3766
  • tigeroo
    #3166
    There is no sleep, there is the Shower.
    There is no ridiculous, only the PDT.

    gyááá
  • rezsofiz
    #3165
    Jah az leesett:D
  • rezsofiz
    #3164
    Ez nekem rohadtul tetszik vmiért :)
  • franco
    #3163
    vigyázz amit adtam ott első ránézésre csak az első 4 sor hiteles

    a többi ökörködés
  • rezsofiz
    #3162
    Má megvan ^^ google rulz ^^
  • rezsofiz
    #3161
    A sith kodexhez is tudsz linket adni? mert azt megköszönném htxvmvnvm
  • franco
    #3160
    loálságok
  • rezsofiz
    #3159
    Ehhez a Jedi meg Sith kodexhez valaki tud linket nyomni?
  • Punkerwork
    #3158
    ja bocs :)
  • RaveAir
    #3157
    Számítógépben gondolkodtam... :)
  • Punkerwork
    #3156
    mégis honnan? nem láttam még 2 tálcás DVD-t vagy SD kártyáról akarod azt beolvastatni? nem fog sikerülni :)
  • RaveAir
    #3155
    Sírva is fakadtam, amikor a kezeim kezeim közé vettem... :(
    Ennyi pénzt kiadni egy ilyen magyar fércmunkáért. Katasztrofális az egész fordítás. Itt lenne egy off-topic kérdésem. Megoldható valahogy, hogy a feliratot ne a dvd-ről nyissa meg, hanem egy külön file-ból?
  • deep
    #3154
    Nem hinném, van köntöse a birodalom visszavágban is:D
  • Nyiri
    #3153
    Most jutott eszembe az, amikor Yoda leesik es a Jedi kontose felakad egy oszlopon. Olyan utalasnak tunik, mintha szogre akasztana a Harci ruhajat es elvonul :) Ha igy akarta Lucas, akkor kurva jo :)
  • deep
    #3152
    Ez semmi. Olvastam én már ilyeneket, hogy Star Varsz...
  • Punkerwork
    #3151
    nézd meg a Trilogy DVD borítókat és sírva fakadsz, kiadó meg lesz@rja örüljünk hogy majd 20k-ért ennyit kaptunk.
  • RaveAir
    #3150
    Amúgy ebben a topicban főleg az zavar, hogy milyen helytelen nevek fordulnak elő...
    Dart Vader
    Joda
    Yedi
    Vindu...
  • RaveAir
    #3149
    Érdekes, hogy ebben a kódexben benne van ez a sor:
    "Nincs halál, halhatatlanság van." Több ezer évvel a yavini csatát megelőzően... Bár azt hiszem, hogy ez csak a Lucas által elképzelt SW és a más írók által bővített univerzum (EU) miatt van.
  • Punkerwork
    #3148
    az iker nappal, tényleg jó jelenet volt, frankó lezárás.
  • RaveAir
    #3147
    Mikor felcsendült a Leia theme, akkor már sejtettem, hogy Luke odaadásakor az ő témája fog szólni. És ahogy Owen ott állt a buckán, teljesen az unokaöccsét idézte. Nagyon eltalált volt!
  • Szid
    #3146
    Na végre tegnap megnéztem. Szuper.
    Még párszor megkellene nézni, mert sokmindent képtelen voltam megfigyelni, felfogni. (már a könyv 1/3-át is elolvastam)
    Ez a legakciódúsabb rész. Anakint meg egész végig sajnáltam. Egyszerüen NAGYONJÒ ez a FILM.
    artu, meg a liftbeli robotok a legmulatságosabbak :o))
  • Mhosah Myth
    #3145
    Egyébként a jedi kódexhez tartoznak még kiegészítő mondatok de pontosan nem emlékszem rájuk...

    Néha azonban az ember rákényszerül hogy öljön. Ölhet a jedi lovag is, de csakis önvédelemből, illetve mások (főleg a gyengék és a jók) védelmében. Ölhet, ha ezzel az élet fennmaradását szolgálja.

    A jedi lovag sosem személyes hatalma vagy gazdagodása érdekében cselekszik. A jedi lovag tudást és megvilágosodás, békét és harmóniát keres. Ugyanakkor le akarja győzni azokat, akik ezzel ellentetessen cselekednek: halált, zsarnokságot és tudatlanságot terjesztenek.

    A jedi lovag sosem cselekszik gyűlöletből, haragból, félelemből vagy agresszióból. A jedi lovagnak mindig akkor kell cselekednie, amikor higgadt, amikor összhangban van az Erővel. Ha dühös indulatból cselekszik, enged a sötét oldal kísértésének.

    A jedi lovagnak minden helyzetben erőszakmentes megoldást kell keresnie, még ha nem is mindig találja meg. Néha nincs más kiút, harcolni kell és ölni. Olykor ez a legjobb lépés. Ám ez nem jelenti azt, hogy a jedi lovagnak nem kellene más megoldást keresnie, hogy elintézze a dolgokat.


    Most ezek jutottak az eszembe...
  • Mhosah Myth
    #3144
    A sith kódex:

    Nincs béke, harag van.
    Nincs félelem, hatalom van.
    Nincs halál, halhatatlanság van.
    Nincs gyengeség, sötét oldal van.
    Én vagyok a sötétség szíve.
    Nem ismerek félelmet,
    De félelmet okozok az ellenségeimnek.
    Én vagyok a világok pusztítója.
    Ismerem a sötét oldal hatalmát.
    Én vagyok a gyűlölet lángja.
    Az egész univerzum előttem hajol meg.
    A sötétségnek áldozom magamat.
    Ahol igazi életet találtam
    A világosság halálában.

    Remélem jól emlékszem... (ha nem akkor javítsatok ki...)
  • Solid Snake GH
    #3143
    Hoppá, amíg végignyálaztam azt a 98 új üzit, addigra már be is írtad a pontos megfogalmazást. :D
  • Solid Snake GH
    #3142
    Én úgy emlékszem, hogy a könyvbe úgy van, hogy Obi meglátja az Uralkodó hajóját, és elfut azért, hogy hátha tehet még valamit Anakin jóságáért.
    Nem emlékszem már pontosan, újra ki kéne olvasni :D
  • deep
    #3141
  • franco
    #3140
    most látom az aláírásod:)
    a sith kódexet is így vágod?:)

    az uccsó mondat furcsa.
  • Mhosah Myth
    #3139
    Olvasd el nagyon megéri!!!!!
  • Mhosah Myth
    #3138
    Egyébként ennyi erővel amivel sokan belekötnek mindenbe és még Windu nevét se tudják leírni (ld. Vindu :)) akkor már beleköthetnénk abba is, hogy ez a Star Wars maga egy hülyeség hiszen kitalált meg egyebek... :)
  • deep
    #3137
    Azt hiszem ez a pár sor meggyőzött arról, hogy érdemes elolvasni a könyvet.
    Ha eddig kételkedtem is...
  • franco
    #3136
  • Mhosah Myth
    #3135
    Jaja... :)
  • franco
    #3134
    igen, csak erre néhány lámer azt fogja mondani, hogy a könyv meg kit érdekel....a vásznon kellett volna megmutatni
  • franco
    #3133
  • Mhosah Myth
    #3132
    Nah itt egy idézet a könyvből...

    Miután Anakin beleesik a lávába... A beszélgetés után:

    " Egy fémdarab villant keresztül az égen, és Obi-van érezte, ahogy a sötétség körülzárja őket. Ismerte azt a hajót: a főkancellár magánjárműve volt. Immár, gondolra, a Császáré.
    Yoda kudarcot vallott. Talán meg is halt.
    Lehet, hogy Obi-van egyedül maradt: talán ő az utolsó Jedi.
    A lába alatt Darth Vadert lángok nyaldosták.
    - Gyűllölek! - üvöltötte.
    Obi-van lenézett rá. Könyörületes dolog lenne végezni vele.
    Ám ő nem érzett magában könyörületet.
    Nyugodt volt, higgadt és józan, és jól tudta, hogy ha lemászna arra a fekete homokpadra, az talán több idejébe kerülne, mint amennyi jutott neki.
    Egy újabb Sith Lord közeledett.
    Végül egyetlen választása maradt. Olyan döntés volt ez, amit sok évvel ezelőtt meghozott, mikor átment a lovagi vizsgán, és örök életére felesküdött a Jedi Rendre. Végül is, ő még mindig Obi-van Kenobi - még mindig Jedi, aki nem pusztít el egy védtelen embert.
    Ezt a döntést az Erőre bízta.

    Megfordult és távozott.
  • Mhosah Myth
    #3131
    Namost itt nagyon sokan belekötnek a lávás dologba... A könyvben le volt írva, hogy az a kékes derengés nemcsak a droidot védte meg a forróságtól hanem azokat akik rajta voltak, de még a pajzs se volt olyan erős és a könyvbe meg is égett Obi szakálla :)

    Mindenesetre a kegyelemdöféshez hozzásszólva a jedi nem tesz ilyet... Másrészt meg mindjárt beírom mi van a könyvbe :))
  • Elessar
    #3130
    Kicsit tényleg konnyen bántak el velük,de a jelenet hatását nekem nem csökkentette.
  • Elessar
    #3129
    Háát nem tudom!Nekem nem csúszott el:D.Az első 3 rész közül magasan ez volt a legjobb mégha voltak benne hibák is.
  • z3d
    #3128
    Voltak olyan részek a filmben amik rettentően el voltak találva, a 66os parancs, a szálak elvarrása ill. EP4el összekötés a film végén, a párbajok (kivéve persze a végüket amik akárki akármit mond rosszul lettek megoldva), a beszélgetések Anakin és Obi között. . . kár hogy bizonyos dolgokon elcsúszott.
  • _Vegeta_
    #3127
    #3103: Csak a filmet vettem alapul, en ezeket a dolgokat szurtem le. :)

    #3104: Ja, szerencsejuk h nem olvadt szet a labuk. ;)
    Szomszed, vagy akar millio fenyevre levo galaxisokban is hasonlo lehet a helyzet mint itt, a fizika torvenyei nem valtoznak.
    Najo igaz amit mondtam inkabb szorszalhasogata, egy masik univerzumban talan lehetseges az ilyesfajta gravitacios tevekenyse. :D
    Oke, ez ujabb informacio. ;)

    #3108: Nem olvastal mar interjut? Nem meseltek a szuleid? A new hope anno nem new hope volt. Hanem STAR WARS. stimm? :)

    #3109: Erdekes tucatni helyen olvastam az ellenkezojet illetve szuleim is mast meseltek.

    #3112: Koszonom, legalabb vmit mind a ketten jol tudunk. ;)

    #3116: Anakin: Im different, i want more! stbstbstb

    #3122: Igaz, de az a velemenyem tul konnyen elbantak a jedikkel. Vagy nem?