3766
  • franco
    #2004
    hol mondtam mást?
  • Bucser
    #2003
    Miért ez kérdés volt, hogy Anakin már az "arcpakolás" előtt is Vader lett volna? Azt hiszem a 6. részben mondja Obi van szelleme Luke-nak, hogy mikor beleesett Anakin a lávába VÉGLEG Vader lett belőle. Többé nem lehetett visszatéríteni a sötét oldalról. Tehát már előtte is a sötét oldalon volt.
  • franco
    #2002
    a világos oldal nem a minél nagyobb hatalmon alapul. ezt anakin se értette meg.

    érdekes kari ez a Qui-gon. kár h ep1-en kívül semmit se tudok róla.
    dokou ep2-ben azt mondta, ha Qui-gon még élne valszeg melléállna
    Qui-gon szvsz magányos farkas volt, pedig ez sith vonás
    ezért is nem tanácstag
  • franco
    #2001
    #1711
  • franco
    #2000
    áhh ez nem az:D
  • franco
    #1999
    ott a pont gratulálok
  • Bucser
    #1998
    A jedik szerintem kozmikus egyensúlyról beszélnek ahgy az erő is minden élő dologból származik minden körülöttünk lévő dologból. a Háború felé való elindulással megszaporodik a halál a rossz ami elsötétíti az emberek életét ezért mondják felborult az egyensúly. Quai Gon Jinn ezért emlegeti, hogy Anakin lehet a megmentőjük, mert az ő sorsában látja az elkövetkező háború elkerülésének a lehetőségét. (Yoda is csak annyit mond Anakinról, hogy a jövője bizonytalan és ezért nem vállalják a kiképzését. Csak azoknak akarnak nagyobb hatalmat adni akiknek biztos a jövője és elkötelezettek a jó oldal mellett. Anakin nem ilyen) Quai Gon viszont csak az egyik lehetőséget látja Anakinban. A megmentőt ezért könyörög Obi-van-nak, hogy képezze ki Anakint. Szerintem az sem elképzelhetetln, hogy Quai Gon Sidious /palpatine hatása alá került és nem vette észre...
  • Dodo55
    #1997
    Tudom, hogy Qui-Gon, csak nem akartam mondani mert spoiler
  • franco
    #1996
    na ez is egy érdekes kérdés.
    akiről beszélsz, az qui-gon.
    a végén SPOILER yoda megtanítja obit hogy beszéljen qui gonnal.SPOILER
    mint a 4-5-6ból kiderül, obi is képes lesz visszatérni az erővel.
    viszont luke milyen tapasztalatlan már és mégis képes beszélni velük....
    egyébként szvsz elég gyengére csinálták meg luke-ot anno
  • Blasta
    #1995
    SPOILER SPOILER!!!!!!!
    (csinálni fogok egy jpeg képet erre a célra)

    "úgyértem sidious menti meg a lávabolygón anakint"

    Ja én nem erre gondoltam, hanem az ezt megelőző "kinevezésére" Vadernek. hisz Vader nem a páncél miatt Vader, hanem már azelőtt az volt mikor átállt.


    "ők úgy értették, az erőben akkor következik be az egyensúly, ha a sitheket kiirtják."

    Na ezaz. És ez folytatódik a későbbi epizódokban is, vagyis miért is hozott egyensúlyt Anakin az erőbe? Megölte az uralkodót majd Ő maga is elpusztult, vagyis a sötét oldal ELTŰNT!

    (erről van egy másik elméletem amúgy)
  • franco
    #1994
    mindjárt 2000es ték, Punker keze a [törl] felett:D
  • Dodo55
    #1993
    Yoda a végén azt modja, hogy visszatért a mestered. Ez a bizonyos mester hol jelenik meg a 4-5-6 részben? Elég rég láttam a 4-5-6 részeket, de emlékszem valami olyasmire, hogy az ember, akinek Yoda beszél a mestere visszatéréséről, beszél valakihez, aki láthatatlan. Ez a láthatatlan ember akar lenni a visszatért mester?
  • franco
    #1992
    nos, anakinhoz szvsz akkor köthatő az egyensúly.
    1x elhozza a sötétséget, a halála előtt pedig újra a világosságot. hirtelen nem tudok még egy ien jedit mondani.

    viszont ha azt nézzük, az is egy egyensúly ha minden jedi és sith halott:D
    ez is majdnem bejön,amikor csakis luke marad életben
  • Blasta
    #1991
    De ha Te lennél Hayden, nem így éreznél ;-)))
  • Blasta
    #1990
    Ez sztem nem ilyen egyszerű.

    Az egyensúly lényege, hogy mindkét oldal egyenlő arányban van jelen.
    Namost ez a Jedik életében azt kell jelentse, hogy az erő jó oldalából pont annyi van jelen mint a rosszból.
    Vagyis mindenképp szükség van a sötét oldalra is, a Sith-ekre is.
    Ez az uralkodó és Vader hatalomra kerülésével pont ÁTBILLENT a sötét oldal javára, majd mikor a Sith elpusztul (a Jedi visszatér végén) megint a jó oldal lesz domináns.
    Maradt 1 élő Jedi aki az erő jó oldalát használja. Ez nem egyensúly sztem...
  • Sephi
    #1989
    Ha lenne 10 forintom minden Spoiler-nel akkor lenne egy Alfam piros.
  • franco
    #1988
    ha erre a Hayden gyerekre ránézek a civil képeken, akkor nem az érzelem fogalom jut eszembe róla....
  • franco
    #1987
    közepesen sPOILER

    úgyértem sidious menti meg a lávabolygón anakint
    ha csak poénnak mondtad akkor sry.nem poénkodom ezen a filmen.egyelőre.

    az egész a körül forog h a jedik félreértelmezték az "egyensúly" fogalmát.
    ők úgy értették, az erőben akkor következik be az egyensúly, ha a sitheket kiirtják. /egyébként ez érdekes sztem,hogy pont a jedik törekednek valaminek a kiirtására/
    pedig ugyebár a mérlegnek is 2 oldala van.és az egyensúlyhoz 2 azonos fél kell...
    [költői,túljó]



    közepesen SPOILER
  • Blasta
    #1986
    Durva érzés lehet, gondoljunk csak bele.
    Gyerekként ezen nősz fel, mindig valami megfoghatatlan dolgot, a megtestesült gonoszt jelenti Vader jelmeze, majd felnőttként ebben a jelmezben egyszercsak Lucas azt üvölti melletted, hogy EKSÖN!

    Nem lehet eccerű érzés... :-)
  • Bucser
    #1985
    NEm mert a jó és a rossz nem volt egyensúlyban.
  • Blasta
    #1984
    SPOILER SPOILER!!!!!!!!!




    "darth vader már a saját életét is sidiousnak köszönheti"

    Hát mivel Ő adta neki a nevét is, így... :-)


    Nade tényleg, erre tudtok válaszolni? Mit jelent az egyensúly az erőben?
    Mikor a Jedi tanács volt "hatalmon" és a jó ügy érdekében használták a tudásukat és az erőt, másokért éltek (ahogy ezt Anakin is kimondja) az nem volt EGYENSÚLY????
  • franco
    #1983
    félelmetesen egyre jár az agyunk.....


    annyival egészíteném ki, hogy darth vader már a saját életét is sidiousnak köszönheti
  • Blasta
    #1982
    SPOILER SPOILER SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    1. Igazad van, de sztem 70%-os robotként, maszkban, elárulva az eszméit nem igazán lett volna értelme Padméhoz ragaszkodnia. Sztem rájött, hogy elQrta, és ment tovább azon az úton amit választott.

    2. ebben is igazad van, de sztem nem az elnyomással volt a gond, hanem alapból azzal, hogy elkezdték kiképezni. Ha nem állnak neki a kiképzéséhez, akkor nem érzi magát elnyomva tán.


    Egyébként meg mit is jelent az, hogy ANAKIN EGYENSÚLYT HOZ AZ ERŐBE?????
  • franco
    #1981
    ehh a megvilágítás:D:D:D:D
  • Breki33
    #1980
    Amikor Christensen először megjelent a színen Darth Vader-ruhájában, Rick McCallum emlékei szerint az egész Fox Stúdióban megállt az élet. Mindenki hallott már a jelmezről, de úgy tűnik, mindenki tanúja akart lenni a pillanatnak. „Sok száz ember gyűlt össze a díszletnél, hogy megnézzék Haydent. Erre a pillanatra vártunk már régóta, és most ez lett az egész forgatás legjelentősebb és legköltőibb napja.”
    Az élmény Christensen számára kicsit mást jelentett. „Eleinte rettentően izgatott voltam, hogy végre viselhetem az öltözéket, aztán pedig azért küzdöttem, hogy egyáltalán talpon maradjak, nehogy összetörjem a jelmezt - meséli nevetve. - Aztán amikor a kamerákat bekapcsolták, és George azt kiáltotta: 'Felvétel!', az hihetetlen érzés volt. Abban a ruhában tényleg erősnek és gonosznak érzi magát az ember. Még most sem tudom elfelejteni és szavakba önteni az élményt, pedig azóta már két év telt el.”
  • Breki33
    #1979
    A jelmezek:

    Biggar jelmeztervezőnek szintén újra kellett alkotnia valamit, amit a nézők először 1977-ben láttak: Darth Vader ruháját. Ennek a jelmeznek pontosan úgy kellett kinéznie, mint régen, de szerencsére Biggar képzelete szabadon szárnyalhatott, amikor más szereplőknek több tucat különféle gyönyörű jelmezt tervezett.
    A sith-ek bosszúja több, mint ötszázféle titokzatos és egzotikus jelmeze közül néhányat közvetlenül a cselekmény teremtett. „Tudtuk,” - mondja Biggar - „hogy Padmé az egész film alatt áldott állapotban lesz, és ezt a körülötte lévők közül senki sem sejtheti. Egyfajta puhaságot, finomságot akartam érzékeltetni a ruhákhoz felhasznált anyagokon keresztül. Lehetőségem nyílt bemutatni életének komorabb oldalát azáltal, hogy kissé sötétebb színeket használtam. Csodálatos élmény a jelmezeken keresztül érzelmeket és személyiségeket ábrázolni egy ilyen nagyszerű epikus történetben.”
    Bár Amidala vált legtöbbször jelmezt a film során, Biggar szerint Palpatine öltöztetése bizonyult a legnagyobb kihívásnak. „A cselekmény előrehaladtával a hat jelmeze egyre sötétebbé és díszesebbé válik. Szürkét és barnát visel, később már szinte feketébe hajló színeket, ezzel is közelebb kerül a sötét oldalhoz.”
    Vader ruháját is módosítani kellett kissé az eredetihez képest. „Kicsit gépiesebbnek próbáltuk bemutatni, a páncél is vadonatújnak látszik - persze az is, ha ragaszkodunk a történethez” - mondja Biggar. - A változtatások miatt kissé bizonytalanabb lett Vader mozgása is, ami érthető, mivel Anakin először viseli ezt az öltözetet.”
    Az operatőr Tattersall beleborzongott, amikor először meglátta Vadert - de nem Vader gonosz mivolta miatt. „Azon törtem a fejem, hogy hogy a fenébe fogjuk megvilágítani azt a fekete sisakot a fekete űr háttere előtt?” - meséli nevetve.
  • franco
    #1978
    SPOILERSPOILERSPOILERSPOILER

    1.nos én angolul néztem, és a végén sidious azt mondta hogy elvakult haragjában anakin ölte meg padmét
    egyébként angol verzióban tök félénken mondta sidious, mintha félt volna vadertől, a haragja erejétől
    egyébként hallottam oan véleményt amikor kijöttünk, hogy volt aki sajnálta vadert...

    2.nagyon jó vagy.....
    egyébként a jelleme miatt nem lett volna szabad a srácot jedinek képezni
    a jedik egész filozófiája és anakin jelleme úgy van megalkotva, hogy semmiképp sem járhatnak egy úton



    SPILERSPOILERSPOERLSSPEORL
  • Breki33
    #1977
    nem én kezdtem
  • Blasta
    #1976
    Írhatod simán!!!!
    Csak ne csodálkozz, ha kacsának minősítik (bizonyítékok híjján)

    Na sztem OVER nem?
  • Breki33
    #1975
    ja az biztos


    oké legyen szerinted kacsa
    demajd gondolj erre mikor megtudod

    Amúgy Lucas is bejelentette nézz csak utánna
    És miért ne írhatnám egy fórumon?
  • Tatyla
    #1974
    !SPOILER!

    Na két dolog:

    1.Miért nem kérte számon Sidiust ,Anakin Padme halála után hiszen nem ezt igérte neki?

    2.A Jedi tanács okolható szerintem azért hogy megszületett Vader,hiszen elnyomásuk vitte öt a sötét oldalra!
  • Blasta
    #1973
    Nekem csak logikus a gondolkodásom, neked furcsa.

    Ha most azt állítanám, hogy tudok aranyat csinálni ólomból, de nem tudnám bizonyítani, akkor nem Te lennél a hülye aki kételkedik ebben, hanem én aki ilyen baromságot állít.

    Sztem kristálytiszta logika...
  • Breki33
    #1972
    A TV2-ön most van beszélgetés a filmről
  • Breki33
    #1971
    és miért ne?

    te állíthatod hogy kacsa? PP

    érdekes a gondolkodásod
  • bigfoot
    #1970
    csak kérdeztem valakitől itt és ő írta hogy 120perc...
  • Nyiri
    #1969
    Valami urleny
  • Mhosah Myth
    #1968
    Ha visszaolvasnál láthatnád, hogy 143 #1952
  • bigfoot
    #1967
    120perces ???:O:O:O
    az nagyon kevés!!!
    nem értem miért ilyen rövid
  • Mhosah Myth
    #1966
    Nem! Maga a színész forgatás közben szénné égett és már meg is halt!
  • Duddits
    #1965
    Szénné éget? Valóban, vagy csak valami maszk?