661
M*str*l Szamtech szakuzlet
  • kovy79
    #661
    Vazze, ez a két monitorosdi soha nem jutott volna eszembe.
    A műszer pedig tényleg a legpontosabb. Ha levedlem a lustaságomat, szétszedem és megmérem.
    Na ezt itt hagyjuk, mert jön Narancs és elküld ebből a topikból.
  • [NST]Cifu
    #660
    Amennyire én tudom, a legmegbízhatóbb módja az eféle ellenőrzéseknek a műszeres ellenőrzés, mert az alap által megadott értékek pontossága sok esetben pontatlan.

    Egyébként nálam is alaphelyzetben csak a +12V eredménye zavaró (+11.80V jelen pillanatban pl.), feltehetően a sok 12V-os venti miatt, de terhelés alatt a feszek néha érdekesen ugrálnak (két monitorom van, így játék mellett is folyamatosan tudom nézni az Everestet).
  • kovy79
    #659
    2 vinyó közti másolás, DVD írás, videó tömörítés alatt értem a stabil szót (itt is szép teljesítmény tünik el).
    Játék (amúgy nem szoktam játszani, csak nagyon ritkán), 3DMark alatt még nem tudtam megnézni. Bár gondolom lenne rá vmi megoldás.
  • [NST]Cifu
    #658
    Azért azt megnézném, hogy terhelés alatt is stabil, legfeljebb 0.06 Voltos eltérést produkál, mert ezzel kapcsolatban vannak heveny kétségeim. ;)
  • kovy79
    #657
    Biztosan látszik a konfigomból, hogy jobbra nem futja (+ biztos nem értek hozzá)...
    Amúgy 6K kinek sok, kinek nem egy tápért.
    Az biztos, hogy nem sok tápot láttam, aminek a feszültségei (5V, 12V) stabilan +-0.06V-on belül maradtak.

  • Inquisitor
    #656
    OFF:
    Ez a táp elbírja jól a vasat amit kihajt? :O
    Mondjuk én tudom, hogy nem olyan rossz a Macron, mint amilyen ólcsó, de azért még tán egy 400-as elkelhetett volna.
  • kovy79
    #655
    No comment...
    Először olvasd el a 651es hozzászólást!
  • Inquisitor
    #654
    Elhiszem, bár nem is tudom ... Nem tudnám eldönteni melyik emberfajta tűnik számomra abnormálisabbnak, aki működő dolgokat készakarva tönkretesz vagy aki mások bőrére szórakozik. :(
  • kovy79
    #653
    Márpedig működik. Nem egy-két telefon, stb járta már meg.
    Bár nem igazán akarom ezt most bizonygatni neked...
  • Inquisitor
    #652
    OFF:
    Ha beraksz mikroba egy bármilyen aelektronikai/számtech cuccot, azon még minimális energiahasználat esetén is olyan sérülések lesznek, ami már önmagában kizárja a garanciális cserét ...
  • kovy79
    #651
    Ugyanez van itt Debrecenben. 3 éve eladók hada, most meg egy sokkal szarabb üzletben 1, azaz 1 eladó (mondjuk ő normális srác).
    Nekem is volt negatív tapasztalatom velük.
    Kb 3 éve, mikor az akkor konfigomat vettem, bementem procit venni (XP 2200+).
    Mondtam az idiótának, hogy Tbred B magos kell. Ide is adta, majd 2 nap múlva a gépet összeraktam és kiderült, hogy Tbred A magos a proci. Visszasétáltam és mondtam, hogy cseréljék ki. Erre a kis paraszt kölök nekem esett, hogy biztos tuningolni akarom.... Nem lett csere a végén. Bamba voltam. Most gondoltam veszek valamit és kicseszek velük (mondjuk videókártya be a mikróba, majd ezt pár kártyával eljátszani), de a mostani srác, mint már mondtam normális. Ennyi.
  • Narancs
    #650
    LOL
  • Mersh
    #649
  • kiss73
    #648
    A kecskeméti mistral nyitáskor 1főnökkel és 3 alkalmazottal ment.
    Hatalmas arcuk volt, velem a felkészültségem miatt nem birtak kikezdeni.
    Most csak az 1főnök van ott, csendesen pityereg, szolgálatkész és talán temploba is jár mostanában:).
  • Bishoop
    #647
    Ahogy nézem ezt a fórumot, másoknak is vannak gondjai a Mistral-lal !
    Én kb.4 éve vettem kompett PIII-as konfigot. Először is az alaplapból rámsózták a legrégebbi modell-t az ABIT BE-6 II-es alaplapból. Eltartott egy darabig, amíg rájöttem, hogy miért nem működik az alaplap CD-jén lévő ATA66 vezérlő drivere. Aztán TV kimenetes videokártya helyett simát adtak, persze az előbbi árát fizettették ki velem. Amikor mobil RACK-et vettem, egy régi ATA66/100/133-at nem támogató modellt adtak. Amikor kiderült, hogy rossz alaplapot sóztak rám, és bevittem a szervízbe, hogy javítsák meg, utána "kifelejtettek egy 80 eres ATA kábelt.
    Amúgy hol van a fórumon a témakövetés beállítása?
  • Cat #646
    blogbejegyzés, most olvastam:

    "A megvasarolt szamitogepes cuccokat meg nem tudtuk uzembehelyezni, mivel elhajlott labu processzort adtak el nekunk galansan, ami aztan a visszahajlitas soran sikeresen le is tort, most pedig ugye hasznalhatatlan. Garancia nem ervenyes persze, mert nem az uzletben helyeztettuk uzembe, meg kulonben is mi hajlitottuk direkt el a labat es amugyis szakszerutlenul szereltunk be minden lehetseges alkatrszet, meg az alaplap muanyag reszet is direkt reszelovel reszelgettuk. Hihetetlenul faszfejek az eladok a mistralban, de ez amugy gondolom nem ujsag annak, aki mar vasarolt ott, foleg, ha valami szart adtak el neki.

    Viszont a videokartya dobozan levo leirason nagyon jot rohogtunk. Ezt sikerult osszehozni valami forditozseninek:
    Technical specification/muszaki reszletezes
    -ATI RADEON 9550 VPU/ATI RADEON 9550 VPU
    -Support for the AGP 8X standard, 128 MB DDR/support reszere a AGP 8X mertekado DDR
    -32bit full color 3D rendering at max 2048*1536/32bit teli befest 3D visszaadas -on max 2048*1536
    -Full support for Microsoft DirectX 9.0/Full tamogat reszere Mikroszkop Kozvetlen 9.0
    -CCRT/TV-OUT/DVI-I Dual display/CCRT/TV-OUT/DVI-I EN Kettos bemutatas

    Azt hiszem a mikroszkop kozvetlen a kedvencem."
  • Morphin
    #645
    Sajnos még mindig most pl. engem basztak át egy mp3 lejátszoval.Ahogy megvettem szétesett és azt mondták a szervizükben hogy én csináltam ezért nem veszik vissza.De "méltányosság"bol visszaküldik a gyártonak és az majd eldönti.(3hét től 60 napig terjed)...
    Ez elég nagy kibaszás mert a pénzemet amit magamnak sporoltam azt már nem kapom vissza sehogy. M*STR*L
  • RelakS
    #644
    Ms. Tral-ban még mindig hülyék? :)
  • comet
    #643
    Hmm néhány hete wincsit cseréltem bluefishnél...hát végül is minden simán ment de figyeltem is arra hogy minden meg legyen, és nem is volt mibe belekötni ( 1 hónapos volt a wincsi miután megfeküdt)
  • mozesapo
    #642
    Most megyek az Aqua-ba. Kedden haverom cserélte a 9000pro kártyám "újra". Totál szar, 3d-s alkalmazások alatt lila, zöld négyzetek, háromszögek 1 idő után. Driver install volt újra, de nem ér semmit. 1 idő után még a gép is restartol. Viszont beszopták, mivel a számlán a tavalyi ár van, 3 napon belül vagyok, a gar meg újra indult. Egy rohadt tetü banda az egész.
  • RelakS
    #641
    tuttommal igaz, és 3 napos vissza helyett 2havi lesz, de csak ha hibás. Mindenesetre inkább járj utána, mert ezutóbbiban nem vagyok bizti
  • dikki*yysw
    #638
    "ui.: A HWSW-n és is láttam a bluefish topicot, csöppet el is keserített. Minden nagyobb üzlet ide jut garanciális téren? Amúgy tegnap beszéltem velük telefonon és nagyon segítőkészek voltak, legalábbis ez a fazon akivel beszéltem."

    én is elkeseredtem. És nem minden üzlet jut ide, csak amelyik köcsög szervízmunkát végez. A Mistral és a Bluefish is írtó segítőkész, kedves cég addig, amíg NEM viszel vissza valamit..
  • tschymo_dvd
    #637
    Nem én voltam: Már gondolom ,te is tudod,hogy a Mistrálnál nem szabad semmit sem venni!!!!!!!!!!!
  • palos_gyorgy
    #636
    A Mistrál a legszemetebb számítástechnikai cég Magyarországon, ezt szerintem mindenki tudja.
    Írtátok páran, hogy milyen jó cég ebben teljesen igazatok van, de csak addig amíg működik az alkatrész amit vettetek, ha tönkre megy akkor kíváncsi leszek a véleményetekre, amit a tschymo az mind igaz + a nézzétek meg a felíratok.hu-n a mezi nevű emberke hozzá szólását a témához (A BSA-s rovatban van) akkor talán megváltozik a véleményetek.
    + már csak maga a számla is törvénytelen amit minden vásárlásnál alá írattatnak veletek, ha nekem nem hisztek akkor kérdezzétek meg a Fogysztóvédelmi Felügyelősséget
    E-mail: [email protected]
  • Mike
    #635
    én egy ideje havertól vásárolgatok
    van neki számtech boltja
    ha vmi gondom lenne, őt szekálom (eddig nem volt)
  • ollie
    #634
    Én szinte 100% csak a Blufish-nél vásárolok és általában nagyon meg vagyok velük elégedve. Mondjuk ne az ottani eladókat kérdezzétek hw ügyben, inkább ti nézzetek utána mindennek mielőtt odamentek.
  • mozesapo
    #633
    Csak garis ügyintézésed ne legyen. Mert ráírják a számlára, hogy pl. ha javíthatattlanság miatt cserélni akarod jobbra akkor csak a pill. értéken tudják beszámítani. Az FVF szerint viszont ezt nem lehet, ellenkezik a jogszabályokkal. Múltkor majdnem ráborítottam az asztalt a vasággyal eyütt 30 kilós csókára. Hogy csak óvatosan.
  • Mike at home
    #632
    igaz, mondjuk egy szavam se lehet a Mistralra, meg egyszer sem csaptak be, egyetlen egyszer sem hajtottak el a szervizbol, mivel sem az irhato CD, sem az IDE kabel amit ott vettem nem volt hibas
  • Mike at home
    #631
    masreszrol ahol a legolcsobb, ott vmiert OKKAL a legolcsobb
  • Mike at home
    #630
    en spec inkabb dragabb, de jo supportot nyujto helyen vasarolok

    szoval nekem nem minden az ar
  • Lala
    #629
    Istenek vagytok. Az Aqua-ban találtam mindent amit máshol nem. Thermaltake hűtőkből elég jó a választékok és nem csak tálcás procit árulnak. Azthiszem felveszem ezt az üzletet is a bevásárló listámra.

    Köszi mégegyszer mindenkinek.

    ui.: A HWSW-n és is láttam a bluefish topicot, csöppet el is keserített. Minden nagyobb üzlet ide jut garanciális téren? Amúgy tegnap beszéltem velük telefonon és nagyon segítőkészek voltak, legalábbis ez a fazon akivel beszéltem.
  • dikki*yysw
    #627
    Pár hónap, és lesz itt Bluefish topic is, nyugi. Én hwsw-n rengeteg érdekeset olvastam róluk, és saját tapasztalatom is nagyon rosszak.
  • Mike at home
    #626
    "A másik valamiért ki van téve egy felhívás, ez csak a szervizbe van a bolti részben nincs kitéve, kb. annyi van rajta tömören, hogy ha valaki nagyon balhézik akkor kihívják a rendőrsége + hogy nagy felbontású kamerák vannak amik hangot is rögzítenek. "

    Nahat ahol ilyen felirat ki van yeve, ott ep eszu ember nem vasarol

    vagyis, vasarlas elott mindig nezzunk be a szervizbe, erdekes tapasztalatokra tehetunk szert
    (ha megkerdik miert vagyunk ott, kamuzzunk)
  • Lala
    #625
    A Bluefish-t nézegettem én is. Jók az áraik, de még nem vásároltam náluk. Az aqua-t ismerem, de valahogy nem szeretem. Köszi a segítséget.

    Lala
  • Mike at home
    #624
    akkor oruljel

    nalam L.Sz. meg nem a Mistralnal huzta ki a gyufat, amikor nem keves penzert vett cuccommal atbaszott

    azota kerulom mint a pestisest
  • Cat #623
    bluefish, szerintem
    ott vettem hangfalakat, és szerintem messze a legolcsobbak a városban
    ráadásul közel is van, a köruton is most nyitottak egy uj üzletet, szoval valoszinuleg 2 év mulva is életben lesznek
  • NeoMaN
    #622
    Ja, a Royal computert kerüljétek mint ördög a szenteltvizet!
    Akkora bunkókkal még sosem találkoztam.
    Ők a mindentjobbantudokéseztveddmegneazt elvet követik. Igazi prosztó hely....
  • NeoMaN
    #621
    Aqua, a dohány utcában.
    www.aqua.hu
    Sok helyen voltam már, de ott a legrendesebbek, tiszta hely, kedvesek és segítőkészek az eladók (kivéve a számlázó csajt) igaz garis problémám még nem volt velük. Jók az áraik, van készletük és télleg annyi amennyi a BP piacban meg van hirdetve.
  • Lala
    #620
    Na, akkor egy kis fényt voszek a topicba.
    Anno vettem az említett üzletben egy LG CD-rom-ot. Nem tudtam, hogy nem szabad, mert állítólag rossz szériából való volt. Betettem a gépbe és láss csodát elsem indult. Futás vele vissza a szervízbe. Vártam vagy egy órát mert rengetegen voltak. Odamentem az egyik sráchoz. Elkezdte vizsgálgatni a CD-t. Mondom tedd rá egy gépre és próbáld ki. Megfogadta tanácsom, rá is dugta egy kábelra. Nem figyeltem pontossan, hogy mit csinál, de azt mondta, hogy jó a CD-rom. Na mondom muti. Hát a Hülyegyerek nem másik CD-romot nézett, az én CD-men levő káben másik fele be sem volt dugva sehova. Gondoltam magamban "Jajj". Szernecsére arra járt egy másik srác (szerintem a szervizvezető) és ránézett a kölökre. Mint utólag kiderült a "SZERVIZES" akkor volt első nap a Mistralban. A másik srác megnézte a CD-m és megkérdezte, hogy ugyanilyet szeretnék, vagy inkább más típust. Egyszerüen kicserélték, és elnézést kértek a kellemetlenségekért. Azóta is benézek néha a Mistralba. szinte az egész gépen ott vettem és nem volt negatív tapasztalatom. Most állok egy nagyobb gépfejlesztés előtt, de nem hiszem már hogy a Mistralt választom, mert elég magasak lettek az áraik.
    Apropó, tudna valaki ajánlani olcsó, megbízható, nagyválasztékkal rendelkező üzletet ahol érdemes sok pénzt otthogyni?
  • NeoMaN
    #619
    Amúgy családi vállalkozás, egy testvérpáré, és jogi valamire járnak az üzlet mellett.Felkészülnek arra, mit tehetnek és mit nem.
    Ja, édesanya a könyvelő úgytom.