63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • marcee
    #62329
    Szerintem a GTX 1050 gyengébb, mint a GTX 760!
    640 cuda mag @1350MHz vs. 1152 mag @980MHz.
    112GB/s vs. 192GB/s.
  • nenad
    #62328
    ...egyebkent mekkora poen mar a kareszom, 76 ert vettem es most 120-130 ert lehet venni. Piszkosul elmentek az arak...
  • Aldaryn
    #62327
    Ha "csak" viewportra kell, már ez is bőven elég. Ha pedig beleteszel egy kis pénzt, akkor egy 1060-as már interaktív előnézetezésre is kényelmesen használható nagyobb jelenetzeknél is. Nekem egy 760ti van, és két 1440p-s monitort elvisz bonyolultabb jeleneteknél is kezelhető sebességgel, úgyhogy egy 1050es minden bizonnyal nagyon sok mindenre elég már.
  • putyi
    #62326
    Azt sejtettem, de azon belül. Akarsz rajta renderelni, vagy csak képernyő kezelésre kell? Hány monitoron dolgoznál?
    Az összehasonlítás alapján gyorsabb lesz a max alatt(nagyobb a gpu frekvencia), de renderelni kevés lesz.
  • Klon
    #62325
    :)
    Hat engem csak felidegesit... :D
  • nenad
    #62324
    Jatek az kell, anelkul az ember megbolundul es belassul es begyoposodik. Naponta 10 orakon at utom a billentyuzetet egyenletekkel, programokkal stb es akar tetszik akar nem kell. + sport.
    Jatek utan a tudatom sokkal befogdobb sokkal jobban meg tudom fogni a dolgokat mint anelkul. 1-2 hetente 1-2 ora.
    Ennyi, nem mondd hogy semmi jatek vagy ilyesmi,,,,
    :D:D
  • Klon
    #62323
    Foleg max(vray)+autocad.
    Semmi jatek vagy ilyesmi...
  • putyi
    #62322
    attól függ mire akarod használni.
  • Klon
    #62321
    Sziasztok!

    GTX 760-as kártyámat jobbra cserélném....
    A GTX 1050-re gondoltam.

    jó választás lenne? Esetleg 60e Ft körül tudnátok jobbat ajánlani? (I7-es gépbe megy ha ez fontos)

    Köszi a válaszokat!
  • putyi
    #62320
  • zenoka
    #62319
    vagy 2 éve olvastam utoljára..
    azt hiszem elő kell venni újra:)
  • putyi
    #62318
    Nem tudod. Már csak várhatsz békés mosollyal az arcodon. És közben olvasd el a Galaxis útikalauz 5 kötetét, hogy a nagyobb összefüggések is világossá váljanak! :-)
  • zenoka
    #62317
    jaj:D
    megyek keresek egy grabovoj számot amivel megállíthatom a folyamatot. :)
    Utoljára szerkesztette: zenoka, 2017.08.02. 08:20:05
  • putyi
    #62316
    :-)
    Zénó még nem ismeri a világ titokzatos összefüggéeseit. Azzal, hogy ezt a szót kimondta elindított egy folyamatot, melyenek célja, hogy bebizonyítsa, hogy nem ez volt a legrosszabb :-)
  • nenad
    #62315
    XXXlol
  • Aldaryn
    #62314
    Ahhh, olyat nem szabad mondani, hogy a legrosszabb! Az mindig az *eddigi* legrosszabb! :D
  • zenoka
    #62313
    koszi:) worst birthday ever volt :)
  • putyi
    #62312
    Már azt hittem, hogy aktivista lettél :-)
  • putyi
    #62311
    Köszönöm a fordítást! :-) Így utólag is Boldog Szülinapot Kívánok!
  • Akee
    #62310
    S8 a teló, más képek esetében ez még nem tapasztaltam..
    Screenshot
  • nenad
    #62309
    a telodon kell javitani nincsen eleg szin...
  • Akee
    #62308
    köszi :)

    Még azzal szenvedek most, hogy renderelek (V-Ray) egy képet, a laptopon minden ok, de a telefonon, ha nézem és felhúzom a fényerőt, akkor az átmenetek "szétesnek" (laptopon nem). Ezen lehet valamivel javítani esetleg a beállításokban?
  • nenad
    #62307
    ok, kossz, hat nem szabad idom van hanem penzt kell keresni.
    Egyebkent ha valakit erdekel ilyen calculatorokat is gyartok...

    Lesz meg benne vagy 50 parameter :D
  • zenoka
    #62306
    arra gondolt hogy iszonyat mennyiségű szabadidőd lehet ha erre volt időd :D
    viccelt.
  • nenad
    #62305
    Neha nehezen lehet kibanyaszni mit is akarasz mondani....
    Milyen hely van meg?
  • putyi
    #62304
    Aldarynnal annak idején mindig azt beszéltük, hogy valahol kurva sok szabadidő lehet elrejtve, ha minden egyensúlyban van.
    Meg van az egyik hely :-)
  • nenad
    #62303
    me felkesz de gondoltam bedobom ide is ponebol.
    Trumps falanak valos koltsegeit kiszamitando program. A vegen tobb mint 200 parameterrel.

    https://ibb.co/b3c69k
    https://ibb.co/bSKa25
  • bencsab
    #62302
    Ha user grid-et használsz és az aktív, akkor szokott ilyen lenni. Vagy válts vissza home gridre vagy a homokóra ellenére kattints és ott lesz a merge-elt elem.
  • Akee
    #62301
    Sziasztok,
    nem tudjátok hogy néhány esetben nem tudok új elemeket bedobálni (merge) a meglévő scene-be? Csak pörög a proci és nem történik semmi. Néha hosszú idő után megjelenik egy pillanatra, de eltűnik azonnal..
  • bencsab
    #62300
    Én ennek nagyon örülök!
  • nenad
    #62299
    Az intel total beszopott.
    Hatha lejebb nyomjak az arakat!
  • bencsab
    #62298
    Bazzzeg...
    https://www.youtube.com/watch?v=1aj2DTuAwy8
  • Aldaryn
    #62297
    Elég frankó, mi a lézerscan prezentálásra és prezentációs anyag készítésére gyakorlatilag csak azt használjuk. Az utóbbi frissítésekkel pedig a fotogrammetriás/lézerscan összeillesztős képességei is elég jók lettek. Nyugodtan ássad bele magad, frankó szoftver.
    Viszont: tapasztalataink szerint a Pix4D jobb, sőt, sokkal jobb, de a Recap egyelőre olcsóbb volt. :D
  • GixEr
    #62296
    Autodesk Recap-al probalkozott mar valaki?
    Elmeletileg helyszin/targy csilliard fotoja (20 fokonkent keszitett fotok alapjan allitolag a legjobb) utan kapunk egy 3D modellt, helyszinrol vagy targyrol referencia meret utan. Mostansag tesztelnem azert erdekelne, hogy valaki nezegette-e. (tok jo hogy fullos Autodesk csomag megvasarlasa utan en talalom meg tok veletlenul, hogy ilyen van...)
  • nenad
    #62295
    XXD:
    ez jo,....
  • Aldaryn
    #62294
    szerintem ahol ilyen fal van, ott taknéni is van. :D
  • nenad
    #62293
    ha bakker en biztosan nem takaritanam es elveznek ekkora falat esemeny nelkul csak teve es valami 3d extursion... kellene oda meg mas is szerintem...
  • Aldaryn
    #62292
    Ez kifejezetten vagány megoldás a TV eltüntetésére. :)
  • nenad
    #62291
    kb 10 Teraflops kell egy komplex jelenet 1fps ("zajmentes") megjeleniteshez. Ha ez egy kartyan van akkor oke. Ha negy kartyad vagy tobb van akkor a teljesitmenynek is novekednie kell ahhoz hogy ezt elerje... azaz kb 15Tflops kell tobb kareszzal.
  • putyi
    #62290
    fasza lett, bár én edit poly-inset-extrude felhasználással készítettem volna.