63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • nenad
    #62409
    egy eszmeletlen feature packed vray-el szemben a coronat hasznalod?
    Te szivatsz minket az uj featuresben nem olyan nagyon jelentos a kulonbseg a regi kozott. Pedig azt irjak 6x is lehet a sebessegkulonbseg.
    Cpu only pedig lassu sajnos.

  • Aldaryn
    #62408
    Hehe,... Köszi! :D Nagyon nincs kontra. Az interaktív része nagyon reszponzív, és jól működik, sokkal jobban, mint VRay RT, kifejezetten ösztönöz arra, hogy interaktívan dolgozz anyagokon. Az anyag modell frankó, a samplering kifejezetten kiegyensúlyozott. Persze, nem gyorsvonat, de úgy gondolom, hogy per pixel sampleringre már a chaos samplererének adaptálása előtt is gyorsabb volt, mint VRay.
    Contra akkor van, ha VFX-re is szeretnéd használni, de meggyőződésem, hogy archvizre, termékvizre jelenleg a legjobb/legkényelmesebb megoldás. VFX-re, vagy összetetebb feladatokra, ahol magát a renderelést, kompozitot bontogatni kell, nem a legjobb, de nem is ezt a piacot célozták meg. Sok projektet zavartunk már le coronával, mindig nagy megelégedéssel. Interioroknál kifejezetten remekel. Van egy nagyon eltalált port production rendszere a framebuffer nézőkébe építve, ami méginkább leegyszerűsíti a pipeline-t. Ez főleg azoknak lehet hasznos, akik nem nagy csapatban dolgoznak.

    @nenad: erre nagyon nem tudok mit mondani, napi szinten használjuk és szeretjük, teszi a dolgát és bevált, nem akarom senkire rábeszélni, akinek van egy kis érdekeltsége a renderelőkben, az úgyis fogja, és utánajár, neki mi a legszimpatikusabb. :) CPU-kon renderelünk, GPU-nk gyakorlatilag nincs, csak amit a viewportokhoz használunk. Ez lehet, hogy jó, lehet hogy rossz, de működik, és egyelőre tervezhető, tudunk vele kalkulálni, ha bejön egy projekt, meg tudom mondani, mi mennyibe fáj majd.
  • nenad
    #62407
    :D:D:D

    Nagyon regen kirpopaltam es annyira hasznalhatatlan szar volt hogy nem.
    Az hogy a chaosgroup megvette az csak azt bizonyitja hogy eszmeletlen szar donteseket hoznak.. Es eszmeletlen szar dolgokat dobalnak ki. A trial kezelo bandajuk meg egyensen rohejes, ha valami lefagy (az egesz windowzt lefagyasztja ) ok akkor screenshotot akarnak.... Stb
    Hat ennyit roluk. Biztosan szopatsz vagy elmentel vele...

    En radeon prorendelek es a legtobb kep 1-5 s alatt megvan. Persze ezek egyszeru dolgok, de akkor is vray es masoknak ilyen minosegben legalabb 1 perc kellene vagy tobb.


  • putyi
    #62406
    Pro, contra?
    Amúgy pedig:

    Boldog Szülinapot Kívánunk!
  • Aldaryn
    #62405
    Gyakorlatilag 100% ugyanazt rendereli. CSak ajánlani tudom, elég sok prjekthez használjuk már. Corona faszányos dolog,
  • bencsab
    #62404
    Én erősen gondolkodom a Corona render próbáján. Állítólag a vray-corona konverter is elég jó, hogy az ember a régi munkák tárgyait is jól tudja használni. Építészeknek állítólag nagyon tuti renderengine.
  • Aldaryn
    #62403
    Nem procedurálisak, csak kicsi a mintaméret (5-6 centis darabok többnyire), viszont tökéletesen visszaad mindent. Egy nagyobb projektben használtuk szövetek rendeerlésére, ahol egy szöveten belül az 5-6 különböző irányú anizotrópiát, stb, képtelenség lett volna szemre belőni. A scanek pedig kb. 99%-ban úgy renderelődtek, mint a referencia fotók.
  • nenad
    #62402
    en nem ajultam el tole , kicsit proceduralisnak tunik..
  • repvez
    #62401
    Hátha valaki indulna ezen.
  • Aldaryn
    #62400
    Amióta a Coronában a Chaos samplelerje van, már magasabb az ingerszint. Amúgy meg, együtt mégtöbb zsét lehet szerezni, mint külön-külön.
  • nenad
    #62399
    senkin nem dobben?
  • nenad
    #62398
    Az olvastatok, hogy az intel uj core procijaiba AMD grafikus csipek kerulnek?
    Ez de LOL

    Az intelnek befellegzett! :D:D:D

    http://index.hu/tech/2017/11/07/egyutt_fejleszt_az_intel_es_az_amd/
    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.11.07. 09:56:19
  • nenad
    #62397
    NFR,
    renderido 1s lol
  • bencsab
    #62396
    Na igen, de a korábban mesélt link után ez már érdektelen :)
  • putyi
    #62395
    De a perzsák kincse között föllelhető :-)
  • putyi
    #62394
    Hát abból tényleg nincs. De az a vicces, hogy az autodesk-en sincs fenn. Viszont nemsokára április van és majd a 2019-ben már benne lesz :-)
  • bencsab
    #62393
    a spline tool-nál van benne egykét új érdekesség
  • bencsab
    #62392
    ja, igen, bocs, nem volt evidens
    a 2018-ra gondoltam
  • putyi
    #62391
    Ez a 2018-asra értendő?
  • bencsab
    #62390
    Szerintetek mi az oka annak, hogy kedvenc programunk update 2-3 kiegészítései nem elérhetőek sehol? Vagy tud valaki helyet, ahol mégis?
  • Jim Morrison
    #62389
    :ddd
  • nenad
    #62388
    ez semmi, ezt nezd meg milyen beteg....
    es fel is veszi a gyogyos...

    mouse simi

    :D:D
    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.10.08. 08:39:11
  • repvez
    #62387
    :D
  • repvez
    #62386
    ÉS még azon belül van a b meg c verzió is :)
    Én is probálnék átszokni rá, de teljesen más szemlélet mint a max, .Maxban minimálisan kell a billenytüzetet használni, a blendernél meg anélkül meg sem lehet mozdulni.
    Pedig a kis méret az ingyenesség a gyors fejlesztés és az all in one nagyon jó lenne
  • putyi
    #62385
    Én többször nekiállta, de mindig arra jutottam, hogy nem nekem találták ki. Amúgy elvileg sokkal többen "fejlesztik", illetve egy évben többször van verziószám ugrás.
  • putyi
    #62384
    Ha ez számít, akkor a max a 2.018-nál jár. Most jobb ? :-)
  • bencsab
    #62383
    Most nézem, hogy a Blender még csak a 2.79-es verziószámnál jár. Gyanítom, hogy nálunk a tizedes helyiértéken több új feature jön be, mint a 3dsmaxnál egy főverzióban.
  • repvez
    #62382
    OFF
    Vivaldit használok annál csak ezt adja be és ha a részleteknél a nem bizonságos oldalbetöltésre megyek akkor teljes képernyössé válik ez a piros lap és csak a folyamatok bezárása zárja be.
    IE alatt meg normálisan bejön figyelmeztetés nélkül.
    kép
  • putyi
    #62381
    Nem fizették a védelmi pénzt :-)
    Amúgy nekem bejön. Jobb alul van egy apróbetűs "ignore..." link és az odavisz.
  • repvez
    #62380
    tudja valaki, hogy mi lett a military meshes,com oldallal vagy csak nálam nem megy rendesen? Mikor meg akarom nézni akkor egy piros oldal, jön be, hogy egy megtévesztő weboldalt akarok megnyitni akarom e tovább folytatni és akár adathalászat áldozata is lehetek.
    DE innen nem tudok tovább sem menni csak bezárni az oldalt vagy bővebb leirást ehhez az uzenethez,de nem enged belépni az oldalhoz.
  • putyi
    #62379
    szerintem is :-) .
  • nenad
    #62378
    xlol
  • bencsab
    #62377
    Ez azt üzeni, hogy I/O hiba van, tehát ahelyett, hogy bennt dolgozol az irodában, kinnt kellene lenni a szabadban és fröccsözni.
  • putyi
    #62376
    Szóval 4gb fájlméret fölött.
  • putyi
    #62375
    Hali!
    !gb fölött a BB i/o errorra fut. Ötlet?
  • bencsab
    #62374
    Az szép! Normál esetben ennyi melóból egy komplett irodaházat rak össze az ember, persze nem ennyi egyedi bútorral. Azért nagy kitartás is kell hozzá, hogy hetekig egy szobával dolgozz és még ne legyen vele tele a hócipőd.
  • Aldaryn
    #62373
    Köszi! Jó, hogy akadt végre egy fizetős projekt, ahol volt tér kicsit kipöcsködni dolgokat, még akkor is, ha néha giccsbe csapott, mert ezt követelte meg a stílus és a kliens arculata. Nem tudom, mennyi volt egy-egy tér, eléggé sok terünk volt, plusz modelleztünk is sok bútordarabot, ami nem a mi tereinkbe került aztán be. (Egy másik csapattal karöltve futott a projekt),Követve pedig az egész volt egyben, nehéz kitalálni, mi volt ebből egy-egy tér. Talán 100óra per tér.
  • bencsab
    #62372
    Hihetetlenül részletgazdag, igényes munkák! Talán a gyertya lángjába tudnék egyedül belekötni. :)
    Van nyilvántartásotok arra, hogy 1-1 szoba kb hány munkaóra alatt készült el átlagosan?
  • Jabar
    #62371
    Gyönyörűek!
    Ha szabad megjegyeznem, első mondat, moths-ból kimaradt egy n. :)
  • Aldaryn
    #62370
    Hah! Eljutottunk odáig, hogy kitegyük! :D Akit érdekel...