63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • nenad
    #62369
    MAFFIA, Es PUTIN KEZE VAN A DOLOGBAN.
  • hunkircsi
    #62368
    A Corona Renderer csapata becsatlakozott a Chaos Group csapatába. EzmármegintMIAFA....?
  • nenad
    #62367
    prorender test render moblur viz alatt.

    kep

    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.08.27. 21:33:36
  • nenad
    #62366
    chaos group mar megkeres a trialal kapcsolatban a sok haju vastag ajku begyes cicamicajaval :D
  • putyi
    #62365
    Nekem van vagy 1000 liter jöhettek mind :-)
  • bencsab
    #62364
    Ja, inkább boros vagyok... :)
  • bencsab
    #62363
    Na, akkor ha simán egyszerre kilépsz mindegyikből és egyszerre akarnak írni 3dsmax.ini fájlba, akkor is elszáll minden beállítás.
  • Aldaryn
    #62362
    Milyen sört kérsz? :D Elég gyakori, hogy 2-3-4 MAX is nyitva van egyszerre...
  • bencsab
    #62361
    Ha elmondom ez miért van, küldesz egy sört? Sok-sok év után véletlenül jöttem rá a múltkor:
    A max ugye kilépéskor menti a 3dsmax.ini-t. Ha nagyon memóriaigényes jelenetet renderelt, akkor sokáig tart, miután renderelés befejeztével végleg be tudja zárni magát a task managerből is. És itt jön a csavar: ha közben új max-ot indítasz (vagy a manager), akkor az új task viszont olvasni akar a 3dsmax.ini-ből. Ha ez az előző task mentésével egybeesik, akkor van a gond: beáll default-ra. Ennyi.
  • putyi
    #62360
    Én már annak is örülnék, ha tisztességes 32 bit-es workflow lenne benne.
  • GixEr
    #62359
    Hetvegen lesz egy kis idom es osszefoglalok par dolgot amirol itt is kerdezgettem. Illetve ezek tapasztalatairol amiket szereztem.
    - Unreal Engine 4
    - Fenykep alapu (helyszin/targy) modellezes
    ilyesmi, ha erdekelne valakit.
  • GixEr
    #62358
    Sokszor Adobe Illustratorban vannak a texturaim forrasai.
    Kiteritett irodabelso falainak grafikai, kulonbozo displayek elemeinek nyomdai anyagai PDF-ben (Isten aldja oket a Vector map bevezeteseert, hogy nem kell allandoan mentegetnem bitmap texturakat, ha valtozik a grafika rajtuk), nekem arra is kell figyelnem, hogy a textura ugy keszuljon, hogy gyarthato is legyen digit nyomtatassal amikor elfogadja az ugyfel...
    Sajnos Adobe-ek meg nem ismerik az EXR-t.

    Probalgattam a Photoshop 3D reszet, de elkepesztoen siralmas. Aztan kijottek a "Project Felix"-el ami megint siralmas (es lassu is).
    Adobe-ek nagyon keszulgetnek erre a 3D-s dolologra, de nagyon nem megy nekik... :D
  • Aldaryn
    #62357
    Már teljesen rászoktam én is, hogy mindent exr-ben tartok, ha új textúrát készítek, azt is. Kicsi, gyors, kényelmes, veszteségmentes.
  • putyi
    #62356
    A régi szép idők!!! :-)
    Szerncsére mostanában keveset használok png-t.
  • Aldaryn
    #62355
    PNG library error. Imádom. Hol van, hol nincs.
  • putyi
    #62354
    Mondjuk rendernél vicces, hogy random fagynak, mert nem találnak ezt-azt :-(
  • putyi
    #62353
    Ez is 2016.
    Akkor ez nem bug, hanem feature?
  • Aldaryn
    #62352
    Nálunk MAX 2016 pl. 4-5 munkaállomáson random reseteli a beállításait defaultra néha-néha. Ezzel együtt a user path-okat is, természetesen. Nem jöttünk még rá miért lehet, teljesen kiszámíthatatlan. Mindenkinek van már UI meg beállítások backupja, amit ilyenkor apatikusan visszamásol a helyére.
  • putyi
    #62351
    Nálam most éppen két gép szórakozik az idegeimmel. Asszem lesz egy újraindítás.
  • bencsab
    #62350
    Nálam nem felejti el sohasem, ez egyedi eset lehet nálad.
  • putyi
    #62349
    Azt miért csinálja a max, hogy időről időre elfelejti a textúra útvonalakat?
  • nenad
    #62348
    uagyanzt hogy nincsen kihasznalva.
    mar szoltam valdnak ha hazamegy szabdsagrol akkor majd megnezi.

    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.08.20. 12:33:53
  • marcee
    #62347
    GPU-Z sensor fül mit mutat közben?
  • nenad
    #62346
    nezem vray trialt es bakker mit latok az opencl szamitasok alatt kiirja hogy 100% es a vetillator alig porog... Mi a fene? Power consumption kb 70 watt csak.. A 150 helyett kb... Hoppa...
  • putyi
    #62345
    Egész pontosan 157,48031-et tudsz belőle max. csinálni :-)
  • zenoka
    #62344
    :))
  • Aldaryn
    #62343
    Ha veszel egy 200-as kártyát, akkor tudsz belőle akár 180-at is csinálni havonta. Igaz, csak egy hónapig.
  • zenoka
    #62342
    ennyi persze.. csak szegeny atlagember azt hiszi hogy ha vesz 200ert egy videokartyat akkor onnantol az neki havi 200 at hozni fog lablogatva..
  • Aldaryn
    #62341
    Pénzből lehet pénzt csinálni. Semmi új nincs itt.
  • putyi
    #62340
    Persze!
    A videókártya gyártóknak :-)
  • zenoka
    #62339
    van ismerosom akik osszealltak es nagyobb penz befektetessel turheto haszont generaltak.. de nem horribilis penzkivevesekrol beszelunk.
  • nenad
    #62338
    ez bejott valakinek valaha?
  • Klon
    #62337
    igen, én is olvastam ilyesmit... :)
  • zenoka
    #62336
    bitcoin (szeru cuccok) bányászata..
    hihetetlenul rangatja a piacot.
  • Aldaryn
    #62335
    Azért az durva, hogy ez a kártya nemrég volt 89E HUF is, meg 155E HUF is... mik ezek a vad hardverár ingadozások...
  • GixEr
    #62334
    Azt a +10000Ft-ot megeri a +3Gb tobblet. Nekem 1060-as van es meg vagyok vele elegedve:
    Link
  • nenad
    #62333
    ha radeon pro rendert hasznalsz vagy vrayt akkor jo a amd kartya is, de abbol is 8GB legalabb rx480 kellene, nezd meg hardverapron hatha...
  • nenad
    #62332
    Azt mondjak a cudas jobb, es mivel nincsen annyi renderer opencl-re ezert is viszik jobban.ű
    Most a jo AMDs kartyak ara is magas egyebkent.
    A rx480 egy jo procival hozza 6x phenom 2x6 teljesitmenyet bruteforce ban.

    Ezt anno egy vrayfur jeleneten teszteltem az uj triallal... Tehat kurvara megeri az ara alapjan. Persze nyilvanvaloan sok massal is tesztelni kellene, de hat kinek van erre ideje?


  • Klon
    #62331
    Köszi mindenkinek!

    egész hétvégén a google-t bujtam, és pont ugyanezt olvastam amit Ti irtatok. Szóval, a 760-as kártya majdnem ugyanaz, mint a 1050 :(
    szóval kevés lesz, minimum 1060-as kell, ami sokkal többe kerül.
    ...arra gondoltam, hogy esetleg egy AMD kártyával nem járnék e jobban?? Sosem volt még AMD-s hardvere-m, nem értek hozzájuk, de valami olyasmit olvastam, hogy ezek OpenCL-re vannak "kihegyezve" az NVIDIA-k meg CUDA-ra. (bocs, ha hülyeséget írtam)
    Ha jól tudom, akkor a Vray-nek a Cuda magok száma fontos, de ez már nagyon távol van az én tudásomtól...
    A GTX 1060-ból is van egy csomó fajta. Ahány gyártó annyi féle változat.
    A fő különbség, hogy van 3, és van 6 GB Vram-mos. Feltételezem, hogy nekem a 6GB-os kéne :)

    Amúgy nem vagyok expert user, főleg interior vagy studio rendereket készítek. 1db 27"os monitort használok 2560x1440 felbontáson.
  • Aldaryn
    #62330
    Hehe... jogos. Én már meg sem nézem a specifikációkat. Azt hittem a 10-es széria és a 7-es széria között több a különbség a 10-es javára.