3766
  • Serpa
    #2485
    ja :)

    de itt volt belinkelve kép.
    ho van?
  • Punkerwork
    #2484
    kopasz Padmé Nati köv filmjében látható :)
  • Serpa
    #2483
    Luke arcának nem kellett volna eldeformálódnia az EPVI végén?

    kopasz Padmé hol látható?
  • Breki33
    #2482
    hát Padme-tól nemsok erőt örökölt P


    Azért ténylek mennyire hasonlitott Luke meg Leila nem? PPPPPPPPPPP

    Amúgy sztem maradjunk annyiban hogy OVK tanította a buckalakók között.
  • Elessar
    #2481
    Megnéztem!!Kur.va jó volt!!!Az első 2 rész gyengesége után egyértelműen ez a legjobb rész.Végre fantasztikusak voltak a szereplők is. Dath Sidioust alakító Ian McDiarmid egyszerűen frenetikus,utoljára Anthony Hopkinst láttam így játszani a Bárányok hallgatnak-ban.Zseniálisan játsza az őrült és egyben nagyon okos,fondorlatos uralkodót.Obi-van nálam a másik favorit,hihetetlenül ráérzett végre Kenobi mester szerepére.Néhány gesztusa(amikor gondolkozik,és a szakállát birizgálja)egy az egyben az Episode 4ben lévő öreg Obit idézi.Nagy nagy kalap előtte.Másik:Anakin szerepét végre-végre nagyon jól alakította Hayden.Akárki akármit mond,Anakin átváltozása a filmben teljesen hiteles volt.Kicsit sajnáltam is,amikor ott áll a Jedi tanács terembe és Padmé felé néz és sír.Az a jelenet egyszerűen zseniális.És hát Windu mester,meg Dooku gróf hozta saját magát,ők az előző rész(ek)ben is haláljók voltak.És itt térnék ki a kedvenc szereplőmre,akit nem is ember alakít,igen ő Yoda mester.Rettentő jól megcsinálták az arcmimikáját.Hihetetlen jó karakter,az egyik legjobb,na.ÉS most azért egy kis negatív kritika is:a szereplők közül egyértelműen Padmé volt az,aki egyszerűen nem tudta beleélni magát szerepébe már megint.Lucas nem is pazarolt sok időt Padmé karakterének megismerésére,pedig ő nagyon fontos szereplő.A színésznő maga csodaszép:),nem is kell mondanom,de egyszerűen nem volt hiteles számomra.A végén is amikor Anakinnal beszél:"Nem tudom elhinni,Obi-vannak igaza van..stb."Gyenguszra sikeredett kész. Én egyedül a film elejével nem vok kibékülve,az a csatajelenet és Dooku gróf megölése túlságosan csapkodónak,elsietetttónek éreztem.Gyakorlatilag Dookuról semmit se tudtunk meg,hogy az uralkodóval milyen viszonyban volt.De ezek után nem csalódtam többet.A film nagyon hatásos lett.Hiába tudtam,hogy mi fog történni,mégis a történtek megrázóan hatottak.A jedik megölése a film legszomorúbb,leghatásosabb jelenete.Amikor Anakin bemegy a kis jedikhez,hhát én majdnem elsírtam magam.Szó szerint a könnyeimmel küszködtem;(.A film végi harcok is jól sikerültek én pl: Yoda vs. Palpi csatát vártam már a legjobban és nem csalódtam.A film vége megint előcsalta a könnyeimet.Amikor a Tatooinon ott fogják a kis Lukeot az új szülei és a naplemente és a zene...Asszem Lucas megint nagyot alkotott.Nagyon féltem,hogy nehogy ezt is elrontsa,mint az episode 1-et és 2-őt,mert valljuk be,azok nekem legalábbis csalódások voltak.Tehát megemelem a kalapomat George előtt,király film lett.
  • Nyiri
    #2480
    Ja es amugy is Yoda rajott hogy nagyot hibaztak azzal hogy tobb ezer eves torvenyekhez ragaszkodtak.
  • Breki33
    #2479
    Ha benne lenne az uralkodonak is benne kéne lenni-e

    Ha ő benne van Yoda-nak is

    ésígytovább

    Én inkább olyasmire tippelek mint Solo kalandjai voltak persze mással.
  • RaveAir
    #2478
    Szerintem egyetlen főszereplőként Vader el fog férni a sorozatban, végülis bárki belebújhat a ruhájába...
  • Punkerwork
    #2477
    nem sok választási lehetőségük volt :)
  • Nyiri
    #2476
    Vagy inkabb azert tanitotta Yoda, mert Obi-Wan meghalt O oreg volt es az egyetlen eselyuk Luke volt.
  • _Vegeta_
    #2475
    Azert neha neha feltunik egy-egy kissrac Luke is. :D I hope :D
  • _Vegeta_
    #2474
    Sztem azert lehet, h lukenak kevesebb ido is eleg mivel o anakin es padme fia aztan gondolom a gonossag nem orokglodott at. :)
    Aztan meg Luke sokkal normaliabb mint anakin. :)
  • _Vegeta_
    #2473
    Eredetileg 1 reszes volt, aztan megcsinalt hozza kettot (a nem vart oriasi siker miatt) aztan ebbol a sikerbol kifolyolag irogattak egy csomo sw konyvet, fokent rotj utani. Szoval sose volt 9reszesre tervezve. :)
  • Nyiri
    #2472
    Sidius terve kurva nagy volt es evtizedekig tartott a beteljesulese, de kurva nagy mak is kell hozza hogy minden ugy alakuljon ahogy akarta :)
  • Blasta
    #2471
    Persze és néhány jelentben Vader az irodájában fog munkálkodni, árajánlatokat fog olvasni, miközben néha elkapja az íróasztalán a Twi'lek titkárnőjét :-))))
  • Breki33
    #2470
    a mellékszereplőkről szól majd főszereplők nem lesznek benne
  • RaveAir
    #2469
    Lehet, hogy arról fog szólni, hogy Vader barátunk utazgat a saját rombolóival, és lealáz különböző bolygórendszereket. Esetleg néhány részben saját kezűleg fogja hegeszteni a Halálcsillagot... ;)
  • Blasta
    #2468
    "En speciel a 2trilogia koze tennem a sorozatot es total uj szineszekkel. "

    Ez elvileg így is lesz. A színészekről nincs infóm
  • Blasta
    #2467
    "De az viszont nem derült ki a filmből, hogy akkor ki a fene volt az, aki a klón hadsereget megrendelte?"

    Pedig annyira egyszerű...

    A klónsereget maga Sidius rendelte meg saját magának, hogy kirobbanthassa a háborút és birodalmat építhessen ki. Egy Saifa Dias nevü Jedi mesterre hivatkoznak a klónozók, de ez a mester már régen meghalt tehát nincs bizonyíték...
    Tehát zavargásokat kezdeményezett, szeparatistákat toborzott, ellenállást épített ki, miközben készült a kis klónhadserege amit a felkelések ellen vetett be.
    A lényeg, hogy Sidius volt a megrendelő.
  • Blasta
    #2466
    "- Anakin azert nem nyirja ki magat, mert ellenkezik a Sith torvenyekkel"

    Ezt a könyvben olvastad?
  • Blasta
    #2465
    Asszem ma elmegyek a Mammuth-ba és kivégzem a digitális verziót, jól odafigyelve a részletekre...
  • Blasta
    #2464
    Dehogynem.
    A legszánalmasabb elmélet amit valaha is a SW-al kapcs. hallottam...
  • Aspyrin
    #2463
    Jó reggelt!
    Tegnap este néztem a filmet feliratosan a Westendben. Miután kijöttem a teremből, úgy éreztem végre siekrült az első 2 rész után valami fantasztikusat alkotnia Lucasnak. Végig izgalom, fájdalmas hangulat. Engem nagyon meglepett, hogy kiderült Anakin honnan származik s hogy Sidious erejét kitől tanulta. Anakin kegyetlensége megijesztett: egyszerűen brutális volt, amikor a jedi templomba előbújtak a gyerekek segítséget remélve :-(
    Egyébként én arra gondoltam, hogy a Darth Vader nevet csak az új testtel együtt kapja meg, kicsit furcsa volt ezt a nevet hallani a ruha nélkül.
    Grevious nagy csalódást okozott, többet vártam tőle már a puszta megjelenése miatt is.
  • Breki33
    #2462
    Akció



  • Breki33
    #2461
    Amúgy számomra fura, hogy Anakin túl idős volt, hogy ugye Jedi legyen aztán meg nem akarták mesternek.

    Ehhez képest Luke-t seccperc alatt kiképezték, holott kicsit idősebben kezdte.


    Biztos gyorsítottak a kiképzés menetén Karády őrmesterrel P

    Illetve gondolom nagyobb szükség volt bevethető Jedi-k-re.
  • Breki33
    #2460
    Ezek már elég régi könyvek emléxem, hogy olvastam de már nem emléxem mi volt benne P
  • Csacsi
    #2459
    Köszi az infót.Már csak egy helyet kell találnom, ahol meg lehet venni... :))
  • HiPPoNaX
    #2458
    Timothy Zahn: A Birodalom orokosei, Sotet erok ebredese, Az utolso parancs
  • Csacsi
    #2457
    Sziasztok. Bocsi a láma kérdésért. De az érdekelne engem, hogy ugye elméletileg 9 részesre volt annó tervezve ez az egész "sorozat". Na most ugy 6 már le lett forgatva. Arról hallottam, hogy Lucas nem akarja megcsinálni a megmaradt 3 részt. Viszont az lenne a kérdés, hogy az könyv formájában elérhető? És ha igen, akkor mi a pontos címük? Mert elég sok Star Wars könyv van..és nem akarok kitaláltat venni. Szóval ha van, akkor mi a címe? És hol leeht beszerezni? A választ előre is köszi. És bocsi, ha láma volt a kérdés.
  • Punker
    #2456
    "Bíznunk kell benne hogy a jó utat választja." Windu mondja Obi-nak a platformon a felszállás elött, a könyv borítóján ez a mondat van kiemelve az alapfilmben meg sincs említve. :(
  • Nyiri
    #2455
    Melyik volt az?
  • Punker
    #2454
    a 2. részből a könyv főmondatát hagyták/vágták ki, de a DVD-n rajta volt az extrák között.
  • Nyiri
    #2453
    Bazz... Minel inkabb merulok el a konyvben, annal inkabb gyulik azon jelenetek szama amit kihagytak a filmbol (A konyv a forgatokonyv alapjan keszult). Pedig szokszor szvsz nagyon fontos jelenet lett volna, ami megkonnyiti a film / story megerteset es egyes homalyos dolgokat. Arrol nem is beszelve, hogy nem is unalmasak. Miert lett ilyen rovid a film? Ha kibirtuk a LOTR 3 oras reszet es a 4 oras extended valtozatait (melyek mindet ugy eltem meg, mint egy ropke pillanat), akkor Lucas miert vagta meg ennyire a filmet? Bizom benne, hogy lesz valami bovitett valtozat, mert nagyon szomoru vagyok :(
  • _Vegeta_
    #2452
    Nektek megvan az ep2 720as hdtvbe? :>
  • _Vegeta_
    #2451
    Kyle Katarn A jedi knight c. jatek fohose es nehany regeny figuraja is. EGy lazado ugynok volt eredetileg vagy ilyesmi. Luke utan jott es megolte Jerek-et.
    A konyvrol meg annyit h ha erdekel olvasd el(Az h en kapasbol "ignoralom" :D, meg nem jelenti azt h rossz meg stb. Mhosah Myth kollega is ezert kantal itt h sok minden bennevan a konyvbe ami a filmbol kimaradt.
  • Nyiri
    #2450
    Mivel Anakin anyja sem tudja biztosan hogyan fogant Anakin es Palpatine mestere kepes volt a midiklorianokkal uj eletet nemzeni. Nem hulye elmelet.
  • magus
    #2449
    Mi ez a baromság, hogy Palpatine az apja Anakinnak es Lukenak? Vagy en ertelmeztem felre a filmet, vagy ez faszsag
  • Kandurex
    #2448
    Na kijött telecine változatban is. Odabassz. Ez már mozi élmény is lehet, egy jó házirendszerrel.
  • antgecc
    #2447
    1. Ki az a Kyle Katarn?
    2. Az Episode II-t megvegyem könyvbe, ha a III-at is el akarom olvasni, vagy azt nem olyan fontos?

    Punker #2422:
    Ez is a könyvben van? Vagy ezt honnan tudod?
  • Mihail
    #2446
    lehet vhol angolul is kapni a könyvet?