3766
  • cinober
    #2885
    Ha a másik oldal az "eladók" oldala, akkor az sem semmi. De mégegyszer mondom: meg kell próbálni.
    Bocs az offért
    cinober
  • Tatyla
    #2884
    erröl eszembejutott egy aranyköpés:
    ...a bátorság titka,a fantázia hiánya...
  • Breki33
    #2883
    azért a másik oldal se semmi

  • cinober
    #2882
    Úgy látom Neked is vannak tapasztalataid
  • Punkerwork
    #2881
    "Végig kellene a kereskedelemben dolgozni egy-két karácsony előtti hetet. Azt hiszem sok idealistának hasznára válna." az tuti :)
  • cinober
    #2880
    Akkor nem 6 részes lenne hanem 6000 mint a Dallas.
    Másrészt az amerikai átlagpolgár tényleg primitív. De a magyar is. Magyarországon a felnőtt lakosság 20%-a funkcionális analfabéta. Nagyáruházban dolgozom napi 8,5 órát. Előtte-utána másfél óra utazás BKV-n. Ha valakinek nincs illúziója az átlagember befogadóképességével kapcsolatban az én vagyok. Végig kellene a kereskedelemben dolgozni egy-két karácsony előtti hetet. Azt hiszem sok idealistának hasznára válna. Palpatine azért zseniális figura, mert nemcsak Anakin sötétségével van tisztában, hanem a birodalom lakóinak lelkével. Korbács és kenyér kell az átlagembernek és az, hogy mi a jó és helyes megmondják neki.
    cinober
  • Mike
    #2879
    ha nem lenne minden karakter ilyen primitiv és egysíkű (a jó jó, a gonosz gonosz) akkor akár még jót is akarhatott volna
    ha rajtam állt volna az SW, nagyon szövevényes lett volna benne a politika, mindenki kavarta volna a szart rendesen, soxor a néző sem tudta volna ki kivel van, mit miért csinál (de végül kiderült volna), csakhát ugye ennek felfogását az átlag amerika nézőtől nem lehet elvárni.
  • Johnyy
    #2878
    JAh meg az hogy nem tudta Dooko hogy kicsoda a szenátor.... emlékeztek a 2. rész beszélgetésére, pl akor nemértetem hogy dooko jót akart vagy csak a mesterétől akart megszabadulni amikor felajánlotta kenobinak ....
  • rezsofiz
    #2877
    Ott a pont!
  • Johnyy
    #2876
    kinyírta a felünket :)))))))))))
  • Bucser
    #2875
    A Lényeg mindig az volt, hogy Palpatine-t Anakin mentette meg a gonosz Jediktől...
  • Punkerwork
    #2874
    Anakin megmentette stb......
  • Prof William
    #2873
    Ja és még valami. A szenátus a hangfelvételből tudta meg hogy mi van. Nem tűn fel nekik hogy 4-jedi ment be Palpihoz, hogy kinyírják,és mégis ő élte túl. Ha a kancellár csak egy sima jóságos bácsika lett volna, akkor 1 jedi ellen se lettvolna esélye nemhogy 4 e leölt! Mit csinált? Hozzájuk vágat az aranyérkenőcsöt, megvakítota őket a babahintőporral, aztán meg agyonverte őket a botjával?
  • Prof William
    #2872
    Épp ez az, hogy ha többen lettek volna, még a hangfelvétel ellenében is bizonyíthatták volna, hogy Kancellár úr egy nagy vörös kardal támadt ránk és kinyírta a felünket, mielőtt leirtottuk volna!
  • Nyiri
    #2871
    Olvastam a konyvet, es Palpatine es a hangfelvetel mocskos dolog volt :P Mint minden amint Palpi csinalt.

    Ami rohadtul tetszett a filmben, mikor Palpatine elerte, hogy Anakin Vader legyen, onnantol elszabadult Sidious. Harc kozben is satani modon kacaraszott, mint valami idiota total elboritotta az agyat a hatalom es kitort az igazi onmaga. 20 ev tervezes es varakozas vegre meghozta a gyumolcset. NAGYON NAGY VOLT!!!
  • cinober
    #2870
    Csak azt torzítja el, aki gonoszan használja.
    cinober
  • cinober
    #2869
    Lehet, hogy Anakin szart rá. De a kancellár elleni támadás volt a casus belli, hogy kiirtsák a rendet. Palpatine még hangfelvételt is készített a támadásról.
    A másik, hogy Windu tényleg meg akarta ölni. Nem foglyul ejteni.
    Emlékeim szerint Yoda csak a határtalan fájdalmat érezte Anakinban, amikor a buckalalókat nyírta. Anakint nem kirúgni kellett volna, hanem megérteni és azután kezelni az érzéseit. De az egész tanács homokba dugta a fejét. Azt sem tudták mit jelent kiválasztottnak lenni. Be is vallották, hogy nem tudják értelmezni.
    cinober
  • Breki33
    #2868
    Amúgy Lando-ról van valami hír mi lett vele?
  • Seten
    #2867


    Sith-ből nem lehet több kettőnél.
    Sidious jól ismerte a Sith-ek történelmét: akik kiírtották egymást a hatalom megszerzéséért.

  • Breki33
    #2866
    "mert a sötét oldal elfedte szándékait"

    Mindent meg lehet magyaréázni és majdnem mindenbe bele is lehet kötni.

    Ez van

    amúgy 19 YE-4YU nem nagyon kell sasjnálni nemsokan uralkodnak tovább
  • Nyiri
    #2865
    Igen... Fett alap csavo. Boba is. Foleg, hogy kimaszott a szorny gyomrabol a Tatooine-n :)
  • Breki33
    #2864
    sztem ti tulbecsülitek kicsit a Jedi-k számát az világrendszer nagyságához viszonyítva.

    Ez nem klónhadsereg, hogy századokat lehessen csapatszállító hajókkal odaküldeni. P
  • Mike
    #2863
    jó, akkor azt kérdem, hogy a Jedik miért nem érezték meg előre, hogy el akarják őket pusztítani?
    miért voltak olyan naívak, hogy felszálltak egy hajóra (könyv)
    és még nem is kell Jedinek lenni ahhoz, hogy tisztában legyél a politikai helyzettel

    egyébként sajnálom szegény Palpatine-t, csak cc 20-25 évig uralkodott
    és utána az egész birodalma széthullott, amiért pedig legalább 20 évig melózott

    ja és az sem világos, hogy a császsár minek ölette meg a gyerekeket, simán lehettek volna Sith lovagok
  • Breki33
    #2862
    de nem könyörületből

    jo alany volt FEtt bácsi :-)
  • Nyiri
    #2861
    Jedik-nel mindig is nagy hibanak tartottam azt, amikor eldonti ki menjen a harcba. Palpatine kiszabaditasara is kuldtek 2 Jedi-t. Eh...
  • Nyiri
    #2860
    Az is erdekes volt, hogy a Klon Hadsereg ugy van felnevelve, hogy ne legyenek erzesei es ne legyen benne konyorulet vagy megbanas. Ennek megfeleloen nem foglalkoznak a serultekkel a csatamezon. Nah mar most nem egyszer lattam a filmben, hogy elesettekkel foglalkoznak :)

    A filmbol kihagytak egy poenos reszt amit Cody parancsnok nyomat (klon hadsereg). Mikor visszaadja Obi-nak a fenykardot es Obi-Wan elszornyegel, akkor jelenik meg Sidious es aktivalja a 66-s parancsot. Mikor Cody elrakja az holoscan-t es ennyit mond: "Nagy kérés lett volna, hogy azelott erkezzen a parancsi, mielott visszadaom a fenykardot?" :)

    Azert is erdekes ez a klonos dolog, mert eltotte fel percel meg meghalt volna Obi-Wan ert, egy parancskod aktivalasa utan meg kinyirna mint az allat. Brutalis.
  • Breki33
    #2859
    Akkor még nem tudták, hogy a klónhadsereg ellenük fordítható, illetve nemis gondolták hogy az a hülye kölök odamegy P
  • Mike
    #2858
    na mindegy
    a filmnek a technológia volt mindig is az erős oldala, nem a történetért, hanem a csillagrombolókért, X szárnyuakért, a csatákért, és a lezerkard miatt szerettem mindig is (gondolkodtam tegnap miért is tetszett)
    a történet onnantól kezd egész jó lenni, amikor a Hugo díjas fickó átvette a sztroi megírását (utolsó 3 könyv)
    (fickó neve sajna nem jut eszembe)
  • Prof William
    #2857
    Akkor menjen oda 40 jedi+lojális testőrök. Csak a biztonság kedvéért.

    Nem belcsülöm le Palpit+Anakint. Lehet hogy a felük ott veszett volna, de lealább a Sithnek is annyi.
  • Mike
    #2856
    Nem! Azt mondta, azt látja, hogy bele fog halni a szülésbe.
    Ennél sokkal jobbat is kitalálhattak volna
  • Breki33
    #2855
    Nem azért ment oda, hogy megölje.

    Igazából semmi bizonyíték nem volt a kezükben és a törvények békjójában nem tehették meg azokat amiket mondasz.

    Főleg, hogyx az "emberek" többsége megváltónak a öztársaság hős védelmezőjének tekintette a szenátort.

    Tehát nem a megölése volt a cél, bár mi azt szeretnénk.
  • Prof William
    #2854
    Ja. Ne 4, hanem minumum 40 jedivel kelett volna mennie. Persze nem mind a teremben, hanem kint is áltak volna a folyosón. Meg hozhattak volna magukkal katonákat. (Nem Klónokat, mert akkor elég lett voola, ha Palpi elordítja magát, hogy "66-os parancs", hanem mondjuk lojális katonáka.) Valameik szenátor biztos kölcsönadta volna az elit testörségét.

    Sőt én oda sem mentem volna. Simán kiadtam volna a parancsot egy klónvadásznak, hogy repüljön oda és lőjje szét az irodát. Persze teljes rádiócsend, hogy nehogy valami új parancsot kapjon. :) Hisz a cél Pali megölése volt. Nem mindegy akkor hogy hogy megy végbe?
  • Punkerwork
    #2853
    anakin ember volt, ezt nem értették meg a jedik mert ők jediként nőttek fel, család és igazi barátok nélkül, ezért mondták hogy túl öreg tanítani.
  • Nyiri
    #2852
    Anakint kurvara sajnaltam amugy. Rabszolga volt + Anyja meghalt + Qui-Gon ugyanugy meghalt akit apjakent szeretett + Padme rajongasig imadta es megis titkolni kellett. Ez kurvara tonkre tudja tenni az embert.
  • Breki33
    #2851
    mert meglátta a jövőt és a sorsa ez volt ami beis teljesul

    ez nem rettegés volt (kezdetben)hanem a később valóban beis következő jövő
  • tigeroo
    #2850
    az édesanyját se tudta megmenteni a "technika".
    csak padmé maratt neki.
  • Prof William
    #2849
    Mert megálmodta. Tehát ez fog történni. Bármire gondolhatott. Pl. Elmegy valami útra, és ott megsérül és ezért hal bele. Félt hogy a jóslat valahogy akkor is beteljesülne hogyha mindig melette lenne.Ezért tett bizonyos lépéseket. (Amivel jól be is teljesítette a jóslatot. )
  • Nyiri
    #2848
    Engem egyedul az zavart csak, hogy mikor Vader megtudta Padme halalanak a hiret, akkor miert nem fordult Sidius fele: He ocsi, gyorsan kaparjatok ki es keltsd fel ahogy igerted, mert seggberuglak.
  • Breki33
    #2847
    Akkor lehet, de a második részben nem.

    Sose mutatkozik a szenátor a maga valójában mindig csak sötét nagyúrként.
    Bábuként használta, kihasználva a meggyőzödését.

    Kenobit is ezért akarta meggyőzni.
  • Mike
    #2846
    engem az zavar Anakin és padme kapcsán, hogy olyan fejlett technológiai szinten miért retteg valaki annyira, hogy a kedvese belehal a szülésbe, hogy átáll a sötét oldalra?