3766
  • Bandew
    #2164
    Fel akarot jelenteni egy kis léért? Ez nagyon gáz!
  • Unreal1942
    #2163
    Nem csak annak hangzik...Egyébként nem tudom.
  • Gorvik #2162
    Komolyan pénzt lehet kapni, hiteles feljelentésért? Ez jó
  • Bogyi007
    #2161
    Szemétségnek hangzik, de mi annak a hivatalnak a neve, ahol lehet jelenteni az olyat ahol filmeket vettek fel moziban? és állítólag a lebuktatott szemékly után még fizetnek is érte. Mert kaptam egy címet ahol fennt van a film.
  • Gorvik #2160
    Van benne valami. Bár az utolsó mondatoddal nem értek egyet.
  • Bucser
    #2159
    Yodát már az is megviselte amikor Anakin a 2. részben először a sötét oldal felé fordult. Nem csodálom, hogy azt is megérezte amikor a Jediket elkezdték lenyomni... Ahogy a 4 részben is volt amikor az Alderaan elpusztult még Obi wan is érezte a sikolyt az űrön át mintha milliárdnyi élet húnyt volna ki egy pillanat alatt. Itt viszont rengeteg Jedi hal meg nagyon rövid idő alatt ami kiboríthatja Yodát az egyensúlyából és amíg nem szedi össze magát nem vetekedhetett Sidous-al, de muszáj volt neki. POntosan ez az amit Yoda mindig emleget Az időzítés, nem azért mondja,, hogy a történelem nem úgy alakul, ahogy ő akarja, hanem azért mert aki nem jó időben van a jó helyen és a megfelelő erővel nem tud tenni sokat... Tulajdonképpen mikor Luke az 5 részben elment a Bespinre megmenteni Han-t akkor sem tudott semmit tenni és ő maga is majdnem odaveszett... Szerintem Yoda is azért olyan gyenge a 3 részben, mert Megviseli a sok Jedi halála és nem érzi elérkezettnek az időt a konfrontálódásra. Magyarul kicsit depressziós és marhára nem érzi magát késznek arra, hogy megküzdjön Sidious-al...
  • Bandew
    #2158
    A sötét oldal nem erősebb. :-)
  • Unreal1942
    #2157
    "Sidius meg nagyon elbánik vele"
    Láttad a filmet? :)
    Megint túlzás, de értem mit akarsz mondani.
    Én egálnak láttam akkor is.
  • Gorvik #2156
    Mégegyszer leírom (nem kötözködésképp, csak szerintem nem fejeztem ki magam eléggé)

    Ugye a filmben mindig emlegették, hogy Yoda az erőben a legerősebb a jedik közül. (A régi trilógiában is)
    Sidius meg nagyon elbánik vele. Szerintem Lucas abban vétett, hogy Yodát erősebbnek is bemutathatta volna.
  • Unreal1942
    #2155
    A sötét oldal erősebb...talán a gátlástalanság miatt.
    Nem véletlen keresnek kiválasztottata Jedik...aki felveheti velük a harcot.
    Ciki, hogy a kiválaszott elfordúl tőlük a saját gyengesége miatt.
  • Blasta
    #2154
    Nemtom, nekem egálnak tűnt az a duel.
    Nem értettem Yoda miért menekült el. Nem lett legyőzve, mindketten készek voltak már a végére...
  • Bandew
    #2153
    Nem tom én azért nem állnék ki ellene. :-D
  • Unreal1942
    #2152
    Harmat gyenge? ez azért kis túlzás :D
  • Punkerwork
    #2151
    mert erősebb is volt, a császárt csak árulással tudták később is legyőzni :(
  • Gorvik #2150
    Emberek, nem az a lényeg, hogy Yoda kit győz le. Ahogy meg lett csinálva a jelenet, azt mutatja, hogy Yoda harmat gyenge.
  • Gorvik #2149
    Akkor úgy mondom, hogy Lucas nem fejezte ki egyértelműen, hogy ugyanolyan erősek.
    Mert ahogy megcsinálta azokat a jeleneteket, amiben Y. és S. harcol, egyértelmű Sidius fölényt mutat ki.
  • Bandew
    #2148
    Ha Yoda erősebb lenne, akkor nem lenne értelme a 4-5-6-nak, mivel már ott legyőzte volna Sidiust.
  • Unreal1942
    #2147
    Egyszerüen Yoda nem győzhetett...akkor összeomlik a történet.
    Tulajdonképpen "simán" Elmehettek volna Kenobival levágni az uralkodót...mielőtt
    Darth elkészűl.
  • Unreal1942
    #2146
    Nekem nem jött el, hogy Yodánál erősebb lett volna.
    Inkább azt nem értettem, hogy Yoda miért menekült el egy egál duelből :)
    Azt meg végképp nem értem, hogy tulajdonképpen miért vonul vissza teljesen...?



  • Gorvik #2145
    De nem is ezzel van baj. A baj ott van, hogy Lucas nem tudta nekünk úgy bemutatni Sidius, hogy biztos benne, hogy Anakin eljön érte.
    De akkor vajon mért lett olyan randa? Nem hiszem, hogy Anakin kedvéért.

    "megviselte YOdát"
    Ez sajnos belemagyarázás. A filmnél sajnos tények vannak.
  • Blasta
    #2144
    "Palpatine és Windu csatája emlékeztetet régi mesékre, amikor a gonosz nagy hévvel veti bele magát a küzdelembe, aztán mikor sarokba szorították egy, az életéért könyörgő szánalmas féreggé alacsonyodik."

    Ez mellesleg nekem is szemet szúrt, de aztán leesett, hogy Sidius ezt csupán Anakin átállítása miatt csinálta így. Windu karjának levágása után látszik, hogy Sidiusnak ennyi elég volt, Anakin a Jedik ellen fordult, így már nyugodtan jöhettek a villámok és Windu halála...
  • Blasta
    #2143
    "nem az jött le, hogy Sidius sokkalta erősebb Yodánál, ellenkezőleg Yoda valójában gyenge, mint a harmat. "

    Ezt azért meg lehet magyarázni azzal, hogy akkorra szinte az összes Jedi halott és ez igencsak megviselte YOdát, aki így vesztett az erejéből, SZVSZ.
    Látni lehetett mikor minden Jedi mészárlás után Yoda majdnem összeesik...
  • Blasta
    #2142
    "Ez még talán jól is van. De utána egyik percről a másikra a „jóból gonosz lett” című jelenet hiteltelenné teszi az egészet."

    Legfőképpen ez volt a gondom nekem is...
  • Gorvik #2141
    AKI NEM LÁTTA A FILMET, NE OLVASSA EL!!!!!!!!!!!!

    Tegnap én is megnéztem a filmet, és hááát nem tudom….
    Az előzetesek szerint nagyon ígéretesnek tűnt a film, aztán eljött az a bizonyos nap.

    Az elején jobb, ha tisztázom, hogy szeretem a SW világát, nekem tetszett az első kettő a szarvashibáktól eltekintve is. De ennél a Résznél nem tudok eltekinteni a hibáktól.

    Kezdjük az elején. Hirtelen jön minden. A két Jedi bejut a rombolóba, Dooku legyőzése, majd „Halivudi” jelentebe illően nemcsak hogy le tudják rakni a fél-hajót a bolygón, ráadásul pont a leszállópályán. Majd hirtelen kiderül a terhesség.
    Persze sietni kell, meg kell mutatni, hogy lesz a jóból gonosz.

    Az ember (legalábbis én) azt várná (várta), hogy fondorlatosan fűzi meg Anakint leendő mentora. Ehhez képest semmi extra. Palpatine mesél, a naív Anakin hallgat, és elfogad.
    Ez után sincs semmi extra, Palpatine vall, Anakin érthetetlen módon Winduhoz szalad azért, hogy később megölje. Egyszerűen lett megoldva, semmi bonyodalom, semmi homlok csapdosás a néző részéről.

    Palpatine és Windu csatája emlékeztetet régi mesékre, amikor a gonosz nagy hévvel veti bele magát a küzdelembe, aztán mikor sarokba szorították egy, az életéért könyörgő szánalmas féreggé alacsonyodik. Persze itt bejön a képbe a kiválasztott, és meg kell mutatni, hogy milyen gonoszak a jedik. Ez még talán jól is van. De utána egyik percről a másikra a „jóból gonosz lett” című jelenet hiteltelenné teszi az egészet.

    Az elkövetkezendőket nem kommentálom, mert úgy-ahogy jó lett, hiányzott pár jelenet, remélem az extrákba benne lesz „ezt nem lehetett a korhatár miatt berakni az amcsi mozikba (így más mozikba sem)” címmel.

    Amiben a legnagyobb hibát érzem, az Yoda és Palpatine küzdelme. Yoda az SW filmek szerint a leg-erő-sebb jedi. Ehhez képest szánalmasan elbánik Sidius „kis zöld barátjával”, amiből nekem nem az jött le, hogy Sidius sokkalta erősebb Yodánál, ellenkezőleg Yoda valójában gyenge, mint a harmat. És ezt Lucasnak Rendezőnek köszönhetjük, nem tudom, hogy mi a francért így kellett megcsinálni ezt a részt. Szerintem Yoda ezzel méltatlan lett eddigi szerepéhez. Egy hatalmas mínuszpont Lucasnak.

    És talán meglepő lesz: nekem tetszett a film. A fentieket azért írtam (még 5 oldalt tudtam volna írni), mert többet, sokkal többet vártam el ettől a Résztől, és azt hiszem jogosan. Sajnálom, hogy csak az átlagos filmeknél talán egy kicsivel lett jobb. Mindenesetre elmegyek még egyszer megnézni a moziba feliratosan is.
  • Iori
    #2140
    köszi az infokat
  • RaveAir
    #2139
    Az első szezonban 20db 5 perc körüli epizódban, míg a másodikban 5db 15 perc körüli. Harmadik szezon nincsen.
  • Bucser
    #2138
    Nekem Clone wars season 3 kéne... mert az 1-2-t láttam már...
  • Morpheus
    #2137
    Szia!

    Duna Plaza és a MOM park biztos. A Westend-et nem tudom, de szerintem itt meg tudod nézni.

    Üdv:

    Morpheus
  • Unreal1942
    #2136
    Westend. Ott tuti.
  • Iori
    #2135
    Vki megtudná mondani hogy Budapesten hol adják feliratosan a filmet?
  • Smuge
    #2134
    Clone wars részeket elejétöl kezdve honnan lehet letölteni?
  • RaveAir
    #2133
    Az eredeti Jedi visszatérben megkérdezi Luke Leia-t, hogy emlékszik-e az anyjára, de ha jól tudom, akkor ez a dvd-s verzióban már nincsen benne.
  • Nyiri
    #2132
    Nincs igazan igaza :) Mert ha jol emlekszel Luke megkerdezi Leia-t hogy hogy emlekszik az anyjara? Nah mar most nem kerdezte, hogy melyik anyja... Lehet hogy Leia nem is tudja ki is az igazi anyja.
  • CSOCSO
    #2131
    ja es most jut eszembe a legjobb hogy nem kiabalt az amerikai neeeep.. nem sikitoztak nem nevetgeltek ( nahjo egyszer ketszer igen.. pl mikor r2d2 "holdra indul" meg az elejena lift elott /nem indul holdra de erteni fogjak azok akik lattak a filmet/)
  • RaveAir
    #2130
    Neked van olyan verziód, amiben a 2. sorozat egyben van?
  • rezsofiz
    #2129
    Nah volna egy kérdésem, a Clone Wars 2. seasonhoz hol találok feliratot? De olyan kéne nekem ami egybe van, nem pedig részekre bontva.
    Légyszi a kommentet addig ne töröld Punker (már ha offnak számít) amíg nem válaszolnak thx ^^
  • Ben C
    #2128
    szierntem is, csak nem akartam egy éves hszre válaszolnI :D
  • rezsofiz
    #2127
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDddd
  • RaveAir
    #2126
    Éppen most fordítom a Star Wars - Feel the force c. film feliratát. Abban is esik ilyesmiről szó.
  • Breki33
    #2125
    Pár cím ahol érdemes keresgélni

    http://www.starshipmodeler.com/starwars/rm_falcon.htm

    http://www.millenniumfalcon.com/

    http://mitglied.lycos.de/uwede/fourphotogalery2.html