ha nem, akkor büszkék rá, hogy felülteljesítették az elvárásokat.
  • Narxis
    #6733
    Utána se annyian amennyit szeretnének. :)
  • Dzsini
    #6732
    Hát, péntekig tényleg csak a műszaki személyzet utazik rajta :)
  • Narxis
    #6731
    Érdeklődés hiányában - a BKK fél, hogy kevesen utaznak a 4-es metróval
  • bertino
    #6730
    arra en is kivancsi lennek mondjuk.
  • akyyy
    #6729
    nem tudom hol lehetne ezt megkérni de:
    olyan grafikont keresek ami azt mutatja hogyan növekedett a tömegközlekedés használata az országban.
  • Freeda Krueger
    #6728
    Ajtósi Dűrer sor
  • Freeda Krueger
    #6727


    Baross tér
  • Narxis
    #6726
    Buszvezetők elbocsátásával és egy adótrükkel spórolna a BKV
  • Yoda001
    #6725
    "A századfordulóra a villamos a legfontosabb közlekedési eszközzé vált, s ha az alsó vezetékből táplálkozó járműveket megbénította egy nagyobb hóesés, teljességgel megállt az élet a városban. 1907 januárjában, fél évvel a villamosvasutasok első sztrájkja után a kocsik léptek sztrájkba - írta ironikusan a Vasárnapi Ujság." :) (forrás a kép linkjében)
  • Freeda Krueger
    #6724


    féloff,Ikarus motor
  • Yoda001
    #6723
    bizony, ezért is raktam a képet, mert ugyanez a meglátása mindenkinek: villamos van, tömve is, de autó sehol :) ilyen manapság :)
  • Freeda Krueger
    #6722


    Boráros tér