3766
  • datango
    #3606
    figyeld itt a link! Episode 7
  • datango
    #3605
    hmm? dehát ez info szerint az elesett hős ! nem? most akkor melyik az igaz? :)
  • Punker
    #3604
    EP 7: A Birodalom Örökösei.
  • datango
    #3603
    Star Wars Episode 7 :The Fallen Hero <- lesz 3 év mulva ?
  • datango
    #3602
    debil vagyok hozzá jobb szeretem az animacijós dolgokat!
  • Punker
    #3601
    olvasd el a könyveket.
  • datango
    #3600
    szerintetek lex episode 7,8 , 9 is? (engem mondjuk érdekelne mi fog torténni az uralkodo halala utan ... )
  • Ben C
    #3599
    én is olvastam, szerintem másról beszélünk. :D
  • Punker
    #3598
    igen, mint a magas épületeknél.
  • Ben C
    #3597
    légnyomás a coruscant légterében? :o
  • rezsofiz
    #3596
    Olvastam a könyvet de valahogy nem emléxem rá ::)
  • Punker
    #3595
    gondolom te is film néző vagy, akönyvekben olyan frankón letudják írni a nyomás különbség hatásait, a filmben meg csak 1 másodperc és már ki is szipantott mindent :)
  • rezsofiz
    #3594
    Hát ez nekem sem jutott eszembe:) pedig igaz
  • Punker
    #3593
    átvágja a légnyomás meg szétrobbantja.
  • Ben C
    #3592
    Most ez lehet szőrszálhasogatásnak tűnik, de nekem egyetlen apróság az emésztehetlen, hogy egy lézerkard, egy vékony nyalábban megtestesülő óriási HŐenergia képes betörnni egy ablakot :O

    Ugyebár az ablak attól törik be , hogy valami nagy erőhatás éri , és nem tud olyn gyorsan, vagy sehogy elmozdulni, ed a lézarkard akárhogy nézzük nem fejthet ki erőhatást mert nincs sólya. Átvághat, átolvaszthat valamit, de ez kicsit irreális volt számomra
  • Ben C
    #3591
    mert igy filingesebb. :D
  • Sheva
    #3590
    nem rossz a gondolat..egyetértek
  • z3d
    #3589
    szerintem nem csak azért tér vissza a sötét oldalról, emrt a fia ugyanolyan helyzetben van, mint ő volt, hanem a családjához kötődő erős érzelmei segítenek neki. ugye ez az erős érzelmi kötődés okozta Anakin bukását is - az édesanyja és Padmé iránt érzett szeretet - és ez okozza a visszatérését is. Ott hibázott nagyot az Uralkodó, amikor nem vette figyelembe Luke sütögetése közben, hogy Anakint pont ezzel a "trükkel" csábította át annak idején, ha kicsit elgondolkodik, nem Vader előtt villámozza halomra Lukeot. . .ez az egyik zseniális összekötő dolog szerintem az EP1-3 és EP4-6 között (attól függetlenül hoyg vannak hibák az EP3 filmben)
  • z3d
    #3588
    Szerintem azért emeli maga elé a kardját, mert egyrészt ezzel jelzi, hogy nem harcol tovább, másrészt ez egy olyasmi tartás, ami tipikusan tisztelgés a halál előtt - hatásos egy jelenet.
  • Padló
    #3587
    Hellóka! Látom jól elmélázgadtok a történeten! :) Átolvastam amit írtatok..érdekes kérdések vetődnek fel, meg van olyan is ami már szőrszálhasogatás! :) El fogom olvasni a könyvet szerintem könyvben minden jobb és az ember a fejét és a fantáziáját használja nincsen minden készen az orra alá dugva! Eddig 1X láttam a filmet, nekem tetszett még a vontatottabb részek is (pl az eleje:) ha egyből utána megnézed az új reményt szerintem teljesebb az élmény!! :)
  • rezsofiz
    #3586
    Sztem csak 1szeru veletlen
  • Sheva
    #3585
    hát aztán nem sok időt töltött a jó oldalon :)
  • Sheva
    #3584
    ha jól emlékszem a 2-ben is másféle öltözetben volt...
  • Csaba
    #3583
    Mert úgy design-osabban nézett ki Lucas szerint.:-) Meg hát ő volt a kiválasztott (aki egyensúlyt hoz az erőben, blabla...), akkor neki csakazértis másfajta öltözék kellett. Hogy miért épp fekete? Hát, rózsaszínben csak ne mászkáljon már! :-)
  • Sil3nt
    #3582
    azt nem értem, hogy Anakain miért van fekete öltözetbe? mármint az elején amikor nem fordull meg a fejébe, hogy a sötét oldalra álljon? miért nem vett fel rendes öltözetet mint a többi jedi? lehet hogy hülyeség, de nem értem :D
  • flashX
    #3581
    :)
  • Johnyy
    #3580
    persze de valahogy ez egy olyan fojamat hogy meggyőzödik az ebmer a Jedi mivolt tökéletessségében aztén rájön hogy a sith az jobb dolog és a végén eszmél rá az igazségra ami relatív lehet az adiigi életéből fakadóan .... ezen a folyamaton Vader átment ,, de Luke csak az 1. részig jutott el és eszerint cselekedett ... szerntem :)
  • Johnyy
    #3579
    sz SW teszi, mert az olyan ... hm.. jó!
  • Mhosah Myth
    #3578
    Egyébként tényleg arra volt szüksége az átálláshoz Vadernek, hogy látta, hogy a fia ugyanolyan helyzetben volt mint régen ő és a fia kevesebb tanulással mégis ellentmondott a csábításnak ő pedig annak idején nem tudott. És emiatt átmérlegelte a dolgait, hogy mi történt meg egyebek. És emiatt állt vissza a jó oldalra. Szerintem.
  • flashX
    #3577
    Johny, te jól vagy? Olyan furcsán írsz...olyan...jól :D
  • Johnyy
    #3576
    Végül is ha belegondoltok szerintem Luknak sokkal másképp lett előadva a dolog, ő úgy értelemzte hogy a Jo oldal létezik és van egy dolog a sötétség ami leépíti az embert és "leprássá" teszi ami álltal leszáradnak a tagjai.. lásd véder vagy elszenyeződik a bőr és arrc, lásd sidius ... és ő szerintem nem tudta hogy az apja hogy let t olyan meg hogy a sötét oldal az nem pusztulást hanem relatívan szemlélve nem lehet rossznak nevezni (mivel végül is a köztérsaságban béke lett a sithek győzelme után) TEhát LUke-nak sok minden nem lett elmondva... ami Vadernak el lett mondva és hosszú évekig be lett adagolva ... ami folytán bárkinek a gondolatait lehet bofolyásolni...
  • Johnyy
    #3575
    Igen vader megöli őt mert egyébként nem halna meg.. de ezért nem harcol tovább hanem maga elé emeli a karját, mert ugye gondolom ienkor egytiszta lelki koncentráció szükséges.. yodának ugye volt rá ideje, Vader- nek meg elég volt hogy elhatlamasodjon rajta a benne rejlő kicsiny jo... láttátok hogy hidegvérel akárkit megfojtott de gondolom amikor meglátta a fiát akkor Padme re gondolt hogy valaha volt valaki akivel őt már csak luke meg Leia köti összes ép ezért akarta elpusztítani az uralkodót és a fiával uralkodni... de mivel lááta hogy mi volt Luke választása beletörődöttt mert errre votl szöksége talán,, láthatta a Vödrön kívül is Luk-ot és ez adott neki erőt erre e képeségre aminek fojtán ott ált Obivan és Yoda mellett
  • RaveAir
    #3574
    Erre mondják, hogy "vaktöltény". :) Tudom, hogy miről volt szó, csak eszembe jutott ez a jó kis hasonlat.
    Ugye a filmben valami ilyesmit mond Kenobi: "Ha most lesújtasz rám, akkor erőm nagyobb lesz, mint valaha". Utalva arra, hogyha meghal, akkor ő is az Erő részévé válik, tehát tényleg hatalmasabb lesz.
  • z3d
    #3573
    ez biztosan egy buta kérdés, de a sorrend nem az hogy Vader levágja, ő meg halálakor egyesül az erővel? ugyanúgy, mint Yoda is meghal végelgyengülésben, és utána egyesül az erővel. . . nekem ez jött le a filmek alapján
    (bevallom ezeknek nem olvastam utána. . . )
  • Johnyy
    #3572
    azal kapcsi hogy azért áldozta fel magát mert ugye még terelgethete volna el nyugottan, de a jediknél az egy képeség ami nagy öszpontosítást igényel hogy képesek legyenek egyesülni az erővel és utána szelem alakban megjelengetni.... ezért emelte fel a kardját maga elé és ezért tünt el olyan gyorsan ....
  • RaveAir
    #3571
    "A légzéspanaszokkal küszködő, feketeruhás, páncélba bújt varázsló egy nagyot suhintott varázspálcájával a vén salabakter fejére, és az erre eltűnt..."
  • Breki33
    #3570
    nem kockáztam ki simán látható volt másodszorra

    csak azoknak mondtasm akik nem vették észre milyen elegánsan elugrik a lehetőség elől
  • deep
    #3569
    Az összes film küzdelmeiben vannak ilyen "hibák" százával. Ezeket nem kell kikockázni és nem zavarók:D Valószínűleg ezért olyan a sebessége amilyen:)
  • Breki33
    #3568
    Hát ez előbb van de körülbelül.

    Anakin meg elegánsan elsassézik

    Bár lehet, hogy benne van a becsületkódekben hogyha az ellen hátulről védtelen inkább elindulunk elé :-)
  • Gorvik #3567
    Mikor hátat fordít Dooku Anakinnak a lépcsőn?