62829

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"

• putyi
    Jaj ne csigázz már!
  • bencsab
    Na, ez megnézem, köszi!
  • bencsab
    Nem terep :( majd teszek be képet...
  • putyi
    De, ha terepről van szó, vagy simán vízszintes rétegekből kell felépíteni, akkor a section-nel a legegyszerűbb.
  • putyi
    Örüjjé :-)
  • bencsab
    Sajnos tört síkok vannak, tehát a rétegelemek csak egy bizonyos egységen belül lennének párhuzamosak egymással, egy szomszédos egység már egy másik síkon elforgatva rétegződne. Persze kézzel meg lehet csinálni, csak szöszölős...
  • GixEr
    A Spline-ok kozul a Section se jo hozza??
  • bencsab
    sajnos eléggé amorf a modell, tehát nem lehet slice-olni.
  • zenoka
    modellbol nem:S szintvonalbol siman. beepitett terrain-nal
    es ha modelledet felsliceolnad fel meterenkent vagy kivant szintenkent es az igy kapot splineokat hasznalnad a terrainhoz?
  • bencsab
    Nem tudtok olyan pluginről, ami egy modellből olyan terepasztal-szerű geometriát csinál, mintha egymásra ragasztott lapokból lenne összerakva?
    http://help.autodesk.com/cloudhelp/2015/ENU/3DSMax/images/GUID-2777EB3C-AB37-435C-8F99-32442C4B7553.png
    http://www.centrejaya.org/IMG/jpg/strates_1-art_51.jpg
  • nenad
    egy videokartya rx 480 szintu siman kivalt 4 hatmagos processzort teljesitmenyben... Ha a kareszon van 12Gb vagy tobb memoria ha csak 8 akkor is eleg jo megoldas lehet, altalanos jelenetekre stb.

• Wearwolfff
    Hali!

Tudna valaki segíteni pár .max modell .fbx alakításában? Netről szedegettem le őket ingyenes mini kaktusz modellek.
  • zenoka
    :D
  • putyi
    az expozícióját kell alacsonyabra állítani, vagy fotosopban lejjebb veszed elmented jpg-ben beállítod a nézethez, aztán kicseréled a hdr-re.
  • GixEr
    Perzsia linkjet at tudna valaki dobni nekem privatban?
    Szemezgetnek a csodas kelet gyongyei kozt. :)
  • acsati
    Nem saját modell :) (de feltűnt, hogy nem tökéletes)
    Én csak egy minél valósabb környezetbe szeretném renderelni. Csak valamiért nem jelenik meg a viewport-ban az adott fénykép, helyette csak fehérség jelenik meg. Pedig már több különböző videót is megnéztem erről, szóval nálam lesz vmi bibi, csak magamtól nem tudtam rájönni, hogy mi az
    Az ótót megtartanám :D
  • putyi
    Ótó!
    És venni akarsz, eladni, vagy mi?
    A wire alapján még egy kicsit csiszolni kell a subd skillt :-)
  • acsati
    Erre rá tudna valaki nézni? KÉP
    Vagy azt is megköszönném, ha tudnátok linkelni egy külföldi aktív közösséget, ahol érdeklődhetek ez ügyben.
  • nenad
    egy kicsit lassu a refresh anyagvaltoztatasnal targyak mozgatasanal. Ha sima renderre kell akkor igen felteve ha tamogatva van. Bar rx480 pn fut meg nincsen kiirva direktbe hogy tamogatva van...

• putyi
    bár aszem, ha vársz vele kisimítja.
  • putyi
    a shadowmap jellegzetessége. szerintem lehet állítani valahol.
  • bencsab
    árnyékot megjeleníteni csak nekem nem tud rendesen a viewport? mindig cakkos lesz a széle :(
  • bencsab
    bizony...
  • Aldaryn
    Csak nem mindig pontos, mármint, annyira, hogy néha totál hülyeséget mutat. De jelzés értékűen ott van, hogy mindenki érezze: "Haha, akár működhetne ez is rendesen!"
  • putyi
    Észrevettétek, hogy a max window-ban megmutatja a vray dof előnézetét phys cam-mel shadelt nézetben?
  • TNH
    Sziasztok!
    Egy olyan problémám volna, hogy felhúztam egy objektre egy sima materialt, Diffuse colorként beállított bitmappel, a viewporton tökéletesen jó, viszont rendernél teljesen szürkés/fakó a színe, fényforrásnál és Def. Lightningnál is.
    Mi lehet a probléma?
  • repvez
    erről egy kicsit bővebben is tudnál irni(telepités, beállitás, anyagozás)? egy 7850es is profitálhat belőle, vagy csak az ujabb szériás radeonoknál érdemes probálkozni?
  • acsati
    Köszönöm a válaszokat, mindkettő hasznos, viszont sajnos már az elején elakadtam. Szerintem valami beállítás hiánya van nálam, de nem tudtam rájönni, hogy mi lehet.
    Ebben a videóban 2:15-3:38-ig lévő intervallumban mutatja be, hogy teszi be a hátteret viewportba. Mindent ugyanúgy csinálok és nekem mégis csak fehérség jelenik ott meg. Néztem több ilyen videót is,
    de máshol is ez a fehér háttérképes probléma jött elő. (próbáltam én is .hdr, de .jpg képpel is)
    Mit bénázok el?
  • nenad
    vegre sikerult beruhaznom egy rx 480ra es persze azonnal kiprobaltam a radeon pro rendert, Ami multiple important samplingal hasitja a mintakat. Egesz brutalis cucc ingyen. Es eleg stabilnak is tunik. Rx 480 5.2 TeraFlopsal nagyon hamar simara kergeti a kepet.
    75K volt a kartya 8 GB memoriaval.De igy megerte!
    Uber shadert hasznal a program ami nem egy nagyon komplikalt material de alapbol jo mindenre...
    A metal egy kicsit sotet.

• GixEr
    Szerintem ezzel kezdj: Perspective Match
  • tilbury
    Itt vanak videók Ilyenre gondoltál?
  • acsati
    Sziasztok!
    Hogyan keressek olyan tutorialokat, ahol egy kész modellt egy fényképre szeretnék renderelni, minél realisztikusabban? Esetleg valaki linkelne ilyet és akkor már elboldogulok.
  • MasterMason
    Mondjuk MCG legalább egy hasznos fejlesztés, és az egyetlen a gond vele csak annyi, hogy kb 15 évet késett...
  • Aldaryn
    "Csak úgy" :)
  • putyi
    Verziószám kell, mert ha nincs, akkor nincs miért pénzt kérni.
  • Aldaryn
    Előbb-utóbb elhagyják a verziószámot, és csak 3ds MAX lesz. Értelmetlen a giga verziózás, amikor servicepacknek is kevéske új tartalom kerül bele és már úgyis csak subscription van.
  • bencsab
    ez inkább 2017.5 szerintem nem lenne ciki köztes verziószámot kiadni és akkor jövőre tényleg logikus lenne verziószám szerint is a 2018
  • bencsab
    Azt én is olvasom, hogy az MCG és az Arnold milyen új dolgokat tud, de egyéb újdonságot nemigen reklámoznak.
  • Aldaryn
    Lehet ugyanazt tudja mint a 2017, csak működik is.
  • putyi
    Mindezt 600k-ért :-)