3766
  • Mhosah Myth
    #1581
    Tulajdonképpen ezt nem hologrammként akarták feltűntetni hanem a már mindenhol megszokott szellemszerű alakban és gondolom, hogy a hologrammos effekteket használták fel... Ha pontosabban érdekel a megjelenés annyi a fontos, hogy Yodak, Obi és Anakin azért tud megjelenni mert ők a leghatalmasabb jedik ez az egyik. A másik pedig Qui-gon hatalmassá vált mert ő eggyé vált az erővel miután meghalt és a filmben többször is hallani a hangját pl. amikor Anakin leöli a taszkeneket akkor Yoda meditálása közben Qui-gon hangját hallhatjuk. Yoda és Obi-van is tőle tanul a későbbiekben, vagyis a régi részekben de ez még a 3. részből fog kiderülni. Yoda mondja majd Obi-van-nak hogy elvonul tanulni Qui-gontól :). Mindenesetre sztem Qui-gon behatása miatt tudnak megjelenni szellemalakban!
  • flashX
    #1580
    "nem tudja vki hogy pontosan melyik színű kard mit jelképez? a kék a jedi guarianeké nem? akik a békét őrzik. a zöld az mit jelképez? meg a lila meg a narancs, stb.? a piros az a saját útját járó lovag, legtöbbazör sith ugyebár."

    :)
  • flashX
    #1579
    Starwars.hu-n nincs fönt a lézerkard színek jelentése :C
  • bigapó
    #1578
    jó ezt értjük, de akkor is van valami oka, hogy ki milyen színt választ, nem? például miért vörös a Sith-ek kardja? mert ők azt szeretik? :) szal érted, tényleg van értelme, jelentősége.
  • flashX
    #1577
    Magenta =/= Default Lila
  • flashX
    #1576
    :o
  • Punker
    #1575
    talán mert 82-ben ezt volt a max technikailag? :)
  • flashX
    #1574
    II.-s stílus azt hiszem..

    Ahogy elnézed, hogy harcol, könnyedén vesz minden mozdulatot, nagy mestere a kardnak.
  • franco
    #1573
    én csak egy árpád-házi királyunkat idéztem...
    írhattam volna azt is paraszt módon hogy Mihail vazzeg ez csak kitaláció! -de gondoltam ezen azért megsértődnél...
  • flashX
    #1572
    ;)
  • Mhosah Myth
    #1571
    Ez egy teljesen véletlen hatása :) ugyanis a forgatásnál Samuel L. Jacksonnak volt egy különleges kérése, hogy ő különbözzön a többiektől és más színű fénykardot akart. Így jött hogy ő lila fénykardot kapott és később ezt használta fel Lucas szóval ez nem tudatos választás volt hanem véletlen egybeesés
  • Mihail
    #1570
    ő ki beszél boszikról? azok különben is csak félrevolnult emberek voltak, mert az egyeüllétben jobban lehet az ilyen képességeket kifejleszteni, mivel nem zavarja őket más emberek energiarezgése. jobban önmagukra tudtak hangolódni.
    én ismerek néhány csikung gyakorlatot, akkor varázsló vagyok? nem ezek természetes folyamatok, csak az urbanizáció kapcsán elfelejtetettük ezeket a képességeket. amikor pl. valaki sokat meditál és kitisztítja a gondolatait, ezt rendszeresen csínálja, és megtisztul az elméje, nem agyal annyit, ettől aztán több lesz az élet ereje, ennek hatásai pl. h kifinomulnak az érzékszervei, és jobb lesz az intuíciója, a dolgok mostani működéséből ráérezhez jövőbeni eseményekre, persze azok mindig változhatnak, ha a működés módosul..
  • Mhosah Myth
    #1569
    Dooku gróf Jedi mesterként félretette fénykardját, amit még ifjú Padawanként csinált és ahogy azt a jedik időnként szokták, sokkal különbet készített magának. Elvileg egyéni elgondolások alapján csinálta a szerkezetet amely sem mestere Yoda kardjához sem a kor szokásaihoz nem hasonlított. Gondosan tanulmánonyozta a jedi archívum feljegyzéseit, hogy olyan fénykardot állíthasson elő, mint amilyet a forma II fénykardpárbajok virágkorában használtak. A forma II ha jól emlékszem egy ősi stílus/harcmodor, aely a hosszú, elegáns mozdulatokat részíti előnyben, és hihetetlen kézügyességet igényel. A fénykardjának ívelt markolata különleges trükköket és pontos pengemanőverezést tesz lehetővé. Ez a kardszerkezet előnyös Dooku számára az olyan jedikkel szemben akiket arra képeztek, hogy a fénykardot a sugárlövedékek elhárítására használják.
    Valamint van még egy speciális része a kardjának amely a markolat tetején található. Ez egy gomb. Rajtaütésszerű , közeli támadás esetén hüvelykujjal kezelhető ravasz azonnal meg tudja rövidíteni a pengét!
  • Mihail
    #1568
    másik kérdés(ha már így összegyűltünk):
    a 6. rész végén miért hologramként jelenik meg yoda és obiwan szelleme? szóval úgy értem miért uyganúgy néz ki mint 1 holodisc felétele?
  • franco
    #1567
    lol szegény füredhetne már:D
  • Punker
    #1566
    egyszer itt Egerben péntek éjfél körül a főutcán a Liceum(főiskola) épülete elött 1 alkesz csövesz kb 10 kanalat ragasztott magára hátára meg hasonlók, és úgy mászkált, tuti vele volt az erő
  • franco
    #1565
    hmmm...
    "Márpedig boszorkányok nem léteznek!"
  • Mihail
    #1564
    hát ja tudom h bottal meg rúddal nyomják, ettől tűnik valóságosnak, csak kár h megvalósíthatatlan egy ilyen fegyver, bár kitudja az anyag sokféle képpen alakítható, és végülis olyan emberek léteznek akik tárgyakat tudnak mozgatni. és egy kis gyakorlással bárki megtapasztalhatja h a tenyér csakánk ha feltöltődik olyan mint egy mágnes egyik pólusa, érdekes dolgok ezek..
  • Mhosah Myth
    #1563
    Obi-van Kenobi mondja a New Hope-ban!
  • bigapó
    #1562
    ja, ilyen színes pálcát használtak gyakorlásnál és felvételek alatt, asszem valamilyen grafit-keverék (hogy mi van benne azt nem tudom, de a grafit az biztos, olvastam) egyszer (többször) el is tört, annyira vehemensen estek egymásnak, pedig állítólag nem könnyű eltörni, annyira "erős" anyag.
  • franco
    #1561
    eddig csak 2 könyvet olvastam el
    -a darth maulost angolul
    -egyet meg skywalker akadémiájáról yavinon
  • franco
    #1560
    nah nem olvastam de 1557ben jót mondtam:D
    [túljó]
  • Punker
    #1559
    mert ő más stílusban vív, ti nem olvastátok a könyveket?
  • Mihail
    #1558
    jah télleg, de a kék meg a zöld az nem hasonlat volt, az asszem konkrét jelentéssel bírt
  • franco
    #1557
    alap.
    elég szokatlan fénykard-formát is használ
  • Punker
    #1556
    Trilogy bónusz lemezen van hogy az EP.IV.-ben 7 kilós vasrúd volt hogy legyen súlya és vívásnak tűnjön :)
  • franco
    #1555
    az 1. kérdésedre a válasz egy kérdés:

    szted miért csak erőérzékenyek használják?
  • Mihail
    #1554
    meg pl. jól láttam, h doku gróf fénylardjának a markolata előrefele görbül alul? mint egy szablyának a markolata. jópofa, nem?
  • franco
    #1553
    az akkor volt amikor atton kérdezte milyen színű volt a lightsabered
    de ott csak mint hasonlat voltak jelen a magyarázatok.
  • Mihail
    #1552
    a fénykard téma is elgondolkodtató ha jobban belemerülükn. az alapvető probléma az hogy a fénynek nincsen súlya, vagy legalábbis rendkívül kicsi. tehát hogyan forgatják úgy mint egy kardot? a markolat ennyire profin ki lenne súlyozva? meg hogyan akadnak össze.. na jó nem leszek illúzióromboló.. mondjuk a forgatáshoz vmi spéci festékkel bevont rudat használtak amit megvilágítanak, de ma már gondolom számítógépple megy a dolog.
  • Mihail
    #1551
    nem rossz
  • Mihail
    #1550
    a kotor 2ből kéne kikeresni azt a részt amikor a sszem kreia arról beszél, h melyik kristály mit jelképez. pl. a narancs színű az vmilyen bolygónak a napját
  • Mihail
    #1549
    clone warsban amikor anakin a sith assasinnal küzd akkor is elkezd esni, jól megvan csínálva.. kotorban nem emléxem olyan részre ahol bele lehet menni a vízbe, de alapvetően vízben semmiféleképpen nem lehet olyan gyors mozdulatokat végezni, mivel sokkal sűrűbb közeg, tehát ha reálisan nézzük irtózatos baromság egy ilyen víz alatti csata, és tényleg csak a TV-t bámuló kiskölykök veszik be, de remélem ők se =)
  • bigapó
    #1548
    A Jedi - lovagok évezredek óta szinte kizárólag Adegan kristályokat használnak fénykardjaikba. Az Adegan család által forgalmazott kristályok gyakorisági sorrendben:
    - kathracite,
    - relacite,
    - danite,
    - mephite,
    - pontite.


    Az energiacella termeli azt az energiát, ami több csiszolt kristályon halad keresztül. A kristályok egy vékony fénysugárrá fókuszálják az energiát, amely egy kis lencsén keresztül kisugárzódik, így alkotva a kard pengéjét.


    A penge rezgésszámát meghatározza az is, hogy hány kristályt építettek bele a markolatba. Ez általában 1- 3 kristály, ami meghatározza, hogy a fénypenge hossza állítható-e. Egy kristály esetében a penge hossza és a hatásfoka állandó, míg több kristály esetén meghatározható a hatásfok, a kristályok egymáshoz viszonyított távolságának megváltoztatásával változtatható a pengehossz is.

    A penge színét is a kristály típusa határozza meg, így egy hozzáértő a penge sajátosságait annak színéből, árnyalatából is képes meghatározni. A fókuszált fény-nyaláb kiáramlik a markolat közepén lehelyezkedő pozitív töltésű energialencséből, majd ívben visszahajlik, és ennek mentén visszatér nagy energiájú áramlásként a markolat csúcsán elhelyezkedő egy negatív töltésű tölcsérbe.
    Innen egy szupravezetőn keresztül az energiacellába áramlik vissza, érzékelhető veszteség nélkül, majd a körforgás kezdődik előröl.

    A kiáramlási erő nagysága határozza meg azt a pontot, ahol a fénysugár ívben visszahajlik, így szabályozható a pengehossz. A penge fluoreszkál, és halk zümmögő hangot ad ki, hőt azonban nem áraszt magából. A markolatba épített csatlakozón keresztül az energiacella utántölthető.


    A jedik természetes kristályokat alkalmaznak, de mesterségesen előállított kristályok is tökéletesen megfelelnek, bár az utóbbiak pontos elkészítését senki sem ismeri. A kristályokat simára és tökéletesre kellett csiszolni, hogy a fénynyaláb egy irányba haladjon.

    A sok típusú kristályokból amik léteznek a galaxisban, a tibanna és az adegan kristályok felelnek meg a legjobban. A corusca drágakövet is lehet alkalmazni, Lowbacca pedig egy nagyon ritka, vulkanikus eredetű kristályt alkalmazott. Másik ismert kristályok az ilum és a kaibur.

    - kivágva a Starwars.hu-ról. ez ugyan nem írja le, hogy ki milyen színt használ, de azért van utalás. majd még keresek infót:)
  • bigapó
    #1547
    télleg. most mondasz valamit. ott hogy van? már nem emlékszem. arra viszont igen, hogy a Jedi Knight 2-ben van egy olyan rész mikor esőben kell menni. az nagyon kafa. először nem tudtam mijaza füst, aztán rájöttem, hogy az esőcseppek elpárolognak mikor a fénykard pengéjéhez érnek. nagyon okos ötlet volt a programozó bácsiktól:))
  • flashX
    #1546
    Ehhez a kérdésdhez visszatérve: vkitől hallottam, hogy a magenta színű sabert azok használnak akik mindkét oldalon jelen vannak..

    De erről más is írhatna, csak van itt vki.. :O
  • Mihail
    #1545
    a válasz az h kotorban be kell menni a vízbe és akkor majd kiderül =))
  • bigapó
    #1544
    és akkor felébredtem és észrevettem, hogy belelóg a kezem a bilibe... :DDD
  • Mihail
    #1543
    én azt nem értem clone warsban, hogy anakinnak miért csak az alkarja mechanikus nem az egés keze volt az?
    az utolsó epizódokban viszont az érdekes, amikor a barlangban van a látomása, és látja azt a lényt amelyik legyőzött vmi robotot lés olyan mechanikus keze lett, majd ahogy pusztított egyre erősebbé vált és végül mindenkit elpusztított maga körül. ez anakinra is igaz lesz..
  • flashX
    #1542
    The Force will be with you..always.. - na ki mondja? SW rajongóknak alap :)