63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • nenad
    #62209
    egy kicsit lassu a refresh anyagvaltoztatasnal targyak mozgatasanal. Ha sima renderre kell akkor igen felteve ha tamogatva van. Bar rx480 pn fut meg nincsen kiirva direktbe hogy tamogatva van...

  • putyi
    #62208
    bár aszem, ha vársz vele kisimítja.
  • putyi
    #62207
    a shadowmap jellegzetessége. szerintem lehet állítani valahol.
  • bencsab
    #62206
    árnyékot megjeleníteni csak nekem nem tud rendesen a viewport? mindig cakkos lesz a széle :(
  • bencsab
    #62205
    bizony...
  • Aldaryn
    #62204
    Csak nem mindig pontos, mármint, annyira, hogy néha totál hülyeséget mutat. De jelzés értékűen ott van, hogy mindenki érezze: "Haha, akár működhetne ez is rendesen!"
  • putyi
    #62203
    Észrevettétek, hogy a max window-ban megmutatja a vray dof előnézetét phys cam-mel shadelt nézetben?
  • TNH
    #62202
    Sziasztok!
    Egy olyan problémám volna, hogy felhúztam egy objektre egy sima materialt, Diffuse colorként beállított bitmappel, a viewporton tökéletesen jó, viszont rendernél teljesen szürkés/fakó a színe, fényforrásnál és Def. Lightningnál is.
    Mi lehet a probléma?
  • repvez
    #62201
    erről egy kicsit bővebben is tudnál irni(telepités, beállitás, anyagozás)? egy 7850es is profitálhat belőle, vagy csak az ujabb szériás radeonoknál érdemes probálkozni?
  • acsati
    #62200
    Köszönöm a válaszokat, mindkettő hasznos, viszont sajnos már az elején elakadtam. Szerintem valami beállítás hiánya van nálam, de nem tudtam rájönni, hogy mi lehet.
    Ebben a videóban 2:15-3:38-ig lévő intervallumban mutatja be, hogy teszi be a hátteret viewportba. Mindent ugyanúgy csinálok és nekem mégis csak fehérség jelenik ott meg. Néztem több ilyen videót is,
    de máshol is ez a fehér háttérképes probléma jött elő. (próbáltam én is .hdr, de .jpg képpel is)
    Mit bénázok el?
  • nenad
    #62199
    vegre sikerult beruhaznom egy rx 480ra es persze azonnal kiprobaltam a radeon pro rendert, Ami multiple important samplingal hasitja a mintakat. Egesz brutalis cucc ingyen. Es eleg stabilnak is tunik. Rx 480 5.2 TeraFlopsal nagyon hamar simara kergeti a kepet.
    75K volt a kartya 8 GB memoriaval.De igy megerte!
    Uber shadert hasznal a program ami nem egy nagyon komplikalt material de alapbol jo mindenre...
    A metal egy kicsit sotet.

  • GixEr
    #62198
    Szerintem ezzel kezdj: Perspective Match
  • tilbury
    #62197
    Itt vanak videók Ilyenre gondoltál?
  • acsati
    #62196
    Sziasztok!
    Hogyan keressek olyan tutorialokat, ahol egy kész modellt egy fényképre szeretnék renderelni, minél realisztikusabban? Esetleg valaki linkelne ilyet és akkor már elboldogulok.
  • MasterMason
    #62195
    Mondjuk MCG legalább egy hasznos fejlesztés, és az egyetlen a gond vele csak annyi, hogy kb 15 évet késett...
  • Aldaryn
    #62194
    "Csak úgy" :)
  • putyi
    #62193
    Verziószám kell, mert ha nincs, akkor nincs miért pénzt kérni.
  • Aldaryn
    #62192
    Előbb-utóbb elhagyják a verziószámot, és csak 3ds MAX lesz. Értelmetlen a giga verziózás, amikor servicepacknek is kevéske új tartalom kerül bele és már úgyis csak subscription van.
  • bencsab
    #62191
    ez inkább 2017.5 szerintem nem lenne ciki köztes verziószámot kiadni és akkor jövőre tényleg logikus lenne verziószám szerint is a 2018
  • bencsab
    #62190
    Azt én is olvasom, hogy az MCG és az Arnold milyen új dolgokat tud, de egyéb újdonságot nemigen reklámoznak.
  • Aldaryn
    #62189
    Lehet ugyanazt tudja mint a 2017, csak működik is.
  • putyi
    #62188
    Mindezt 600k-ért :-)
  • putyi
    #62187
    Megnézve a vaccnyút, szerintem elég ciki, hogy egy év alatt ennyire jutottak.
  • Aldaryn
    #62186
    Ők teszik ki, ne legyen akkora a terhelés a szervereiken. Az ilyen méretekben komoly összegeket jelenthet.
  • putyi
    #62185
    mint a régi szép időkben :-)
  • bencsab
    #62184
    az szép, mert méd az autodesk honlapján sincs fennt
  • putyi
    #62183
    Eltelt egy év és perzsiában megjelent a max 2018.
  • Akee
    #62182
    néztem, sajnos nem ez a probléma. Már próbáltam mindenféle file formátumot, illetve a gamma beállításokkal játszani, de nem megy :(
  • bencsab
    #62181
    Nálam is csak a rendering passban csinálja. Persze eddig nem volt gond. Ráadásul be van kapcsolva a low thread priority is a renderpanelen. Mindegy, már írtam a mikorfosnak. Remélem megfejtik.
  • putyi
    #62180
    Menj ki a kertbe füvet nyírni, virágot locsolni :-).
    Nálam a win7-nél van ez és csak a rendering pass-ban. Az irrmap/lc-nél nincs. Mondjuk a munkagépen nagyon ritkán renderelem végig a dolgot, rendszerint az lc feléig várok.
  • bencsab
    #62179
    Feltettem a legújabb windows update-et (1703). Most ha renderelek, akkor szinte minden erőforrást odaad a vraynek, még az egerem is megáll, alig bírom leállítani. Valami tipp?
  • Aldaryn
    #62178
    Lehet, PS-ből AdobeRGB, vagy ProPhoto RGB színtérben mented ki, a MAX pedig sRGB-ben akarja beolvasni. Kezdésnek nézd meg ezt. Ilyesminek tűnik.
  • Akee
    #62177

    Abban tudtok esetleg segíteni, hogy PS-ben helyesen jelenik meg a kép színe, de Maxban miért teljesen más? Mit kellene állítanom, hogy jó legyen?
  • bencsab
    #62176
    Hű, ilyenből 1node is elviselhetelenül hangos. mindenesetre szépen igényesen berendeztétek a szekrényt velük.
  • Aldaryn
    #62175
    Mindenféle használt szerver (Dell, HP) E5-2670 v1/v2 xeonokkal. Kifejezetten kompakt compute node-ok, blade-enként 4-4 processzorral. Nemigen lehet mellette megmaradni pont emiatt, nemsokára költöznek a pincébe. :)
  • bencsab
    #62174
    Amit a facebookra kitettetek, az milyen géppark? Hogy tudtok megmaradni a hangja mellett?
  • MasterMason
    #62173
    Nem véletlen vásárolták fel az XSI-t sem miközben ígértek fűt fát, hogy megtartják stbstb. Aztán nem is sokkal később le is húzta a wc-be xsi-t az ice-al együtt. Már ott lehetett tudni, hogy igazából valójában egy konkurencia felszámolása volt a cél... A szokásos nagyon arrogáns multicégek jegyeit hordozza magán az autodesk, felvásárolni mindent amit lehet, megpróbálni egyeduralkodóvá válni és mindezt természetesen annak érdekében, hogy aztán az "erő" pozíciójából kénye kedve szerint alakíthassa az árakat, fokozatosan elkezdhessen rátelepíteni egy pénzszivattyút a piacra.

    Egyébként azzal, hogy xsi-t kicsinálta autodesk nem ért el semmit, mert egykori xsi fejlesztők Helge Mathee és társai egy még jobb programot fejlesztenek, a gpu gyorsított fabric engine-t...
  • Aldaryn
    #62172
    Igaz is, a C4D! Nekünk is sok építész dolog érkezett mostanság onnan...
  • repvez
    #62171


    tudom, hogy ez blender,de max alatt és vrayel, vagy más rendereknél,hogy müködik ez az f-top és az srgb szintér viszonya ?
    ha ennyire korlátolt akkor miért nem dolgoztak már ki helyette egy mászik szabványt?
  • putyi
    #62170
    Igazából nem is a foundry jelent szerintem fenyegetést max-es maya-s fronton, hanem a c4d. Egyre több építésziroda és reklámiroda használja. És még ott van a Houdini is...