63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • bencsab
    #62289
    nos, köszi a linket, ezt már láttam, viszont mellékeltem, hogy mihez kerestem annakidején plugint. végülis a bevel profile+jómunkásember lett a nyerő megoldás.
  • nenad
    #62288
    aki erdekel: meg van 2 alaplap 10-12 K darabja garancias, 64GB mem support pcie 2.0 stb. socket AM 3,AM3+
    es meg a videokaresz, 6950@6970 15K ert, hutoventi nelkul, (egyebkent enelkul is megy azaz egy normal ventivel is beeri) (nyilvan nem 40 fokos hosegben)



  • putyi
    #62287
    pontosabban
  • putyi
    #62286
    a múltkori kérdésedhez még egy megoldás: http://www.scriptspot.com/3ds-max/mcg
  • putyi
    #62285
    Olyan kis naív vagy :-)
    Amúgy a 2018-as max(és egyéb autodeskes termék) már mgjelenés előtt kinn volt. Igaz ez az adobe-s cuccokra is.
  • zenoka
    #62284
    mar megy most. hat igen mar ez sem a regi:)
  • bencsab
    #62283
    Nálam megy, de az ott fellelhető tartalom már hattyú halála... Réteg 1-2 héten belül elérhető volt szinte bármi, most fél éves pluginek sincsenek még kinnt. :(
  • zenoka
    #62282
    Tudja valaki mi tortent perzsiaban? vagy csak takaritgatas van?
  • nenad
    #62281
    ja en is ezt hasznalom.
  • Jim Morrison
    #62280
    Radeon ProRender on the Radeon Pro SSG Enabling Interactive Frame Rates
  • nenad
    #62279
    jaja, elment 16GB memoria es a PhenomII X6, van meg 2 alaplap es egy hd6950@6970 alaplap.... es egy power markaju 500W os tap.
    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.06.06. 21:09:50
  • Aldaryn
    #62278
    hardverapro! Elég gyorsan elmegy ott minden, ha jó az ára.
  • nenad
    #62277
    ledobtam 10re mert minden csoro 10-12 ert arulja. A 2,5 ev gari van meg rajta ami bevalthato a serial number alapjan.
    emberek 10K 8 GB memert?

    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.06.02. 14:08:56
  • nenad
    #62276
    valakinek 2x4gb 1600Mhz kingston hyperx 2.5 ev garival 13Kert?

    17900 boltban az alja.

    Kingston 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz HX316C10FK2/8
  • zenoka
    #62275
    mert rossz a megkozelites: szerintem arra nem bakelt lighmap hanem dinamic lighting kell..

  • GixEr
    #62274
    Igazabol azert erdekelne, mert Terrain object-bol letrehoztam egy kb 2x2km-es teruletet, de a Lightmap-ot nem tudom beallitani normalisan.
    Vagy hamar leszamolja es ronda (objecteken teljesen jo az 512x512, de terrainon mashogy mukodik amire nem tudok rajonni), vagy sokaig szamolja ki es akkor is ronda :S
    Hatha van valami otlete valakinek. Atnyalaztam az egesz forumot, wikit, de nekem akkor is tul lowlevel marad akarmit allitok.
  • nenad
    #62273
    van par problema meg ezekkel de ha nem nagy a kliens igenye akkor miert ne?

    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.05.30. 11:17:55
  • zenoka
    #62272
    en nezegettem.. archviz szerusegre probalgattam.. szeretem:)
  • GixEr
    #62271
    Egy ideje probalgatom hasznalni az Unreal Engine 4-et. Kostolgatom a sajat hataraimat a jatekmotor hasznalataban (ami ugye tudjuk, hogy kicsit mas szemlelet) Igazabol ez korlatozodik a modellezes, import/export, uv hasznalat, utkozesi boxok, anyagozas, vilagitas/ realtime GI! hasznalataban.
    Valaki kozuletek nezegette mar?
  • GixEr
    #62270
    Egy generaciovaltas nem "csak" a processzor ara + valoszinuleg mindenki talal valamit amit upgradelne
    +1ssd +1magasabb orajelu RAM +1 winyo +tapegyseg, nameg hozza az alaplap (nem vagyok AMD-s nem tudom, hogy valamelyik elod fogadja-e ezt a procit) igy kapasbol minimum 2-3x-os arrol beszelunk. Hogy az ujratelepitesek macerajarol mar ne is beszeljek.
  • nenad
    #62269
    120K ert van ryzen 1800x meg a hardverapron, 1db, akinek kell csapjon le ra.
    Brutalisan alacsony ar egy Intel csucsteljesitmenyu proci teljeseitmenyeert :D
  • marcee
    #62268
    Köszi, megnézem! (sosem késő, nekem ez időről időre visszatérő feladat)
  • GixEr
    #62267
    Gondolom, hogy mar keso, de elso korben ezt probaltam volna meg: AutoCad Raster design
  • nenad
    #62266
    alien covenant... elsore a vilag egyik legelbaszottabb mozija.... ha megnezed a prometheus deleted scenes akkor mindjart vilagos lesz.
    ezek kivagasal elegge fura lett mindket mozi...
  • MasterMason
    #62265
    Jók ezek az új ryzen-ek, persze láttam különböző fórumokon egészen elvetemült intel rajongókat is akik ahelyett, hogy örülnének, hogy valaki végre leszoríthatja az intel árait, ahelyett belepunnyadnának abba, hogy egy cég kénye kedve szerint szabja az árakat. Persze jók az intel procik is de nem is kicsit túl vannak árazva...

    Szóval remélem, hogy amd letöri valamennyire az árakat.
  • Aldaryn
    #62264
    Nice :)
  • nenad
    #62263
    egyebkent ma kirpobaltam milyen magasra lehet huzni a ryzent fesz emeles nelkul. 3.8 Ghz en siman birta a stress testet. 3.9 nel viszont kifagyott. Mindez fesz emeles nelkul. Tehat ugy kb 600 Mhz magasabban lehet uzemelni ami kb 17-18% performance pluszt jelent veszely nelkul. 65W os proci gyakorlatilag energia takarekosnak szamit. Kis fesszel valoszinu bemegy a 800Mhz plussz is.
  • nenad
    #62262
    https://arstechnica.com/gadgets/2017/05/amd-ryzen-threadripper-price-specs-release-date/
    olvasd tovabb jon az epyc is->

    The physically massive Epyc chip sports 32 cores and 64 threads, 128 PCIe 3.0 lanes, and eight memory channels per socket for a total of 16 DDR4 channels and 32 DIMMs in a two-socket server.
  • MasterMason
    #62261
    Thx. Ennyiért jó, akkor vizslatnom kell többet ezeket a használtakat. Mondom ahol én néztem ott komplett dual munkaállomások vannak 8-900 ezerért csak licitálás van... Igazából nekem arra kéne, hogy szimulációkat futtassak rajta éjjel meg nappal... De lehet megvárom most már a naples 32 magos-t és abból építek egy dual-t.
  • Aldaryn
    #62260
    Ezért is mondtam többször, hogy teljesen jogos, ezek mind-mind hasznlt hardverek, csak viszonyítás képpen írtam, hogy érdekes, hová pozícionálta az AMD az új processzrait. Remélem erős verseny alakul ki belőle.

    Amik itt vannak nálunk, azok mind kb. 3 éveket üzemeltek. Azt, hogy ezt egyhuzamban, vagy szakaszosan tették-e, nem lehet megmondani, csak összesített online time-ok vannak. Valószínű, hogy folyamatos üzem volt. Ha még hármat bírnak, én már örülni fogok.
    És valóban, az alaplap a zsákbamacska, abból már volt, ami megadta magát hamar, de pótolni sem volt olyan vészesen dárga. (30E) A többi komponens, tápok, NIC, de egy stb. pedig mind összehasonlíthatatlanul magasabb minőség csomó kényelmi extrával, mint amivel dektop hardverben általában találkozni szoktam. (pl. hardveres távoli vezérlés, bemenő/kimenő levegőhő mérés, stb...)
  • nenad
    #62259
    azert ez nem igy van a szerverekben a processzorok altalaban rosszabb a hutesuk a koltsegek minimalba tartasa miatt is... oriasi penz akar egy fok kulonbseg is. Es ha ezek 60-70 fokon mennek eveken at akkor nem hiszem hogy sokaig birnak... Gyanus az 50$ es ar is...
    Es hany even at volt hasznalatban a processzorod?

  • marcee
    #62258
    Procit én még nem nagyon láttam, ami elhasználódott, és ez még kevésbé valószínű mióta throttlingolnak. A használt alaplap, az az igazi zsákbamacska.
  • putyi
    #62257
    Na jó, de ezekben nem kopik a fogaskerék, és általában véve sokkal jobb helyen voltak tartva, mint ahol te fogod. Érts ez alatt az állandó légkondit, szűrt levegőt, kiegyenlített tápellátást.
  • Aldaryn
    #62256
    "Teljesen igaz, ezek új hardverek, amit én említettem, azok használtak"
  • nenad
    #62255
    hasznalt szerver proci.... ezek 24/7 futottak... eveken at.
  • bencsab
    #62254
    Egy új, 3év garanciás proci azért nem egy ki tudja mennyit futott használt xeon. Persze nekem is van 3db dual xeon-os gépem, amiket használtan vettem és semmi bajuk, de ha mégis beszarik bennük valami, akkor az pech.
  • Aldaryn
    #62253
    Teljesen igaz, ezek új hardverek, amit én említettem, azok használtak. Mason:itt volt, pl. De van sok helyen.

    Most ilyenekkel (E5-2670) renderelünk, nagyon jó ár/érték. Ebay link, lehet, mire kattintotok, nem él már. Itt épp 170USDért van listázva, de hasonló áron kapható EUn-n belül is, ez volt az első link, amit ebay kidobott.
  • MasterMason
    #62252
    Engem inkább azok a 14 magos V3-as procik érdekelnének 400-500 dollárért amit Aldaryn mondott.

  • nenad
    #62251
    http://ark.intel.com/products/47922/Intel-Xeon-Processor-X5650-12M-Cache-2_66-GHz-6_40-GTs-Intel-QPI
    ezek a procik anno $999.00+ rol indultak egyebkent. ez meg 230$...
    De ha ilyen procit akarsz venni van 50 dollarert is... amazon... hasznaltan.

    https://www.amazon.com/Intel-X5650-Six-Core-SLBV3-Processor/dp/B00HBRVODW/ref=sr_1_7?s=electronics&ie=UTF8&qid=1494973095&sr=1-7&keywords=xeon+x5650
    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.05.17. 00:20:24
  • nenad
    #62250
    de az enyem az sima 1600 nem 1600x vagy a kis kulonbseg miatt mondod?
    Egyebkent ez csak $227 korul van.

    Ha a csucsot nezed ott a kulonbseg oriasi, Lattam 130K ert 1800X et es intel csucs processzort 500-600K ert vagy tobbert... (ujat)

    Mig vray trial alatt azt neztem a regi procimmal hogy vegre a video karesz legproblemasabb dologok alatt is feler 4 processzorral addig ez meg 2x olyan gyors lett. Egyebkent 1600 pont 2x olyan gyors mint a phenom II x6 3.2Ghz





    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.05.17. 00:10:51