2118
Championship Manager 4
  • kisficege
    #599
    Na hogy döntesz?
  • kisficege
    #598
    Szerintem megérné!
  • kisficege
    #597
    Megkapod a Matrix 2őt szinkronosan,meg az Animatrixot szinkronosan.Ok?
  • kisficege
    #596
    Miért,kapna filmet!
  • kisficege
    #595
    Na ki van itt?
  • zaki
    #594
    hát szerintem meg ne várd, hogy elküldi neked valaki cdn egy 50 megás patch-et, mikor csak le kéne töltened
  • kisficege
    #593
    Fasom ki van már ezzel a 0.002 es editor verzióval.NEM MEGY!
  • kisficege
    #592
    Há nem tudok.3 óráid itt kéne lennem.KÜLDJE MÁR EL VALAKI!!
  • zaki
    #591
    bazz, nem tudsz letölteni 50 megát?
  • Buddy
    #590
    az viszont biztos, hogy szkukalek es sowunmi megy innen......remelem vhol meg kellenek :)
  • Buddy
    #589
    bajnok lettem a fradival.....es mindenkivel, kiveve tokolivel sikerult hosszabbitanom.....most befejezo csatart keresek.....van is kiszemelt, de ha nem jon senki az sem baj, akkor majd kuznetsovot jatszatom, meg varga zolit
  • kisficege
    #587
    Van itt valaki?Nem tetszik valakinek az ajánlatom??#553
  • inaki ramirez 1
    #585
    maondjad csak majd meglátogat
    :-DDDDD
  • inaki ramirez 1
    #584
    donpedro:
    az ien otletek & storyk még johetnek!!!!!!!
  • donpedro
    #583
    üdv mindenkinek!

    Én is lenyomtam már néhány szezont a cm4-el, hála az égnek eddig nem sok fagyás volt, bár nálam csak 4.04 van.

    Kezdem a legfontosabbal: úgy veszem észre, hogy nem ismeritek a játékosvásárlás legtutibb trükkjét, amire én is csak egy hete jöttem rá :))
    Szóval, ha olyan játékost akartok venni, akinek a vezetőség nem fizetne annyi bért, amennyit ő kér, akkor se tegyetek le róla! Tegyetek rá egy ajánlatot, amit a klub biztos elfogad, (érdemes megnézni, hogy más klubok mennyit ajánlanak) és aztán menjetek el holiday-re, kb. 3-4 napra. Ezalatt az assistant manager megteszi az ajánlatát, és hacsak a játékos nem akar máshová menni, akkor a tiétek lesz.

    Én pl. most a GBA-val vagyok Belgiumban, és a max. amit fizetésre adnak, az 4300 euro egy hétre. Ehhez képest leigazoltam előbb Sonck-ot, aztán pedig Clinton Morrisson-t. Előbbi 10000-et, utóbbi 21000-et kap hetente!!!!

    Egyébként szerintem is a kiscsapatokkal érdemes nyomni, én pl az olasz c1/a-ből hoztam fel a serie a-ba a Cesena-t, de sajnos az olasz liga anyagilag elég gáz, csak a BL-pénz jelent segítséget.

    Ellenben Angliában simán ki lehet jönni a lé-ből, csak épp nem szabad kiesni. A Chester City-vel négy év alatt meneteltem az élvonalig az ötödosztályból, és bár addigra összejött -15m euro, de a közvetítési jogokért minden évben 18m-t kapsz a Premier ligában, szóval egyből nyereséges lett a vállalkozás.

    Ja még egy tipp: minél nagyobb a shortlist-en található játékosok száma, annál több info-t kapsz a játékospiacról, így sokkal könnyebb lecsapni a legjobbakra.

    Egyébként úgy vettem észre, hogy ha elmegyek holiday-re a szezon elején, és csak a közepén jövök vissza, akkor a játékosok sokkal jobban fejlődnek.

    És, hogy egy kicsit dicsekedjek is: azután, hogy a NAC Breda-t meguntam (2 év alatt bajnoki cím, kupa és szuperkupa-győzelem :)), jött a GBA. Itt az első szezonban 2., majd a következőben 4.-ek voltunk, aztán jött a henger, és mindent nyertünk Belgiumban. Jelenleg viszont csak harmadikok vagyunk 2pont hátránnyal, de még a szezon fele hátra van. (Viszont az ifi, és a tartalékcsapat 100%-os és már bajnok :)) A BL-ben idegenben 4-0-ra, otthon 3-1-re vertük a Mallorca-t, idegenben 5-1-re a Marseille-t, és most a nyolc közé jutásért a Depor elleni visszavágó jön. Az első meccset 2-0-ra hoztuk. Egyébként minden eredményt ugyanazzal a taktikával értem el.

    Még annyit, hogy szerintem a siker titka elsősorban az utánpótlás-nevelés, nálam a GBA-ban a csapat átlagéletkora kb. 23 év, és vagy 5 U21-es válogatott játszik a kezdőben. A brazil fiatalok pl gyorsan fejlődnek, és eleinte nagyon olcsók is. Pl Toró a játék elején 16 éves és szabadon igazolható, bár nevelési költséget fizetni kell. (az összes eddigi csapatomba meg tudtam venni) A Chesternél 4 szezon után 14,5 millió! euro-t kínáltak érte. Ugyanez áll egyébként Dyonatasra, vagy Alcides Eduardo-ra is.

    Na jó, mostmár befejezem. Bocsi a szájmenésért, az utóbbi időben nem voltam internetközelben.
  • zaki
    #582
    persze, de nem mindig sikerül
  • Nasheem
    #580
    Tudsz eladni játékosokat?
    Nekem értékén még sohasem sikerült, esetleg érték alatt 30-40%kal.
  • zaki
    #579
    f*szom, ki is kaptam 2-0-ra, lesz*rom
  • zaki
    #578
    na én meg most besokkaltam, 1 meccs van a bajnokságból utána lemondok, és más csapatot fogok irányítani, az Arsenal-ból majdnem minden játékost eladok (rohadjon meg a következő edző), hogy ne menjen csődbe a csapat. na igen de utolsó fordulóban dől el a bajnoki cím sorsa köztem és a man utd között, és manchesterben lesz az utolsó meccsem :) még jó, hogy jó nekem az x is, mert 2 ponttal megyek
  • Buddy
    #577
    a kupat a zete nyerte
  • Buddy
    #576
    ket meccsem van meg, 6 pont a kulonbseg a mogottem levo soprontol......hatralevo meccsek : debrecen hazai palyan vmint sopron idegenben.....a sopron utolso fordulokbeli aldasos tevekenysegenek koszonhetoen....pedig szoros volt vegig
  • Buddy
    #575
    en ilyet csinaltam, elkuldtek a picsaba :))
  • zaki
    #574
    bazzeg, tiszta ideg vagyok, Arsenallal csődközelbe kerültem, 0 pénz van játékosvásárlásra, erre a közel 30 millát érő Mexést, aki már a kezdetektől nálam játszik (3,5 éve játszok)2,5milláért viszi el az Espanyol... Jeffers-sel ugyanez volt, 3,4milláért vitte el a Lazio, hát ilyen szívást, attól félek elviszik az összes játékosomat előbb-utóbb...:(
  • zaki
    #573
    rányomsz a nevedre/Club Confidence/Make board request/Make extra transfer funds availeble. általában akkor kapsz zsét, ha már sikeres vagy, meg ilyesmi
  • Drizzthsz
    #572
    Azt nem lehet megmondani a klub vezetőinek, hogy több pénzből akarok vásárolni? Én már kerestem vagy 2B ft-ot nekik, s eddig a max. igazolási keret 440M volt:(.
  • Drizzthsz
    #571
    Szedd le nyugodtan, nekem is 50 percembe került, sőt az eredeti managert 2ésfél óra alatt szedtem le, mindez kb. 600ft-ot pakolt át as szüleim zsebéből a Matávééba:((.
  • zaki
    #570
    3 év alatt 1X sem nyertem BL-t, és bajnokságot, de most muszáj lersz, mert abban va a pénz, de az se lenne baj, ha becsúszna és FA kupa is...
  • zaki
    #569
    bazzeg, én meg lehet hogy csődbe megyek az Arsenallal, el kéne adnom egy csomó játékosomat, DE A NAGY F*SZT
  • Buddy
    #568
    nekem Tököli 25 gólt rúgott zusammen mindenhol....de mostantól fiatalítás lesz.....mindenkit kidobok :)
  • zaki
    #567
    hát ja, majdnem leb*szott, hogy miért nem vagyok itt a fórumon, miközben nagyban nyomom a manager-t
  • inaki ramirez 1
    #566
    hmm:-) te nem vagy semmi.....

    ajánlom nézd meg a index.hu-n is a cm topicot...
  • zaki
    #565
    hogy-hogy hol? managerezek
  • zaki
    #564
    Bp
  • kisficege
    #563
    Ilyenkor hol vagy?
  • kisficege
    #562
    Ha??
  • kisficege
    #561
    Én szekszárd
  • kisficege
    #560
    2030????Akkor Te elég megszállotvagy?
    Hol laksz?
  • kisficege
    #559
    NA!!Hol vagy?
  • zaki
    #558
    1ébként ajánlatos megvenni Jardel-t, vagy Sonck-ot a játék kezdetén, ki lehet vásárolni őket a szerződésükből, 10m márka alatt meg lehet őket szerezni
  • zaki
    #557
    ja, csak eléggé drága