3766
  • rezsofiz
    #3646
    Miután bájosan megdumcsizta a császárral hogy "békét" hoz a birodalmukba, gondolom utána felvette a kardját, hogy legyen mivel békét csinálni :P
  • wizy
    #3645
    nem még, nincs rá pénzem:-(
  • franco
    #3644
    hehe
    maximalista :D

    könyv megvolt? amikor levágja vader a szakadárok vezetőit a magyar kiadásban vörös fénykardról beszél...
    na ez már valami....:D
  • Punker
    #3643
    nem csak neked tűnt fel :)
  • wizy
    #3642
    hm.... most nézem a filmet gépen.... Anakin 'what have i done' mondata, leroskad, kezéből kiesik a fénykard. beesküüszik palpinak, 'rise', ő pedig feláll, és követi őt. a fénykard lenn marad. kérdés, hogy mikor veszi fel? mikor veszi észre, hogy nincs nála? mutathatták volna, ahogy felveszi... kis hiányérzet van most bennem:D
  • rezsofiz
    #3641
    ^^
  • wizy
    #3640
    jo, persze, tudomén, hogy Anakin nem mondhatja azt, hogy "várj egy percet, ezt át kell gondolnom":D

    köszi, mert probáltam rosszakat is belefűzni, hogy ne csak istenitsem a filmet:D
  • rezsofiz
    #3639
    "nem látszik rajta eléggé a vívódás, szinte első szóra cselekszik. "
    jo, ebben van vmi, csak tod hogy van ez. nem lehet 5 percig azt mutatni hogy Anakin ott gondolkodik :)

    egyébként az elemzésed objektiv, tetszik nagyon, abszolut egyetértek!
  • wizy
    #3638
    és most jövök rá, hogy mennyi fontosabb és érdekesebb, emlitésre valo jelenetet kihagytam a rövidség érdekében:DDDD
  • wizy
    #3637
    na most van egy kis időm, szal jöhet az "elemzés":DD

    ez az eddigi legdurvább SW-film, amit láttam. Ez kétségtelen:D Mikor először ültem be a moziba, féltem, hogy tul sokat várok a trailerek és TV-spotok alapján, de az első öt perc elteltével már tudtam, hogy erről szó sincs. Felejthetetlen élmény volt, melyet csak az árnyékolt be, hogy egy jelenetnél elment a kép, majd a hang; leállitották, majd fél ora mulva továbbjátszották az ominózus jelenet megismétlése nélkül.....
    A nyitó csata valami félelmetes. Még most is beleszédülök a két kis vadászgép manőverezéseibe. Az a néhány mély dobütés tökéletesen előkésziti a terepet az Erő-téma kissé harciasabb változata számára. Obi-Wan beszólásai egy kissé kalandfilmmé teszik a RotS első fél óráját. Ebben a közegben még R2 vs. droidokon is tudok mosolyogni, nem úgy mint a Phantom Menace-ben Jar-Jaron, vagy az Attack of the Clones-ban a fejét vesztett 3PO-n. A liftes jelenetek is beleillenek ebbe a könnyed, humoros "feelingbe". A Dooku vs. Anakin-Obi-Wan féle
    párbaj nagyon tetszik, egyetlen hibája, hogy túlságosan is rövid... De ez a fajta rövidség talán Dooku szerepét is jellemzik a kancellár terveiben. Szép, számomra kicsit gyors, ahogy Anakin lefejezi a grófot... nem látszik rajta eléggé a vívódás, szinte első szóra cselekszik. De ezt már csak azért mondom, hogy belekössek a filmbe:D Grievous karakterének a lényegét először nem igazán értettem, hogy minek rakták egyáltalán bele a filmbe (megjegyzem, hogy talán az ő magyarhangja a legrosszabb a filmben; na jó, talán Anakiné még rosszabb), de néhány ujranézés után megszerettem ezt a fél-droid élőlényt, főleg a hangja és a mozgása miatt.... már kezdem sajnálni, mikor Obi-Wan lelövi:D

    ugy látom, ez az elemzés túl hosszu lesz, szal inkább rövidre fogom:D A leszállást követő párbeszéd mester és tanitványa között szépen rávilágit arra, hogy immár elfelejthetjük az AotC-ban látott viszonyukat; sokkal inkább két egyenrangú barátot látunk magunk előtt. Nem gondoltam volna, hogy ennyire jóban lesznek még a film elején is, de egy meglepetéssel több:D Az amugy sem lassu bevezetés után felgyorsulnak az események: Padme gyereket vár, jönnek a rémálmok, Palpatine kinevezi Anakint, majd a Tanács kémkedni küldi őt, kiderül, hogy Palpatine = Sidious, Darth Plageuis története (ha jol irtam); Kashyyyk, Utapau, Boga, Mustafar és még sorolhatnám... Ezekhez a jelenetekhez pedig John Williams szolgáltatja a páratlan zenét, mely nem kiegésziti a filmet, hanem még egy jo nagy pluszt ad hozzá. Pl. mikor Anakin és Padme egymást nézik a messzeségben, és szol a Padme's Ruminations.... az valami fergeteges, ahányszor láttam, mindig megkönnyeztem:D
    Windu vs. Palpatine harctól féltem talán leginkább, mivel a kancellár most ragad fénykardot először (erről jut eszembe, hogy mikor a moziban meghallottam a lézerkard szót, legszivesebben átvágtam volna Yoda nyakát:D). Nem tetszik, hogy az uralkodó olyan gyorsan végez a három Jedivel, mikor azok sem vmi gyenge, másodrendű lovagok/mesterek. A villámozást, Palpatine szinjátékát, valamint Anakin átállását viszont imádom. Sokan mondták, hogy túl gyorsan áll át a sötét oldalra, de Hayden szinészi játéka valami hihetetlen. Látszik az arcán, hogy utálja magát érte, de megteszi. Majd jön a RotS talán legérzelmesebb része: a Templomba vonulás, a 66-os parancs, a gyerekek kivégzése. Ez a másik olyan rész, melyen eddig mindig kicsordult a könnyem:D
    Ezután utazunk a Mustafarra, ahol Anakin immár igazi Sith nagyúrként körültekintő a mészárlás szempontjából; mikor belép a szobába, első dolga, hogy bezárja az összes ajtót.... hihetetlen. És a végén az utolsó párbeszéd Anakin és Padme közt (mikor mondja, hogy együtt uralhatnák a galaxist, látszik a szemében a téboly és az őrület.....), valamint Obi-Wan és Anakin közt (McGregor szinészi játéka ebben a jelenetben csucsosodott ki teljesen), majd a végső harc (mely mikor elkezdődött tegnap a moziban, legszivesebben sirva röhögtem volna, annyira tele voltam feszültséggel:D) Darth Vader vs. Obi-Wan, a másik szálon pedig Yoda vs. Sidious. Mikor Yoda a falhoz csapja a guardokat, az valami félelmetes, majd ahogy a felemelkedő podon harcolnak, Sidious pedig ordit dühében; leirhatatlan. Majd a végső megcsonkitás Anakin részéről, és ahogy lángra kap.... közben szól az Immolation Scene a maga szomoru félhangjaival.... örökre kedvenc marad:D A végső lezárás Padme halálával, és Anakin "műtétjével" (az "FPS"-jelenet remek ötlet volt Lucas számáról), és a naplementével.

    Összegzésképp: a szinkron valami undorito:D, a történet szép, a szálak (nagyrészt) sikeresen elvarrva... és akkor még rövidre fogtam:D 10/10-et simán kap tőlem
  • rezsofiz
    #3636
    :DDD
  • wizy
    #3635
    hidd el én is mennék, mert még szerdáig vetitik a helyi moziban, de szüleim már igy is pszichologushoz akarnak vitetni, mert egy filmet legalább négyszer nézek meg:DD
  • rezsofiz
    #3634
    én ma megyek 6.jára :|
  • wizy
    #3633
    hát már láttam moziban 2x, itthon gépen meg 3x legalább, szal én már kiáradoztam magam:D de majd ide is áradozok, amint lesz egy kis időm:D
  • Johnyy
    #3632
    csak ennyi?:oooo , mniimum fél oldal áradozást kérek xépen :DDDD ,)
  • Sheva
    #3631
    az beztos... :D
  • wizy
    #3630
    [jó volt a mozi:D]
  • Sheva
    #3629
  • rezsofiz
    #3628
    jah ;\ de utána jo :P
  • franco
    #3627
    már moziünnep van? :O

    mondom, az a kár hogy az első jegyet ki kell csengetni...:(
  • wizy
    #3626
    [ő is]
  • artschiatwork
    #3625
    [ma nézi meg a moziban]
  • franco
    #3624
    lesz még DVD...
  • Sheva
    #3623
    hmmm... ez a topic kezd hanyatlani :(((
  • gErIbÁ
    #3622
    naon cool
  • rezsofiz
    #3621
    http://torespont.beats.hu/player.html
  • Johnyy
    #3620
    lehet hogy ott is volt .. :o
  • Ben C
    #3619
    tetszett. kész. :D
  • Breki33
    #3618
    nem tudom volt-e

    csak rajongóknak

  • Prof William
    #3617
    Valami ilyesmiről és nis olvastam. Nem egy képregényben volt?
  • Johnyy
    #3616
    ne a veszőimet kritizáld hanem a filmet elemezgesd :P ;)
  • Ben C
    #3615
    na, még átveszed a vesszőket és elég emberien fogsz írni. :D
  • nimfas
    #3614
    ez elég tömény volt.... komolyan is gondolod? :-D
  • Johnyy
    #3613
    ez egy nagyon kivételes/kiváltságos tulajdonság, Véder nagyúrnak megadatott hogy (de ezt már rászeltesen leírtam lejebb) egyé váljon azzal a jóval ami még benne rejlett és ez volt a végsőkig kitartó kötödése szerelméhez és a fia döbentette rá valami dologra amitől képes volt vissza térni a jo oldalra vagy legaláb is egy számára meg nem magyarázható jelenség történt vele amit még Yodának és Obivanak is tanulnia kellet hosszú remete mivoltuk alatt hogy képes legyen erre a bizonyos "szellem" alakra, namost ez egy olyan dolog hogy egyesültek a mindenhato erővel azaz csak egyjedi látja őket mert a midi clorianok közlik a látványt a testel.

    Aszem hogy a sitheknek is van ien tulajdonságuk, de ez mégnehezeb képeség hogy ujra tudnak születni egy testben... de erejüket ez felemészti és időre van szükségük ujragenelni magukat
  • nimfas
    #3612
    most néztük meg haverékkal a "DVD"-s változatot.... persze láttuk moziban is, ott azért más...

    Egy apró kérdésem azért lenne.... a végén Yoda mondja, hogy Quin Gon megtalálta a módját, hogy visszajöjjön az életbe, szellem alakban, eddig ok is lenne, Yoda és Obi Wan tudja hogy kell, de ki a fene tanította meg ANAKINNAK ???? Mert hogy a császár nem az tuti :-D

    Ezt a jelenetet csak azért tették bele, hogy elvarrják a szálat, hogy miért láttuk a szellemeket a 4-5-6 részben, és miért nem az 1-2-3-ban, de ezzel épp egy újabb kérdést tettek fel :-D
  • Sheva
    #3611
    jah akkor tévedtem
  • Punker
    #3610
    az a 9. rész után van.
  • Sheva
    #3609
    nem vmi olyasmi h Luke alapít egy jedi egyetemet meg stb stb...???
  • datango
    #3608
    ahm, te már olvastad? nagyjabol mi fog tortenni ha igen?
  • Punker
    #3607
    a könyv a 90-es évek elején ezen a címen jött ki.....