661
M*str*l Szamtech szakuzlet
  • Met
    #571
    Én 4-5 helyre elküldtem az önéletrajzomat de nem hívnak vissza. Azért ez bunkóság, legalább annyit írnának, hogy nem te kellesz.
  • TheZsenyka
    #570
    Ahhoz képest hogy több éves eladói tapasztalatom (is) van számítástechnikai területen, vissza sem hívtak. Érdekes. Így megint fejlesztő lettem. Igazából nem bánom.
  • Met
    #569
    Nembaj, majd ha kirugnak egy csomó embert akkor lesz szabad hely:)
  • ollie
    #568
    de nincs, ezért nem hívtak vissza ;D
  • Met
    #567
    Én nemrég írtam nekik állás ügyben de nem hívtak vissza.
    Végre lenne egy normális ember ott:D
  • Met
    #566
    Az oké, hogy csak nyitott dobozzal, de levesz előtted egyet a polcról, felnyitja az origin csomagolást és előtted kibogarássza a sorozatszámot. Nemhiszem, hogy lenne aki szóvátenné.
  • ollie
    #565
    Na ez szívás! soha nem megyek a Mistrálba.
  • TheZsenyka
    #564
    Ennél a cégnél CSAK ÉS KIZÁRÓLAG NYITOTT DOBOZBAN lehet megvásárolni a cuccot. Ehh... Már megbántam hogy megvettem. Csak hát csábító mert kb. 10 méterre van innen.
  • ollie
    #563
    aha, ezé vettem én is dobozos procit ;)
  • TheZsenyka
    #562
    Nem, dehogy. Nem tuningolva, hanem már jó alaposan széthúzva, lestrapálva. Merthogy a "haveroknak" legyen (suskaművek). És tart az ember tőle hogy egy félig szétgyilkolt darabot kap. Ki tudja hány kapu roncsolódik szét vazze'
  • ollie
    #561
    ja, azt hittem úgy érted, hogy tuningolva adják, el, de ugye azt nehéz egy meztelen processzorral megoldani...
  • dikki*yysw
    #560
    Tuning. Amikor egyszer a szervízben voltam, ott vigyorogtak hogy nemtom hány MHz-re téptek egy radeont, és hű de jó.
    Valszeg nem a sajátjával szórakozott a szervízes. No comment.
  • ollie
    #559
    mi az hogy "meghúzzák"???
  • TheZsenyka
    #558
    Én viszont élek a gyanúval, hogy meghúzzák a CPU-kat a boltok hátsó zúgaiban...
  • Inquisitor
    #557
    "Miért, félnek hogy szétszedem a processzort?"
    Nem, de egy saját vonalkódott 0.1s alatt le lehet olvasni, míg rossz esetben vagy 4-5 percig tart leolvasni a proci tetejéről a sorozatszámot. :)
  • TheZsenyka
    #556
    Már kettőt küldtem nekik. Egyet kb. 4 éve, egyet meg fél éve. Szerencsére nem hívtak vissza és találtam sokkal királyabb helyet. Most ott robotolhatnék pirosba borulva mint a télapó. Persze akkoriban jól jött volna a Mistral is. De szerintem nem volt szimpatikus nekik az előző melóhelyem. (Vagy 'mittomén.)
  • RelakS
    #555
    Mistralhoz!
  • TheZsenyka
    #554
    Jelentkeztél a Microsofthoz???
  • ollie
    #553
    Király! Végre valami jót is hallok az MS-ről.
  • ollie
    #552
    :DDD
  • RelakS
    #551
    Naná! Az M$-t kezdi szorongatni a Linux (egyre több nagy cég áll le a windózról mer túl sokat kérnek érte), meg örült, hogy végre valaki megvette a termékét :D
  • RelakS
    #549
    Lehet, hogy az álláskereső levelemre azért nem válaszoltak, mert szakmabeli vagyok?
  • Laalee
    #548
    a mistral minden szarra ráragasztja a garancia cimkéjét, amit, ha értelmesen oldanának még haszna is lenne...
  • TheZsenyka
    #547
    (Értsd egyedi garanciacimke vagy hasonló megléte a procin ...)

    Miért, félnek hogy szétszedem a processzort?
  • selwik
    #546
    Hát ez az. A legnagyobb hazai számtech-kisker, egy valag haszonnal, és ilyen szarrágásokat kell elviselnie a vevőnek. Annyira tipikus magyar mentalitás... Nem szeretem az arctalan, agyonreklámozott multikat se, de néha tényleg ott jársz jobban. Meg ők legalább hallottak már az ügyfélmegtartás fogalmáról.
  • mozesapo
    #545
    De most tényleg minek egyedi gar. cimke mikor a számlán rajta szokott lenni a gyári szám. Nem hinném, hogy otthon neki állsz 1 nem garos döglött procira rágyártani a garos gar. számját. Tök felesleges az egész, meg ha már bontott, ki tudja használták-e már.
  • Inquisitor
    #544
    "Másik, hogy dobozos P4 proccot vettem egy boltban, és nyitva volt már a doboz. Kérdem miért? "Mert meg kell nézni a sorozatszámát." Milyen kár, hogy rajta van a dobozon..."
    A gyári sorozatszám nem feltétlenül az a sorozatszám, amire az illetőnek szüksége van a számlázáshoz. :)
    (Értsd egyedi garanciacimke vagy hasonló megléte a procin ...)
    Még ha az logikusabb lenne is.
  • TheZsenyka
    #542
    Ha a Microsoft honi képviselete ad magára, akkor kicserélik neked. Remélem kapsz másikat.
  • TheZsenyka
    #541
    Másik, hogy dobozos P4 proccot vettem egy boltban, és nyitva volt már a doboz. Kérdem miért? "Mert meg kell nézni a sorozatszámát." Milyen kár, hogy rajta van a dobozon...
  • TheZsenyka
    #540
    Kisstílűnek tartom, hogy nem cserélték ki neked a szoftvert. Egy kedves barátom a Hertában vásárolt (Dohány utca) egy hangfalpárt. Mikor hazavitte és kitette az asztalra, látta hogy sérült az egyik hangszóró. Visszabattyogott és elmondta mit tapasztalt. Sűrű elnézés kérések közepette kicserélték neki. De hát a Herta egy szinvonalas üzletlánc.
  • Gerry
    #539
    No igen, ha vett házat is, mert sajna meg lehet vásárolni törvényesen az OEM oprendszert BÁRMILYEN a számítógép belsejében található hardware-elemmel, vagyis akár egy "mezei" IDE-kábellel is, és akkor nem tudják mire felragasztani a címkét, de mondjuk a dolog akkor is sántít, mert akkor meg tájékoztatniuk kellett volna a kedves vevőt arról, hogy "ezt" a címkét kell a sz.gép oldalára ragasztani amennyiben a sz.gép házat nem náluk vásárolja, és akkor ki kellett volna derülnie, hogy nincsen ott az a bizonyos cimkedarab... Feljelentés mindenképpen mehet szerintem, mert akár "jóhiszeműségre" is lehet hivatkozni akkor, ha nem fogadják el az indokokat, hiszen tényleg azt hitte a vevő, hogy rajta van a matrica, mert még valami kód is volt rajta olvasható, és nem hívták fel a figyelmét, hogy az a kód az nem AZ akód... Szerintem szimplán feltelepítették egy gépre már azt az oprendszert, és nem adták hozzá a telepítőt (mert pl.: 10db gép ment 1 helyre, és nem akarták az összes telepítőt feltépni, és kibontani, hanem 1-ről telepítettek, és csak a matricákat tették rá a gépekre. Én is csináltam már ilyent, de én azonnal szépen betettem a gépek mellé a bontatlan csomagolású CD-ket, és nem kavartam vele...), és mondjuk "véletlenül" visszakerült a polcra a bontatlan, ámde cimke nélküli oprendszer. Én már rengetegszer jártam mindenféle üggyel a fenti üzletben, utóbbi időben főleg ismerősökkel, én ugyanis már elég régen nem vásárolok ebben az üzletben... (Vajon miért?)
    Én is drukkolok, hogy sikerüljön minél hamarabb gatyábarázni az ügyet, de számíani rá, hogy elnézést nem fognak kérni!
  • Met
    #537
    Szerinted nem fogják letörölni a felvételt?
    Most mi van? Akinek nem legális az oprendszere az jobban jár?
  • Mike
    #536
    van

    de a visszanézésben szvsz ne reménykedj
  • selwik
    #534
    szép:(

    eddig ez a legkeményebb sztori amit róluk hallottam...
  • Mike
    #533
    most szólok, hogy mindig érdemes megnézni a vásárláskor, megvan-e a dobozban a cd, sorozatszám

    volt aki olyan Diablo 2-t vett, amiben csak a dobozon volt filccel felírva a sorozatszám

    ha a dobozban nincs benne a cd/dvd azt sem tudod bizonyítani, hogy nem volt benne az üzletben sem

    ezzel együtt normális helyen korrektek szoktak lenni, de a mistral általában nem ilyen
  • ollie
    #532
    én sem tudok jobbat, mint amit te tettél, de ebből tanultam (mindig meg fogom nézni, hogy megvannak a kódok)
  • Anee
    #530
    Mostmár azért rájöttem hogy csak a hibás cuccot kell vissza vinni a buziknak..
    Tápkábel volt csak fogató cuccok meg csavarok nem...utólag hozzám baszott a parasztja egy adagot csak hajamra kenhetem...
  • Gery1980
    #529
    Mistral sux...Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsoljanak ki!
  • RelakSfromhome
    #528
    Baze!
    Minden házhoz követelni kell a felfogató cuccokat, meg ha van benne táp, akkor a tápkábelt. Van nekik kilora, ne akarják pont a tiédet megtartani, még akkor se, ha komplett gépet veszel. Minden szirszart (akár még a dobozt is, bár az tán túlzás) kérni! (Lehet, ezért nem veszek komplett gépet? :) )
  • Anee
    #527
    De most még ottmaradt nálluk a lap aztmondta hogy megpróbál valamit tenni vele....szerezni egy emberi pontot ha cserélné:-)