661
M*str*l Szamtech szakuzlet
  • ollie
    #618
    Egyébként én kétszer voltam a Mistralban és eddig csak jó tapasztalatom volt.
    1. Egy haveromnak vettünk egy PCI-s videokareszt (Radeon 7000), mert akkor még nem volt AGP-s alaplapja. Ezzel soha semmi baj nem volt, bár már hónapokkal ezelőtt eladta. Ja, BBA kártya volt.
    2. Akartam venni egy 128M-es MMC kártyát. Mikor bementem az üzletbe mondta az egyik eladójuk, hogy csak noname van és szerinte előszőr hozzam be azt a cuccot, amiben használni akarom, mert nem minden ismeri fel. Ebben is maradtunk, bár végül nem mentem vissza, mert közben találtam márkásat máshol és inkább a jobb, ugye...

    Na nekem ennyi tapasztalatom volt velük és eddig főleg azért nem vásároltam nálik, mert nem olcsók. De azt hiszem ez után sem fogok, mert elijesztett a sok rossz, aamit róluk hallottam.
  • ollie
    #617
    tegnap meg is ejtettem a tranzakciót. amúgy érdekes volt, hogy az üzletben felhívták a figyelmemet arra, hogy így nem lesz legális a windows. persze közöltem, hogy az ms-nél mondták, hogy ok. de egyébként ez őket nem nagyon foglalkoztatta, akár minden nélkül kiszámlázták volna, hiszen nem az ő felelősségük. de a floppy drive - úgy tűnik - egy darabig a gépemben lesz ;D
  • RelakS
    #616
    Nekem is volt gondom a Mistral-nál, de amióta új (ASUS) alaplapom van, gyakorlatilag mindennel problémám van. A gond az volt, hogy két hét különbséggel vettem UGYANOLYAN(!) memóriát, és ha egymás mellé tetted őket, akor köszönő viszonyban sem voltak egymással!!! Ráadásul az új inkompatibilis is volt az alaplapommal, úgyhogy párszáz megányi adatomra keresztet vethettem. (mongyuk azóta is baszok rendszeresen menteni...) Mindenesetre a szervizben korrektek voltak annyira, mint amennyire a "szerződésen" foglaltakból elvárható. Hála istennek nagyobb gondom nem volt velük. (és amióta a beszállítónktól gyakorlatilag nagykeráron tudok venni, talán nem is lesz, bár így meg gar nemtom mennyire van :)
  • palos_gyorgy
    #615
    Ezt is az indexen találtam,nézetek ott szét ti is
    hec válasz erre | adatok | e-mail 2003-08-12 10:45:26 (28

    Sziasztok!

    Én a http://feliratok.warez.hu/ talátam egy elég jó fórumot: BSA és a házkutatás van pár érdekes hozzá szólás.


    Mi a véleményetek veletek történt már hasonló ennél a cégnél,vagy esetleg máshol?
    Egyébkén ilyen esetben van értelme bíóságra járni vagy a Fogyasztóvédelemhez menni,meddig tart egy + és mennyi be kerül?
    Azért kérdezem,mert nekem is problémám van a Mistralal,engem egy alaplapal vertek át


    A számlán egyébként az állt,mint mindegyiken amit tőlük kapsz,hogy ha nem szakszervízzel szereleted be az alkatrész akkor elveszik a garancia,szerintem ehhez szincs joguk


    Nekem úgy tünik,hogy a Mistralnál a fogyasztó alapvető és jogilag alátámasztott érdekei csak bírósági úton érvényesíthetőek,amit nem értek, a hatóság hogyan engedi meg hogy egy illyen üzlet évek óta müködjön,hiszen nagyon sok ügy van a fogyasztóvédelemnéle "céggel" kapcsolatban. Szerintem valahol nagyon jó kapcsolatuk van,mert más üzletet ennyi szabálytalanság után,már bezárattak volna.


    Egy "üzlet" amit mesze-mesze kerülj el:
    Mistar Computerworld:
    Ennél szemetebb céget én még személy szerint nem láttam.
    A legtöbb ember azért vásárról náluk, mert ők Magyarországon a legolcsóbbak és nagy a választék,bár nem sokkal olcsóbbak ,mint más cégek ez inkább pár éve vot így, ez mind nagyon szép és jó, csak az a baj, hogy a garanciális ügyintézés, az
    maffia szinten megy, kb. 4 db. Számítógép alkatrészt vettem tőlük, ebből egy winchestert kivéve minden rossz lett pár hónap alatt.
    Ha tönkre megy egy alkétrész amit náluk vettél akkor a legkisebb dologba is bele kötnek csak,hogy ne keljen kicserélni az alkatrészt.
    Ha azt mondod,hogy mész a Fogyasztóvédelmi Felügyelethez akkor mosolyogva ondják,hogy menjél csak,mivel évekig húzodik egy ilyen ügy valóban nem érsz vele sokat…
    Ezek az alkatrészek voltak:
    Egér: Ehhez hozzá tenném, hogy nem valami gagyi egér, mert 6000Ft.+ Áfa volt (infrás két görgős stb). Haza vittem és kb. öt nap alatt tönkre ment, vissza vittük, megállapították hogy valóban rossz volt. Kb. két hét múlva kaptunk másikat ez miatt másik egeret, kellet venni.
    Ehhez még hozzá tenném, hogy volt ilyen egér a boltban és, másik egeret nem adtak a pénzt nem adták vissza.
    A másik dolog ami hihetetlennek tűnik, de igaz csak amíg ott voltunk 3 ember írt be a panasz könyvbe.


    Winchester 1: Ez egy 40 G-s Samsung winchester, ami kb. három hónap alatt tönkre ment, ez volt az egyetlen eset amikor normálisak voltak, nem tudom, hogy miért :)
    Ennél azt mondták, hogy nincs semmi baja csináltak egy mély formázást és visszaadták, ennél valóban nekik volt igazuk tényleg jó volt, bár csak 6 napig ment.
    Amikor vissza vittem ennél viszont már azonnal cserélték ez elég rendes dolog volt, bár végül is ezt írják, ha van raktáron ugyan olyan alkatrész akkor kicserélik egyébként mivel nem volt ilyen raktáron mást kértem amúgy két hét lett volna belőle, ennél is volt egy kis gond én ezt a winchester három év garanciával vettem amiért többet is fizettem.
    Ennél a szervizes elkezdett vitatkozni, hogy az új winchesterre nem adnak három évet csak egyet, valamiért a számlán viszont már három év garancia szerepelt, érdekes.
    Itt egy 60G-s winchesterre cserélték, rá fizetéssel és megkaptam a három év garanciát amit a szervizesnél még nem lehetett, érdekes amikor a CD olvasómat vittem vissza és DVD olvasót szerettem volna helyette akkor azt mondták, hogy ilyet nem lehet csinálni csak ugyan arra a termékre cserélik.
    CD meghajtó LG 2 év garanciával: Ez a meghajtó amikor hazavittem és kivettem a táskámból, már gyakorlatilag akkor rossz volt mozgott benne valami, ennél én voltam hülye mert nem vittem vissza azonnal, három napon belül kötelesek cserélni.
    Hát ez egy szép kis történet a meghajtó kb. 7 napig működött megfelelően utána VCD és SVCD-t nem tudtam írni vele (CD Copynál használtam).
    Vissza vittem ott azt mondták, hogy semmi baja és hogy ami mozog benne az egy kis zacskó ami azért van bene ,hogy ne keletkezzen pára a CD meghajtóban.
    Hát más egységnél ilyen nem volt, mert hogy kicserélték igaz 14 nap után és, mivel hogy külső garanciális volt mehettem a külső Váci útra, mert hogy ott van az LG szerviz.
    Sajnos utána sem volt jó 2x vittem vissza, de ennél a két egységnél szerintem ebben igazuk volt, hogy kompatibilitás probléma lehetett, csak itt két probléma van:
    1. Idáig még minden meghajtó jó volt ebben a gépben (Ez egyébként egy HP gép aminek még soha nem volt baja),de végül is előfordulhat ezt én is elismerem.
    2. Én már az elején kértem, hogy, inkább egy DVD olvasót szeretnék helyette rá fizetek, azt mondták, hogy nem lehet, biztos, nekik van igazuk, de ők azt írják az árlistában, hogy van rá lehetőség, de biztosan én láttam rosszul ,egyébként még mindig ott van, bár most az extra dolgokhoz írták „amikben ők kitűnnek a többi cég közül”


    DVD olvasó Toshiba: Ez tényleg jó volt de kb. 5 hónap után nehezen nyílt ki a CD tálca és egyszer csak egyáltalán nem nyílt ki, akkor vittem vissza.
    A szervizben nem tudták kinyitni sem elektronikusan sem mechanikailag, erre azt mondták, biztosan nem megrendeltetés szerűen használtam,
    garanciális kötelezettségük nincs, feltételesen tudták csak átvenni és visszaküldik a gyártóhoz.
    Ennél már egykicsit én is ideges lettem és elkezdtem üvöltözni, bár hozzá tenném hogy nem nagyon és a bolt vezetőt hívni, akkor ők szóltak a szerviz vezetőnek.
    Amikor mondtam, hogy elmegyek a fogyasztóvédelemhez stb. akkor azt mondta, hogy mennyek üvöltve nem túl kedvesen.
    Az igazolás el vesztettem amire kiadták volna a meghajtót, e nélkül meg nem adják ki az alkatrész tehát vissza se mentem.
    A meghajtón semmi külső sérülés nem volt, tehát semmi nem utalt arra, hogy nem rendeltetés szerűen használtam.


    Winchester 2: Ezt kaptam a samsung helyett egyiknapról a másikra ment tönkre semmi baja nem volt előtte. Maxtor 60 G (7200/133, 3 ÉV Gar.)
    Ezt a winchestert 2003.05.30-án vittem be a szervizbe ahol ezt mondták rá:
    Gyári azonosítók kopottak, oldala kopott sérült és a szigetelő gumiréteg is sérült. Ezért feltételes átvétel, garanciális kötelezettségük nincsen.
    Ez volt a C: meghajtóm 2002.07.07-től 2003.05.30-ig kb 10 hónapig, a gépből nem volt soha kivéve a mester winchestereket soha nem hordozom, ezért van két 120 G winchesterem, hogy azt hordozzam, ne a mester winchestereket.
    A gyári azonosítók az a mistrálos matricát jelenti, amin az írás volt elkopva, tehát a matrica nem volt sérült fizikailag.
    Az oldala bármilyen hihetetlen azért volt kopott, mert amikor bele tettem a gépbe akkor megkarcolódott, gondolom ez nem csak nálam fordult elő + az összes winchesterem és CD/DVD olvasóm,íróm ilyen, tehát nem volt komolyabb karcolás rajta.
    A gumiréteg ez nem tudom miért volt sérült a két fém lemez között valamiért el kopott, ezen én is csodálkoztam ilyet még nem láttam,bár csak egy kicsit a szélén.
    Hát erre nagyon kíváncsi leszek, hogy mit mondanak, mert ha nem kapok újjat akkor megyek a fogyasztóvédelemhez és KERMI vizsgálatot kérek a winchesterről.
    Tehát semmi durva sérülés nem volt, csak megvolt karcolódva a winchester oldala és elhalványúlt a matrica és el kopott a gumiréteg.


    Július 25-én pénteken azt mondták,hogy mennyek be és levásárolhatom a winchestem árát tehát csak 49 nap telt el csere winchestert természetesen nem kaptam, sajnos kénytelen voltam egy másik winchester venni ,mivel szükségem volt az alkatrészre.
    Mint írtam én ezt a winchestert három év garanciával vettem,úgyan olyat nem tudtak adni csak egy 80 G-s maxtorra tudták volna kicserélni erre egy év garanciát kaptam volna és még nekem kellet volna rá fizetnem.
    Én úgy tudom,hogy kötelesek úgyan lyat adni,ha nem tudnak akkor jobbat kell hogy adjanak rá fizetés nélkül vagy vissza kellet volna hogy adják a pénzemet,ezeket én többször is kértem,mind telefonon mind tszemélyesen is.
    A winchester a mostani áron akarták beszámítani, nem azon amin én vettem,én úgy tudom,hogy kötelesek az eredeti áron beszámítani a terméket,ennek több helyen is utána néztem
    A rossz winchestert többször is vissza kértem,de nem adták,ezt sem nagyon értettem,de biztosan bennem van a hiba.
    A fogyasztóvédelemhez nem mentem el,mivel 1-2 ismerősöm már végig csinált 1-2 ilyen ügyet és évekig tart és a perköltség is 60-80 ezer Ft. Amit talán sosem tudsz behajtani a Mistrálon.


    Ha mégis a Mistrálnál akartok vásárolni, akkor legalább ne külső garanciális terméket vegyetek, mert akkor vége akkor a franc tudja ,hogy mikor kaptok új alkatrészt.
    Azokat a termékeket amikre 12 hónapnál több garanciát adnak meg felejtsétek el,pénzbe többe kerül,de ha ugyan olyat nem tudnak adni,erre elég nagy esély van, akkor nem kapsz cserénél csak annyi garanciát ami a 12 hónapból marad,ez sajnos többszörös tapasztalat.
    Ha a Váci úti boltban vagytok akkor érdemes lemenni a szervizbe ott általában többen vannak mint a boltban :) és ez nem vicc komolyan.
    A másik valamiért ki van téve egy felhívás, ez csak a szervizbe van a bolti részben nincs kitéve, kb. annyi van rajta tömören, hogy ha valaki nagyon balhézik akkor kihívják a rendőrsége + hogy nagy felbontású kamerák vannak amik hangot is rögzítenek. (Ezt a felhívást már levették valamiért,talán egy kicsit turva volt és nem tetszett az embereknek.) Érdekes csak nem elkezdett balhézni 1-2 kedves vevő, akinek több mint valószínű, hogy igaza volt, mert valóban lehet néha ideges ügyfeleket látni, ilyen jelegű dolgokkal én még egy számítástechnikai üzletben sem találkoztam. A szervizesek meg szerintem eléggé bunkók, látszik rajtuk, hogy szarnak az egészbe, a bolti részben viszont az eladók valóban kedvesek és segítőkészek tőlük nyugodtan kérdezhet az ember.
    Én csak a Váci üzletben voltam a többi boltjukban nem,ezért ott nem tudom,hogy mi a helyzet,de ezek után már nem is nagyon érdekel.


    Az üzlet miért van még nyitva,ebben az országban azt lehet csinálni amit akarunk?
    Ez a kiváltság természetesen csak a gazdagok ki,kik a Mistrál tulajdonosai,nem tudja valaki?
  • palos_gyorgy
    #614
    Sziasztok!

    Az indexen találtam ezt a hozzá szólást, erről beszélt nektek a tschymo_dvd,tehát úgy tűnik, hogy csak segíteni akart, nem szabad őt bántani gyerekek.
    hegeduszo válasz erre | adatok | e-mail 2003-03-21 12:59:25 (286)

    Nem rég írtam, egy esetet a topicban*, miszerint felháborított a Mistral vásárlói számláján,
    és garancia levelén található megjegyzés.
    *[2003-03-07 06:07:50 (223)-as számmal megnézhető az említett levelem]
    Nevezetesen a: "Amennyiben a megvásárolt alkatrészeket nem erre felhatalmazott szakszervíz
    helyezi üzembe, a termékekre jótállást illetve szavatosságot NEM vállalunk." -ra gondolok.
    Nos, szintén nem rég kiváncsiságból megkérdeztem a fogyasztóvédelmet erről a szövegről, és a
    következőket írták, utólagos engedelmükkel ezt a levelet most közkincsé is teszem.

    "Ön számítógép vásárlásával kapcsolatban panasszal fordult egyesületünkhöz.
    Panaszával kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:
    1. Az egyes tartós használatra rendelt termékek jótállási kötelezettségéről szóló 117/1991.
    (IX. 10.) Korm. rendelet 1. §. (6) bekezdése szerint "Semmis az a megállapodás, amely az e
    rendeletben foglalt előírásoktól a vásárló hátrányára eltér. Az érvénytelen megállapodás helyébe
    e jogszabály rendelkezései lépnek." Egyetlen jogszabály sem írja elő azt, hogy számítógép
    alkatrész beszereléséhez kötelezően szakszervizt kell igénybe vennie a vásárlónak. Felmerülhet
    az a probléma természetesen hogy, a hibás beszerelés esetén a garanciális hibát vizsgáló
    hatóság esetleg nem tudja megállapítani a hiba okát vagy azt a vásárló terhére állapítja meg,
    azonban előre kikötni ilyen vásárlóra hátrányos feltételt nem lehetséges és jogszabály ellenes.
    2. Amennyiben Ön nyilatkozatokat ír alá abban az esetben Önön van a bizonyítási
    teher hogy bebizonyítsa hogy a nyilatkozatokat ugyan aláírta, de az abban foglaltak ténylegesen
    nem történtek meg. Természetesen Ön úgy is aláírhatta volna ezeket a papírokat, hogy az Ön által
    említett pontokat kihúzza vagy jelzi, hogy azok teljesítése nem történt meg."


    (Mármint kihúzni alatt a "A magyar nyelvű tájékoztatót, üzemeltetési útmutatóval
    átvettem...", és a "Sértetlen gyári csomagolásban átvettem..." pontokat értjük.)


    Ezen levél meggyőzött arról, hogy olyan boltban ne vásároljak többet, ahol már a legális
    számlában, vagy garancia levélben megfogalmazottakkal is "jogszabályt sértenek". :).
    Ezzel a Mistral témát, részemről lezártnak tekintem...
    Tanultam belőle! Üdv, minden áldozatnak.

  • Dikkma
    #613
    Akkor a floppy drive a nyerő :P
  • Goblinraider
    #612
    Na de jó lesz a sok köpködés közé beirni. biztos kapok a pofámba :)
    Én már kb három éve vásárolok rendszeresen a Mistralban és nekem még semmi gondom nem volt velük.

    a kiszolgálás:
    Hát a Mekdonálcban idegesítőbb a smártkártyád van 5x-i megkérdezése. én általában bementem tudtam mit akarok venni és nem ott kezdtem el molyolni a termékek közt.

    Az árak:
    itt igazán a sokat emlegetett netárlista + valóság problémára: én soha nem rakattam el telefonon és érdekes mindig annyit fizettem mint ami a listán volt.

    átbaszás:
    hát akkor nagyon jól csinálják. szerintem van ott azért egy-két hozzá nem értő alak akinek ráadásul nagy is az arca, de ki lehet szúrni ki az igazi "hardwer buzi"-t és abban tuti nem csalódsz

    Én idáig csak és kizárólag a váci úti mistralban voltam a többi boltjukról nem tudok nyilatkozni.
    tény hogy a legutóbbi vásárlásoknál már jobban odafigyeltem a dolgokra (hála a topicnak) de lehet hogy ők is tanultak ezekből a topicokból)

    Gobba a hegyrő
  • ollie
    #611
    na ez jó ötlet, de sajna az audiokábel már bukott
  • NeoMaN
    #610
    Akkó vegyé 1MB SIMM-et...
    :)))
  • ollie
    #609
    Ok, beszéltem a mikrofossal.

    A következő hw elemekkel lehet OEM winfos-t venni:

    alaplap
    cpu
    memória
    vinyó
    cd/dvd rom/rw drive
    floppy drive

    Ezt az MS info vonalon (267-4636) mondták el.
  • NeoMaN
    #608
    Irj nekik mélt.
  • ollie
    #607
    Na de mi az MS infoja? Hiszen az számít.
  • ollie
    #605
    Na, a jogtisztaságról...

    Elhatároztam, hogy veszek egy Win XP home English OEM-et, és ehhezn me szándékoztam nagyon beruházni valamilyen hw-t, mert egyrészt szinte mindent mostanában cseréltem ki a gépemben, más részt hosszú távra szeretném az oprencit, és ezért nem célszerű olyan hw-t venni, amit úgy is kicserélek 1 év múlva, mert akkor ugrott az opreci is.

    Na ezért úgy döntöttem, hogy veszek egy új floppy drive-ot (úgy se használom) és ehhez "mellékesen" egy oprecit is. A floppy-t meg mindig a házban tudom hagyni, minden mást meg cserélni. Na most az üzletben felhívták a figyelmemet arra, hogy tudomásuk szerint csak olyan alkatrésszel lehet érvényes licence-t vásárolni, ami a számítógép alapvető működéséhez kell, és a floppy drive nem ilyen. Ezek az alkatrészek a következők: cpu, memória, alaplap, vinyó, táp. Ennek ellenére bármivel kiszámlázták volna nekem (még akár egy audiokábellel is), de, mint mondták, az én felelősségem, ezért jól gondoljam meg, hogy kiadok pénzt annak ellenére, hogy a licence nem lesz érvényes. Itt azt is hozzátették, hogy az elmúlt évek alatt, az EU nyomásásra az MS többször módosította az OEM feltételeket. volt olyan időszak, hogy csak teljes szgép vásárlása esetén, volt, hogy bármilyen alapvető alkatrészhez, mely a szgép belselyében van lehetett vásárolni (ennek idején terjedt el az audiokábeles megoldás), és most pedig csak olyan alkatrésszel vásárolható, mely az alapvető működéshez kell (már felsoroltam).

    Na, valami hozzászólás? Esetleg valaki tud biztosat mondani (MS kapcsolat)?
    Az MS oldalán ez van, de nincs tisztázva, hogy milyen bővítésre gondoltak:

    A Microsoft OEM licenckonstrukció forgalmazási feltételei:

    a Microsoft OEM szoftvert hardver nélkül CSAK a hivatalos Microsoft OEM disztribútorok (Delivery Service Partner – DSP) értékesíthetnek viszonteladók (hardver kereskedők, összeszerelők, rendszerépítők) részére,
    a végfelhasználó az OEM szoftverekkel új számítógép beszerzésénél, vagy meglévő számítógép bővítésénél találkozhat,
    forgalmazása kizárólag Regisztrált OEM Rendszerépítőkön keresztül lehetséges,
    az OEM licenckonstrukcióban vásárolt termékek legalitását a következő két dokumentum egyidejű megléte biztosítja:
    Birtokba kerülést igazoló okirat (számla vagy ajándékozási nyilatkozat) és
    Eredetiséget Igazoló Tanúsítvány (Certificate Of Authenticity, COA) matrica. Ez termék-csoportonként eltérő:
    a 2000.április 1. után komplett számítógéppel együtt vásárolt operációs rendszerek esetében a vásárló a számítógépet a házra ragasztott COA matricával együtt kell megkapja, amely a számítógépen futó szoftver legalitását igazolja,
    Office programcsomagoknál pedig minden esetben a csomagoláson található a COA.
    További információ az OEM licencelési konstrukcióban forgalmazott szoftverek legalitásának ismertető jegyeiről, illetve a korábbi COA változatokról a Microsoft magyar nyelvű honlapján található. ( www.microsoft.com/piracy/howtotell/hungarian)

  • Tovi
    #604
    Na mi történt, vettél egy egéralátétet?????
  • tschymo_dvd
    #603
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nem szabad a mistralnál vásárolni. semmit, még egy kibaszott egéralátétet sem! A Mistrálnál szemetebb számítástechnikai cég nincs Magyarországon + nagyon sok törvénytelenséget követ el, amivel természetesen semmilyen állami felügyeltet ,rendőrség nem foglalkozik, szerintetek miért, túl sok ész nem kell hogy rágyere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Tovi
    #601
    Hopp, megelőztél :-))
  • Tovi
    #600
    http://www.microsoft.com/hun/jogtisztasag/31.mspx
  • Tovi
    #597
    Részlet a Microsoft Magyarország oldalról, az OEM licenc leírásánál:
    .....
    a végfelhasználó az OEM szoftverekkel új számítógép beszerzésénél, vagy meglévő számítógép bővítésénél találkozhat,
    .....
  • Tovi
    #596
    Emlékeim szerint a Microsof kb 1,5.2 évvel ezelőtt enyhített az OEM feltételeken, és részegységre is lehet szoftvert forglmazni. Ha nagyon kell a közlemény, feltúrom.
  • Gerry
    #594
    Erre én azt mondom, hogy ott a számla, bizonyítsák ők, hogy nem azzal vettem, ugyanis legjobb tudomásom szerint nekik kell bebizonyítani egy büntetőeljárásban, hogy én vétkeztem, és nem fordítva, de nem vagyok jogász, ha valaki másképp tudja tudassa velem, nehogy egy szilikonpaszta miatt kelljen már a börtönben rohadnom, ha rámhúzzák a vizeslepedőt!
  • TheZsenyka
    #593
    Bíróságon:

    "- Mivel tudja bizonyítani, hogy a processzor felületén talált szilikon hűvezető réteget a windows licenszel együtt vásárolta?"
  • ollie
    #592
    Télleg ez vajon menne egy szilikonpasztával is? ;D
  • TheZsenyka
    #591
    A túróba... alaplapi távtartót akartam mondani, de a jumper-t nehéz lepipálni...
  • Met
    #590
    Jumperrel nem lehet wint venni? Talán az a leg olcsóbb:)
  • Gerry
    #589
    Az is elég kemény beruházás lehetett! Na, egyébként erről beszélek, csak F_L kolléga nem hitt nekem, de ezekszerint nem csak én és az ismerettségem tudja így a dolgokat, hanem mások is...
  • TheZsenyka
    #588
    Én pl. tápkábellel vettem WinME-ket anno.
  • NeoMaN
    #587
    Kérek 1 audiókábelt!
    Jah, meg dobjatok még mellé egy XP-t! Köszi!
    :D
  • ollie
    #586
    ez király! ;D
  • RelakS
    #585
  • Gerry
    #584
    Jó sokba kerülhetett!
  • RelakS
    #583
    Mi audiokábellel vettük
  • NeoMaN
    #582
    Igaza van Gerynek. Mi is vettünk már így, nem egy MS terméket, a jogtisztaság miatt....
  • ollie
    #581
    Én mostanában fogok beinvesztálni egy OEM angol nyelvű XP-re és persze egy floppy drive-al fogom megvenni, oszt majd mindig szépen fog vándorolni az az alkatrész gépről-gépre a winfossal együtt...
    úgyse haszálok floppyt soha ;D
  • Laalee
    #580
    ez milyen komoly veszek egy szar magyar windowst felrakom a megszokott angolt, és bünözö lettem :D
  • Gerry
    #579
    Ja!
  • TheZsenyka
    #578
    Elképzelhető, hogy a PC alatt Piece-t értenek... :DDDDDDDDDDDDDD
  • Gerry
    #577
    Jó, nem vitatkozom veled, de én inkább hiszek annak az embernek, aki ezzel foglalkozik, és azt mondja, hogy akkor is jogtiszta, ha a számítógép belsejében található (alapvető működéshez szükséges) hw-elemhez veszed... Microsoft-os forrás, tehát, ha ő azt mondja hogy O.K., akkor számomra O.K., az meg egy dolog, hogy "Kizárólag új PC-vel való frgalmazásra", hiszen ha a Microsoft-nak ebbe a meghatározásba belefér a belső hw-elem, akkor az jogtiszta és kész. Mi is adunk el komplett konfigokat, és azokat természetesen csakis OEM rendszerrel, de külön rákérdeztünk, hogy mihez lehet venni OEM sw-t...
  • Gerry
    #575
    De vásárolható, csak belső hardware-elem kell hozzá (és akkor jogtiszta), tudom, mert van Microsoft-os ismerettsége a cégnek...
  • Mike
    #574
    nem

    előre kinyitogatják
  • RelakS
    #572
    Engem kb 2 helyről hívtak vissza, pedig vagy egy tucat helyen jelentkeztem, ha nem többön, aztán a főnök megtalálta a neten a hirdetésem, és Ő hívott engem :)