3766
  • gErIbÁ
    #3566
    hozzájutotam egy ojan baljós árnyak dvd-hez amiben van egy két extra jelenet csak nem szinkronosak azok a részek.van a többi részben is ijen extra változat?
  • Breki33
    #3565
    Amúgy érdemes megnézni lassítva azt a részt mikor ketten küzdenek Dooku gróf ellen még az elején van egy nagy hiba amit igazából egy Jedi simán kihasználna szinte teljesen védtelen a Gróf, Anakin meg...


    na De nem mondom el pontosan kiváncsi vagyok a sok tudor észreveszi-e P
  • rezsofiz
    #3564
    Én ugy emléxem a mellkasánál találta el Vader, de nem árthat mégegyszer megnézni ^^
  • Breki33
    #3563
    meg lehet postán is rendelni

    énis kézhez kaptam
  • Sheva
    #3562
    hehe hát jah az meg a másik...
  • _Vegeta_
    #3561
    Nem a fejenel nezd meg jobban. :)
    Szamomra az fura h nem egette szet Ben kenobi ruhajat. :D
  • Sheva
    #3560
    szerintem is de ha egyé vált az erővel akkor egészségére...akkor mostmár értem!
  • Mhosah Myth
    #3559
    A fejéhez ütött Vader ez tuti... :) Legalábbis szerintem!
  • Mhosah Myth
    #3558
    Mert eggyévált az erővel. Nem is Vader fejezte le már előtte semmivé foszlott mint Yoda amikor elaludt... :) Qui-gon-tól tanulták!!
  • Sheva
    #3557
    törzsénél??? megnézem holnap...
  • Punker
    #3556
    1 nem lefejezte, hanem tőrzsénél találta el, 2 feláldozta magát.
  • Sheva
    #3555
    ja meg miért tűnt el olyan gyorsan a teste
  • Sheva
    #3554
    de Obi van is mint a dedós úgy forgatja a kardot! meg azt nem értem hogy miért emelte a kardját a fejéhez és utána Vader lefejezte...
  • Sheva
    #3553
    hát eléggé :D
    mintha abban a pillanatban kezdte volna...
  • _Vegeta_
    #3552
    Akkoris 4-5-6 rulz!! :)
  • CSOCSO
    #3551
    :)
  • franco
    #3550
    tennap néztem a 4et
    ahogy vader vív az loál
  • CSOCSO
    #3549
    haat... erosen hianyerzetem van vagy nem is tudom... ezekutan mar olyan fura lesz leulni a star wars 4-5-6 ele .. es nezni az oreg kenobit.. vagy a yodat... aarghh kesz vagyok...
  • Sheva
    #3548
    fo ezt nem is gondoltam volna...
  • bigapó
    #3547
    mármint mit használtak? fénysebességet? arról nincs szó, sőt a magyar még sokkal átfogóbb, mint az angol oldal, ez elég szomorú szerintem. pont az "anyaoldal" nem részletes.
  • Serpa
    #3546
    arról nem írnak, hogy használtak is?
  • bigapó
    #3545
    az előbbi angolul: Using linked banks of 123 hyperdrive field generators tied into a single navigational matrix, the Death Star could travel across the galaxy at superluminal velocities.

    szóval tud közlekedni a galaxisban (keresztül-kasul:)), méghozzá "superluminal velocity" módszerrel. a velocity sebességet jelent, de hogy a superluminal mi, azt nemtom?!
  • HiPPoNaX
    #3544
    Expanded Universe, starwars.hu-n talalsz errol egy cikket valahol, hogy mi mennyire "hivatalos" az SW univerzumban. Lucas a nem sajat maga altal kitalalt, de egyeb regenyekben szereplo karakterekre valo utalasokat szedette ki Stoverrel emlekeim szerint, ettol fuggetlenul baromi jo lett a konyv szvsz, abszolut igaza van Mythnek abban amit irt.
  • bigapó
    #3543
    hát most megfogtál, mert szerény emlékeim szerint nem mutattak a film(ek)ben ilyen jelenetet, de a forrás elég hiteles:), ha minden igaz a starwars.com-ról fordítják, meg van saját forrásuk is (könyvek, kiadványok)
  • Serpa
    #3542
    ez komoly?
    a halálcsillag képes a hyperugrásra?
  • bigapó
    #3541
    " Halálcsillag hiperhajtóműve a Birodalmi Csillagrombolókon használt meghajtókhoz hasonló, 123 egymással összekötött egységből áll, melyek nélkül az állomás képtelen volna átlépni a fénysebességet. " - forrás starwars.hu

    tehát fénysebességgel közlekedik, mint a Csillagrombolók, hiperugrás előtt-után pedig gondolom, mint a többi romboló. de nem a manőverezéséről híres;)
  • David01
    #3540
    Nincs meg valakinek a könyv a pcjén? Ha tudja valaki elkuldebe nekem.
    Előre is nagyon szépen köszönöm. [email protected]
  • Gorvik #3539
    Igen, sajnos a könyv minden szempontból jobb.

    Mégjobban behatárolom:
    Palpatine csábító beszédeit Anakin felé, vajon csak Lucas dolgozta ki, vagy ebben is szabad kezet adott Stovernek?
    Mert ha egyedül dolgozta ki, akkor nem értem, hogy mért nem lehetett a filmben jobban kifejezni, hogy milyen eszközökkel csábította el Anakint Sidius.
    Egyszerűen érthetetlen számomra.
  • Gorvik #3538
    "Lucas kiszedetette vele az EU utalasok nagy reszet."

    Mivan?
  • Mhosah Myth
    #3537
    Most ezt miért mondod barátocskám, hülyének nézel??

    Egyébként amit már sokszor elmondtam de még el is mondok, hogy akik nem olvasták a könyvet azok értsék!
    Azért tűnt neki annyira az hogy a jedik ellen vannak mert egyrészt Palpatine adagolta bele a sok hazugságot amelyek a könyv olvasásakor még nekem is igaznak tűntek és ha én lettem volna Anakin helyébe tuti átállok. (Ezt délután begépelem nektek, hogy mivel térítette át ami a filmben 1 perc volt :))
    Másrészt pedig Palpatine mesélt neki Darth Plegious-ról és ő először nem hitte el meg utána akart járni hgoy igaz-e ez. A Jedi archívum titkos részlegében találhatóak Sith legendák de oda csak Jedi-Mesterek léphetnek be. Mivel ő nem volt Jedi_Mester ezért nem mehetett be. Ezekután Palpatine felvetette az ötletet, hogy menjen a tanácsba és legyen a jobb keze. Ezzel Anakin azt hitte megkapja a mesteri címet és akkor bejuthat az archívum titkos részlegébe de aztán a jedik mégsem adták meg neki a mesteri címet. Emiatt volt annyira dühös!!
  • Mhosah Myth
    #3536
    Talán azért nem várt 1 hetet mert tudta, hogyha Windu és Palpatine között harcra kerül a sor valamelyikük meg fog halni. És ha Palpatine meghal akkor a remény vele száll, hogy megmentheti szerelmét a biztos haláltól!! Csupán ezért nem várt 1 hetet.
  • Mhosah Myth
    #3535
    Matthew Stover elég sok írói szabadságot kapott a könyv írásakor. A harcok leírása szinte teljesen különbözik. Pl. a Windu vs. Sidius harc sokkal sokkal jobb. A könyvben Windu és Palpatine olyan gyorsan harcolnak, hogy Anakin nem látja Windu kezét hogy most éppen hol is van. Meg úgy írja le Matthew hogy a megtestesült sötétség harcol a "fehérség" vagyis jó ellen. Tehát nem is lehetett látni őket. Sidius is csak egy árny volt, szinte mert annyira gyorsan mozogtak...
    Nem is beszélve a rengeteg poénról ami a filmből kimaradt...
  • HiPPoNaX
    #3534
    Az már egy másik kérdés :]
  • Punkerwork
    #3533
    amit gyorsan fel is oszlattak :)
  • HiPPoNaX
    #3532
    Pontosan, alderaani alkirály volt + a bolygó szenátora, Leia így kapta meg a hercegnői címet (és gondolom így került 17 évesen a szenátusba :))
  • Punkerwork
    #3531
    a csóka alkirály+szenátor volt nem?
  • HiPPoNaX
    #3530
    Lucas szvsz eleg melyen belefolyt a konyv irasaba, legalabbis abbol ugy tunt, amit Stover mondott azzal kapcsolatban, hogy Lucas kiszedetette vele az EU utalasok nagy reszet.
  • CSOCSO
    #3529
    oksz gondoltam hogy valami ilyesmi de arrol a csaladrol igy a 3. reszben nem az jott le hogy kiralyi csalad
  • Punker
    #3528
    mert egy királyi család fogadja örökbe.
  • CSOCSO
    #3527
    lehet.. de miert lesz hercegno?