3766
  • MagyaR
    #2405
    Én meg megnéztem volna, ahogy yoda beül egy űrhajóba és mutatják, ahogy a dagoba rendszer felé közeledik.

    Nekem a közepe teccett a legjobban. Az már nem volt jó, amikor a klónok gonoszak lettek. De az viszont nem derült ki a filmből, hogy akkor ki a fene volt az, aki a klón hadsereget megrendelte?
  • Tatyla
    #2404
    kis viták vannak,na inkább ne...
  • Nyiri
    #2403
    Az is erdekes, mikor Anakin azt mondja Padme-nak, hogy legyozni a Palpatine-t es O lesz a jani. Ezt 20 ev alatt miert nem tette meg?

    Amugy orultem volna, ha Lucas a vegen meg bevag egy jelenetet, ahol Obi-Wan es Qui-Gon beszelget es hallhatjuk Qui-Gon velemenyet Anakinrol.
  • Danus16
    #2402
    hy
  • Mihail
    #2401
    hát a bukás az egy olyan dolog, amiről te magad is tehetsz.. igaz a jedik is sok hibát elkövettek(pl. anakint sztem qui gonon kívül senki sem tudta kezelni), de mégis erősen hátba szúrták őket.. tehát inkább a sithek erőszakos bosszúját kell kihangsúlyozni sztem
  • Nyiri
    #2400
    Erdetileg az volt a cime hogy a Jedik bukasa nem? Szerintem jobban illett volna ra.
  • Mihail
    #2399
    kell nekem az a könyv, csak vizsgaidőszak után..
  • Mhosah Myth
    #2398
    És ráadásul ahogy látom te aztse tudod miről beszélsz!

    Ez nagy marhasag, a koveknek sztem semmi koze nincs a starwars-hoz csak engedelyt kaptak h igyis lehuzzak a bort egy sikeres filmrol. Puntkumm. A Starwars film es nem a regeny valtozatokra kell hivatkoznunk hanem arra mit a filmben lattunk.


    Miféle "könyvekről" és "regényekről" beszélsz? Ez csak egy könyv és az SWIII-at dolgozza fel!

  • balu
    #2397
    lattatok a leszallo falcont a hatterben?
    kb 24. perc

  • Mhosah Myth
    #2396
    Már megbocsáss de ha utánanéznél a dolgoknak akkor tudnád, hogy a könyv minden egyes részét Lucas hagyta jóvá és ő is szólt bele, hogy mi legyen benne na meg a forgatókönyv alapján készült! Lucas azt az interjút adta, hogy a könyv azért készül, hogy kiegészítse a filmet mert minden részletesebben ki van benne fejtve... Szóval az a hülyeség amit te beszélsz!!! És ha elolvasnád a könyvet megértenéd nem pedig csak a levegőből beszélnél! De hát ilyen szempontból, hogy a könyvet nem olvasod csak sajnálni tudlak!
  • Mhosah Myth
    #2395
    Nah a könyvben benne van, hogy azért éli túl Anakin a szétégést mert amikor megérkezik Palpatine használja azt a képességét amit mesterétől Darth Plegioustól tanult! Életben tartotta! És emiatt nem halt meg... Egyébként meghalt volna.
  • Mihail
    #2394
    már nem írom ki h spoiler mert a fan, az már csak látta basszus

    a másik érdekes kérdés, h sidius csak megjátsza h windu mester kishíján legyőzi őt? mondogatja h elhagyja őt az erő, meg minden, aztán jól odacsap neki. szóval ő már tudja h anakint márcsak át kell segíteni, egy kevés kis kicsi lökés kell neki és kész az övé lesz teljesen a lelke..
  • Mihail
    #2393
    amikor leborul sidius elé. az egyfajta megtörés? megalázkodás? ott is félelem van benne? nehezen jön át a jelenet mondanivalója.. vagy egyszerüen elfogdja h ő ezt az utat válaszotta?
  • Mihail
    #2392
    sztem ez nem kínlódás volt, hanem egy hatalmas kitörés, mert düh öntötte el a történtektől, de még mindig nem látta tisztán a történteket. szerintem ezek után simán újra lehetne forgatni a régi részeket, mert elengedhetetlen lenne egy rész amikor végre megérti vader, h ő rombolt le mindent maga körül, és hogy vak volt, mert a félelme a jövő eseményeitől(yoda meg mindenki folyton mondta neki, h parázzon midenen mert azzal csak mégjobban elbassza a dolgokat) taszította őt a sötét oldalra.
    talán egy alternatíva lett volna számára. ha amikor ez a clash bekövetkezik benne a 2 oldal között, fogja magát a talpára áll, elmegy egy időre, otthagyja sidiust, nem avatkozik windu dolgába, otthagyja a rendet, és outcastként szépen bejárja a galaxist, h egy kis önismeretre tegyen szert.
    vmiféle apakomplexus is volt benne. ezért nem bírta ki, h elveszítette qui gon jint, és ezért nem jött ki obiwannal és ezért tudott rá sidius hatni.
    ha tudott volna a saját talpán állni akkor megerősödött volna belül sé nem várt volna sosem külső bíztatásra, meg megerősítésre, és nem érintette volna olyan mélyen a lelkét a lebaszások amikor kapott a jedi rendtől.
    ja és az h a köztársaság "elkötelezett hívévé" vált csak egy újabb "pótcselekvés" volt h az egójában levő űrt és sebeket kitöltse. szóval eléggé erősen ingatag személyiség volt ő. a buckalakók csládjának lemészárlásából is jól látszik, h idegileg gyenge volt, és nem hallgatott a jedi mesterekben arra, h belül megerősödni csak ő egymaga tud. ehelyett mit tett? "kitombolta" a végletes érzelkeit, ahelyett h az okot megszüntette volna, és ez a tűz ami felszabult belőle jó pár embert megperzselt körülötte, kis híján őt magát is felemésztette.
  • _Vegeta_
    #2391
    Aki nem olvassa a könyvet nem is értheti a filmet és nem SW fan

    Ez nagy marhasag, a koveknek sztem semmi koze nincs a starwars-hoz csak engedelyt kaptak h igyis lehuzzak a bort egy sikeres filmrol. Puntkumm. A Starwars film es nem a regeny valtozatokra kell hivatkoznunk hanem arra mit a filmben lattunk.
  • bazza
    #2390
    Ma megnéztem Debrecenben...nem is mondok semmit, legyen elég: nem csalódtam Lucasban! :))
  • xido
    #2389
    nem akart ő rossz útra térni igazán,csak a felkínált lehetőségek miatt a császár papucsa lett,szépen be lett etetve,hogy a piszkos munka meghozza a gyümölcsét
  • HiPPoNaX
    #2388
    Azt nem tudom hogy mi a helyes ertelmezes, talan csak Lucas tudja, de nekem is ez jott le :]
  • xido
    #2387
    lehet akkor már a kapjabemindenki hangulatban van a történtek miatt és mindenkin meg akarja bosszúlni,akin lehet a sérelmeit:))
  • Mihail
    #2386
    kíváncsi vasgyok a véleményetekre vmivel kapcs.
    ugye anakin "beleérzett" a jövőbe, megérezte h a működéséből padme halála következik. csak ezt rosszul értelmezte, annak akarta látni ezt a jövőképet, h pont azzal kerülhető el ha a "rossz" útra tér. tehát önbeteljesítő jóslattá vált, mivel h a pszichés kötelék ami padme és ő közte volt, anakin bukása által elpusztította padmét. így elveszítette emberi mivoltát.
    jól értelmeztem ezt a motívumot?
  • Nyiri
    #2385
    !SPOILER!
    Azt nem ertem, hogy Anakin azt mondta hogy nem tud elni Padme nelkul. Nah mar most ha ugy is felig mar robot es a szerelme sem el, akkor miert kinlodik tovabb? :)
  • HiPPoNaX
    #2384
    A soundtrack cime ANH, mivel ott szolal meg Luke zenei temaja, kozvetlenul a stablista elott (hogy miert, azt meglatod ha megnezed a filmet)
  • Mihail
    #2383
    persze h élvezhetőbbek, mivel angol "nyelvre" készültek, és minden nylevnek megvannak a sajéát kifejezései, amiket nem könnyű visszaadni. pl. a farewell és az ég veled hiába jelenti kb. ugyanazt mégsem ugyanaz a gondolat gyökeredzik benne. de még mindig a magyar nyelv az egyik legalkalmasabb nyelv a kíváló szinkronok készítésére. és később amikor a teschnika lehetővé teheti majd azt, h pl. a jobb szinkron érdekébe finom átdolgozásokat készítenek jelenetekben, pl. egy hosszabb, a magyar nyelv előnyeit jobban kihasználó prábeszéd érdekében, h átjöhessen uyganaz a gondolat, ami angolul sokkal tömörebben vagy más szavakkal átadható, akkor talán kevesebb félreinterpretált rész lesz a magyar szinkronban is..
  • Mihail
    #2382
    !SPOILER!

    tényleg basszus a szintkülönség! milyen igazad van!
    jól megvolt ez csínálva.
    nagyon dúrva ahogy lábak nélkül fekszik, kicsit szimbolizálja azt is hogy rossz úton jár.
    a ruhájának meg a lényege az, megfelelő oxigénnel lássa el a testét, mert ugye az szétégett nem igazán tud lélegezni?
  • xido
    #2381
    nincs bemutató...a soundtracken azért ez az utolsó track címe,hiszen megszülettek az ikrek,elpaterolták őket oda,ahol felnőnek majd..és hát a fényképezés és a karakter-témák vissza lettek hozva a New Hope epizód 4-ből..a bináris naplemente és társai....:))
  • xido
    #2380
    az egy dolog,hogy félre van fordítva,de eredeti nyelven sokkal élvezhetőbbek a Star wars filmek..de csak személyes véleményem:))
  • Nyiri
    #2379
    !SPOILER!

    Obi mondja hogy magasabban van es igy Anakinnak eselye sincs. Mert O nyugodtan all magas helyen es Anakin pedig ugrik. Sokkal nagyobb az eselye. A masik dolog meg az amit az utolso mondatodban irtal. Arrol nem is beszelve, hogy Anakin meg el is bizza magat.
  • Mihail
    #2378
    a tábornok szerepe azért volt ilyen rövid az episode III-ban mert amióta windu megroppantotta már nem volt toppon? vagy eleve csak doku és sidius bábja volt?

    anakin teste miért nem kezdett el eltorzulni már a lávás bolygó előtt is amikor jediket mészárol?
    meg az sincs kifejtve,h mipért marad életben amikor szétégett a húsa? a könyvben nincs kifejtve? nem a sötét oldal ereje tartja életben a testét, amíg nem kapja meg darth vader rucit?
    meg obiwan hogy győzhette le, amikor anakin jóval erősebbé vált nála? dokut nem bírta legyőzni obiwan se a 2ben se a 3ban. anakin meg a 3ban könnyűszerrel elbánt vele(arról nem beszlva h anakin hányszor megmentette obiwant, a clone warsban is jónéhányszor). vagy egyszerüen arról van szó, h obiwan higgadt tudott maradni, anakin meg elvakultam tombolt a haragtól és dühtől és ezért vétette el az ugrást, amikor obi rendesen alákaszál..
  • Calver
    #2377
    neked meg az lenne jó ha ide írnál...
  • gerigerii
    #2376
    Sziasztok. Most kezdtem el játszani a Star Wars Knights of the Old Republic II - The Sith Lords-al és nem tudom hogy kell átvinni a második pályát, amikor már az emberrel megyek. Légyszi segítsetek. (Az is jo ha ide irtok: [email protected])
  • RelakSfromhome
    #2375
    Pl westend-ben

    De nem ajánlom, ha nem vagy perfekt angol, mert rettenetesen félre van fordítva
  • Ronny
    #2374
    melyik moziban lehet megnézni feliratosan?
  • RelakSfromhome
    #2373
    Meg a végén:

    "-A protokolldroid memóriáját meg töröljétek.
    -Ó ne!
    -[bip-bip-bip-bip-bip-bip-bip]{mint aki röhög}" :)

    Amikor meg Yoda bejött, és a két piros összeborult, azon én is felvigyorogtam, bár lehet, hogy a közönség reakciója is besegített
  • RelakSfromhome
    #2372
    Ez kb ugyan olyan, hogy Hitler is egy kis pöcs volt, mégsem állította le senki...
  • RelakSfromhome
    #2371
    Ja, csak a sisak alól hova lett a "szájharmónika"?!
  • RelakSfromhome
    #2370
    Ja, de inkább azt mondta, hogy olyan voltál számomra, mintha a testvérem lettél volna. A pontos szövegre már nem emléxem
  • RaveAir
    #2369
    Jahh. És a könyvben azért az is érzékelhető, hogy a jedi lovagoknak is megvan az a hibája, mint általánban a fantasykben a paplovagoknak. Már-már vallásos szinten buzgók, és nagyon ragaszkodnak a törvényeikhez, azokat szentnek és sérhetetlennek gondolják.
    A végén Yoda beismeri, hogy változniuk kellett volna, és nem kellett volna annyira ragaszkodniuk a korábban lefektett elvekhez.
  • threeman
    #2368
    Tényleg van a moziban a film végén a credits után egy kis bemutató a new hope-ról? Mert vki mondta + a soundtrack-jén az uccsó szám címe: a new hope and end credits.
  • Mhosah Myth
    #2367
    Ha rendesen figyelted az SW részeket akkor észreveheted, hogy már a 2. rész elején fűzi Anakint Palpatine! És már mondtam is :), hogy ha érteni akarod a filmet olvasd el a könyvet!!! Abban nem két mondat, hogy megfűzi Anakint hanem a 300 oldalból 50 oldal minimum amikor Anakint fűzi Palpi!!! Nagyon sok rész kimaradt a filmből amikor megpróbálja meggyőzni Anit! Sarokba szorítja és tényleg még nekem is úgy tűnt ahogy Palpi előadta neki, hogy mindenki ellene fordult csak maga a barátja Palpatine nem! És pl. a filmbe nincs benne de miután Palpi mesél a legendáról Anakin utána akar nézni hogy hogy mentheti meg Padmet és a Jedi Archívum titkos részlegébe csak mesterek léphetnek be! Ezekután jön egy újabb remény Aninak amikor Palpi kitalálja hogy menjen a tanácsba. Beveszik de nem adják meg neki a mesteri rangot és így megint messzire kerül a szerelme megmentésétől!!! Szóval ennyit a kétszavas meggyőzésről és én amit itt most leírtam még tizede sincs annak ami a könyvbe volt!!

    Aki nem olvassa a könyvet nem is értheti a filmet és nem SW fan :)) :P
  • Dynamic
    #2366
    Azért az tipikusan idióta filmes húzás, hogy a relatíve "ismeretlen" szereplőket (jelen esetben ismeretlen jedik), csak töltelékfigurák, akiket simán-lazán el lehet intézni.Lásd Palpatine Vs. Mace Windu és a 3 jedi, a többi jedi legyilkolása stb.
    Amit már mások is írtak, nagyon nem tetszett Anakin 180 fokos személyiségváltozása.Palpatine 1-2 mondattal elhiteti vele, hogy képes lesz Padmé feltámasztására minek következtében egy dühöngő tömeggyilkos lesz belőle.