661
M*str*l Szamtech szakuzlet
  • K.András
    #374
    Ez nem ugyanaz mintha kimennél pincérnek,azok sokat szopnak, hiszen ha vége a munkájuknak takaritaniuk kell meg hasonlo okosságok, na ez a krupiéknál nincsen.Ök azért az asztalnál nem kevés pénzel dolgoznak.Egyébként hogy az iq-szintet figyelik e, arra csak annyit hogy ez nem ugy van, hogy te jelentkezel és biztos felvesznek föleg nem jo helyre!!!Nem mindegy itthonrol milyen minösitést kapsz,hányfajta játékot ismersz stb stb...Ami a gyomort illeti, biztos kell hozzá, én nembiztos hogy birnám a hullámokat...
  • [Walaki]D`Lair
    #373
    Nem vagy egyedül :DDDDDDDDDD Én sem bírom a visszaugatását... (bocs Winfos, tudom hogy leszarod, de ez van... :)))
  • izb
    #372
    Nem mondtam azt,hogy analfabéta!!
    Csak azt,hogy erre a munkára hiresen olyan embereket vesznek fel,akik sok pénzt akarnak keresni,megfeszitett munkával!!
    Soha nem arrol szolt ez a munka(hajo) hogy egyes emberek IQ szintjét figyuzták volna!!
    De tény és valo,hogy jo pénz,csak bird gyomorral:))
  • K.András
    #371
    Á nem kell semmi ész hogy felvegyenek dehogy,analfabéta természetesen.Egyébként tényleg nem kell hozzá sok ész, hogy havi 3-4 ezer dollárt megkeress...
  • bolic
    #370
    Szia!

    He? :) Figyú! Siket vagyok, mindig vannak a helyesírási hibáim. :( Hát ez van, de UTÁLOM a WINFOS-t! :(
  • izb
    #369
    Ahoz tényleg nagyon sok ész kell:))
  • K.András
    #368
    Nem egészen,ugyanis most amerikában Krupié hajon,tehát nem egy hülyegyerekröl van szo...
  • izb
    #367
    Hi!!
    Kicsit ideges vagy!!
    Minden okés??
    Olvasom az irásaid,azért kicsit figyuzhatnál a helyesirásra,igen érdekes dolgokat irkálsz néha:)))))
  • Gabo
    #366
    "... ha a garancia jogos verni kell az asztalt!!!"

    Na, ez az alapvető probléma kis hazánkban. Alap dolognak kellene lennie annak, hogy ha valamit valaki visszavisz, akkor az nem minden áron ügyeskedni akar. Valahol azt hiszem, nem mi vagyunk a cégekért, hanem nekik kellene értünk létezniük. De ezt valószínűleg csak akkor fogják majd megtanulni, ha néhány elkeseredett ember végre veszi a fáradtságot magának és elindít néhány precedens értékű pert, amit meg is nyernek.
    Normális esetben az árut nem csak eladni kell...
  • bolic
    #365
    Hmm... :) Az alaplapod P4-es lenne? :) Ha az lenne, biztos az AGP 2x és 4x állítás állati veszélyes lehet. :)
  • bolic
    #364




    Most mi a picsád szórakozol velem, ne gyere ide megint szarakodni velem, tűnés innen!
  • Anonymus23
    #363
    Üdv mindenkinek!
    Csak a garanciális dolgokhoz szeretnék hozzászólni. Egy kereskedelmi cégnél vagyok minpségirányítási vezető, van 2 kisebb áruházunk is, szóval ismerős a garanciális probléma.
    Alapból fontos, hogy nem szabad beijedni, ha a béna eladó el akar küldeni mindenféle hülye indokkal.
    3 napos cseregarancia az van! Sőt ez a garancia 3 munkanapra vonatkozik. Szóval ha pénteken veszed a cuccost, akkor kedden még visszaviheted, mert akkor telik le a 3 munkanap.
    A legtöbb számtech termékre alapból 1 év jótállást/garanciát kell vállalnia az üzletnek. Kivéve az ilyenek, hogy CD-k floppyk, stb. Ez nem választható, ez kötelező garancia.
    Ha el akar küldeni a szervizes, és valóban nem buherálás volt a gond, akkor nyugodtan meg lehet "fenyegetni" a Fogyasztóvédelmi Felügyelőségnél történő feljelentéssel. Ez nem túl kellemes, nekünk hosszú évek alatt, mivel normálisan kezeljük a vevőket, egyetlen problémás esetünk volt, akkor feljelentettek bennünket, bár nem volt bizonyítható, hogy a meghibásodás már a boltban is megvolt (hűtőgép behorpadt), de a a megfelelő tájékoztatás hiánya miatt valami 50 eFt-ra büntettek meg bennünket.
    Szóval 1 éves garanciát nyugodtan ki lehet használni.
    Ez persze nem érvényes a "szándékos rongálásra". Ott a kivizsgálásnál nagyon hamar meg lehet bukni, és akkor a bevizsgálás költségeit fizetheti a vevő.
    A vásárlók könyve sokat nem ér, ezt nem szokták túl komolyan venni, pedig ezt is el kell küldeni az üzletnek a felügyelőségre.
    Szóval nem szabad lámának lenni, ha a garancia jogos verni kell az asztalt!!!
    Bocs hogy hosszú voltam, de sokkal rövidebben nem tudtam ezt leírni.
  • Laalee
    #362
    ezzel asszem jellemezted is...
  • petee
    #361
    Hát azért az egeredet megveheted náluk.Az én történetemben az a tanulság,hogy NONAME cuccot ne vegyetek, mert kíméletlenül megszivatnak.
    Na jó, azóta voltam egyszer náluk vettem egy wincsit, azzal nincs semmi baj.
    Végülis a Mistralt is meglehet érteni, mert valahol hallottam, hogy nagyon sokan próbálkoznak a visszaéléssel és próbálják kiszürni,csak néha hatalmasat tévednek. Ilyenek voltak,hogy a csávó megvette az alaplapot azt berakta a mikróba.szétsült és vitte vissza hogy gyári hibás.... Szal no comment.
    Ilyenek miatt ilyen a kiszolgálás, sajnos ez Magyarország........
  • Gabo
    #360
    Ezek után azt hiszem nem náluk fogom megvenni az új Logitech optikai egerem...
  • Met
    #359
    Azért ebbe ne legyél olyan biztos
  • petee
    #358
    Bolic! A tv kábelhez még hozzá se nyúltunk!!!
    Egyszerűen reggel bekapcs, nem indul, füstöl.
    Ennyi volt és mindez másnapra a vásárlás után.Ezek e f@sztarisznyák basztak volna kicseréni. Kérdem én hol van a 3 napos visszacserélési garancia??? Ez benne van a törvényben, 3 napon belül az eladó KÖTELES kicserélni a terméket.
  • bolic
    #355
    Tudom, hogyan csesztél el. :) Ha a TV-OUT csép égett el, akkor a TV-OUT kábel csatlakozástól kezdődik a baj. :) Azt jelenti, hogy TILOS A GÉP ÉS TV BEKAPCSOLT ÁLLAPOTBAN ÖSSZEKÖTTETNI A TV KÁBELET! Szerintem mindvégéig féltem, régóta tettem, minden rendben volt. :) Egyszer kipróbáltam: MX400 TV OUT szerencsére nem szállt el, dugtam a kábelet bekapcsolt állapotban, aztán nincs semmi baja, kb. 2 hónap múlva jelzik a hiba, a ventije LEÁLLT! :) MIÉRT? Mert rövidzárlatot kapott, ezért nem jutott a feszültség, és így tovább, a túlmelegedés miatt jól elcsonkította a ventit, persze még mindig semmi baja, csak nem bírja elfordítani a lapátokat. :))) Igaz, széria hiba volt, hogy nem MX400-as 4.5-4.8 ns 64MB rammal (200/166), hanem MX200 3.5-3.8 ns 64MB rammal (166/166) volt! :) Kész örület volt adni a Mistral. :) DE MEGKÉREM VALAKIT (NEKED IS!), HOGYHA VALAMELYIK BOLT-NÁL VAN EGYETLENEGY CIKK (VAGYIS ÁRU) VAN A PULTON, AZT NE VEGYENEK MEG, INKÁBB VÁRD MEG, MÍG LEGALÁBB 2 DARAB BELŐLE VAN! Sokat szívtam velem is, pl. nálam egyetlenegy darab volt a MagiComp-nál az Abit GeForce4 Ti4600 128 MB TV DVI kártya, megvettem, kiderült, hogy 4x AGP-en instabil (értsen jobban: villódzik a texturák és a DOS-nál zilál a sorok, érdekes :), visszavettem 2x AGP-re, vissza akarják vásárolni 90% áron, mondtam, hogy NEM KÉREM! EZ JÓ A KÁRTYA, ELFOGADOM.

    Szóval ne felejtsétek el az egyetlenegy darab a pultról! ;) Akár pl. Média Markt, Electro World is! Pl. Egy darab van belőle, sokan kutatták, "Vajon mit rejt benne és jól néz ki egyáltalán?" stb... Tehát legyenek óvatosak!

    Sok szerencsét! ;)

    Üdv.: bolic
  • K.András
    #354
    Az, magyar bajnok egyébként Kempoban...
  • petee
    #353
    Velem mi volt képzeljétek! Kurvára fölbaszták az agyam.Sztem ez nem csak pesti probrélma,hanem országos,mert itt Szegeden is úgy átbasztak minket,mint szart a palánkon.Sztem ez nem azér van mert ilyen köcsögök az eladók,hanem inkáb azért mert a tulaj ezt mondta nekik,hogy így kell eladót játszani mert különben a hibás alkatrészeket az ő fizetéséből fogják levonni!!!
    Történet:
    Egyik nap vett a bátyám egy komplett gépet náluk.Egy egyszerű 1100-as Cerka, ASUS alap meg stb. És egy NONAME Gef2 MX 400-at. Nem akart drágábbat mert biztos spórolni akart. Mondom jó van, jó lesz az neked,majd veszel egy másikat.
    Másnap,érted 1 nap múlva elszállt a videokártya,elfüstölt.Pedig annyit csinált hogy bekapcsolta a gépet másnap reggel és kész meghalt. Na huzzunk vissza a boltba, és megállapítják hogy MI vagyunk a hibásak!!!! Szó szerint így pofámba vágta a köcsög szervizes fasz!!! Mondom, miér, 1nap alatt elromlik és mi vagyunk a hibásak?? Mondom ez nem gyári hiba?
    Nem ez, nem a TV out CHIP kiégett,ezt MI csináltuk. (Ezt mondta 10perc vizsgálat után)
    Ezt fel kell küldeniük pestre, hátha megjavítják!! Ő szerinte nem lesz csere mert mi kúrtuk el! (ilyenkor már olyan ideges voltam,hogy már majdnem beleépítettem a pofáját a pultba!!)
    Viselkedjünk, mondjuk neki,hogy jó megvárjuk a vizsgálat után mi lesz.(két hét)
    Két hét mulva azzal fogadott,hogy még nincs megvizsgálva, vagyis szarnak az egészre. Ez így ment KÉT azaz 2 hónapon keresztül! Egy szaros bruttó 13 ezer ft-os videokártyáért!
    Két hónap múlva már nem volt ott a szerelő (valszeg kirúgták) ,már egy másik volt, az látva hogy már milyen hosszú ideje huzódik ez az ügy, mondta hogy jó van, le lehet vásárolni az értékét, mert valszeg nem lehet megjavítani.
    Levásároltuk, és azóta nem voltunk Mistrálban, pedig tényleg jó árak vannak, de ilyen kiszolgálásból én nem kérek.
    Bocs a hosszú szövegért, de ezt azt hiszem el kellett mondanom.
  • Laalee
    #352
    igazi faszagyerek lehet a battyad
  • K.András
    #350
    Hehe, bátyám tulhuzta a kártyát amit vett és vitte vissza,azzonal ugrott a gyerek és cserélte ki, miután közölte vele ha nem cseréli ki meg lesz dolgozva még aznap munka után...
  • [Walaki]D`Lair
    #349
    NEM A THUNDERBIRD NEM PASSZOL ÖSSZE TE LÁMA HANEM A VIÁS CHIPSET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Met
    #348
    Egy ismerősöm vett náluk gépet és simán hagyták, hogy elvigyen egy thunderbird-öt SBlive-al, ami köztudottan nem passzolnak össze.
    Én világosítottam fel a srácot, hogy tegye fel a legújabb drivert mert csak úgy fog elindulni.
  • CybearBoy
    #346
    Nem cserélte be a kis köcsög... Írtunk a vásárlók könyvébe, fater meg majd utánanéz, rá lehet-e őket kötelezni, nem mintha olyan hatalmas kár ért volna, de AKKOR IS! Egy rendes faszi itt is kicserélte volna, csak a másik köcsög eladó aszonta nem. Na mind1.
    MISTRAL SUCKS!
  • CybearBoy
    #342
    3400
  • CybearBoy
    #340
    Szóval létezik ez a 3 napos csere???
    Csak mert ha igen, akkor az nekem holnap fog lejárni...
  • CybearBoy
    #338
    Nem az izgat, hogy ők hallottak-e róla, hanem az, hogy van-e ilyen törvény. Meg valami garanciára hivatkoztak, hogy azért nem tudja kicserélni, mert nincs rajta vonalkód, és nem tudja újraérvényesíteni a garit, vagy mi, aztán most nézem a számlát, hogy ventikre nincs is ilyen gari!
    Fater szerint kéne lenni 3 napon belüli cserének, meg akkor mondanám még nekik, hogy milyen gari miatt nem akarja cserélni ugyan mégis... Bár volt 1 rendes koma, az rögtön cserélte volna, csak a másik odadörmögött, hogy ventit nem cserélünk. Hát anyjába a nagykést! Arról én nem tehetek, hogy félre hall, a szar pult miatt meg már csak otthon vettem észre, hogy más méretű ventit adott...
    Szóval létezik ez a 3 napos csere???
  • CybearBoy
    #337
    Nem az izgat, hogy ők hallottak-e róla, hanem az, hogy van-e ilyen törvény. Meg valami garanciára hivatkoztak, hogy azért nem tudja kicserélni, mert nincs rajta vonalkód, és tudja újraérvényesíteni a garit, vagy mi, aztán most nézem a számlát, hogy ventikre nincs is ilyen gari!
    Fater szerint kéne lenni 3 napon belüli cserének, meg akkorm mondanám még nekik, hogy milyen gari miatt nem akarja cserélni ugyan mégis... Bár volt 1 rendes koma, az rögtön serélte volna, csak a másik odadörmögött, hogy ventit nem cserélünk. Hát a nagy kést az anyjába! Arról én nem tehetek, hogy félre hall, a szar pult miatt meg már csak otthon vettem észre, hogy más mértű ventit adott...
    Szóval létezik ez a 3 napos csere???
  • CybearBoy
    #335
    Na, van ilyen 3 napos kötelesség??? Mert ha igen, akkor holnap még teszek egy próbát.
    Thx in advance
  • CybearBoy
    #334
    Kértem a Misfosban egy 8 centis Enermax rendszerventit, de csak otthon vettem észre, hogy 9eset adtak... Ma bemegyek, aszongyák nem lehet kicserélni, mert a számlát már nem tudják sztornózni, meg nincs rajta vonalkód... De ha még aznap jöttem volna vissza (másnap mentem), akkor ki tudták volna cserélni... Nekem muszály lenne a 8as, mert a 9es nem fér be, és most fizettem ezért 3000et.
    Amúgy nincs ilyen, hogy 3 napon belül kötelesek kicserélni???
  • Etele
    #332
    Igen, ha nem azt asztalt verve viszed vissza a garis cuccot az sokszor segít. DE! Ha eleve bunkón állnak hozzád (és hülyére akarnak venni) akkor lehetsz kezdetben bármilyen kedves és mézes-mázos, akkor is kiba**nak veled. Tehát a Fostralnál a szervíz hozáállása SUXXXX.
  • Taranov
    #331
    Sorban állás természetesen szokott lenni, de az azért van, mert sokan mennek oda, na most, ha sokan mennek oda, akkor mit tegyen a szerencsétlen Acompos?
    Én ott vásároltam egy komplett számítógépet 3 és fél éve (még mindig azt használom), és ott volt a gép 4 hónapja júniusban szervizen, alaplap hiba miatt, és teljesen ingyen csinálták meg, pedig csak 1 év garancia volt rá 3 és fél éve.
    És maguknak tesznek jót azzal, hogy nem számítanak fel ilyen kis javításért pénzt, mert most télen veszek náluk egy laptopot kb. 500 ezerért, tehát azon meglesz a hasznuk bőven, még az is amit elengedtek a javításnál.
    Én teljesen meg vagyok elégedve az Acomppal, talán azért kedvesek velem, mert nem felháborodva megyek, oda, hogy "bassza meg az anyád, megint tönkremet az a kurva gép, ami garancián belül van, mert 1 hete vettem ebbe a baszott üzletbe", hanem én kedvesen megyek oda, nem lepődtem meg, hogy 3 és fél éves korában vagyis kicsit több, mint 3 éves korában hibája lett, ha én udvarias vagyok, és nem várom el, hogy ingyen legyen, talán ők is megenyhülnek irántam :-D
  • Inquisitor
    #330
    Ha igaz a legenda az alkatrészen átszúrt csavarhúzóról - "Ez T. vevő nem garanciális, fizikai sérülés van rajta!" - akkor kenheted a hajadra a törvényt ...
  • Inquisitor
    #329
    "ACOMP-ban ilyen nem történhet meg."
    Vagy legalább is nem ilyen súlyosan. Néha ott is várni kell, de ha tényleg szar akkor csere, ha meg gyanus, hogy 1 nap gar volt már csak rá, akkor garanciális átvétel :)
  • Taranov
    #328
    Ez egy tipikus ABS-re emlékeztete ngem, ahol akkor kezdődik el a kszolgálás, mikor a boltos "hölgy" befejezte a beszélgetést :-)
    Egyébként illik ez a történet a Mistral-ra, az ACOMP-ban ilyen nem történhet meg.
  • Taranov
    #327
    Sajnos nem voltam még, a MISTRAL-ban, nem sajnos, hanem szerencsere, nagyon rosszakat hallottam róla, és a weboldaluk nem tetzsett :-)
  • Dikkma
    #326
    Elismertem, ezért mondom, már tökmindegy.
    Igazából eléggé felkészületlenül ért, szal hagytam a francba. :-/
  • harcu
    #325
    Itt te (is) voltál a hunyó, követelned kellett volna vissza a pénzedet, amit kötelesek visszaadni, bármennyire is ugrálnak. A törvény még rájuk is vonatkozik. Egyébként mindig legyél felkészülve a legrosszabbra, és akkor csak pozitív csalódás érhet.
  • Dikkma
    #324
    Király.